koaxiální kabel

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
Bora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 04.červen 2011 - 12:36
Bydliště: Kousek od Hrušovan n/Jevišovkou

koaxiální kabel

Příspěvek od Bora »

Zdravím,jaká by měla být nezámrzná hloubka položení koaxu do země.Chci si dát parabolu na zahradu k plotu u domu a vést koax v zemi do domu.
Díky
lumca
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 20.červenec 2007 - 7:34

Re: koaxiální kabel

Příspěvek od lumca »

Termín "nezámrzná hloubka" se používá u vodovodních řadu a přípojek. U sdělovacích vedení nebo silových vedení uložených v zemi spíš než o nezámrznou hloubku jde o to o jaký terén se jedná, jestli je to volný terén, zpevněná plocha atd. Podle toho platí i doporučená hloubka uložení (nemám teď u sebe přesné znění normy), ale např. u pevné plochy se jedná o 40 až 50 cm. V každém případě použij chráničku (ideálně takovou tu dvojbarevnou červeno-černou co vyrábí firma Kopos). Dále bych použil pískový zásyp a chráničku pro koaxiální kabel uložil odpovídajícím způsobem, aby nedošlo v budoucnu k jejímu poškození (potažmo koax. kabelu) vlivem např. sedání terénu. A co je nejdůležitější, ujistit se, že v zemi nejsou žádné inženýrské sítě, které by jsi mohl poškodit. V praxi totiž platí, že plány uložení jsou jedna věc, skutečnost pak druhá věc!
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“