Nastavenie paraboly na všetky muxy Eutel 16E

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
Newbie414
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 08.září 2012 - 21:15

Nastavenie paraboly na všetky muxy Eutel 16E

Příspěvek od Newbie414 »

Ahoj chcel by som spýtať či mi niekto vie vysvetliť prečo nedokážem nastaviť parabolu tak aby som dokázal prijímať všetky multiplexy z pozície 16E. 11324V je okej SNR 61 BER 0 občasne podľa počasia BER >0. Ale mám problém s 12606 Orange Sport SNR 18 BER 2000, 11471 SNR 0 BER "0" Discovery Investigation. 10928H SNR 58 BER 0-20 Viasat Explorer CEE HD. Respektíve veľmi jemným otáčaním paraboly rádovo 100um LNB voči stožiaru dokážem naladiť 12606 ale následne stratím signál na 10928H. Taktiež mám multifeed na 23,5E kde mám všade dobrý signál.

Mám teóriu, že s parabolou (Parabola MESH M100 - dierovaná) uvedený zisk v Ku pásme 40dB(asi nie je pravda) typujem teda myslené pri 12GHz som tesne nad hranicou kedy je ešte možné prijímať 11324V ale už som na/pod hranicou niektorých iných muxov. A správanie, že dokážem naladiť buď jeden alebo druhý mux je dané tým, že sú z rôznych transporderov a teda sú aj posunuté voči sebe na družici a zároveň som na hranici príjmu.

Ale predtým než kúpim novú parabolu chcel by som vylúčiť, že robím chybu niekde inde. Skúšal som meniť otočenie LNB Inverto RED Extended Long Neck dľa výpočtu -1° ale do určitého náklonu to nemalo vplyv na signál alebo zníženie. Taktiež som skúšal posunúť LNB na držiaku taktiež som od určitej polohy dosiahol len zníženie.

Ak by vás niečo napadlo aj to čo už som skúšal budem rád za názor.

Zhrnutie:
STB Mecool M8L Plus SoC S905D demod Montage RS6060 mediabuild kernel ovládače. Coreelec TvHeadend 4.3
Diseq 2.0 prepínač Amiko 2/1
2x LNB Inverto RED Extended Long Neck
Parabola MESH M100 - dierovaná
Lokalita Bratislava
Mimochodom vzhľadom na to ako niektorý odpovedajú na tomto fóre na použitie dierovanej paraboly som mal svoje dôvody a predajca ma pravdepodobne ojebabral, že to bude stačiť.

Ďakujem za rady
Uživatelský avatar
Tami
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 30.září 2009 - 22:33

Re: Nastavenie paraboly na všetky muxy Eutel 16E

Příspěvek od Tami »

No, nie som vševed, ale skúsim takto: si si istý že si parabolu zložil správne? nie je niečo opačne čo by nemalo opačne byť? Je stožiar kolmý? na 23,5 E je nerovnosť nie tak podstatná ako pri 16 E. Dierovaná parabola, dobre veď ok, ale 100 cm a takéto problémy predsa mať nemôže. Necloní ti nič? LNB kabeláž všetko je ok? nie je niekde chyba? Ladíš podľa čoho? teplomerov na TV? ak áno, rovno na to zabudni. Ja ladím TP na Orange TV podľa frekvencie 11324,V,30 000 a musíš mať na mer. 13,0 dB hodnotu, čo by malo byť optimálne nastavenie.Ak už máš toho plné zuby, nevieš si rady, nemáš kto by ti poradil a pomohol, čo tak zavolať do Orange, dať si to nastaviť technikom a máš pokoj. Dierovanú parabolu predaj cez bazoš a máš po probléme. Neviem či som zrovna poradil, alebo išiel od veci ale skúsil som aspoň niečo.
Uživatelský avatar
Tami
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 30.září 2009 - 22:33

Re: Nastavenie paraboly na všetky muxy Eutel 16E

Příspěvek od Tami »

No, nie som vševed, ale skúsim takto: si si istý že si parabolu zložil správne? nie je niečo opačne čo by nemalo opačne byť? Je stožiar kolmý? na 23,5 E je nerovnosť nie tak podstatná ako pri 16 E. Dierovaná parabola, dobre veď ok, ale 100 cm a takéto problémy predsa mať nemôže. Necloní ti nič? LNB kabeláž všetko je ok? nie je niekde chyba? Ladíš podľa čoho? teplomerov na TV? ak áno, rovno na to zabudni. Ja ladím TP na Orange TV podľa frekvencie 11324,V,30 000 a musíš mať na mer. 13,0 dB hodnotu, čo by malo byť optimálne nastavenie.Ak už máš toho plné zuby, nevieš si rady, nemáš kto by ti poradil a pomohol, čo tak zavolať do Orange, dať si to nastaviť technikom a máš pokoj. Dierovanú parabolu predaj cez bazoš a máš po probléme. Neviem či som zrovna poradil, alebo išiel od veci ale skúsil som aspoň niečo.
Bora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 04.červen 2011 - 12:36
Bydliště: Kousek od Hrušovan n/Jevišovkou

Re: Nastavenie paraboly na všetky muxy Eutel 16E

Příspěvek od Bora »

DVB-S2 8PSK 11,366/V 30000 2/3 WAU HD
Podle toho nastav parabolu na 16°e.Je to WAU HD.
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Nastavenie paraboly na všetky muxy Eutel 16E

Příspěvek od tomko »

ja to ladievam podľa ČT1- je naslabší TP a ked je tam pri 90cm aspoň 10dB tak je to OK (lebo je skutočne slabí signál) a pri 110cm nedám viac ako 11dB. pri ostatných je bezproblémov 12-13dB
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie paraboly na všetky muxy Eutel 16E

Příspěvek od peter54 »

Možno mecool ma slabší tuner a videl som už aj pokazené inverto. Chyba môže byt v kazdom jednom komponente - aj koncovky a kable treba preveriť. Než vracať anténu, tak by som najprv vyskúšal mecool niekde inde hoci aj na predajni. Vyskúšať ine lnb a bez diseqc prepínača je jednoduchsie než meniť anténu.
Kontakt v profile cez www.
Newbie414
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 08.září 2012 - 21:15

Re: Nastavenie paraboly na všetky muxy Eutel 16E

Příspěvek od Newbie414 »

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď dosť som ochorel.
Áno parabolu som zložil správne :D pre istotu som to skontroloval ale nemyslím si že by sa dala zložiť nesprávne. Necloní mi nič aj keď teda musím uznať, že parabola čiastocne prečnieva za zábradlie.

Vodováhou som skontroloval sklon a vyrovnal som stožiar kolmo na zem. Stále to nepomohlo.

Tuner som predtým skúšal na 85cm parabole s USALS a nemal som tento problém.

Tak ak náhodou by som prišiel na niečo iné ako parabolu tak dám vedieť.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“