SMiT Irdeto CAM modul

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od decik »

:D Ono kdyby byla snaha, nějaký způsob by se našel... :D Nikdy neříkej nikdy, potom se objeví někdo, co neví že to nejde a zmákne to... :D
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od axin »

Máte na někoho nějaký kontakt, kdo to dělá přes notebook (PCMCIA slot) ?
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od vensan »

No myslim ze ak to niekto za nejaky honorar dokaze tak sa ti urcite ozve v SS no vidim to blede.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
kubo2323
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 21.duben 2013 - 19:08

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od kubo2323 »

Tak dnes som uspešne Smit updatnul.
12070 H 27500
Amiko 8250
Mal som verziu softu z roku 2011 teraz 2015
Trvalo to 11min.
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od axin »

kubo2323 píše:Tak dnes som uspešne Smit updatnul.
12070 H 27500
Amiko 8250
Mal som verziu softu z roku 2011 teraz 2015
Trvalo to 11min.

Já tam mám SW z 16 srpna 2010 .. nyní jsem to znovu vyzkoušel, ale aktualizace stále nic :(
kubo2323
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 21.duben 2013 - 19:08

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od kubo2323 »

Možno to vyskúšaj v inom STB.
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od axin »

kubo2323 píše:Možno to vyskúšaj v inom STB.
Vyzkoušeno v AB cryptobox 550 HD a také v FERGUSON ARRIVA 200 HD .. stejný výsledek .. "cannot upgrade cam from menu"
kubo2323
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 21.duben 2013 - 19:08

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od kubo2323 »

Tak bohužiaľ neviem poradiť.
Ale aspoň vieme že ta OTA podpora tam aká taká je.
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od axin »

kubo2323 píše:Tak bohužiaľ neviem poradiť.
Ale aspoň vieme že ta OTA podpora tam aká taká je.
Jenže podle všeho co jsem doposud vyčetl, tak jenom pro novější verzi karet, ale já mám 2010 :(
Jano55
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 27.březen 2009 - 20:24

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od Jano55 »

Mal som problém s modulom Smit, ktorý som vložil do Formulera S turbo. Kartu v module odkódovalo. ale po troch - štyroch prepnutiach programu ostali zakódované. Musel som reštartovať Sat alebo vypnúť a zapnúť plugin na CI+.
Prečítal som celú diskusiu a vyskúšal som urobiť aktualizáciu na TV JOJ+1. Stálemi mi písalo, že nie je možné aktualizovať v menu. Vložil som modul do technisatu a tam to písalo tiež.
Vložil som modul do Formulera a preladil na Sport 2. Tam mi ponúklo aktualizáciua aj prebehla. Trvala len chvíľu. Po reštarte nabehlo okno kde sa uvádzalo verzia SW a HW. Okno som vypol a všetko nabehlo.
Pred aktualizáciou mi písalo :
CAM 1660
CI+ SW Version V 1.0
CI+ HW Identification 4000
Po aktualizácii mi píše:
SW IRD- SCL3SECPLUS GRC 4.2.9.0 m2
CAM HW 4.0.3
Dátum zostavenia CAM: Jun 10 2015
Zatiaľ ide všetko OK
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od w.o.l.f. »

zdravím,
OTA na 12070 je zase funkční o svátcích jsem dělal update 2ks modulů s fw z roku 2011 a 2012, jelikož majitelům nechtěly šlapat v nově koupených TV. Oba dva si "natáhly" fw z roku 2015. Dnes jsem koukal na transpodér znovu a je tam navíc OTA "smit new" moduly už nemám k dispozici, takže nemůžu posoudit, zda by si nenatáhly ještě vyšší fw řadu.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od georg11 »

Chtěl jsem to zkusit ale nějak se mi nedaří upgrade. Nevím jak to přesně udělat, nebo jestli můj modul jde aktualizovat. Je to Irdeto Smit nějaký starý
modul.png
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od w.o.l.f. »

neporadím Ti, dělám to přes měřák kde mám cl slot,
s těma enigmama si moduly moc nerozumí, kdysi jsem to zkoušel u openpli i open atv, ale šly mi jen některé značky a jiné přístroj vůbec nenašel,
předpokládám, že máš vyndanou kartu a box je na tp kde se OTA vyskytuje, zkus třeba restart boxu se vysunutím a zasunutím...na tom obrázku z menu není vidět jestli se dostaneš do správy toho modulu, nebo zkus televizor pokud máš a nebo jiný box...kdybys nepochodil, pak mi pošli fotku toho čárového kódu je tam i verze sw. Je dost možné, že to updatnout nepůjde (jen přes PC).
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od georg11 »

