e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 16.Červenec 2018 - 20:20

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Pravidla fóra

Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
5. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 42 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Motor prestal poslouchat
PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 12:15 
Znalec fóra
Znalec fóra

Poděkoval: 3 krát
Poděkováno: 14 krát
Mam uz delsi dobu parabolu natocenou na 13 stupnu Hotbird sat and vcera jsem se dival na kanal kde jsem mel moznost prepnout na ten samy, ale v HD, jenze po prepnuti na HD verzi jsem mel obraz jen par vterin a pak zmizel. Venku ve tme jsem videl, ze na strese mam parabolu nejak moc vytocenou na zapad a dnes v dennim svetle to vypada, ze je na tom zapadnim smeru na doraz, asi mechanicky.

Co by se mohlo pokazit? Na co se mam zamerit? Mohla by to byt jen vec software, tedy image? Mohla by to byt zalezitost tuneru, cili hardwarova? Mam Aliena 3 a pouzivam Spark image. Mam tam nejakou enigmu jako druhy image, ale uz ani nevim jakou, jeste jsem do ni nezkousel bootovat jestli je to vec prijimace. Obavam se, jestli to nemuze byt motor, mam ho uz radu let, mozna pet az deset let.

Předmět příspěvku: Re: Motor prestal poslouchat
PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 12:32 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: v podpise
Místo/Bydliště: Lednicke Rovne
Poděkoval: 12 krát
Poděkováno: 48 krát
Čo je to za motor? Základ je resetnut ten motor potom môžeš skúmať dalej.

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 12:47 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak jsem ve sparku sel do nastaveni satelitu a tam jsem zjistil, ze kdyz u motoru dam misto USALS nastavovani DiSEqC 1.2, tak muzu tocit parabolou rucne a kdyz jsem najel na 'Move Continue' a drzel pravou sipku, coz toci na vychod, tak me najel signal a nabidlo to zachranit pozici, coz jsem prijmul, venku vidim, ze je parabola v normalnim smeru na jih (u me je 13 stupnu jen 1 stupen od praveho jihu, jsem na 14.0E delky ) a programy jdou normalne. Vypada to, ze to nastaveni USALS nejak odeslo. Zkusim to ted dat zpet na USALS nastaveni a udvidim co to udela.

USALS jak tomu rozumim, je zrejme zalozene na nastaveni uvnitr motoru, kdyz si clovek nechce hrat s rucnim nastavenim kazeho satelitu zvlast. Zrejme to vyzaduje jen to pocatecni nastaveni jizni polohy a jeji zafixovani temi tlacitky na motoru. Uz je to nejaky patek co jsem to tam na strese delal, takze si to moc nepamatuji. Jdu ted pro krabici a napisu sem typ motoru a jak je stary.

Je to typ SG-2100A DiSEqC H-H motor, asi klasika, jak je stary nevim, mozna najdu i ucet. Pamatuji si ze je tam i resetove 'ponorene tlacitko', zkusim najit navod se kterym byl motor prodany, nebo ho mozna budu moci vygooglovat. To resetovani me nejak nerozhodi nastaveni motoru jak doposud fungoval? Nebo ho budu pak muset natocit rucne temi tlacitky na motoru na ten pravy jih a tu pozici ulozit? Zkusim nejdriv najit ten manual a asi to resetnu, asi to ma dobry duvod, proc tam ta resetovaci moznost je.

Jako dalsi krok jsem v nastaveni pro Hotbird dal zpet to USALS nastaveni a funguje to dal. Mozna bych mel pro klid duse asi ten motor resetovat, aby se to nestalo za chvili znovu.

----
Dalsi update, na tom USALS nastaveni jsem po chvili ztratil signal, parabola vypada natocena spravne, dal jsem zpet to rucni nastavovani DiSEqC1.2 a posuvem nasel znovu signal... takze odpoledne zkusim to resetovani.

