Gigablue HD Quad PLUS

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od rudich »

Cheb,Karlovy Vary
wc:EZXX0017
1.png
2.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xtrend,Gigablue,Dm900
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Dík. Tohle počasí mi jde pěkně. Mě jde o počasí pro Cheb v nastavení Skin Kraven VB. Jak už sem poslal foto, tak dřív sem měl Accuweather. Tam sem měl ten GM Code, a Cheb hned naskočil. Tady v té OpenWeatherMap, nevím jak změnit město. Ukazuje mi jen Prag. Takhle jsem to měl dřív.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

rudich - Tak jsem přešel na skin Kraven FHD, ale nevím jak nastavit lokalitu přímo pro počasí ve skinu. Potřebuji Cheb, Karlovarský kraj. Bohužel když tam dám počasí pro Openweathermap, tak mi to ukazuje jen počasí pro Prahu. A Accuweather mi nejde. Nevím co tam napsat. Nevím kde najít ten Api key. Tak zda bys neměl radu. Nebo někdo jiný. Ta Praha je daleko, a to počasí nesedí. Dřív byl ten Gm kód, ten jsem našel a vše bylo Ok. Šlo i zadat město + Kraj, a taky to naskočilo. Teď ale nevím. Díky.
Luboš
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 27.říjen 2006 - 2:16
satelitni prijimac: Dreambox 920

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Luboš »

Zdravím, mám dotaz na Gigablue HD Quad Plus. Funguje v současné době někomu tento typ přijímače k plné spojenosti? Tím myslím software Image + pluginy. Několik let jsem zde používal (dnes už) Image Team Blue, ale asi před měsícem mi přijímač začal po spuštění jakéhokoliv softcamu zamrzat. Zkusil jsem tedy Open ATV, tam vše fungovalo v pořádku do té doby, než jsem zjistil, že se přijímač v noci sám zapíná a chová se občas jinak nestandartně. Nainstaloval jsem tedy Open Vix. Ale tam se mi nikdy nepodařilo zprovoznit žádný plugin HBBTV, plus některé nastavení chyběly oproti Team Blue. Dnes jsem tedy zkusil Open Pli, oscam funguje, ale po přehrání souborů s nastavením oscamu nedekóduje placené kanály (Shura...). To bych vyřešil. Ale opět zde nejde nainstalovat žádný plugin s HBBTV. Opět jsem tedy zkusil nejnovější Team Blue, ale zase nejdou stahovat online žádné pluginy. Už opravdu nevím který Image do přijímače nainstalovat, aby fungoval alespon na 90% :). Má někdo k dnešnímu dni přesně s tímto typem (HD Quad Plus) bezproblémový provoz (HBBTV, fungující Oscam a běh bez zamrzání atd...). Děkuji za pomoc nebo tip na software.
Dreambox DM920 UHD 4K 1x Dual DVB-S2X Multistream
Image Merlin 4 OE2.5
HDD 1TB
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od virgille »

mám doma v prevádzke dva tieto "bazmeky" (jak pravil klasik) :D , na hlavnom používam ATV 6.3 bez najmenších problémov... na vedľajšom mám ATV 6.4 tak isto žiadny tebou popisovaný problém - akurát mi tu nefunguje mount interného HDD po sieti z hlavného príjmača, opačným smerom to funguje, preto ostáva na hlavnom ATV 6.3
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Luboš
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 27.říjen 2006 - 2:16
satelitni prijimac: Dreambox 920

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Luboš »

Zkusil jsem open HDF a zatím má vše co potřebuji a hlavně zdá se zatím stabilní a funkční.
Dreambox DM920 UHD 4K 1x Dual DVB-S2X Multistream
Image Merlin 4 OE2.5
HDD 1TB
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od virgille »

nemá náhodou niekto v šuflíku tento typ ovádača, ktorého by sa chcel zbaviť? cez sviatky schytal ten môj pohár červeného vína a hoci sa mi ho podarilo vyčistiť a rozchodiť, asi 5 tlačítok nefunguje... tento sa už kúpiť nedá a novší model má iné usporiadanie... prípadne nejaká rada ako oživiť tých zvyšných 5 tlačítok... ďakujem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od rudich »

Vystrihni si malé kocky z alobalu a podlep si ich na tu fóliu kde ti nefungujú tie tl. je tam zodraty ten grafit (alebo čo tam je ) a už to nemá správny kontakt. Ja som to tiež robil na tomto diaľkovom a ide to ako z praku ( ako hovorí efendy)
Inak údajne sa dá kúpiť i nejaká sada na tento druh opravy ale ja som to nehľadal.
Xtrend,Gigablue,Dm900
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od virgille »

už som na to myslel, len tu je suvislá samolepiaca fólia, v ktorej sú integrované samotné tlačítka - tie malé krúžky sú akokeby z alobalu, vydávajú aj to pukanie... ale za skúšku nič nedám, ďakujem za tip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
Stosun
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 21.červen 2011 - 17:21
satelitni prijimac: Vu+Uno 4k
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Stosun »

No a pod tím plechem je co? Právě pod těma čuckama to bude na Pikaču ne?
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od rudich »

Áno áno tu fóliu opatrne odlep a tie pukacky ako píšeš majú zo spodnej strany zošúchaný, opotrebovaný ten povlak tak preto tam treba nalepiť krúžok alebo štvorček alobalu. Treba ho vlepiť do tej priehlbinky na tej fólie kde nefungujú tie tlačítka.
Neboj sa toho uvidis ten rozdiel.
( ja som mal po ruke chemopren tak som to lepil snim opatrne pomocou zápalky alebo sparatka)
Xtrend,Gigablue,Dm900
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od virgille »

