Výpadky signálu - len V polarizácia

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!
Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
lauryl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 27.duben 2011 - 20:25

Výpadky signálu - len V polarizácia

Příspěvek od lauryl »

Ahojte, mám Skylink na 23,5E, Multifeed parabolu 85 Maximum, Quad LNB a VU+ UNO 4K SE.
Problém je, že mám nepravidelné výpadky len všetkých kanálov na Vertikálnej polarizácii. Už som z toho celkom dosť na nervy, nakoľko sa môže stať, že budem napríklad pozerať Markízu 2-3 hodiny bez zaváhania a potom dôjde k niekoľko minútovému výpadku signálu, prípadne sa začne po niekoľkých sekundách alebo minútach signál rozpadávať, alebo lepšie povedané, komplet vypadávať.

1. K LNB sú pripojené 3 prijímače a robí to len TV v obývačke
2. Prijímač som už vymenil - mal som tam predtým VU+ SOLO2, vypadával, tak som kúpil to UNO čo tam mám teraz. To SOLO 2 ide na druhom TV bez problémov. Skúšal som v obývačke aj iného výrobcu SAT a vypadával aj ten.
3. Vymenil som už asi 4-5 ks LNB, rôzny výrobcovia, rôzne šumové číslo. Bez zmeny.
4. Počasie nemá vplyv - je jedno či pod mrakom alebo +30 stupňov a obláčika nikde.
5. Horizontála polarizácia nevypadáva takmer vôbec (len za zlého počasia), Vertikálna keď vypadne, tak sa stratí úplne, rozumej za normálnych okolností mám SNR 88-90%, ACG 72%, BER 0 a dB: 89 (VU+ to ukazuje takto) a keď to vypadne, tak sú všade 0, takže buď mám super signál, alebo nič.
6. Dĺžka kábla LNB-Reciver je cca 50m, sú an ňom dve spojky, cca polovica kábla je TELEVES T100 100% Meď, druhá polovica je nejaký lacnejší, ale typ a ani značku neviem. Tú druhú polovicu nedokážem vymeniť, ale mám popri ňom natiahnutý voľný, tak som to prepájal naň, či nie je poškodený - bez zmeny.
7. Mám pocit, že na chvíľu pomohol zosilňovač Sat signálu (niečo z ALZY) ale to tak na 2-3 týždne, mám pocit, že tie zosilňovače nič nevydržia.

Je niečo podľa Vás čo by som mohol skontrolovať?

Uvažujem ešte nad:
1. Nejaký aktívny zosilňovač, v polovici dĺžky kábla mám v blízkosti 230V, tak môžem dať aktívny prvok.
2. Uvažujem nad výmenou Taniera za Toroidal 90, prípadne si nechám poradiť. Chcel by som tam mať od 0,8 po 23,5, viac nepotrebujem. Hlavný signál ale má ísť z 23,5.
3. Posledná možnosť by bola natiahnuť vedenie Receiver-LNB inou trasou, ale tomu sa chcem vyhnúť.

Ďakujem za každú dobrú radu alebo nápad.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky signálu - len V polarizácia

Příspěvek od peter54 »

O diseqc prepinaci si sa zatiaľ nezmienil.
Kontakt v profile cez www.
lauryl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 27.duben 2011 - 20:25

Re: Výpadky signálu - len V polarizácia

Příspěvek od lauryl »

Nie, momentálne je parabola nastavená len na 23,5E, takže tam žiadny nie je.
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: Výpadky signálu - len V polarizácia

Příspěvek od logan »

Napadá mi, že to môže byť rušenie. Nenapísal si, či ti tie vertikálne polarizácie predtým dlhodobo chodili a rušenie sa prejavuje len v poslednej dobe... Nezakúpil si si nové elektronické zariadenie atď. Pri tak dlhom vedení a spojkách sa silné rušenie môže dostať i od susedov.
Keď neprídeš na nič iné, tak radím zavolať odborníka a merať.
spreyeers
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 24.červenec 2010 - 17:42
satelitni prijimac: drive AB 600HD, nyni SF8008

Re: Výpadky signálu - len V polarizácia

Příspěvek od spreyeers »

pravděpodobně to s tím nebude nijak souviset, ale právě před chvílí sem rozluštil záhadu, nad kterou sem dumal pěkně dlouho, čím to, jak to...

v ložnici mám obrazovku, která má jen jeden HDMI, takže mám HDMI switch a do něj zdroj z AB 752 COMBO (napojený jak SAT, tak TERR) a na druhým vstupu rPI na kterým mi běží rasplex.

vše jelo OK, akorát pokud jsem přepnul na DVB-T na té 752ce, tak mi to na kanálu 28 shazovalo signál. Kanál 26 jel OK. (Vysílač Praděd).

na displeji 752ky sem si všiml, že když přepnu HDMI switch na vstup z rPI, signál spadne úplně do kopru.
Odpojil jsem tedy HDMI switch, signal hned najel, tak si rikam, asi to nejak rusi, zkusil sem druhej kterej se mi nastesti vali doma v supliku. bez vyrazne zmeny.
tak jsem tedy nahodne zkusil vymenit kabel HDMI, který vedl z rPI do switche, a voala, problém vyřešen. nikdy bych netušil, že hdmi kabel bude nějakým zpusobem rušit - zřejmě tuner v 752ce.

a to sem zkoušel různý kombinace, koaxy, zasuvka zda je cajk, ruzny FW, jestli neni problem tam...
lauryl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 27.duben 2011 - 20:25

Re: Výpadky signálu - len V polarizácia

Příspěvek od lauryl »

Ahojte, začalo to cca pred rokom, predtým problém nebol. Ani keď som tam mal Diseq prepínače (3-4 roky späť) .

spreyeers, ďakujem za postreh, takmer určite to nebude môj prípad, ale tento smer ma ani nenapadol - iné zariadenie, s vplyvom na signál. Aj keď mám HDMI ešte cez ONKYO AV.

logan, no ku podivu ma do teraz rušenie nenapadlo a celkom dáva zmysel. Mám v relatívnej blízkosti vedenia aj WiFi Parabolickú anténu, ale na 5GHz a potom jeden AP a ten je na 2,4 GHz, čo už je relatívne blízko pásma prenášajúceho sa cez kábel. Len neviem prečo vplyv len na jednu polarizáciu.
Uživatelský avatar
Kenaj
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 13.červen 2008 - 22:30
Bydliště: okr.Poprad

Re: Výpadky signálu - len V polarizácia

Příspěvek od Kenaj »

pokial ti problem stale pretrvava , tak odpoj koax od ostatnych boxov a nechaj zapojeny iba prijimac v obyvacke.
daj potom vediet ci to este robi.
Vu+ zero
@Maximum E85 Multibeam
@diseq prepinac-23,5°E-19,2°E-16°E-13°E-9°E-4.8°E-0,8°W
@140,motor Optibox 3800
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 460
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Výpadky signálu - len V polarizácia

Příspěvek od mjozef »

mal som podobny problem bili sa mi zeme stacilo prijmac ktory je v spalni zapojit cez roztrojku kde som vybral zemniaci kolik
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“