Gigablue HD Quad PLUS

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

Zdravim; po dnesni aktualizaci, mi prestalo fungovat ( hbbtv ). Tak jestli by to mohl nekdo potrdit. OpenAtv 4.2. Dekuji. Pekne svatky.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

potvrdiť to neviem ja frčím v inom image ,ale skús toto cez ftp poslať do bazmeku podla adresárov a potom tvrdý reštart . ale pre istotu si urob zálohu . #-o
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
vpvpvp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 11.říjen 2015 - 23:10

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od vpvpvp »

Od vcera nove image openmips 4.3.
hranicecz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 23.červenec 2013 - 13:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od hranicecz »

efendy55 - Dekuji za odpoved. Ja bohuzel pocitac nemam, takze tyhle veci u me nehrozi. Jinak jsem zkusil znovu nahrat posledni zalohu z 21.12, a tam to jde. Takze to vypada na ty nove ovladace. Kdyz zmacknu cervene tlacitko, tak mi to hodi hlasku - (hbbtv Browser was not running. Please running browser before start HbbTV Applicatlon). Tak jsem na browser najel a zapnul ho, ale stejne nic. Nejde v browseru ani zadna stranka. Tak hold budu cekat, snad to neni jen u me. Cau.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

máš linux s E2 a nemáš pc ???? #-o hm , to ja zase keby som nefrčal na E2 tak pc ani nepotrebujem. :smoke: kludne prežijem bez neho . :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
kudma611
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 639
Registrován: 06.prosinec 2009 - 10:55
Bydliště: PREŠOV

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od kudma611 »

Ja som aj mojim papagájom kúpil noťas za 30 eur-na prehrávanie videa.Ak zabudnem zatvoriť ho a mám ich pustených von z klietky tak na klavesnici sa vyhrajú.Už len polovica zostala,ale cez myšku spustím čo potrebujem(poprípade mám aj externú klávesnicu).
Full backup image xpeed lx 1/2 by kudma611(ab-forum)
Ďolďo a Džefri(facebook)
Install softcam feed(youtube)
Obrázek
Xpeed lx1-OpenATV 6.3.0-Driver:21.01.2016-Gui version:24-11.2018-Kernel version:3.12.1
Amiko 8265+
Amiko NEO combo SE
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od nicon »

ahoj,funguje bam kdo mate openatv 5.1 aktualizace softwaru,me to od vanoc hlasi nic k aktualizaci,ale na serveru opanatv jsou nove image z 27 a 28.12
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od mjozef »

Mal som ten isty problem a vyriesil som to tak ze som musel nainstalovat novu verziu a potom uz isli aktualizacie.
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od nicon »

Tak jsem nahrál nový bootloader a nejdříve openmips 4.3 poslední kde je novy kernel a gstreamer 0.1x a vyzkoušel jsem avi videa a sekala se,poté jsem přehodil na poslední openatv 5.1, který má nový kernel stejne jako openmips 4.3 ale gstreamer 1.7.1 a videa už jdou plynule,takže paráda. Problém mám ale s hbb, nainstaluju openopera zkusím dát hbb to najede ale nejdou videa,balíček co je na opravu hbb nejde nikam nakopírovat-není stejná adresářová struktura neb chybí asi ještě nainstalovat plugin hbbtv, takže jsem pote zkusil ještě doinstalovat plugin hbbtv,ale tam mi to zase hlásí,že mi chybí tslib-conf. Další věc pak je v archivechczsk, kde po prvním spuštění mi ukazuje protokoly zelené což je ok jsou nainstalované,ale kromě jednoho a to HLS protokol u toho mi píše nenainstalován, což mám dojem má něco společného s live streamy a v nabídce mi chybí asi díky tomu slow tv,kde je pár live streamů
Naposledy upravil(a) nicon dne 05.leden 2016 - 22:40, celkem upraveno 1 x.
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Brandy20 »

mozes sem dat ten nový funkčný bootloader?
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od nicon »

Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

bootloader by som aj sem dal ,ale nedá sa poslať ,lebo je trochu velký a pravdepodobne by mi ho aj tak zmazali . :ROFL: nájdeš ho na tom linku alebo na satdigitalne fore . :good:
aj tu ho nájdeš. http://www.opena.tv/gigablue/21813-giga ... 015-a.html
Všetko 4K
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Brandy20 »

Este som neprehrával bootloader, aké mate s tým skúsenosti.? Je to vlastne nutné? Nahral som poslednu veriu Open ATV 5.1 a sa mi zdá že môj box akosi dlho načitáva, tak či to neni tým.

