Gigablue HD Quad PLUS

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 573
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Warder »

Nemas sa zaco, vsetko je v najlepsom poriadku. :wink:
Tu som si dovolit ulozit pre teba inkriminovany subor v ZIPe. Snad ti to nejak pomoze a Rudich sa snad nembude zato na mna hnevat.

https://ulozto.sk/!LX9RPC3YvXG0/backup- ... rudich-zip
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od rudich »

Warder píše:Nemas sa zaco, vsetko je v najlepsom poriadku. :wink:
Tu som si dovolit ulozit pre teba inkriminovany subor v ZIPe. Snad ti to nejak pomoze a Rudich sa snad nembude zato na mna hnevat.

https://ulozto.sk/!LX9RPC3YvXG0/backup- ... rudich-zip
nie,nie nebudem sa hnevať ja som to tiež poslal cez uschovnu
subor treba rozzipovať,vložiť na usb a nahrať do boxu
http://www.uschovna.cz/zasilka/XP3KVRFIF5XWP4X8-PPT/
Xtrend,Gigablue,Dm900
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Tak se povedlo. Moc děkuji - (oběma). Rád bych se časem ještě na něco zeptal, pokud by nevadilo. Co jsem dlužen. Když tak pošlete soukromou zprávu. Ještě jednou díky. Snad to chvíli půjde, než se snad objeví nějaký dobrý modul. Zatím.
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Chlapi, poprosil bych ještě o jednu radu. Stále jde o ten Oscam, na to Gigablue Quad Plus. Psáno na předchozí straně. K tomu od Rudich - (ještě jednou díky), jsem sehnal ještě jeden. Povedlo se mi je dát oba na moje nastavení, a i po uložení a obnově vše funguje jak má. Takže tam mám aktuálně v Softcam panelu 4 položky. Ten od Rudich - (Atv 1.2 11353 Oscam, IRD Oscam, ICE a Doscam). Ale protože dělám tak jednou za dva měsíce takovou očistu, že si nahraju úplně novou image a dám obnovu nastavení, tak tam mi nastal problém. Po obnově se mi ten druhý Oscam IRD a i to ICE nedají spustit. Ty názvy zůstali ale zachovány. Když najedu ale na Oscam info, tak mi to - zobrazit/tmp/ecm.info ani nejde spustit. Ty druhé dva, fungují. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli jse třeba musí něco označit v té položce - vybrat další soubory k zálohování. Rád bych zachoval oba Oscami, protože to už těžko někdy na tento box seženu. Tak zda by někdo neporadil. Děkuji.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od liquere »

jasne musis mat oznacene script aj binarky na zalohovanie, potom ich mas aj v zalohe nastaveni, nie len celeho systemu, skontroluj.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Dekuju liquere. Kdybych te moc poprosil, nenapsal bys opravdu co presne zaskrtnout a ulozit. Ja jsem krome pluginu, nikdy nic neoznacoval. Nechvata.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od liquere »

no oscamy pisal si ze mas 3 druhy oscamov ale to je jedno, aj ine camy keby si mal, vsetko co chces mat zalohovane.Ked mas ATV budu asi v usr/bin ...

Inak uzivatel vlado tu urobil navod pre kazdeho tam je myslim aj popisane co kde a naco je ......... skus tam mrknut.
Naposledy upravil(a) liquere dne 11.květen 2018 - 13:13, celkem upraveno 1 x.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

pod modrím tlačítkom sa nastavuje a odklikáva všetko čo chceš zálohovať ..... :D nikdy to nepoužívam ...ale funguje to ... potom dáš len obnoviť všetko zo zálohy ... ale bacha na to môže sa ti lahko stať že ti ten bazmek nenaštartuje , lebo niekedy tam niečo podstatné zmenia a si v prdeli .. :D aj tak nechápem k čomu je to dobré každé dva mesiace preinštalovať image pokial všetko čo používaš ti funguje .... #-o ale to už vieš ty ..... :D ja box pokial sa tam niečo podstatné nezmení k lepšiemu tak to nepreinštalovávam .... :smoke: zálohujem jedine všetko potrebné pre oscam cez ftp a seting .... ostatné inštalujem na komplet a samozrejme komplet backup to všetko istí ..... :D
Všetko 4K
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Tak děkuji za rady. Stačí když udělám zálohu jen - usr/bin celou složku a nebo musím zkusit vstoupit přímo do bin a hledat podsložky. Našel jsem tam pod bin oscam a oscam atv. Opravdu nevím, ale zkusím. Dám vědět.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

