3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Odpovědět
vasington
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 20.červen 2008 - 16:14

3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od vasington »

Ahoj. Mam ted doma nastavene tri jednotlive paraboly do DiseqC porty 1,2,3 na satelity 1,0W, 23,5E a 28,2E...chci vymenit lnb u 23.5E za monoblok s 19.2 i 23.5, ale nemuzu to rozchodit pres nastaveni.

23.5E ma normalne signal a 19.2E nechytnu, pokud antenu posunu na 19.2E tak zas nechytnu 23.5E.

Muzu to nejak nastavit, kdyz mam vlastne do diseqC uz tak navedeny dalsi dva satelity? V prijimaci totiz nevidim dvojite nastaveni diseqC a pro ty zbyle predpokladam musim mit nastavene jednotlive porty aby slapaly.

Dekuju za reakce a rady.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od VTronik »

A co tě dovedlo k tomuto řešení, když máš docela určitě relé 4/1? Potom stačilo jen přidat jeden LNB pro pozici 19.2E (na "brejle" k pozici 23.5E) a připojit do stávajícího relé a jedeš bez problémů.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od w.o.l.f. »

"moudré" bylo taky hýbat tou parabolou na 23°E, vypadá to, že tazatel buď zadával špatné pořadí diseqc povelů nebo je monoblok uchycen za "špatný krk-hrdlo"
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od VTronik »

Problém má podle mne s tím, že dal monoblok za první relé. A tam už s jednoduchým nastavením povelu nevystačí. Otázka je, zda jeho přijímač vůbec takové zapojení podporuje. O tom, jaký používá se nám jaksi zapomněl zmínit. Ke způsobu zapojení je také třeba si domýšlet.
To je tak, když se neporadí předem. Hlavně, že tu dotaz napsal 5x.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2745
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od EnoSat »

ale ved to je povinnostou odpovedajuceho si na fore najst co ziadatel pouziva http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=797685#p797685
](*,) :o :shock:
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
dragunik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 04.květen 2009 - 11:54
satelitni prijimac: AB IPbox 9900+ 2xDVB-S2

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od dragunik »

Pomôže len to čo radil VTronik prikúpiť LBN a dať ho na držiak pre dva LBN, alebo kúpiť EMP diseqc, ktorý spolupracuje aj s kaskádovým zapojením prepínačov, pretože monoblok je vlastne zjednodušene povedané single +single s prepínačom a to už väčšina diseqc neprepustí k príjimaču.
Pokiaľ, ale vasington má podobný diseqc, ktorý prepúšťa povely až k príjímaču, tak je možný zádrhel v tom, čo píše w.o.l.f. a to sa dá zistiť prehodením poradia družíc v nastavení, ale bude mať signál len z jednej pozície, pretože ten rozostup 3 stupne má v tom prípade naopak. Riešenie je vtedy jednoduché. A to buď prehodiť uchytenie monobloku, alebo natočiť parabolu.
AB IPbox 9900+, 2xDVB-S2, nocturno 16.10.2011, OSCAM 1.20-unstable_svn build #6460, HDD ATA FUJITSU MHV 2120B 120GB
Zapojenie diseqC 4/1: 23,5E, 0.8W, 19,2E,4,8E
zapojenie 2diseqC 4/1: 0,8W, 23,5E,19,2E,prazdne
karta Skylink ICE
vasington
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 20.červen 2008 - 16:14

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od vasington »

Prijimacu pouzivam vic. Mam moznost Amiko Alien Mini, Alien 2 a nebo GTMedia v7 plus. Proto jsem ho cilene neuvedl, jelikoz je to u vsech stejmy problem a rikal jsem si, ze zrovna tady to asi nepomuze.

Vedlo me k tomu to, ze mam v planu jeste jeden satelit a tim padem 4 pozice plne obsazene. Takze jsem chtel jednu pozici usetrit timto. Ovsem uz jsem se asi docetl i jinde, ze k tomu budu potrebovat rozbocovac, pripadne duo lnb a obsadit ty dve pozice diseqC namisto jedne.

Samozrejme, ze hybat na astru 23i 19 jsem zkousel a chytnu vzdy jen bud to, nebo to druhe.

Vyresil jsem to zatim tak, ze ted misto toho dam motor a pokusim se to chytit motorem.

Diky za rady, dotaz jsem napsal vickrat omylem kvuli vyskakujicimu erroru a hned, co jsem si toho vsiml jsem se snazil to smazat :) tak se omlouvam tem, co je to pohorsilo.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od VTronik »

Pokud chápu správně, jak interpretuješ načtené rady, tak to opět k cíli nepovede a jen budeš dál utrácet další peníze a mít problémy s příjmem. Nejjednodušší je ve tvém případě vyměnit DiSEqC relé (stejně bys to musel s velkou pravděpodobností kvůli kaskádě udělat) za typ 8/1 (lze koupit i typ se sloučením k TV rozvodu). K tomu bez problémů připojíš 8 single, každý nastavíš samostatně na optimální příjem a přijímač, který připojíš nebude mít problém (protože nepotřebuješ kaskádní zapojení a tomu odpovídající povely z přijímače). Je to podle mne i řešení ve tvém případě nejlevnější s nejlepším výsledkem. Protože DiSEqC relé je úplně jedno na kolika parabolách máš konvertory umístěné. Jenom musíš kabely z jednotlivých LNB k tomu relé natáhnout. Pokud ti jde o snížení počtu parabol, potom přemýšlej o vhodném typu pro multifokus. Záleží na rozsahu koncových příjmových poloh. Zase potom osadíš relé s počtem vstupů podle počtu použitých LNB na parabole. Nechápu, proč si to neustále komplikuješ... Jak píši, vyměň DiSEqC relé, což není nákladná položka, za typ s dostatečným počtem vstupů a máš hotovo. Monoblok vrať a kup za něj single LNB nebo dva s držáky na montáž ke stávající parabole.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
fanatix
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 09.říjen 2008 - 15:10

