E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Jantars
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 11.květen 2012 - 22:25

E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od Jantars »

jsem E2 relativní nováček (iqon force 1). Rozchodit DreamBoxEdit byla malina. Bouquets mám dva - favourite TV (prázdné) a Skylink, kde mám přebrané jen ty které chci.
fatscan mi ale všechno vždycky přerube a narve do skylink skoro 300 kanálů. Tak jsem si říkal logicky do oblíbených vrazím ten požadovaný očesaný seznam ať si ve Skylink složce dělá co chce - koneckonců tak by mi to i nakonec vyhovovalo - Skylink složka vše co je možné a oblíbené úzký používaný výběr. Problém vidím v tom že mi vše ve složce oblíbené přečísluje, a to i když zakážu číslování kanálů dle fastscan.

Jak mám docílit toho, aby mi do oblíbených vůbec nehrabal? Co dělám blbě?
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od toprun »

Nepoužívej fastscan. :)

Kód: Vybrat vše

http://www.parabola.cz/clanky/5595/skylink-zmena-poradi-programu-pri-pouziti-funkce-fastscan/
http://www.omko.cz/fastscan/
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Jantars
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 11.květen 2012 - 22:25

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od Jantars »

Dík za rychlou reakci, ale to mi nepomůže.
Já především předpokládám, že to co potřebuji nějak lze, přeci nemůže přečíslovat když mu to zakážu. Nebo se pletu?

A také jinak než fastscanem se mi naladit nedaří - když dám ruční ladění a vyplním všechny potřebné parametry tak mi nic nenaladí, vůbec nevím proč :-(. A když pustím fastscan tak to abych to pak hodinu přerovnával....
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od jaoco »

Vypnúť fastscan pri spustení alebo vypnutí. Hľadaj v nastaveniach.
Jantars
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 11.květen 2012 - 22:25

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od Jantars »

nectes co jsem psal :-(
jinak ted koukam ze jsem se shodou okolnosti pripletl ke zmene fastscanu Skylinku takze zduraznuji - muj dotaz nema vubec nic spolecneho se zmenou fastscanu kterou Skylink provedl v techto dnech..........
Uživatelský avatar
Kenaj
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 13.červen 2008 - 22:30
Bydliště: okr.Poprad

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od Kenaj »

Necitas pozorne.
Nepouzivaj fatscan-ten to dodrbe
Vu+ zero
@Maximum E85 Multibeam
@diseq prepinac-23,5°E-19,2°E-16°E-13°E-9°E-4.8°E-0,8°W
@140,motor Optibox 3800
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od vlado.ucho »

Keďže si nováčik,tak sa tu nespor z machrami to za 1.Za 2, vyser na FastScan ten je dobrý na 2 veci,na piču a a ešte raz na piču,daj si dobrý setting a máš vystarané,ak tvrdíš že DreamEdit máš zmáknutý,ako malinu,čo ty na to,há?Skús tento.Doinštaluj si do obľúbených a uprav ako potrebuješ.Nech sa darí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Jantars
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 11.květen 2012 - 22:25

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od Jantars »

s machrami se určitě hádat nehodlám.
- Díky za setting, koukal jsem na něj, zajímavé jak se dá co zorganizovat
- malinou u DBE jsem myslel IT stránku, tj. nainstalovat, spojit s boxem a pochopit základ přenosu
- žádný z těch příspěvků výše ohledně fastscanu nebyl úplně jasný, pokud jsem tedy pochopil správně tak nehledě na uživatelské nastavení fastscanu mi veškeré informace v bouquets přečisluje, a to VŽDY ZA KAŽDÝCH OKOLNOSTÍ a jedinou možností je fastscan vypnout


takže teď se budu muset podívat na to proč se mi nedaří na E2 nic ručně naladit.........
Jantars
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 11.květen 2012 - 22:25

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od Jantars »

při ručním ladění si nemůžu vybrat správnou pozici, nabízí mi to jen 3,1E Eutelsat, kde se to tam bere netuším....... tunery jsou nakonfigurovány správně na 19.2E/23,5E
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od toprun »

Nemáš podpis, nepíšeš na jakém image, motor nebo šliháš? To se pak těžko radí. Máš správný soubor satelites.xml? A navíc tvůj dotaz patří do příslušné sekce, tedy sem: http://ab-forum.info/viewforum.php?f=304
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Jantars
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 11.květen 2012 - 22:25

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od Jantars »

šilhám, o problematice satelites.xml nemám tušení tak se na ni podívám, úmyslně jsem psal do obecné sekce a ne do sekce IQON protože původní dotaz byl dle mě obecně E2.... pro pořádek mám openpli......
Jantars
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 11.květen 2012 - 22:25

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od Jantars »

koukám do satellites.xml a vidím tam hromadu satelitů..........pro jistotu jsem vzal xml soubor se zde přiloženého settingu, přes DBE nahrál ale nic se nezměnilo..........
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od jaoco »

