Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od salora »

Doslechl jsem se že údajně anténa E85 již nestačí splňovat současné požadavky u UHD receirrů ,má tu někdo s ní podobnou zkušenost ?
Děkuji za poznatky a zkušenosti v praxi a provozu.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od peter54 »

To ako fakt? Môj octagon o tom neviem a cez e85 spokojňulinko prehráva aj 4k.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kontakt v profile cez www.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od salora »

OK děkuji za poznatek , trochu jsem byl na rozpacích po tomto sděšlení kolegy ale to se mě netýká:

Hlavne na multistream na 5°W, 0,8°W a 4,8°E a tiež všetky kanály na ostatných družiciach, ktoré prešli na normu DVB-S2 a moduláciu 8PSK
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od marci70 »

ja uz som cital aj LNB, ze treba 4K. trosko citajte o tom lebo zajtra tu bude ci netreba 6 zilak kabel na 4K
Obrázek
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od salora »

Ok tak jste mě uklidnili a netřaba se /zatím/obávat že by se to mohlo odrazit na současných požadavcích příjmu 4K ale kdoví co bude dál ?
I tak díky za poznatky :thankyou:
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od VTronik »

salora píše:OK děkuji za poznatek , trochu jsem byl na rozpacích po tomto sděšlení kolegy ale to se mě netýká:

Hlavne na multistream na 5°W, 0,8°W a 4,8°E a tiež všetky kanály na ostatných družiciach, ktoré prešli na normu DVB-S2 a moduláciu 8PSK
Jenže to se netýká toho, zda je signál ve 4k. Ale toho, že TP přešly na modulaci, u které jsou vyšší nároky na intenzitu signálu vstupujícího do LNB (pro zachování rezervy příjmu). A to právě je dáno ziskem paraboly, velikostí odrazné plochy.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od salora »

Hm zajímavý a pro mě docela překvapivý nový poznatek takže je na tom přeci jen trocha pravdy ,ano už i s nástupem do HD jsem registroval větší nároky na zisk příjmu z antény oproti SD.
Proto nakonec můj dotaz byl docela opodstatněný a je mi jasné že rozhdoně ta T85 podělená více LNB neobsáhne zisku jedné samostatné /klasické/ antény 85 cm
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od VTronik »

Proč by měla E85 dosahovat menšího zisku než klasická offset anténa O85? Nic se nedělí, jak jsi k takové úvaze přišel? I na E85 má každý LNB k dispozici pro signál plochu celého parabolického zrcadla. Když se sám na sebe koukáš do zrcadla, tak máš odraz stále stejně jasný i když kouká někdo další s tebou, asi tak pro přiblížení. Jestli je pět nebo jeden LNB je tedy úplně jedno. Co není jedno, je pozice jeho umístění. Na krajích u E85 je zisk nižší než uprostřed, ale to je dáno principem funkce paraboly E85. Pokud použiješ pro "šilhání" klasickou O85 bude snížení zisku LNB směrem od středu ještě rychlejší a vyšší. E85 je optimalizovaná právě pro použití s více LNB i mimo hlavní ohnisko paraboly. Proto se doporučuje dávat na střed satelitní pozici s nejslabším signálem.
Co se týká modulace transpondérů, tak je formálně úplně jedno, jestli jsou ve vysílaném multiplexu streamy videa kódovaná v roslišení SD, HD nebo UHD. Nejdříve se na přijímací straně musí přijmout celý multiplex (DVB-S, DVB-S2 a jejich nastavená modulace). Z datového toku multiplexu se teprve potom dekodují jednotlivé streamy. Takže z toho logicky plyne, že úspěšnost a schopnost přijmout nějaký kanál je závislá v prvé řadě na schopnosti přijmout (naladit) celý multiplex, nikoliv na obsahu jednotlivých streamů (kanálů).
Že se o tom začalo již před časem mluvit ve spojení s rozlišením a nástupem HD a následně UHD je dáno jen tím, že přechodem na vyšší rozlišení obrazu vznikl požadavek na zvýšení datového toku obrazu. To se nutně promítá do požadavku pro celý multiplex. Pokud je požadavek, že má multiplex obsahovat stále daný počet streamů jako před přechodem na vyšší rozlišení, není jiná cesta než zvolit jeho modulaci takovou, která umožní celkový vyšší datový tok celého multiplexu (datové toky jednotlivých streamů se v daném okamžiku sčítají). Druhý způsob, který tomu jde naproti, je u videa využívání novějšího způsobu enkodování obrazu, který snižuje přenosové nároky (datový tok) při použití stejného rozlišení. Využití obou způsobů například v pozemáku umožnilo v multiplexu ČT použít pro všechny video streamy HD rozlišení a zachovat předchozí počet kanálů (dokonce došlo k rozšíření o ČT3). U komerčních multiplexů se zvýšením celkové kapacity multiplexů navýšil i počet přenášených kanálů (streamů).
Takže tvrzení, že pro příjem HD nebo UHD je potřeba ten který LNB nebo parabola, což někteří výrobci uvádějí na obale výrobku (UHD ready) je úplná pitomost a pouze marketingový propagační výkřik. I LNB starý více než deset let to UHD bez problémů přijme, protože vůbec neví (a není to pro příjem důležité), jestli je v multiplexu stream v UHD nebo jiný.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od salora »

Děkuji za velice přínosný (podrobný) fundovaný výklad k dané problematice ,ještě pošlu S.Z.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Splňuje stále anténa E85 podmínky ?

Příspěvek od mmiriboy »

salora píše:Doslechl jsem se že údajně anténa E85 již nestačí splňovat současné požadavky u UHD receirrů ,má tu někdo s ní podobnou zkušenost ?

OK děkuji za poznatek , trochu jsem byl na rozpacích po tomto sděšlení kolegy ale to se mě netýká:
](*,) ](*,) ](*,)
Už roky využívam oi aj parabolu E-85 a taktiež v súčastnej dobe "zatiaľ" 3ks rôznych stb v 4k prevedení. A doteraz som nezbadal, že by týmto mojím stb nejako vadil, alebo nestačil signál z tejto paraboly!!!
Netreba hneď veriť rečiam typu "jedna baba povedala...", ale radšej si dané veci overiť v praxi a hlavne a to je najdôležitejšie naštudovať si danú problematiku.
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“