PS: kde zistím akú mám momentálnu verziu loadera?
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Repre
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 15.červen 2011 - 17:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Repre »

Ahoj s instalací problém není, pokud nezapomeneš (jako já) vzadu v boxu zastrčenou flešku. Vždy to skončilo na úvodní obrazovce s logem modrého znaku GB na šedivém pozadí a dál nic. Když jsem na to přišel (což chvilku trvalo) a flešku vyndal, tak instalace nového bootloaderu proběhla bez problémů. Takže v boxu(bazmeku) nic nenechávat. Žádnou flešku ani USBWIFI adaptér. Pouze LAN kabel. Postup: Stáhneš si balíček s novým bootloaderem a rozbalíš. Jsou v něm dvě hlavní složky, Step 1 - CFE (Bootloader) a Step 2 - INITRD (Rescue Mode). Dále soubory TXT a PDF s postupem fleše a jak na záchranný mód. Prostuduj si to. Nejdřív nakopíruješ na naformátovanou flešku (doporučují max 4gb) všechno co je ve složce Step 1. Vypneš GB vzadu vypínačem, šoupneš flešku do předního usb, zapneš vypínač vzadu na GB a mělo by ti proběhnout natažení nového bootloaderu. Po chvilce ti naběhne na TV modré logo GB na šedivém pozadí a zůstane to tam viset. V tu chvíli vypneš GB vzadu vypínačem a vyndáš flešku. Potom na flešce všechno smažeš a nakopíruješ do ní všechy soubory co jsou v Step-2. (GigaBlue máš pořád vypnuté) Znovu dáš flešku do předního panelu GB, zapneš GB vzadu vypínačem, proběhne natažení záchraného módu. Nic neděláš, na nic nešaháš a čekáš až se ti na obrazovce TV objeví povídání o záchranném módu(bílý nápis na černém pozadí) s tvojí ip.adresou tvého boxu. Potom vezmeš PC napíšeš tu ip adresu do web browseru a otevře se ti okno s volbou pro výběr tvého img. Musíš si ho nejdřív stáhnout z netu, nebo vytvořit z tvé zálohy.(tvůj_img.zip) Vybereš, dáš ok, sleduješ průběh flešnutí a čekáš až ti najede tvůj box. Je to dobře popsáno v PDF co jsou součástí bootloaderu. Nahrátí bootloaderu funguje i s použitím pouze Step-1. Vyzkoušel jsem to. Na německém foru doporučují použít oba kroky Step-1 i Step-2. Takže jsem to udělal podle nich. Vyzkoušel jsem i vrácení původního bootloaderu a bez problémů. Hlavně si před tím zálohuj nastavení GB i celý img. Sportu zdar GigaBlue zvláště.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ UNO 4K SE/OPENPLI
Gigablue Quad Plus/OPENATV 6.1
metalunion
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 15.prosinec 2007 - 12:13

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od metalunion »

Jen pro doplnění,

1.verzi bootloaderu nezjistíš
2.od verze OpenATV 5.1 z 23.12.2015,má image nový kernel 4.0.1,po přeinstalování jsem si také všiml neskutečně dlouhého bootování (2,5 minuty),přičítal jsem to použitím zálohy nastavení a tak jsem nainstaloval čistou image a po každé instalaci pluginu měřil,vše bylo v pořádku až do doby,než jsem nainstaloval czsk archiv,který prodlužuje bootování zhruba o minutu,bez něj start 1:20,čistá image 1:13.Vyzkoušej ho odintalovat a uvidíš,nějak si s tím novým kernelem nerozumí
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Brandy20 »

A co rieši nový bootloader?
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Repre
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 15.červen 2011 - 17:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Repre »

Řeší například možnost záchranného módu. Když se ti tam nechytí žádná fleška, tak po zapnutí vypínače a dlouhým držením tlačítka menu na předním panelu GB ti najede záchranný mód a můžeš nahrát img přes web rozhraní v PC. Po nahrátí nového bootloaderu se v nastavení GB objevila položka Animace. Jdou tam vybrat různé efekty při procházení v menu GB. Jinak potvrzuji dlouhé bootování. Vrátil jsem starý bootloader a dál jedu na ATV 4.2
VU+ UNO 4K SE/OPENPLI
Gigablue Quad Plus/OPENATV 6.1
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Brandy20 »

Tak som skusil podal toho návodu prehrať bootloader, všetko bolo ok, až keď som sa dostal do webového rozhrania, na ip adresu prímaču, kde som dal nahrať firmware, ale tam to aj skoncilo, žiadne flash mi neukázalo, prímač ako keby aj niečo robil, ale žaidne dáta cez sieť do neho nešli. Skúšal som aj zálohu (.zip) ale aj čistý instal, ale neuspešne. Napokom som box vypol a nhral zálohu cez usb kluč, ale nič sa nezmenilo, box stále bootuje pomaly.
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od liquere »

Bootovanie moze spomalit aj sposob montovania nejakeho sietoveho disku atd. Skontroluj sposob a pripadne zmen.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Odpovědět

Zpět na „Klony - linuxové prijímače“