Ironicky, uz jsem se tesil ze bude motor rozbity a budu si muset koupit tu parabolu T90 multifokus... snazim se ve vsem videt spise tu kladnou stranku :oops:

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 13:47 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: rôzne šunty
Místo/Bydliště: Trnava-malý Rím
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 8 krát
Pri správnom zachádzaní a údržbe,ten motor je schopný prežiť aj teba/ironicky/.Usals/GO-ToX/ sa používa v tedy,ak vieš svoje správne súradnice bydliska a vieš ich aj správne zadať do STB.Pri perfektom nastavení paraboly z motorom,je to výhoda.Výrobca motora preddefinoval do pamäte motora pozície všetkých satelitov takže to ostatné ostáva už na klientovi či daný protokol/Usals/bude využívať,alebo nie?Diseqc 1,2 sa používa na manuálne nastavenie paraboly z motorom na vyhliadnutý satelit,ak je nájdený najlepší signál,tak treba ho uložiť a toto všetko pracne nastavovať na všetkých satelitoch o ktoré má klient záujem a uložiť.Je na tebe ktorý protokol budeš používať.Jaa by som na tvojom mieste používal Usals.Je potrebné nastaviť motor na "0" resetnúť,v STB prejsť na vybraný satelit a ak je všetko OK,tak dať uložiť a skúsiť nanovo točiť motorom na daný satelit.Ak nebude signál,tak je špatne nastavená parabola z motorom.Nech sa darí.

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 13:53 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak diky za vysvetleni. Ta 'nula' bude zrejme ten 'pravy jih'? Jsem na 14 E & 49.1 S a pamatuji si tak nejak, ze ta '0' bude tedy ten Hotbird na 13E, jeden stupen ze tu nehraje velkou roli.

Mimochodem, nechal jsem televizi bezet asi pul hodiny, pak kouknu, obraz zamrzly, signal fuc, jdu do nastavovani a at tam dam usals nebo diseqc mod, uz nemuzu parabolou tocit ani rucne a koukam ze na strese je zarazena v zapadnim extremnim smeru odkud se nechce hnout.

Nakonec jsem s tim mohl zase zacit rucne tocit tim Diseqc ovladanim, ale asi po dvaceti minutach se parabola samovolne zase natocila na extremni zapadni pozici... deje se to kazdych 10 az dvacet minut, jde to vzdy hned natocit rucne zpatky. Divam se ted na Wimbledon tenis a nechce se me jit ten motor resetovat, ale parabola se otoci vzdy v nejakem napinavem momentu :shock:

Mimochodem, ty limity na motoru, nebo v nastaveni v prijimaci, ty jsou zrejme dulezite jen pro lidi co maji parabolu montovanou na zdi a mohla by se pri jistem vytoceni oprit o zed... u me je na stozaru, takze predpokladam ze k zadnemu poskozeni motoru nedochazi, kdyz je vytoceny na maximum do strany. Predpokladam, ze udrzbu ten motor zadnou nepotrebuje, jen dobre zachazeni, jako treba aby netlacil parabolu do zdi a tak.

Vzdycky jsem pouzival ten system Usals, souradnice vim i mam je v prijimaci zadane a doted to fungovalo.

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 16:23 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Tú"0" som myslel na motore.Manuálne dotočiť rameno na nulu a tam ho resetnúť,dúfam že vieš ako sa to robí? Zápalkou,drôtom,alebo špajlou podržíš mikrospínač na niekoľko sekúnd,kým LED bliká na oranžovo,potom na zeleno a reset je hotový.Tzv.nultý bod na nastavenie paraboly sa odvíja od niečoho iného.Môže to biť ktorýkoľvek satelt,ktorý je najbližšie k tvojej pozícii.Uvádzaš že to je pozícia Hotbird na 13,0 E.Ja podľa mojej pozície používam Astra 1 na 19,2 E.Neviem či vieš ako sa s uvedenými stupnicami manipuluje pri nastavovaní paraboly z motorom,je to precízna práca,pre laika na niekoľko hodín,ak nie dní,pre mňa tak asi 25 min.?Keby si mal správne nastavenú parabolu aj s motorom a nebol hnilý ho ísť resetnúť,nemusel si mať toto trápenie že ti niečo,niekam uteká.Nech sa darí.