čo si odklikáš to ti zálohuje ale config je v usr/keys na to bacha ..... štartovací script je v etc atd...atd... ja to zálohujem cez ftp a po prehratí to pošlem tam kde treba zmením atribúty na 755 a nič viac nie je treba ,len zapnúť cam cez d.o. ... môžem jebať aj s nejakým fedoom .... mne stačí oscam .... :smoke: :good: \:D/
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od liquere »

musis mat odfajknute veci co chces zalohovat okrem veci co su uz od zakladu dane .........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Díky efendy55. Bohužel to co píšeš je pro mě chaos. Já počítač nemám, takže nemám znalosti. Potřeboval bych jen opravdu vědět, kde a co odškrtnout. Opravdu přesné složky, a pak bych zkoušel zálohy a obnovení. Jinak děkuji za ochotu.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od liquere »

vsetky oscamy co najdes v usr/bin - potom scripty oscamu v /etc a cely usr/keys zaskrtni a hotovo - co na tom hladas furt?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od rudich »

pre @hranicecz
0screenshot.jpg
tu si treba pozrieť ktoré veci máme predvolené na zálohu: /etc/doscam.emu,oscam_atv.emu,
/usr/keys
1screenshot.jpg
tuna si treba vybrať /usr/bin/doscam,oscam_atv....
/usr/share/enigma2/picon
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xtrend,Gigablue,Dm900
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Chlapi, ještě jednu díky za ochotu. Zkusil jsem zálohu - (usr.bin Doscam , Oscam a Oscam Atv) + (etc. Oscam 0624 emu, Oscam OD 96 emu , Oscam OD 97 emu a Oscam Atv emu) a (usr.keys). I tak se mi ten Oscam - (Ird a Ice) nespustí. Jen se zeptám, není možné že ty dva Oscami jsou stejné. Že by měli jen odlišný název. Jestli není možné, že po nahrání nového image a obnově nastavení, to box bere jako jeden Oscam. Asi blbost, nechám to být. Zatím to běhá. Jde mi jen o to, že když přijde nová - Open Atv image, tak to asi vše neobnovím. Díky.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od liquere »

otvor si script a tam vidis ktory oscam to startuje, alebo ktory config pouziva to nikto iny nevidi ....... pripadne ten co ti to robil alebo poradil ....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

liquere nezlob se, ale nevím, nešlo by říct co přesně a jak otevřít. Ten script. Už mi z toho opravdu, jebe. Už jsem dnes zkusil 4 nastavení a obnovení, a pořád nic. Už mi to opravdu nejde. Jsem opravdu v pr. aj z tou deli. I tak díky.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od liquere »

to co mas v /etc script na startovanie oscamu vyzera ked ho otvoris podobne sko toto ....... ber to ako vzor !!! U teba sa to moze inak volat.

emuname = oscam_atv_emu 1.2 11420
binname = oscam_atv_emu
startcam = /usr/bin/oscam_atv_emu -b -r 2 -c /usr/keys/oscam_atv_emu
stopcam = killall -9 oscam_atv_emu

a tam predsa vidis aku binarku to startuje a odkial ........ to co je oznacene cervenou


PS: otvoris ho na pc aj upravit ho mozes .......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Liquere jsi zlatej. Povedlo se. Ta poslední rada pomohla. Ten druhý Oscam jsem musel ještě uložit přes - etc/tuxbox/config 1,2 a 3. Takže moc děkuji, i ostatním a přeji pěkný zbytek víkendu. Zatím.
Odpovědět

Zpět na „Klony - linuxové prijímače“