e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 16.Prosinec 2017 - 8:14

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
5. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 15.Leden 2017 - 22:00 
Pokročilý
Pokročilý

Presúvam sem tému o použití väčšej paraboly na monoblok z témy vplyv LNB na kvalitu.

PříspěvekOdeslal: 15.Leden 2017 - 22:08 
Pokročilý
Pokročilý

ctibor727 napsal:
o tomto to je

monoblock 19.2+23.5,parabola 120 cm,stred 23.5

signal 23.5 silný

signál 19.2 velmi silný aj ked nie je v sto percentnom ohnisku

z praxe oproti 80 cm parabole obrovské navýsenie zisku jak u 19.2 tak u 23.5

neplatilo by to u lnb s rozostupom 2 stupne

ovsem tema sa týkala 19.2+23.5 na stovke parabole tak naco do toho tahat pripady kedy by to uz bolo nerealne
napr.190 ci 300 parabola

Toto ma zaujalo: kde si zobral tie údaje silný a veľmi silný.? Pretože podľa mňa existuje iba signál ber 1x10-6. Pred Viterbi. Ak toto dosiahnem, už nemám čo riešiť. Menej mi už merák nezmeria. Či mám signál 82, alebo 84 dBuv je nepodstatné. Sila mi už nič neprinesie. Nárast plochy je už iba rezerva na vietor , sneh a počasie. A platí to pre monoblock aj singl v okuliaroch. Monoblock je kompromis pre nie profíkov prípadne amatérov - laikov, ktorí nemajú možnosť merania.( Tým samozrejme nemyslím, že by ho profíci nepoužívali, to určite nie). Na 80 cm to nadstaví a ide mu to. To je ciel dnešnej existencie. Ide? Ide, tak to nesrieš..... Apropo k šumovému číslu konvertora: je tu na fóre človek čo by to vedel zmerať? Viem, že tu je, ale či by to bol ochotný spraviť a zverejniť. Veľmi by ma to zaujímalo, koľko to je. Podľa teórie je min fyzikálne dosiahnuteľné S/N na 12 Ghz 1,5 dB. Ale môžem sa mýliť.......

PříspěvekOdeslal: 16.Leden 2017 - 0:17 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 20 krát
Poděkováno: 95 krát
Název tématu: Použití větší paraboly na monoblok není vhodný už z toho důvodu, že
skutečné použití monobloku na větší parabole než 80-ky "nemá půvab"... Přichází se tak o výhodu
jednoduchosti a rychlosti jeho zapojení. Jednoduše řečeno: Monoblok by se měl použít ve spojení s tou velikostí paraboly, na kterou byl navržen .
Ten kdo si pořídí větší parabolu, pořizuje ji převážně za účelem "eliminace deště kostek" při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Tady je na místě použití samostatných konvertorů... :-)
Proto bych navrhovaný název tématu nedával... :-)

PříspěvekOdeslal: 16.Leden 2017 - 15:41 
Pokročilý
Pokročilý

Místo/Bydliště: Bratislava
lubo32

myslene to bolo na zaklade nasledujuceho

Družica: ASTRA 3B (23,5°E) EIRP pre SR: lepšie ako 50 dBW

Družica ASTRA (19.2°E) EIRP pre SR : ešte lepšie ako 50 dBW

ako spravne podotkol nick Kasr,ASTRA 19.2 je tak silna zvaracka ze korigovať ju v pripade monoblocku na parabole 100 cm nema absolutny význam.,ta jednoducho vzdy pôjde excelentne ci ju nastavuje laik alebo profik a pri jej nastavovani sa nevyzaduje KOMPROMIS

Ad hoc pod pojmom kompromis povazujem znízit úroven na 23.5 za ucelom zvysenia urovne na a19.2 ibaze v pripade pouzitia 100 cm paraboly s monoblockom 19.2+23.5 netreba hladat kompromis aspon nie v Bratislave !!!

ze ASTRA (19.2°E) je z hladiska narocnosti na nastavenie bezpredmetna je mnozstvo dôkazov napr. v pripade MASCOM

táto spolocnosť doporucuje a dodava ten samy monoblock pre Multifocus 19.2+23.5 MASCOM M4 -QS01 HD a to pre
parabolu 60-80-85 cm a ten samy monoblock sa doporucuje aj pre parabolu GIBERTINI OP 40L WHITE

cize monoblok pracuje spolahlivo na 40 cm aj na 85 cm no podla teoretizovania poniektorých by si na 40-ke ani neskrtol

prax ukázala ze pre a23+a19 je ine riesenie nez monoblock nezmyslom pokial sa jedna o jednoduchu zostavu

https://www.youtube.com/watch?v=-oKpNPTCasE

PříspěvekOdeslal: 16.Leden 2017 - 19:13 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 69 krát
Poděkováno: 139 krát
Kazdy kto osadzoval viacero LNB na parabolu vie ze cim ide do vecsieho priemeru tak dostava vacsiu medzeru medzi jednotlivymi LNB je to proste Fyzika Ja osobne nemam skusenosti s montovanim Monobloku na 120cm no viem jedno ze ked je nieco fixne tak to nemoze davat take hodnoty ako jednotlivo osadene LNB a ak tam vyrobca napise rozsah pouzitia tak tiez to bude len kompromis a ten monoblok ma konstrukcne urceny nejaky priemer kedy ma najvacsi zisk a velkost dole bude zo stratou velkost nahor je sice kompenzovana vecsou velkostou no urcite nie je ideal.
Toto by chcelo prakticke testy s podrobnym meranim oboch moznosti.

PříspěvekOdeslal: 16.Leden 2017 - 19:31 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 20 krát
Poděkováno: 95 krát
vensan napsal:
Kazdy kto osadzoval viacero LNB na parabolu vie ze cim ide do vecsieho priemeru tak dostava vacsiu medzeru medzi jednotlivymi LNB je to proste Fyzika Ja osobne nemam skusenosti s montovanim Monobloku na 120cm no viem jedno ze ked je nieco fixne tak to nemoze davat take hodnoty ako jednotlivo osadene LNB a ak tam vyrobca napise rozsah pouzitia tak tiez to bude len kompromis a ten monoblok ma konstrukcne urceny nejaky priemer kedy ma najvacsi zisk a velkost dole bude zo stratou velkost nahor je sice kompenzovana vecsou velkostou no urcite nie je ideal.

Přesně tak... :-)

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 6 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00