NFS (W10) - network file system a nespravne zobrazenie diakritiky

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: NFS (W10) - network file system a nespravne zobrazenie diakritiky

Příspěvek od chocholousek »

Dnes jsem trochu hledal na netu a....

Tak zde treba tvrdi soudruzi uz v roce 2012 s Technetu (to jsou panove s M$) ze to nejde, chtelo by to nekoho kdo to nevi ze to nejde, aby to udelal...
https://social.technet.microsoft.com/Fo ... server8gen

Asi se prece jen nekdo nasel kdo to udelal, nebo alespon zde napsano reseni.
https://superuser.com/questions/302407/ ... -windows-7

problem je ze je to pro vistu, win7 a nebo server 2008, ale zde http://citi.umich.edu/projects/nfsv4/windows/120612/ je komplet binary a jsou x64, takze teoreticky by to mohlo jit i do win10.
zde je popsany postup http://www.citi.umich.edu/projects/nfsv ... eadme.html a to tak ze bych to snad zvladl i ja, ale nechce se mi rozvrtat moje vymazlene win. :P
Traba se najde nekdo kdo to zkusi aspon na virtualu nebo podobne.

P.S. tak nejen ze NFS ve win nepodporuje diakritiku ale ani symlinky, zkusebne jsem na win10 propojil NSF share a nefungovalo mi nic, protoze ja mam vsude symlinky a nebo mountovane slozky, a neni pravda ze samba neumi symlinky.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: NFS (W10) - network file system a nespravne zobrazenie diakritiky

Příspěvek od peter54 »

Ostavam pri teraz uz overenej a osvedcenej dvojkombinacii.
Kompilovat drajvre na windowse sa mi naozaj nechce.
Linuxu je priblizne jedno, ci tam bezi nfs pripadne samba navyse.
Myslim, ze obidva demony su na openpli aj na openhdf predinstalovane.
Ako som pisal, na novej instalacii openpli samba klientovanie zase ide. To uz ma prilis nezaujima - otazka je dokedy a naco.

Linux server W10 client - pouzit cifs
Windows server na linux - pouzit cifs
Linux na linux - pouzit nfs

Nicomu nevadi, ked sa rovnaky drive nazdiela 2x.
Este som nasiel cli prikaz pre W10 - da sa tam zadat kodova stranka, ale zial iba pre japonske, korejske a ine pre nas nepouzitelne kodovanie.
Alebo sa mylim?
nfs mount.gif
Poznamka:
Shift-JIS vyjadřuje, že kódy používané pro první byte kódu znakové sady kandži jsou posunuty okolo kódů pro katakana.
Big-5 or Big5 is a Chinese character encoding method used in Taiwan, Hong Kong, and Macau
KSC 5601 [KSC5601] character set that includes Hangul, Hanja (Chinese ideographic characters)
GB/T 2312-1980 is a key official character set of the People's Republic of China, used for simplified Chinese characters. GB2312 is the registered internet name for EUC-CN
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kontakt v profile cez www.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“