Zkoušel jsem to v DM920 i LX3 Předtím jsem naskenoval 12070 a objevily se tam i aktualizace pro smit i smit news. Nechal jsem to na té frekvenci, samozřejmě bez karty ale psalo to že pro můj cam nemá aktualizaci. Zítra to zkusím ještě v tv. Jinak u ean codu je OAFAA104702588 jestli je to k něčemu.
Je to tento modul
http://www.sat2000.cz/cs/dekodovaci-mod ... 70452.html
Naposledy upravil(a) georg11 dne 01.leden 2019 - 1:12, celkem upraveno 1 x.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
lumca
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 20.červenec 2007 - 7:34

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od lumca »

Potvrzuji, před chvíli aktualizovány 2ks CAM Smit, oba původní FW z roku 2011, nyní SW z jun 2015. Trvalo to zhruba deset minut na jeden modul a řešil jsem to v přijímači ABC 752 COMBO.
sstevom
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16.únor 2019 - 18:29

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od sstevom »

Prosím vás, nevie niekto o servise alebo o niekom, kto by vedel aktualizovať SMIT modul priamo cez hardware?

Mne sa totiž "zadarilo", že mi po aktualizácii vypisuje E06-4 Chyba smartkarty a to aj bez vloženej karty. Karta mi v druhom module funguje. Asi sa update neurobil kompletne. Druhýkrát sa už aktualizovať nechce, lebo verzia firmware je už aktuálna. Ibaže by v dohľadnej dobe vydali zase novšiu.

Kúpil by som jednoducho druhý CAM, ale tento je z tých drahších profi modulov, tak by som ho poslal na opravu. Ale nemám nápad, že kam. Žeby len rovno do SMIT do Číny?
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od dlhe_pole »

sstevom píše:Prosím vás, nevie niekto o servise alebo o niekom, kto by vedel aktualizovať SMIT modul priamo cez hardware?

Mne sa totiž "zadarilo", že mi po aktualizácii vypisuje E06-4 Chyba smartkarty a to aj bez vloženej karty. Karta mi v druhom module funguje. Asi sa update neurobil kompletne. Druhýkrát sa už aktualizovať nechce, lebo verzia firmware je už aktuálna. Ibaže by v dohľadnej dobe vydali zase novšiu.

Kúpil by som jednoducho druhý CAM, ale tento je z tých drahších profi modulov, tak by som ho poslal na opravu. Ale nemám nápad, že kam. Žeby len rovno do SMIT do Číny?
E06-4 Chyba smartkarty = sa stava vtedy ked uzivatel sibrinkuje s kartou v ci module ked ten je pichnuty v zariadeni.. je to riesitelne ale nerentabilne
sstevom
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16.únor 2019 - 18:29

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od sstevom »

Tak teda to môže byť asi skôr tým, že som počas aktualizácie nechal kartu vloženú v module.
Určite som ju nevyberal pri zapnutom prijímači.
Naposledy upravil(a) sstevom dne 18.únor 2019 - 17:37, celkem upraveno 1 x.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od dlhe_pole »

sstevom píše:Tak teda to môže byť asi skôr tým, že som počas aktualizácie nechal kartu vloženú v module.
Určite som ju nevyberal pri zapnutom prijímači.

Vedel by si mi prosím ťa povedať aspoň približne, čo by stála oprava? V mojom prípade ma modul stál 102 €, tak si viem predstaviť, že by som predsa len do opravy investoval.
to si mal povedat hned ze si upgradoval s kartou a mal si v trubke hlasku o vytiahnuti karty ktoru ti modul isto vypisal
..zalezi na tom co je tam vadne, ak len chip co sluzi na komunikaciu s kartou bude to lacnejsie ako to ked vdaka tomu bude vadna spi flash a bude sa treba drbkat s hw key a ostatnymi vecami
sstevom
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16.únor 2019 - 18:29

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od sstevom »

Nuž, modul sa ma iba opýtal, či chcem aktualizovať áno/nie a potom už len čakajte. To ale nie je ospravedlnenie, malo mi to dôjsť, ja som si to dokonca kdesi na fórach všimol, že sa má karta vytiahnuť, ale žiaľ, v tej chvíli mi to nedošlo.
Odpovědět

Zpět na „CI moduly“