Jantars píše:koukám do satellites.xml a vidím tam hromadu satelitů..........pro jistotu jsem vzal xml soubor se zde přiloženého settingu, přes DBE nahrál ale nic se nezměnilo..........
Reštart.
miso7711
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 18.červenec 2008 - 11:16
satelitni prijimac: DM800 HD SE A8P,VITAMIN ENIGMA

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od miso7711 »

mám doma vu solo 2 original s openpli a fastscan mi funguje skvele. Kazdu zmenu dam preskenovat a hned sa mi aktualizuje buket. Tí čo používajú settings majú zrejme vela času sa baviť s programami, ktoré sa tak často menia :D
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od logan »

Aj mne na Aliene funguje dobre - Slovak fastscan mám na konci obľúbených, z neho urobím svoje...
fanatix
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 09.říjen 2008 - 15:10

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od fanatix »

miso7711 píše:mám doma vu solo 2 original s openpli a fastscan mi funguje skvele. Kazdu zmenu dam preskenovat a hned sa mi aktualizuje buket. Tí čo používajú settings majú zrejme vela času sa baviť s programami, ktoré sa tak často menia :D
Určite ti to zmení aj názov ikony, číslo v services a srvid. :good: Fastscan je asi tak na dve veci, tak ako písal kolega nad mnou.
Illusion M2S, Showbox S300 Platrinum, Opticum 4050CX, Ferguson Ariva 100, Ferguson Ariva 100E, Amiko Mini HD SE, Amiko Alien2 Hyperion 5.1
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od mmiriboy »

Fastscan ja osobne nepoužívam!
Prečo?
1. Je to prosté, pretože taký Fastscan (hlavne to zaradenie programov) ešte nikto neurobil tak, aby bol univerzálne použiteľný pre viacerých prvoraiderov naraz! A predpokladám, že sa to ani nestane! :)
2. Pri ručnom ladení a zoradení programov sa mi aspoň nestávajú také "kiksy", ako poniektorým, že im napr. nenájde niektoré programy atď... :)
3. Fastscan považujem za prostriedok, ktorý je vhodný iba ak k použitiu pre lenivých a menej znalých sat problematiky!
:poklona: :poklona: :poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od logan »

Každý robí podľa svojho - nech sa ráči. Mňa nejaké srvid, pikony a pod nevzrušujú... Fastscan mám spustený a preladený za cca 10s. V zozname si hneď nájdem, čo pribudlo a ak chcem presuniem si to do svojich obľúbených. Automatický fastscan však nepoužívam. :)
P.S. A lenivosť je niekedy hybnou silou pokroku, ľudia sú už takí - chcú si život uľahčovať :wink:
A ešte jeden dodatok, vo fastscan ATV poradie staníc presne sedí podľa stránky na Skylinku.
miso7711
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 18.červenec 2008 - 11:16
satelitni prijimac: DM800 HD SE A8P,VITAMIN ENIGMA

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od miso7711 »

mmiriboy píše:Fastscan ja osobne nepoužívam!
Prečo?
1. Je to prosté, pretože taký Fastscan (hlavne to zaradenie programov) ešte nikto neurobil tak, aby bol univerzálne použiteľný pre viacerých prvoraiderov naraz! A predpokladám, že sa to ani nestane! :)
2. Pri ručnom ladení a zoradení programov sa mi aspoň nestávajú také "kiksy", ako poniektorým, že im napr. nenájde niektoré programy atď... :)
3. Fastscan považujem za prostriedok, ktorý je vhodný iba ak k použitiu pre lenivých a menej znalých sat problematiky!
:poklona: :poklona: :poklona:
Ziadne kiksy sa mi nestavuju, programy su pekne zoradene ako ma udany skylink na webe. A citujem ,,O ziadny program nepridem"
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: E2 jak doladit nové programy (i fastscan)

Příspěvek od mmiriboy »

miso7711 píše:
mmiriboy píše:Fastscan ja osobne nepoužívam!
Prečo?
1. Je to prosté, pretože taký Fastscan (hlavne to zaradenie programov) ešte nikto neurobil tak, aby bol univerzálne použiteľný pre viacerých prvoraiderov naraz! A predpokladám, že sa to ani nestane! :)
2. Pri ručnom ladení a zoradení programov sa mi aspoň nestávajú také "kiksy", ako poniektorým, že im napr. nenájde niektoré programy atď... :)
3. Fastscan považujem za prostriedok, ktorý je vhodný iba ak k použitiu pre lenivých a menej znalých sat problematiky!
:poklona: :poklona: :poklona:
Ziadne kiksy sa mi nestavuju, programy su pekne zoradene ako ma udany skylink na webe. A citujem ,,O ziadny program nepridem"
No mohol by som ti uveriť - ale môj názor je iný, pretože už viac krát sa v minulosti stalo, keď napr. Skylink pridal do programového rastra nový program, tak ten daný program nešlo naladiť cez Fastscan, pretože nebol aktualizovaný Fastscan Skylinkom! :) Samozrejme táto chybička bola až dodatočne opravená provraiderom! :)

P. S. A poznámka záverom: Fastscan nemusím v reáli vôbec používať, stačia mi príspevky od iných nickov, aby som vedel, napr. o tom, o čom píšem vyššie! :)
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“