Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od vensan »

A este na jednu vec som zabudol ak nemas na toroide obsadene vsetky pozicie co je velmi pravdepodobne no nie nemozne a pribudne nieco zaujimave tak z motorom to jednoducho z tepla natocis no pri toroide musis na parabolu osadit novy LNB a vytvorit mu cestu hlavne preto je kombinacia vyhodna.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
jurosik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 26.prosinec 2006 - 1:04
satelitni prijimac: IPBox 9900

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od jurosik »

V pripade viacerych tunerov a potreby twinu alebo quadu s motorom bohuzial obmedzis sledovanie na jednu druzicu v rovnakom case.
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od vensan »

jurosik píše:V pripade viacerych tunerov a potreby twinu alebo quadu s motorom bohuzial obmedzis sledovanie na jednu druzicu v rovnakom case.
Ale ved preto Ja vyzdvihujem kombinaciu aj aj i ked to nieco stoji klasisky multifeed pripadne toroid pre najpouzivanejsie pozicie pre mna zamna aj s Octo LNB a motor pre vsetko ostatne.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
jano73
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 16.březen 2013 - 12:11
Bydliště: pod strechou

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od jano73 »

jurosik píše:V pripade viacerych tunerov a potreby twinu alebo quadu s motorom bohuzial obmedzis sledovanie na jednu druzicu v rovnakom case.
Ja mám napr. dvojtuner a na stred mám uni LNB, ktoré je na 42E(tuner A) a ako feed mám cirkularLNB (tunerB), keby som dal z opačnej strany tak mám Sky UK, ale to budem riešiť až vymením parabolu. Takže aj k motoru sa dá prikombinovať nejaký ten LNB.
Hľadám niekoho, kto mi opraví starú poruchanú kosacku
a zavezie jedno dlhe pole hnojom.
Kto do mňa kameňom, ja do neho balvanom.
tami01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 14.březen 2009 - 11:31

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od tami01 »

vensan má pravdu, aj keby si pokryl celý orbit dvomi toroidkami, na motore jedna dobrá 110-120 cm parabola nič nepokazí. Pravdaže ide o to, či chcem príjmať nejakých arabov, rusov, alebo feedy, alebo mi stačí rozsah toroidky. Prikladám jednu fotečku zo satlex-u, kde síce nieje pokrytý celý orbit, ale tie "žvachle" káblov ma skutočne rajcujú :D to je úplna bomba, ten má snaď naložené TV v každej miestnosti. 8) :lol:
http://www.satlex.net/sk/image_window.h ... t90&pic=43
http://www.satlex.net/sk/image_window.h ... t90&pic=44
http://www.satlex.net/sk/image_window.h ... t90&pic=45
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od mmiriboy »

tami01 píše:Prikladám jednu fotečku zo satlex-u, kde síce nieje pokrytý celý orbit, ale tie "žvachle" káblov ma skutočne rajcujú :D to je úplna bomba, ten má snaď naložené TV v každej miestnosti. 8) :lol:
:D
Nič čudné, mne ide z dvoch parabôl (víz.podpis) "iba" 34 koaxov :!: T.j. 32ks zvedených pod strechu do 4ks DiSEqC prepínačov + 2ks koaxov (motor-parabola) a v domácnosti reálne využívam iba 4ks stb (iba jeden z nich je 2x DVB-S tuner).
Takže mojím záverom je názor, že aj keď to na streche vyzerá " tak rajcovne" :) , ale v skutočnosti je to skôr o tom, že akým štýlom sú prepinané jednotlivé sat pozície! Ono sú tam LNB Twin, Quad, ale aj Octo!
A samozrejme je rozdiel keď použijem multiswitch (s ktorého môžem poslať signál trebáz aj do 24 stb), alebo keď použijem klasický DiSEqC prepínač na ktorý je napojený len jeden stb (tuner)! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od vensan »

moja T-90 :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
tami01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 14.březen 2009 - 11:31

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od tami01 »

vensan: =D> pekné. :poklona:
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od w.o.l.f. »

20140605_202521.jpg
V pátek jsem byl u kolegy na instalaci téhle "dánské" slečny od Maximum, parabola je to festovní, žádná čínská "m...a" pevná je rovněž ta trojnožka. Obrázek s nastrojenou parabolu ještě doplním později. Cenovka i s dopravou z Dánska vychází na cca 2800,-Kč
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
BIDLO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 13.únor 2011 - 18:48
satelitni prijimac: GM 9080,GI Voyager II