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 17:55 
Znalec fóra
Znalec fóra

Dik za informace, jsou vitane. Jsem sice laik co se satelitu tyka ale nejsem zase tak uplny technicky analfabet, umim si poradit s pocitaci, kdysi jsem studoval fyziku, tudiz prirozene vim neco o astronomii a tudiz mam celkovou potuchu o satelitech na obezne draze, byval jsem radioamater i kdyz jsem skoncil nekde u tranzistoru, postavil jsem si vlastni osciloskop s elektronkami, tak trochu umim fusovat do vseho, cili i parabolu na motoru jsem si pred lety zvladl nastavit sam i kdyz jsem v tom tak trochu plaval, nikdy jsem uplne vsemu uplne nerozumel a casem se pozapomene i to co clovek vedel... vedle paraboly na motoru mam jeste druhou statickou parabolu na Astru 19 a kdyz jsem pred par lety instaloval ctyr-vstupovy prepinac se dvema twin LNB (poridil jsem trituneroveho Aliena3), tak jsem v tom taky docela plaval, ale nakonec to slo a tak nejak jsem to nastavil.

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 18:22 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak jsem byl na strese to resetovat, to slo jak je na motoru v popisku, resetoval jsem to pro jistotu dvakrat, ale nez jsem slezl zase dolu, tak se parabola po chvili sama zase zacala otacet na extremni zapadni pozici a neslo to zastavit tim rucnim tlacitkem toceni E W a pak misto normalni zelene svitila oranzova (hned vedle resetu), coz v popisku na motoru znamena ze je nizka intenzita (low intensity), tedy zrejme volty, nebo ampery nejsou dostatecne. kabel nevypada spatne, konektor je zasroubovany jak ma byt, jen vystup z LNB potrebuje trochu utahnout konektor na motoru, ale ten nema s napajenim motoru nic spolecneho. Jdu na pudu zkontrolovat konektory a kabelaz na tom prepinaci, jestli kabel nepokousaly mysi, nebo neco takoveho.

Jestli to nemuze byt ten prepinac, ze by ten spatne preposilal tech 13/18V nahoru k motoru? Mam EMP-Centauri S4/2PCP-W2

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 19:12 
Znalec fóra
Znalec fóra

Kabelaz je nepokousana, dokonce jsem zjistil ze asi uz pred rokem jsem vyradil prepinac a kabel vede z turneru 1 nahoru primo k motoru, pres jednu spojku na kabelu pod strechou, kterou jsem rozpojil a znovu spojil abych ji zkontroloval, takze kdyby to nebyl kabel, je mozne ze tuner neposila motoru dostatecne ampery, nebo volty kolisaji, anebo muze byt vadny motor uvnitr?

Zkusim zapojit motor do tuneru #2 i kdyz nevim jak je to napajeni uvnitr prijimace udelane. Nejspis je to vedeno skrz tuner 'pass through' ze zdroje Aliena... Vlastne tech 13/18V nastaveni prijimace je vec prepinani polarity, nebo neco takoveho na LNB, tech 12V jsem mel vzdy vypnute, off.

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 20:08 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak pres tuner #2 se to zdalo nejprve v poradku, po asi skoro hodine jsem uz myslel, ze zavada bude v tuneru #1, ale ted jak jsem to radostne psal, se potize vratily. Mozna zitra zkusim vymenit tu cast kabelu co vede nad strechou venku k motoru. Kdyz ani to nepomuze, je bud vadny prjimac, nebo motor. Resetovani motoru jasne nepomohlo. Ta zelene svitici dioda i po resetu trochu problikavala oranzove a pak kdyz se motor 'vydal na zapad', tak svitila oranzove porad a nejaky cas trvalo, nez se vratila zelena a slo motorem znovu rucne tocit.

Naposledy upravil(a) vinov dne 30.Červen 2015 - 11:34, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekOdeslal: 29.Červen 2015 - 20:41 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Takto,spomínal si,že si zistil,že je povolený "F" konektor na motore?Tam môže biť pes zakopaný,lebo tam môže biť nedokonalý kontakt a preto napätie pre motor kolíše a motor stvára psie kúsky.Tam treba opatrne a jednoznačne čo najlepšie pritiahnúť maticu na "F" konektore,musí mať dokonalý kontakt,najlepšie pritiahnúť obe,daj pozor aby neboli ulomené(aj to som už opravoval) od dosky plošného spoja na motore.Tak tiež je potrebné vymeniť ten kábel čo ide od STB do motora,musí biť v celku,inak na spojoch vznikajú straty a čím dlhší kábel,tým väčšie.LED-ka na motore musí svietiť na zeleno,len pri činnosti môže preblíkávať na oranžovo,inak je závada na spojoch,ako som uviedol.V STB chybu nehľadaj,chyba bude zapojení kábla skontroluj "F" ká od STB až po motor a na samotnom motore a uvidíš že tam bude pes zakopaný.Nech sa darí.

