650HD a čudné správanie

Diskusia a download pre ABCryptobox 600HD , 600HD mini, 650 HD, 650 HDC ,652 HD Combo
Odpovědět
Uživatelský avatar
xdukef
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 07.prosinec 2018 - 17:56
satelitni prijimac: Marusys VU+uno
Bydliště: Valaská Belá
Kontaktovat uživatele:

650HD a čudné správanie

Příspěvek od xdukef »

Zdravím znalcov. Dostal sa mi do rúk tento fasa stroj, inak by skončil na smetisku. Avšak je s ním väčšia "zábava", než som očakával.

Natiahol som do toho posledný fw, ktorý som našiel (1.15.dačo). Skenovanie transpondérov prebiehalo strááášne pomály a niektoré TV kanály narval medzí rádiá. Staršie verzie skenovali neporovnateľne rýchlejšie a aj kanály upratoval korektne, avšak zase je nepoužiteľný cccam, ktorý v pravidelných niekoľkosekundových intervaloch sekal (obraz sa zastavil na niekoľko sekúnd a zase na niekoľko sekúnd sa to rozbehlo), takže sa to nedalo pozerať.

Robilo to ale len, keď prijímač bral dáta priamo z môjho rútra (openwrt), kde beží oscam r11693, Compiler: mips-ar71xx-linux-musl-ssl-libusb-pcsc. Pokiaľ som tieto dáta ale prehnal cez môj linuxový sat (vu+ uno a oscam r11695-798, Compiler: mipsel-linuxsat-linux-gnu), 650HD nemal žiaden problém, tak som z tohoto správania usúdil, že oscam z rútra obsahuje v dátach niečo, čo cryptoboxu vadí a vu+ to "odfiltruje", avšak nemám tušenia, čo to je. Oba oscamy mám nastavené rovnako, takže netuším, čo s tým. Doteraz som sa nedopátral k info, čo toto pravidelné sekanie spôsobuje a ako sa mu vyvarovať, hoci som sa s tým stretol už hodne dávno. Žiaden iný prijímač nemá problém, iba tento krám 650HD.

Momentálne mám v tom stroji 650HD_V1.14.20433_09-05-2018.bin a zatiaľ sa mi tento fw javí ako najpoužiteľnejší. Vidím to tak, že tie firmvéry sú doprasené, každý inak.

Prosím o radu. Vopred vďaka. :clapping:
lubomir63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 128
Registrován: 28.květen 2009 - 15:36
satelitni prijimac: AB crypto 800 +750 +650HD
Bydliště: Z.M.

Re: 650HD a čudné správanie

Příspěvek od lubomir63 »

To nekorektné ukladanie : Tvoj prijímač spracuje kodek H264 . Programy v kodekuH265 nedokáže korektne prečítať a preto ich ukladá do rádií. Žiadna staršia verzia ti to nemohla urobiť dobre lebo nepodporovali H265. A k tomu skenovaniu : iná rýchlosť je pri Fast scane, iná pri vyhľadávaní na slepo a iná pri vyhľadávaní satelitu.
Abcryptoboxy
Uživatelský avatar
xdukef
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 07.prosinec 2018 - 17:56
satelitni prijimac: Marusys VU+uno
Bydliště: Valaská Belá
Kontaktovat uživatele:

Re: 650HD a čudné správanie

Příspěvek od xdukef »

Určite to nie je kodekom, naukladal tam stanice v H264 zo Skájlinku a z iných družíc taktiež stanice nie v HEVC. Podľa mňa nejde vôbec o kodek, ale o nejaký indentifikátor, že daná stanica je buď TV, alebo rádio a prijímač to nejak vplyvom chyby fw takto kadejako rozhadzuje.

Čo sa týka skenovania, tak skenoval som podľa TP, resp. podľa satelitu, nie fastscan. Nové fw skenujú strašne pomaly bez ohľadu na družicu, dlho sedí na jednej frekvencii (kľudne aj 20 sekúnd), kým sa pohne ďalej. Staršie fw to prebehnú v podstate takým tempom, ako aj ostatné prijímače.