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od BIDLO »

Není to ta verze co ji nedávno inzeroval na parabole Saxon?
Já se do toho taky pustil a provedl zatím přípravné práce, vše sestavil, nahodil na stožár, osadil držáky a pak středním a krajními LNB na seřízení včetně propojek k provizornímu přepínači a tím to zatím zhaslo, nedá se tam vydržet, pokračování pravděpodobně až ve čtvrtek po ochlazení. :sunny: :(
Rambo5
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 09.duben 2012 - 15:02

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od Rambo5 »

w.o.l.f. píše:
20140605_202521.jpg
V pátek jsem byl u kolegy na instalaci téhle "dánské" slečny od Maximum, parabola je to festovní, žádná čínská "m...a" pevná je rovněž ta trojnožka. Obrázek s nastrojenou parabolu ještě doplním později. Cenovka i s dopravou z Dánska vychází na cca 2800,-Kč
Ja som sa popytoval na http://cz.eetgroup.com/ co by stala ta T90 a doprava na SK/koncovy zakaznik/ a odpoved:

4009 T-90 90 cm multifocus dish cena 136€
Doprava 22€

:twisted:
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od w.o.l.f. »

Rambo5 píše:
kofolak píše:Naco to vozit z Danska, ked to kupite aj na Slovensku v kazdom obchode, kde predavaju satelitnu techniku. Alebo si pohladajte na heureka.sk (hladajte toroidal t90)
Zeby kvalita spracovania :!: :?:
přesně tak, kvalita se vyplatí. Kofolakovi není známo, že v shopech na Slovensku nebo v ČR jsou k mání většinou čínské a tchajwanské klony, bohužel.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od w.o.l.f. »

BIDLO píše:Není to ta verze co ji nedávno inzeroval na parabole Saxon?
Já se do toho taky pustil a provedl zatím přípravné práce, vše sestavil, nahodil na stožár, osadil držáky a pak středním a krajními LNB na seřízení včetně propojek k provizornímu přepínači a tím to zatím zhaslo, nedá se tam vydržet, pokračování pravděpodobně až ve čtvrtek po ochlazení. :sunny: :(
ano, je to přesně ta parabola co avizoval Saxon...
Kolega chtěl mít kvalitní zboží a když mu u několika e-shopů nechtěli prozradit co a odkud vozí, vyprdli jsme se na to a objednali ji taky přímo u výrobce.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od plachta »

Heh ....To je jako kdyby si se zeptal které auto je nejlepší . Každý má tu svojí značku ,která je nejlepší :D
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od w.o.l.f. »

kofolak,
vůbec nejde o to, dělat z někoho vola. Toto je všeobecná diskuse a vyměňujeme si zde dobré i špatné zkušenosti. Tak jak Číňani vyrábí klony Dreamboxu, je to stejné i s těmi parabolami. Těch toroidek jsem namontoval už několik desítek a věř tomu, že s kvalitním materiálem se pracuje podstatně jinak než s nějakým měkkým čínským zmetkem, který se začně deformovat po první pořádné vichřici a nedej Bože může tak být i nebezpečný pro své okolí. Stejné je to i s případnou odfláknutou montáží atd. Narozdíl od různých internetových tlučhubů mám své poznatky podložené praxí a pár takových zmetků jsem doslova v poslední možné chvíli demontoval ze střech dolů. Ono pokud někoho trefí do kebule 15kg železa většinou to pro dotyčného končí tragicky. Bohužel většině našich e-shopů je jedno kde nakoupí, hlavně, že nakoupí levně a přeprodají draho.
Tak asi tak...
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od vensan »