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2015 - 19:47 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Podívej se tady:
viewtopic.php?f=27&t=49073

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2015 - 19:56 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Ale podle mne je to v zaseknutém koncovém spínači v motoru. Když to rozebereš (jde to snadno), je tam malý konektor, který vede k mikrospínačům. Stačí jej odpojit a uvidíš. Ty spínače se po čase zanesou či zadřou a pak zůstanou někdy sepnuté a takto se to pak typicky chová.

A ještě Ti přidám jeden soubor, který ukazuje částečně rozebraný motor.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2015 - 21:22 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Tak laikovi radiť,aby rozoberal motor a niečo tam demontoval,nastavoval,je dobrá kravina.Ty mu to potom prídeš zložiť?Ešte ti ostane za vedro súčiastok?Ak ide motorom točiť na pravo na ľavo,koncáky(dorazy) s tým nemajú nič spoločné.Skôr je špatne nastavená parabola z motorom.Nech sa darí.

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2015 - 22:03 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Pokud říká toto "Ta zelene svitici dioda i po resetu trochu problikavala oranzove a pak kdyz se motor 'vydal na zapad', tak svitila oranzove porad a nejaky cas trvalo, nez se vratila zelena a slo motorem znovu rucne tocit", tak jsem měl přesně stejný případ na svém motoru. Někdy jde točit a někdy ne. A pozor - bez ovládání přijímačem - jen ručně. To znamená, že po koaxu jde jen napájení, žádné povely, a zkouší se to jen ručně. Pokud při tom motor zlobí, pak jsou to spínače a není nic v přijímači.

Nejde o žádné nastavování v motoru. Jen prosté rozebrání víka a odpojení konektoru, který jasně vede k mikrospínačům. Tyhle motory to prostě po letech dělají.

Samozřejmě, že to může být i něco jiného, na dálku to jde těžko řešit, ale dal jsem mu snadno ověřitelnou variantu. Pokud si netroufne nic rozebrat, pak už je to na odbornících. Byla to z mé strany jen dobře míněná rada ze stejného případu (nebo velmi podobného).

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2015 - 23:54 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak nejdrive zkusim predelat ty F konektory a pak uvidim (nemam jeden kabel v kusu k motoru protoze jsem ho mel pripojeny pres prepinac, ale pak jsem se rozhodl jet bez nej a nahradil ho spojkou). Nebudou to asi ty stredove medene draty, ale spis to stineni mozna po case muze mit mizerny kontakt. Zatim se to nejak umoudrilo a dnes to na tenis chodilo v poradku. Kdyby konektory nepomohly, pak bych se podival do toho motoru. To je dobry tip. :x

PříspěvekOdeslal: 22.Březen 2016 - 17:01 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak vytahnu na povrch toto stare vlakno, potize s motorem nikdy uplne neskoncily, pak na zimu jsem to nechal byt (mam pevnou parabolu na Astru19 a to me staci, CTV mam z pozemniho vysilani) a ted kdyz slezl snih jsem snesl motor i s parabolou dolu a motor rozmontoval. Neni to moc narocna operace, jen jsem se tezko dostaval k jednomu ze ctyr sroubu krytu motoru, protoze tento zustal vytoceny na 80 stupnu zapadne a odmital se nechat i rucne tlacitkem na motoru otocit zpet na stredni nulovou pozici. Doufam, ze me ten motor nejak neznicil zdroj napajeni z tuneru, testoval jsem ho na prijem z LNB na Astre19 a funguje normalne.

