e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 17.Červenec 2018 - 20:52

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Pravidla fóra

Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
5. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 41 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rušenie DVB-C
PříspěvekOdeslal: 20.Listopad 2017 - 9:24 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 68 krát
Poděkováno: 304 krát
píše mi že tu Tvoji přílohu můj super PC nepodporuje ale co tak dát rozbočku , na jeden konec promax na druhý TV a změřit pri zasunutí a vysunutí , (píšu o TV steckeru )

PříspěvekOdeslal: 20.Listopad 2017 - 10:11 

príloha je .mp4 to by mal zmaknuť každý prehravač videa... VLC, aj windowsacky video player mi to prehral.

zavada sa prejavovala priamo na zasuvke pri vypnutom TV takže to "pustil" do systemu nejaký iný byt.. +/- presne o 16:30 :)

takže rozbočka by asi ukazaka to isté.

zajtra ideme znova na skusy tak som zvedavy

PříspěvekOdeslal: 20.Listopad 2017 - 13:12 

video aj tu: https://youtu.be/jXeQGTk7aQQ

PříspěvekOdeslal: 25.Listopad 2017 - 14:07 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Podľa mňa digitál DVB-C nikdy nebude dobre fungovať na stupačke kde sú v serií zapojené učastnícke zásuvky to je len na analog,na digitál sú vhodné hviezdicové rozvody(každý samostatne)

PříspěvekOdeslal: 26.Listopad 2017 - 10:32 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 68 krát
Poděkováno: 304 krát
zoro2910 napsal:
Podľa mňa digitál DVB-C nikdy nebude dobre fungovať na stupačke kde sú v serií zapojené učastnícke zásuvky to je len na analog,na digitál sú vhodné hviezdicové rozvody(každý samostatne)

zoro nezlob se ale podle mne NEMÁŠ pravdu

nebo máš nějaký důvod technicky zdůvodnitelný ???

:unknown:

PříspěvekOdeslal: 26.Listopad 2017 - 10:35 

Presne som to šiel napísať že či má na to aj nejaký rozumný technický argument než "myslím si".
Zopár dvbc sta-čiek mám a nie je žiadny problém. Naopak oproti dvb-t je výhoda lepšia priepustnosť rozvodom a väčšia šírka muxu.

PříspěvekOdeslal: 26.Listopad 2017 - 11:26 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 17 krát
fungovat na stoupačkách (pokud jsou v pořádku) to musí protože ten signál je tažen jedním koaxem
a pak teprve rozdělen do hvězdy , ale to je hlavně proto , že ty stoupačky nejsou v pořádku
a dříve se filtrovalo pásmo ke každému účastníkovi podle toho co si zaplatil.

PříspěvekOdeslal: 28.Listopad 2017 - 22:05 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Zdravim všetkých a ďakujem za poznatky. Vrátim sa na začiatok vlákna - boli tam elektrikári, skúšali sme napríklad aj takú vec že sme byt kde bol vyššie popísaný problém zapojili na el. centrálu, teda úplne sme odstavili vnútorné el. rozvody a nepomohlo. A zaujímavé zistenie dalšie, v jednom z bytov sa problém prejavuje len večer. Ráno aj cez deň ide DVB-C v poriadku. Večer im zmizne signál DVB-C, T-éčko je v poriadku. V ďalšom byte im sťahuje C keď otvoria chladničku. Ja už pomali rezignujem, lebo na toto skutočne nemám vysvetlenie. O poschodie vyššie, z toho istého TV rozbočovača ide všetko v poriadku. Ešte ideme skúsiť odpájať spotrebiče v byte jeden po druhom, ale som pesimista. Zoro nemyslím tiež že máš pravdu. 3 roky to šlapalo ako hodinky. V rozvodoch to myslím si nie je, v Polytrone takisto nie, väčšina bytov nemá problém. Fakt neviem už ...

PříspěvekOdeslal: 29.Listopad 2017 - 10:30 
Pokročilý
Pokročilý

tak asi bych odpojoval kabely do bytů , nějakej přijímač kmitá a po zapnutí zaruší (večer když přijdou domů) pásmo C , nic jiného mě nenapadá.

PříspěvekOdeslal: 14.Prosinec 2017 - 10:13 

Tak máme hotovo. Bolo treba zrušiť kostru všade kde sa dalo. Zdroj v hlavnej stanici, predlžovačku, koaxy, skriňu, všetko.
DVB-T fungovalo práve preto, že nikde nebolo spojené s kostrou, všetko bolo na "vidličkových" zástrčkách, DVB-C bolo na velkej zástrčke. Všetko funguje, v rozvode je na kostre 90V ale keďže to nie je spojené so stanicou tak to beží. Niektoré byty majú problém s niekolkými frekvenciami ale to vyrieši oddelovač zeme a dobrý koax. Problém neodstránený, ale obídený :-)

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 19:15 

Pre info- odvolavam co jsem odvolal a slibuji co jsem slibil. Problém pokračuje. Ak sa dopracujeme k výsledku dám info ak to niekoho zaujíma.

