Upload jede na MAX !

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
amigista
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 06.červenec 2010 - 12:18

Upload jede na MAX !

Příspěvek od amigista »

Zdraví, mám takovej problém. Mám nainstalovany Oscam s veřejnou IP. Zařízení Lunix. Připojení na net Gigabit. Několikráta za den mně něco využívá upload a vyžere všechen upload třěba 30min. Dřív to nědělalo,až teď několik dní. Mám podezření, že přes ten Oscam se něco připojuje a využívá můj upload. Uploaduje to třeba 100MB za sec. Někde jsme četl , že to múže dělat FTP , dokážu změnit někde heslo a uživatele na FTP. Moc díky za radu.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Upload jede na MAX !

Příspěvek od marecek29 »

To si děláš srandu ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
petrkr
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 104
Registrován: 23.listopad 2008 - 18:29
satelitni prijimac: Octagon SF4008

Re: Upload jede na MAX !

Příspěvek od petrkr »

amigista píše:...Oscam s veřejnou IP.
Prvni chyba! ale budiz.

.. něco využívá upload a vyžere všechen upload třěba 30min.
tak pokud to mas na 1gbps lince, tak nejses idiot abys tam mel TPLink switch, tak se podivej do routeru CO presne ti to vyuziva

Mám podezření, že přes ten Oscam se něco připojuje a využívá můj upload. Uploaduje to třeba 100MB za sec
tak si do toho lunixe nainstaluj 'tcpdump' a podivej se co ti tam tece, pripadne nload (pokud to tam sezenes) nebo netstat
. Někde jsme četl , že to múže dělat FTP , dokážu změnit někde heslo a uživatele na FTP. Moc díky za radu.
dokazes, uzivatelske hesla jsou stejna jako do systemu, jelikoz tam asi jineho nez ROOT uzivatele nemas, tak se tam pripoj pres SSH a prikazem "passwd" si to zmen naco chces.


Ale tak ci tak je blbost mit OSCam na verejne IP... BTW muzes me poslat N-LINE ? :D
VU+ Ultimo - 250GB HDD, 80cm Mascom, Octagon SF4008, 80cm Mascom multifeed, SF8008 FUBA multifeed

Obrázek
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: Upload jede na MAX !

Příspěvek od zbyneksk »

amigista píše:Zdraví, mám takovej problém. Mám nainstalovany Oscam s veřejnou IP. Zařízení Lunix. Připojení na net Gigabit. Několikráta za den mně něco využívá upload a vyžere všechen upload třěba 30min. Dřív to nědělalo,až teď několik dní. Mám podezření, že přes ten Oscam se něco připojuje a využívá můj upload. Uploaduje to třeba 100MB za sec. Někde jsme četl , že to múže dělat FTP , dokážu změnit někde heslo a uživatele na FTP. Moc díky za radu.
Ahoj,

popíšu zkušenost, kdy se po nějaké debilní aktualizaci synovi na PC s WInX spustila služba Optimalizace doručení. Pak po zapnutí PC, ta služba Optimalizace doručení po chvíli kompletně vyžrala upload.

Dle doporučení na webu jsem službu Optimalizace doručení vypnul, jenže co lze v Linuxu udělat jednoduše (konfigem v textu), tak ve Win musíš najít v registrech přes Regedit, protože i po vypnutí přes šoupací vypínač to stále něco žere. Divné, že?

Jde o to, že windows Update ve Windows 10 umožňuje něco na způsob „P2P“ podpory šíření aktualizací. A může to znamenat, že váš počítač bude použit jako zdroj dat pro jiné počítače.

Nejhorší na tom je, že to dělají bez svolení, že se tě ani na nic nezeptali, a hned tam strčili takovou prasárnu.
petrkr
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 104
Registrován: 23.listopad 2008 - 18:29
satelitni prijimac: Octagon SF4008

Re: Upload jede na MAX !

Příspěvek od petrkr »

zbyneksk píše:
Nejhorší na tom je, že to dělají bez svolení, že se tě ani na nic nezeptali, a hned tam strčili takovou prasárnu.
neverim, ze to delaj bez svoleni, ale vetsina uzivatelu na vsechno klike "ANO ANO ANO" jen aby to okno zmizelo. Ja nic takoveho ani na W10 nepozoruju. Ale primarne mam linux, tam nic takoveho neni, ale pouzivam Arch Linux, tam vim co sem si sam dal.
VU+ Ultimo - 250GB HDD, 80cm Mascom, Octagon SF4008, 80cm Mascom multifeed, SF8008 FUBA multifeed

Obrázek
amigista
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 06.červenec 2010 - 12:18

Re: Upload jede na MAX !

Příspěvek od amigista »

tak bylo to tim portem 8888 neco se na nej pripojovalo. Po zmene portu na jiny uz to jede OK.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2743
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Upload jede na MAX !

Příspěvek od EnoSat »

skor portom 8001
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“