Mam takovy maly merak signalu, takovy ten ktery se zaradi seriove do kabelu a meri silu signalu kdyz se otaci parabolou... a tomu meraku sviti displej, kdyz do nej tuner posila napeti. Me ovsem to napeti posila zrejme jen behem casneho startu prijimace, kdyz enigma zacne 'bootovat' a objevuji se ty ciselne hodnoty kam az boot dospel, tak uz merak nesviti. A nesviti ani kdyz jdu do nastaveni tuneru, kde nastavim motor a zkousim softwarove v enigme otacet motorem, tak nevim, jestli je ten tuner v poradku. Ted kdyz jsem ten motor sundaval ze strechy, tak ta dioda na motoru uz vubec nesvitila, rucni tlacitko otaceni nefungovalo, ani reset nic, proste neslo po kabelu nahoru napeti. Zkousel jsem odpojeny kabel ohmetrem a je pruchozi, rovnez neni zkratovany. Na motoru jsem nemeril, jestli ten neni zkratovany, cimz by znicil tuner1 (cili v enigme tuner B), ovsem ten jak pisu funguje, kdyz na nem zkousim prijem z Astry19, ovsem to je tuner pripojeny primo na LNB bez motoru.

Jakkoli, ten motor jsem rozebral, i tu desticku s konektory jsem celou vyndal a prohlednul, vse vypada dobre, z ni jde konektor na plosny spoj na zadni strane moturku a z te desticky pak jde dalsi konektor do toho velkeho plastoveho ozubeneho kola na trnu toho 'sloniho nosu', na kterem je pripevnena samotna parabola. Nevim o jakych mikrospinacich je tu rec (krome resetu a rucniho ovladani na te hlavni desce) zadne nevidim, mozna bych mel povolit ty dva srouby na tom bilem plastovem kole (kde jsou draty zajistene asi silikonem)?

Vice obrazku tady ke stazeni, urcite se casem nekomu hodi
Kód:
https://mega.nz/#!MQpGyIzQ!QnAGk6N8pixXNsOlLVllP8laosiWT54w8JA_Yg9zwOE

Motor dnes jeste smontuji (v tom hornim krytu je lozisko pro hridel motoru a musim to na vyzkouseni zakrytovat) a pripojim k prijimaci kratkym kabelem a zkusim jim otacet jestli to pujde, bud rucne tlacitekem na motoru, nebo z enigmy, z nastaveni motoru.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 22.Březen 2016 - 18:12 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak jsem to zakryl a umistil parabolu vedle prijimace v obyvaku tak, aby motor mel volnost se pohybovat na parabole, pripojil kabelem k tuneru1 (B) kdyz byl v chodu a nic, dioda na motoru nesvitila. Tak jsem restartoval prijimac a behem casneho startu, nez se zacne zobrazovat do pocitani do 100 se ta dioda rozsvitila zelene a tak jsem dvakrat stlacil to rucni tlacitko ovladani na motoru a natocil motor na stredni pozici na nulu. Hned jak jsem tam dojel, tak dioda zhasla, protoze prijimac zacal odpocitavat to bootovani enigmy. Pak uz se dioda na motoru nerozsvitila.

V prijimace jsem sel do nastaveni motoru, kde je moznost motorem hybat, jako GotoX nebo jemny pohyb a tak, ale nic se ani nehnulo, ta dioda na motoru se vubec nerozsvitila.

Tak jsem sel do toho menu kde se vyhledavaji stanice a zvolil jsem rucni vyhledat stanice na Astre19 a kdyz jsem zmacknul tlacitko OK na DO, tak se ta dioda na motoru rozsvitila zelene a motor se tocil a tocil az dosel k zarazce extremni zapadni polohy 80 stupnu. Kdyz jsem behem toho toceni zmacknul tlacitko reset, motor se prestal tocit a po pusteni toho tlacitka se tocil dal na zapad a pak kdyz byl motor plne vytoceny a prestal se hybat, ta dioda zacala svitit cervene. Zkusil jsem znovu na motoru stlacit reset ale to nic nedelalo. Po vyjiti z toho menu vyhledavani stanic ta dioda zhasla a s motorem zas nejde hybat.