Príklad: byť 10. poschodie, trhá zvuk, občas zakockuje obraz. Signál t-ckom rozboceny do spálne, ten trhá podstatne menej. V obývačke sa dokonca občas stane že zvuk spomalí tak na dve sekundy a potom rýchlo dobehne obraz.
Na tom istom poschodí iný byt: zvuk necuka ale sa úplne rozpadáva.
11ste poschodie - prepnem na Markízu - bez signálu. Prepnem o kanál hore a dole - Markíza ide. Prepnem opäť hore dole a Markíza bez signálu. Niektoré frekvencie to robia niektoré bežia ok. Zvuk trhá.

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 22:35 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 30 krát
Poděkováno: 118 krát
Tomuto nerozumiem, riešenie cez poskytovateľa signálu je problém? Však predsa káblovka zodpovedá sa príjem funkčného signálu až do bytu, prečo to ty riešiš?

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 22:42 

Lebo "ja" som poskytovateľom signálu, resp. sme robili nejakú dorabku STA cez transmodulator dvbs/dvbc.

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 22:58 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 30 krát
Poděkováno: 118 krát
už chápem

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 23:16 

Už som tam strávil dva mesiace. Dnes kolega na 10 Posch menil zásuvku a mal problém ju udržať v rukách jak kopali kostry. Divočina. Už to pomaly vidím že objednáme vyjazdovku zo ZSE lebo už sme skúsili aj čo sa nedalo a niečo aj viackrát..

PříspěvekOdeslal: 20.Prosinec 2017 - 10:54 
Pokročilý
Pokročilý

nejdřív bych začal od začátku,vaše zařízení bych odpojil a zkontroloval příjem z kabelovky,pokud je tam příjem i DVB-T vlastní taky odpojil,u hlavní stanice ukostřit,potom se teprve trápit s tím
kdy to přisloučíte dohromady.Pokud to všechno odkostříte a někomu se něco stane , tak to půjde za vámi.Docela vás lituji.

PříspěvekOdeslal: 20.Prosinec 2017 - 10:58 

kostra v budove neexistuje. ak sme prikostrovali, tak "k nuláku". dvbt sme odpojene samozrejme mali. za ten čas sme skusili už snad všetko čo sa dalo. už jedine zobrať headend na firmu a testovať na vlastnej elektrike a parabole. alebo tam dotiahnuť záložák a skúsiť.

PříspěvekOdeslal: 22.Prosinec 2017 - 14:21 
Pokročilý
Pokročilý

Místo/Bydliště: Bratislava
v prvom rade musis mat vsetko uzemnené !!!

Ziadne galvanicke oddelovace !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pokial nesplnis tieto dve zakladne podmienky tak tam strávis pol roka bez potrebneho výsledku

DVB-C je nieco uplne ine nez DVB-T z hladiska kabloveho rozvádzania,co myslis,preco asi si kazdý kablový operátor taha vlastny samostatny rozvod ?

odpoj DVB-T a az potom testuj DVB-C

ak mas zaujem ozvi sa cez SZ-finticky ti nikto len tak nevyzradí

PříspěvekOdeslal: 14.Březen 2018 - 21:13 

Na treťom poschodí sme našli zlú elektrickú zásuvku. V zásuvke bola tv a pc. Tv a pc boli prepojené HDMI. Ak boli spojené, signál (mer) bol v háji. Ak sa to odpojilo, signál ok. Tv aj Pc s HDMI pripojené cez inú zásuvku nemá na signál vplyv.

Aj tak sa už menej často prejavujú vypadky obrazu - kolísanie mer. Keď sa probelm prejavil, domovnik šiel zhora dole a odpajal byty od elektriny - vypol ističe na chodbe. Nepomohlo. Iné stupačky zároveň chodia bez problému. Tak už som v koncoch

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2018 - 17:07 

pozabudol som skoro na toto forum. aby som uzavrel moje trapenie:
galvanicke oddelovace funguju vyborne, ale len v ramci daneho bytu. to znamena ze ak v byte X zapnem zehlicku a signal je v haji, dam galvanicky oddelovac, signal je ok aj so zapatou zehlickou.
Ale ak zapne zehlicku sused napr nad bytom X a poku_rvi signal tak samozrejme je signal zly aj na byte X.

To znamena, oddelovac zeme do (takmer) kazdej domacnosti a problem je "vyrieseny".
Uz je par mesiacov ticho tak vyzera ze to drzi. Nie je to najstastnejsie riesenie ale funguje.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 41 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00