Stosun píše:No a pod tím plechem je co? Právě pod těma čuckama to bude na Pikaču ne?
pod tou fóliou je už len plošák...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
Stosun
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 21.červen 2011 - 17:21
satelitni prijimac: Vu+Uno 4k
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Stosun »

Jj tak tady bych to celý očistil a podlepil jak psal rudich ty čucky alobalem. Ale jestli to není nějaký zkratovány. Jednou jsme takhle polili na chlastačce Gamepady pivem a už jim taky nic nepomohlo.No uvidíš no.
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od virgille »

rudich píše:Áno áno tu fóliu opatrne odlep a tie pukacky ako píšeš majú zo spodnej strany zošúchaný, opotrebovaný ten povlak tak preto tam treba nalepiť krúžok alebo štvorček alobalu. Treba ho vlepiť do tej priehlbinky na tej fólie kde nefungujú tie tlačítka.
Neboj sa toho uvidis ten rozdiel.
( ja som mal po ruke chemopren tak som to lepil snim opatrne pomocou zápalky alebo sparatka)
skúsil som tvoj postup, ale nepomohlo... skúšal som ešte s nalepeným alobalom na prste a rovnako nereagovalo iba tých istých 5 tlačítok, takže predpokladám, že to víno urobilo svoje aj na plošáku, alebo došlo ku nejakej softwarovej zmene v ovládači... neviem... ešte skúsim pozrieť, či sa nedá urobiť nejaký reset ovládača...
každopádne v spálni to hlavné obslúži.... alebo si budmeme musieť zvyknúť na ten nový typ ovládača... uvidíme :)
ďakujem za rady!!!
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
milino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 09.listopad 2007 - 15:12
satelitni prijimac: gigablue ue 4k,Formuler1
Bydliště: topoľčany

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od milino »

skus open spa
GigaBlue UHD UE 4K,DM 800HD Se ,Formuler F1,IP Box 91HD,+nejaký sat.šrot.Paraboly dve,LNB 8ks
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od VTronik »

virgille píše:
rudich píše:Áno áno tu fóliu opatrne odlep a tie pukacky ako píšeš majú zo spodnej strany zošúchaný, opotrebovaný ten povlak tak preto tam treba nalepiť krúžok alebo štvorček alobalu. Treba ho vlepiť do tej priehlbinky na tej fólie kde nefungujú tie tlačítka.
Neboj sa toho uvidis ten rozdiel.
( ja som mal po ruke chemopren tak som to lepil snim opatrne pomocou zápalky alebo sparatka)
skúsil som tvoj postup, ale nepomohlo... skúšal som ešte s nalepeným alobalom na prste a rovnako nereagovalo iba tých istých 5 tlačítok, takže predpokladám, že to víno urobilo svoje aj na plošáku, alebo došlo ku nejakej softwarovej zmene v ovládači... neviem... ešte skúsim pozrieť, či sa nedá urobiť nejaký reset ovládača...
každopádne v spálni to hlavné obslúži.... alebo si budmeme musieť zvyknúť na ten nový typ ovládača... uvidíme :)
ďakujem za rady!!!
Pokud chceš vyzkoušet, zda vůbec ovladač vysílá nějaký povel, když stiskneš tlačítko. Lze to ověřit třeba foťákem mobilu. Když namíříš diodu z ovladače do objektivu mobilu, uvidíš při vysílání, že se rozsvítí (na displayi mobilu). Tím si můžeš ověřit, jestli jsou ta tlačítka na ovladači opravdu "mrtvá".
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od virgille »

presne tak to bolo, tie tlačítka nesvietili... takže máme novší model ovládača a zvykáme si :D
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
kostik123456
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 521
Registrován: 06.leden 2010 - 14:58

Open ATV 6.4 nová aktualizácia...

Příspěvek od kostik123456 »

Dobrý deň asi to sem nepatrí, ale pri dnešnej aktulizácii mi začalo vypisovať toto. Mohol by to niekto overiť či má to isté. GigaBlue UHD 4K Quad mám originál, žiadny klon.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
GigaBlue UHD Quad 4K + SSD Samsung 1TB
Dreambox DM900 + WD Blue 1TB
PC Tuner TBS 6928 DVB-S2
ULED TV Hisense H55U7A
Receiver Pioneer VSX-S510k,
Blu-ray 3D Pioneer BSP-170
parabola Maximum Mutifokus E85
DIEROVANÁ parabola 100 FE MESH
motor BigSAT SG2100+parabola 105cm
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Open ATV 6.4 nová aktualizácia...

Příspěvek od efendy55 »

môžeš byť rád že to už pyskuje a neaktualizuje , keby to nebolo takto ošetrené tak sa ti aktualizuje bez pyskovania a už ti nenaštartuje. ](*,) to je normálne že to upozorní a neaktualizuje. takže sa netráp , skús o jeden alebo dva dni a sprav si radšej zálohu. :D
Všetko 4K
Uživatelský avatar
kostik123456
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 521
Registrován: 06.leden 2010 - 14:58

Re: Open ATV 6.4 nová aktualizácia...

Příspěvek od kostik123456 »

Ok,.myslel som si to isté. To Open ATV sa mi začína nejak páčiť :good:
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 29.prosinec 2022 - 0:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
GigaBlue UHD Quad 4K + SSD Samsung 1TB
Dreambox DM900 + WD Blue 1TB
PC Tuner TBS 6928 DVB-S2
ULED TV Hisense H55U7A
Receiver Pioneer VSX-S510k,
Blu-ray 3D Pioneer BSP-170
parabola Maximum Mutifokus E85
DIEROVANÁ parabola 100 FE MESH
motor BigSAT SG2100+parabola 105cm
Odpovědět

Zpět na „Klony - linuxové prijímače“