Tak nevim, kde je chyba, nejspis v prijimaci, kdyz ten neumi v menu motoru timto vubec otacet (dioda nesviti). Zkusim laborovat s tim druhym satelitnim tunerem, jestli tam budu mit vice stesti. Mam dojem, ze kdyz je prijimac zapnuty, tak by na tom motoru ta dioda mela svitit zelene, nebo aspon cervene, i kdyz treba prave sleduji tv z tuneru DVB-T nebo z druheho satelitniho tuneru - tedy toho, ktery je pripojeny na pevnou parabolu a neni konfigurovany pro pouzivani motoru. Nevim ovsem jak je to v prijimaci zarizene, podle toho merice signalu ktery uz jsem zminil, tak ten ukazuje svetlo na displeji taky jen kdyz prijimac prave zacina startovat, coz trva asi tak dvacet vterin, nez enigma zacne odpocitavat to bootovani, pak zhasne a uz taky nesviti, cili ten druhy DVB-S tuner se chova uplne stejne, jako ten prvni.

Ted jsem testoval i ten druhy C tuner a tam je to stejne, jako na tom prvnim. Myslim, ze by mohlo jit o hardwarovou chybu prijimace Alien2 tripple tuner.

Nevim jak je to s tim napajenim motoru, mozna to jen prochazi skrze tunery a tyto maji oba dva to napajeni spolecne, takze jestli jeden tuner nepousti napajeni k motoru, nepousti ho ani ten druhy. Ale zajimave je, ze behem casneho startu tam napeti do motoru je, a taky kdyz dam vyhledat stanice na nejakem satelitu. Jsem z toho jelen. Zacinam byt presvedceny, ze chyba je v prijimaci, ktery motor nenapaji a kdyz napaji, tak jen aby vytocil motor do extremni zapadni polohy.

Mam nekde druhy prijimac (stary AB IPbox 250S), ale te se me nejak ztratil, nekam jsem ho minuly rok na jare ulozil a nemuzu ho za boha najit. Ted by se hodil na tohle zkouseni, u toho jsem ten motor taky pouzival. Budu muset zdvojit usili, prece jsem ho nevyhodil.

Vice a vetsi obrazky motoru jsem nalozil sem na muj megaupload
Kód:
https://mega.nz/#!MQpGyIzQ!QnAGk6N8pixXNsOlLVllP8laosiWT54w8JA_Yg9zwOE
co vim, tak nikde zadne nejsou a treba se nekdy nekomu taky hodi.

PříspěvekOdeslal: 22.Březen 2016 - 20:00 
Znalec fóra
Znalec fóra

Myslim, ze jsem odpalil LNB na te fixni parabole, omylem jsem tu parabolu asi pripojil na tuner ktery byl nastaveny k pouzivani motoru a ten pri restartu do LNB poslal smrtici volty. Uz me Astra19 nebezi ani na jednom tuneru. Ze jsem prepojoval kabely vzadu na prijmaci za jeho behu by jinak asi nemelo vadit.

Jinak ten motor ted uz zasviti zelene jen asi dve vteriny pri zapnuti prijimace, pak dioda sviti cerevene az do doby, kdy zacne odpocitavani startu enigmy, neco se v prijimaci dale rozbilo, takze je jasne, ze tento Alien uz bude dobry jen pro fixni paraboly. Motor uz jsem stejne nechtel, poridim si toroidni parabolu a nejspis i novy prijimac, mozna Xtrend ET 10000 protoze k XPEED LX3 uz zrejme nejsou na prodej dvb-t tunery. Uz me ten Alien stejne lezl krkem, mam ho prave tak dost, i kdyz to plati spis pro enigmu, to je pro Aliena2 programovy krap jakeho neni rovno, ale nejspis to plati pro kombinaci tech dvou.

Naposledy upravil(a) vinov dne 23.Březen 2016 - 6:47, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekOdeslal: 22.Březen 2016 - 21:04 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 24 krát
Poděkováno: 30 krát
Lnb si mohol odpalit pripojovanim za chodu. Niektore stb maju napätia na vstupe lnb naprazdno velmi vysoke.

Ipbox 9900,vo flash Abenigma najnovsia,na usb tiez a hyperion v4.5 (ten pouzivam), hyperion v4, Nebula v1. A iné sd stb,parabola fe90,sg2100 a parabola fe80 multifeed 19,2 a 23,5e jeden lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 20 ročný a no problém(je ako nový).

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 42 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00