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od fanatix »

dragunik píše:Pomôže len to čo radil VTronik prikúpiť LBN a dať ho na držiak pre dva LBN, alebo kúpiť EMP diseqc, ktorý spolupracuje aj s kaskádovým zapojením prepínačov, pretože monoblok je vlastne zjednodušene povedané single +single s prepínačom a to už väčšina diseqc neprepustí k príjimaču.
Pokiaľ, ale vasington má podobný diseqc, ktorý prepúšťa povely až k príjímaču, tak je možný zádrhel v tom, čo píše w.o.l.f. a to sa dá zistiť prehodením poradia družíc v nastavení, ale bude mať signál len z jednej pozície, pretože ten rozostup 3 stupne má v tom prípade naopak. Riešenie je vtedy jednoduché. A to buď prehodiť uchytenie monobloku, alebo natočiť parabolu.
No ono je to s tým EMP diseqc trochu komplikované. Ja som s tým laboroval niekoľko hodín, pretože mám 2/1 s prvým vstupom na multiswitch (0,8W a 23,5E) 9/8 a druhý vstup na 16E a povely som musel nastaviť na A/B/D, napriek tomu, že výrobca udáva option C. Tie nastavenia mi celkom nedávajú logiku.
Illusion M2S, Showbox S300 Platrinum, Opticum 4050CX, Ferguson Ariva 100, Ferguson Ariva 100E, Amiko Mini HD SE, Amiko Alien2 Hyperion 5.1
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od mmiriboy »

No! Neviem, čo za "čudo", aký si presne DiSEqC prepínač použil, ale napr. Ja už mnoho rokov používam tento model
Obrázek
A s týmto prepínačom nieje žiaden problém! Dá sa zapojiť aj do kaskády, t.j. napr. z monoblockom, alebo z DiSEqC prepínačom2/1, alebo 4/1.
Všetko ostatné pre správne fungovanie je závislé od správneho nastavenia DIP prepínača na DiSEqC 8/1 prepínači (Odporúčam prečítať návod na použitie!). A taktiež od správnej konfigurácie nastavenia tunera v menu stb. Drvivá väčšina stb takéto príkazy pre viac DiSEqC prepínačov v kaskáde podporuje vrátane všetkých linux stb v E2!
:)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 14.srpen 2021 - 23:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
fanatix
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 09.říjen 2008 - 15:10

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od fanatix »

Použil som EMP P.162-IW 2/1 option.
Obrázek
Ako prijímač mám ZGEMMA H9 Twin s OATV 6,4 a tieto DiSEqC preepínače mám na oboch tuneroch. Ak som nastavil 19E podľa návodu na vstup C, tak to nefungovalo. Laboroval som aj s pokročilím nastavením tunera a nič. Funguje mi nastavenie A-0,8W, B-23,5E a D-16E. Ver tomu, že som sa s tým natrápil niekoľko hodín. Opýtať sa na fóre som nemal odvahu, pretože od niektorých by som tu dostal riadne vyžrať, čo je dosť smutné, pretože fórum by malo slúžiť na pomoc. Možno moja skúsenosť niekomu pomôže. Prikladám aj funkčné zapojenie a nastavenie. Sorry za chybu na obrázku 23,5W a LNB samozrejme quatro :-)
Přílohy
Zapojenie.jpg
Illusion M2S, Showbox S300 Platrinum, Opticum 4050CX, Ferguson Ariva 100, Ferguson Ariva 100E, Amiko Mini HD SE, Amiko Alien2 Hyperion 5.1
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: 3 paraboly a jedna s monoblokem nastaveni diseqC

Příspěvek od mmiriboy »

vasington píše:Ahoj. Mam ted doma nastavene tri jednotlive paraboly do DiseqC porty 1,2,3 na satelity 1,0W, 23,5E a 28,2E...chci vymenit lnb u 23.5E za monoblok s 19.2 i 23.5, ale nemuzu to rozchodit pres nastaveni.
23.5E ma normalne signal a 19.2E nechytnu, pokud antenu posunu na 19.2E tak zas nechytnu 23.5E.
Muzu to nejak nastavit, kdyz mam vlastne do diseqC uz tak navedeny dalsi dva satelity? V prijimaci totiz nevidim dvojite nastaveni diseqC a pro ty zbyle predpokladam musim mit nastavene jednotlive porty aby slapaly.
Dekuju za reakce a rady.
Aký problám?
Napr. takto si to mohol riešiť!!!
Alebo aj takto, tak ako som to myslel ja!
Přílohy
Zapojenie DiSEqC na parabolách II.png
Zapojenie DiSEqC na parabolách.png
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „Switch-e / prepínače“