Najradšej by som ale vedel, čo s tým sekaním cccam.
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: 650HD a čudné správanie

Příspěvek od furko »

Cez NewCS nemrzne, CRB nevie spracovať viac caid jedného providera naraz cez cccam.
lubomir63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 128
Registrován: 28.květen 2009 - 15:36
satelitni prijimac: AB crypto 800 +750 +650HD
Bydliště: Z.M.

Re: 650HD a čudné správanie

Příspěvek od lubomir63 »

Ktoré TV na Skylinku ti pridalo medzi rádiá ? No a ten kodek H265 je rozhodujúci. Vyskúšaj si to na Eutelsate na 16E a uvidíš koľko programov ti nasáčkuje medzi rádiá
Naposledy upravil(a) lubomir63 dne 17.říjen 2021 - 15:34, celkem upraveno 1 x.
Abcryptoboxy
Uživatelský avatar
xdukef
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 07.prosinec 2018 - 17:56
satelitni prijimac: Marusys VU+uno
Bydliště: Valaská Belá
Kontaktovat uživatele:

Re: 650HD a čudné správanie

Příspěvek od xdukef »

Už presne neviem, ale bola tam Markíza a ešte hodne ďalších, napr. Viasaty, HBOčka a tak. Pri opakovanom skenovaní to rozhádzal rovnako, aspoň čo som pozoroval.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: 650HD a čudné správanie

Příspěvek od mmiriboy »

Ja, keby sa mi dostal do rúk takýto stb, v prvom rade by som urobil nanovo upgrade fw a to asi najrozumnejšie cez RS232 port. Predtým by som dal ešte pre istotu stb do továrenských nastavení a to aj 2x.
A po týchto úkonoch by som dal najprv fastscan a pre doplnenie programov neskôr aj štandartné ladenie zo zapnutým sieťovým vyhľadávaním.
Čo sa týka cccamu, ťažko povedať, či by tieto predošlé úkony dopomohli k oprave toho sekania pri zdieľaní. Ale tu si treba uvedomiť ešte jednu vec, t.j. silne pochybujem, aj keď autor tvrdí, že v routeri a aj v linux stb má rovnaké oscamy, že sú tie oscamy rovnaké! Predpokladám že min. binárka týchto oscamov je rozdielna!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
xdukef
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 07.prosinec 2018 - 17:56
satelitni prijimac: Marusys VU+uno
Bydliště: Valaská Belá
Kontaktovat uživatele:

Re: 650HD a čudné správanie

Příspěvek od xdukef »

Továrenský reset je samozrejmosť, spravil som pred aj po flešovaní. Skúšal som kadečo, čo ma napadlo. Binárky sú pochopiteľne rozdielne pre každú platformu, navonok by sa to ale malo správať identicky, čo zrejme ale nie je zaručené.

Kašlem naň, odložím to a použijem ako servisný stroj, resp. v núdzi najvyššej.


****************
Doplnenie.

Experimentovanie a pozorovania ukázali to, čo vyššie napísal furko; ten stroj ozaj má problém s viacerými caid; prepína medzi nimi, odpojí sa, znova pripojí a znova medzi nimi prepína. Niekedy sa mu po dlhom čase aj podarí pripojiť a nejaký čas to aj ide, ale dlho mu to nevydrží.

Pár krát sa stalo, že fungovalo to korektne do doby, než som prijímač vypol.

Obmedzenie na dva caid (skylink) je už bezproblémové, takže niekto, kto chce pozerať iba toto, nikdy nemusí na túto chybu prísť.

Vďaka za odpovede.
Odpovědět

Zpět na „AB Cryptobox 600HD , 600HD mini, 650 HD, 650 HDC, 652 HD Combo“