Záhada 11876

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
Ďuro Truľo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 11.prosinec 2009 - 16:21
satelitni prijimac: IPBox 9000HD, 2xDVB-S2

Záhada 11876

Příspěvek od Ďuro Truľo »

Zdravím,
Chcem sa spýtať, či sa niekto z vás nestretol s podobným problémom.
Situácia je nasledovná: Skylink, panelák, 6. poschodie, parabola 80 cm namontovaná na zateplenej stene medzi oknom do obývačky a balkónom v kuchyni, parabola smeruje takmer kolmo od steny, žiadne prekážky vo výhľade. LNB monoblock Quad, 4 káble idú do bytu cez stenu. Všetko pekne funguje, až na programy z frekvencie 11876 (Joj, Joj Plus, Dajto, ...). Tie fungujú iba vtedy, keď je okno do obývačky z ľavej strany paraboly otvorené. Keď sa zatvorí, signál sa stratí a programy nehrajú. Rovnako z druhej strany balkónové dvere. Oboje sa otvárajú dovnútra, ako je bežné a teda nezacláňajú vo výhľade.
Už som skúsil vymeniť monoblock - žiadna zmena. Obišiel som tie 4 zabudované káble a natiahol samostatný cez okno a okennú prechodku - nepomohlo.
Prijímač je nejaký Skylink ready, ten som ešte neskúšal vymeniť. Pozeral som aj po susedoch, či tam niekto nemá mikrovlnný internet, ale nič som tam nevidel.
Nestretli ste sa s niečim podobným?
romannitra
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 28.listopad 2009 - 18:35

Re: Záhada 11876

Příspěvek od romannitra »

Tak to je ozaj záhada, bolo by dobré natočiť nejaké video a nepáči sa mi ten prijímač skylink redy, skús tam zapojiť niečo iné, ale nezdá sa mi to všetko.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Záhada 11876

Příspěvek od Kasr »

Alebo iba zle nastavena parabola..
A sklo na okne, balkonovych dverach neni uplnevrovne, javi sa ako odrazova plocha (sucasne skla su ine, ako niekedy) a nahodou trafis tak, ze odrazi cast signalu na ozarovac lnb....
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Záhada 11876

Příspěvek od vensan »

Tiež by som to skúsil doladiť pri zatvorených uvedených dverách a oknách na danej nefunkcnej frekvencii.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Záhada 11876

Příspěvek od tomko »

nemaš za posledné obdobie nejaký "vyžarovač" signálu, ktorý by ti to mohol ovplyvnovať? LTE filter skus
kolotoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 246
Registrován: 03.únor 2011 - 8:35

Re: Záhada 11876

Příspěvek od kolotoc »

Podobné jsem měl na Hortbirgu 13 u frekvencí z Cyfrowy Polsat . Vyřešil to až třetí typ konvertoru.
Ďuro Truľo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 11.prosinec 2009 - 16:21
satelitni prijimac: IPBox 9000HD, 2xDVB-S2

Re: Záhada 11876

Příspěvek od Ďuro Truľo »

Tak som vyskúšal aj iný prijímač (Amiko HD8250+) aj sat. tuner zabudovaný v TV Sony, ale žiadna zmena. Zaujímavé je, že to ovplyvňuje aj otvorenie/zatvorenie balkónových dverí, hoci sú "zapustené" hlbšie a prípadný odraz zo skla ide mimo parabolu.
Skúsim ešte tel LTE filter, prípadne iný monoblock.
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Záhada 11876

Příspěvek od grund »

zkusil bych dveře (okno) provizorně zakrýt dekou nebo tak něco (noviny) jestli se odraz nějak
nezmění jestli je to odrazem.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Záhada 11876

Příspěvek od Kasr »

Doladit parabolu.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Záhada 11876

Příspěvek od Kasr »

kolotoc píše:Podobné jsem měl na Hortbirgu 13 u frekvencí z Cyfrowy Polsat . Vyřešil to až třetí typ konvertoru.
Ano, to sa stava...
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
mirob111
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 17.říjen 2008 - 13:43

Re: Záhada 11876

Příspěvek od mirob111 »

Môže ísľ o stojaté vlnenie. Skús posunúť parabolu o pár cm dopredu, alebo dozadu. Vlnová dlžka na 12GHz je okolo 2,5cm.
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Záhada 11876

Příspěvek od Spencer »

Ako prve natiahni si tam provizorne poriadny koaxialny kabel (žiadne ptakoviny ako prechodka cez okno). Ak to bude blbnuť dalej dolaď parabolu, dalej vymen LNB.
Ak to bude blbnuť aj potom kup si poriadnu deku, ktorou sa prikry, ked budeš chcieť pozerať tie programy.
Pre pobavenie - volala mi znama, že jej prijimač funguje iba ked otvori balkonove dvere. Išiel som tam mrknuť - dvere sa jej dali otvoriť naplno iba ked trochu posunula stolik s TV a STB a ono to nabehlo.
Zistil som, že jej syn uložil koax za lištu plavajucej podlahy a samozrejme, že ho prevrtal upevnovacou skrutkou. Ked mala stolik s TV posunutu ku dveram, tak skratovalo napatie pre LNB, ked ju trochu posunula, tak sa odskratovalo a išlo to. Podla nej boli na vine dvere.
Možno aj Ty máš niekde urobenu podobnu haluz a robi to problem.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“