Netvrdim ze kvalita jednotlivych parabol sa nemoze lisit no tvrdit vseobecne ze cinske ohrozuju zivot mi pripada riadne prehnane kedze jednu vlastnim a usudzujem ze nikoho nebude ohrozovat uz len z hladiska celkovej vahy a robusnosti kostry to jest ramena a zaves.
A co sa tyka renomovanych znaciek az vtedy uverim ze nie su z Chiny az ked mi tu dotycny predlozi fotky z vyrobnej linky mimo tretieho sveta lebo znacka sama o sebe nic neznamena jedine co obstoji je konkretna skusenost s danym vyrobkom.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od w.o.l.f. »

vensan píše:Netvrdim ze kvalita jednotlivych parabol sa nemoze lisit no tvrdit vseobecne ze cinske ohrozuju zivot mi pripada riadne prehnane kedze jednu vlastnim a usudzujem ze nikoho nebude ohrozovat uz len z hladiska celkovej vahy a robusnosti kostry to jest ramena a zaves.
A co sa tyka renomovanych znaciek az vtedy uverim ze nie su z Chiny az ked mi tu dotycny predlozi fotky z vyrobnej linky mimo tretieho sveta lebo znacka sama o sebe nic neznamena jedine co obstoji je konkretna skusenost s danym vyrobkom.
..podívej mi je úplně fuk co si myslíš, ale prostě to tak je.
Za své peníze by každý měl žádat kvalitu a pokud to tak nebude, bude trh zaplaven různými šmejdy.
Je lepší si připlatit za originál-můj názor. Ale každý ať se rozhodne a za své peníze si pořídí co chce.
V letech 2006-2011 jsem prováděl montáže satelitů profesionálně=legálně se vším všudy, nemohl jsem si dovolit na stěnu strojovny výtahu namontovat trojnožku a na ni dát toroida-jak jsem to ve své praxi viděl. Trojnožka byla prasácky namontovaná přes obyčejné hmoždinky, na jedné straně vytržená ze stěny a parabola klepala o zeď. Nemohl jsem používat šmejdy t-90 nebo t-55, které měly malý subreflektor vyroben ze ztenčeného plechu, takže při dotažení šroubů "U" konstrukce došlo po čase vlivem větru k protržení důlku pro hlavici šroubu, takže subreflektor vlál ve větru jako korouhvička atd. Nemusí to nutně někoho zranit nebo zabít-stačí větší hmotná škoda, měl jsem kolegu, který špatně provedl stavbu stožáru pro jedno SVJ, následkem pádu byly poškozeny 3 fotovoltaické panely a platil jako mourovatý. Prostě kdo se problematikou zabývá, zabýval a nebo chce zabývat musí k ní přistoupit seriozně, nakupovat u prověřených výrobců, ať již parabol anebo kovových konstrukcí. Jinak se dříve nebo později neuživí.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od vensan »

takze mne je tiez uplne u pi...co si ty myslis a co si kde montoval ked uz si zvolil takyto ton a ze to co mam doma som si montoval sam a obavy do buducna vobec nemam.
:smoke:
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od w.o.l.f. »

vensan píše:takze mne je tiez uplne u pi...co si ty myslis a co si kde montoval ked uz si zvolil takyto ton a ze to co mam doma som si montoval sam a obavy do buducna vobec nemam.
:smoke:
Klidně si tady pište a kupujte co chcete, bohužel z vlákna jste asi to podstatné nepochopili,
ale husy jsem s nikým z Vás nepásal, atak si vyprošuju různé jinotaje tohoto typu viz výše.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od vensan »

Tu rozne ludove rcenia nemaju vahu a kazdy musi len dufat ze jeho argumenty si najdu svoj ciel.

Nemam rad pausalizovanie a hanit nieco len preto ze je Chiny to by si dotycny snad rano ani zuby neumil lebo by nemal cim zaujimalo by ma kolko percent sat vyrobkov na trhu je prave z Azie realne cislo by tu asi niektorich ludi sokovalo.
Chinan ti doda tak qualitu ako aj smejd a je uplne zbytocne to riesit lebo na tuto temu by sme zaplnili cele forum.
Toroid nie je antena ktoru si kupi nejaky Jarda po ranu ze si ju sam namontuje ako sa to stava u beznej paraboli,tam je kvalitna montaz aj samotne zariadenie gro dobreho prijmu aj do buducna a teda potencialny zakaznik by to mal dostat na kluc od firmy ktora je na trhu uz nejaku dobu aby si mohol uplatnit zaruku aj pripadny servis do buducna.
Predstava investicie do toroidu a pripadne povytiahnute hmozdiny na konzole mi pripada riadne scestna to musi byt praca len nejakeho individualneho packala.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“