e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 21.Listopad 2019 - 1:05

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 42 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: AB Cryptobox zdielanie karty
PříspěvekOdeslal: 01.Únor 2018 - 22:01 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 38 krát
Poděkováno: 141 krát
@MarekMM , aj teba musí napr. Skylink milovať. :D
A nech.

PříspěvekOdeslal: 01.Únor 2018 - 23:28 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Košice
Poděkoval: 231 krát
Poděkováno: 310 krát
Kto tomu rozumie, ten to nepotrebuje, lebo je to tu milionkrat.
@cecil: Musim upozornit, ze ja mam ipcky 192.168.0.117, 114,116 a 131 vyhradene pre formulery f4 turbo combo, pre orange pi mam 192.168.0.91:12005, router mi bezi na 192.168.0.100, wifina na 192.168.0.98 a sietova lejzrovka od kanona.... Juj som zabudol.
Prosim uvedene adresy nepouzivat pre ab cryptosrandy.

Poznamna pre cecila a podobnych: srandujem, mozno používať cokolvek z nizsie uvedeneho rozsahu. Za urcitych predpokladov!
Citovat:

U hostiteľov, ktorí v rámci organizácie nevyžadujú priamy prístup k internetu, bolo požadované, aby ich adresy neduplikovali už priradené verejné adresy. Pre riešenie tohto adresného problému bola vyhradená časť oboru adries IP, ktoré sa nikdy neprideľujú ako verejné a nazývajú sa súkromné adresy.
          Súkromný adresný obor špecifikovaný v RFC 1918 je definovaný nasledujúcimi troma blokmi adries:
§         10.0.0.0/8 – sieť triedy A s 24 bitmi hostiteľa, ktoré môžu byť použité pre vytváranie podsietí; rozsah platných adries: 10.0.0.1 — 10.255.255.254
§         172.16.0.0/12 – dá sa predstaviť ako blok 16 sietí triedy B; rozsah platných adries: 172.16.0.1 — 172.31.255.254
§         192.168.0.0/16 – dá sa predstaviť ako blok 256 sietí triedy C; rozsah platných adries: 192.168.0.1 — 192.168.255.254

PříspěvekOdeslal: 06.Červenec 2018 - 15:05 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 3 krát
Zdielam v domácnosti AB Cryptobox 600HD (firmware 1.09.15588_patch) s AB Cryptobox 650HD (firmware 1.09.15588_patch)v ktorom je karta skylink.Prijímače sú medzi sebou priamo prepojené.Skúsil som kartu prepnúť z režimu Cryptoworks kde funguje, do režimu IRDETO kvôli príjmu programov Travel XP HD a Šlágr 2 no vtedy prestane fungovať zdieľanie,prijímač v ktorom je karta funguje no prijímač ktorý je bez karty vypisuje na všetkých kanáloch že kódovaný kanál.
Kde môže byť problém?
Ďakujem za odpovede.

PříspěvekOdeslal: 06.Červenec 2018 - 21:52 
Veterán fóra
Veterán fóra

Místo/Bydliště: Slovensko
Poděkoval: 14 krát
Poděkováno: 61 krát
Satelitný prijímač AB Cryptobox xxxHD server prepni do režimu Irdeto.

Satelitný prijímač AB Cryptobox xxxHD server vypni vypínačom vzadu. (nie iba diaľkovým ovládaním)

Satelitný prijímač AB Cryptobox xxxHD klient vypni vypínačom vzadu. (nie iba diaľkovým ovládaním)

... asi po minúte ...

Satelitný prijímač AB Cryptobox xxxHD server zapni.

... o trošku neskôr ...

Satelitný prijímač AB Cryptobox xxxHD klient zapni tiež.

Prajem príjemné pozeranie a počúvanie hudobnej stanice Šláger 2 :good:

PříspěvekOdeslal: 07.Červenec 2018 - 16:51 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 3 krát
Ďakujem MarekMM za radu, zdieľanie karty v režime Irdeto funguje na 100%. :Yahoo!:

PříspěvekOdeslal: 18.Březen 2019 - 0:45 
Pokročilý
Pokročilý

Dobrý deň. Príjmač cryptobox 600hd. FW V1.14.20092. Shitlink mi vylepšil kartu ICE. V tomto príjmači mi karta pod irdeto funguje, ale zdielanie pod cccam alebo newcs už mi nefunguje. Asi uniblock. Je to už konečná, alebo dá sa stým ešte niečo robiť? (okrem vyhodenia z okna) Ďakujem.

PříspěvekOdeslal: 25.Duben 2019 - 10:23 

mirob111 napsal:
Dobrý deň. Príjmač cryptobox 600hd. FW V1.14.20092. Shitlink mi vylepšil kartu ICE. V tomto príjmači mi karta pod irdeto funguje, ale zdielanie pod cccam alebo newcs už mi nefunguje. Asi uniblock. Je to už konečná, alebo dá sa stým ešte niečo robiť? (okrem vyhodenia z okna) Ďakujem.

Dobrý den, tak mám asi stejný problém, karta skylink irdeto (ten prvni model) doteď jela v domacim share na AB600 a AB600mini, ale manželka zapomněla zaplatit a karta propadla. S novými zápisy co mi poslali ze skylinku karta beží v serveru, ale už se nepřipojí klient. Zkusil jsem i poslední firmware, ale bezvýsledně. Půjčil jsem si kartu od kamaráda, která je ICE, načetl ji jako irdeto a share jede, ale pokud tam dam svoji, tak se klient nepřipojí. Nenapadá Vás někoho nějaká rada a nebo je to uplně v háji? Děkuji

PříspěvekOdeslal: 25.Duben 2019 - 10:51 
Moderátor
Moderátor

Místo/Bydliště: Strážovské vrchy a okolie
Poděkoval: 33 krát
Poděkováno: 161 krát
soused.m napsal:
Nenapadá Vás někoho nějaká rada a nebo je to uplně v háji? Děkuji

Karta next ti nič nehovorí?! A zas neplakajte že je to drahé aj autá,alkohol a dievčence sú drahé a furt do nich vrážame € a neplačeme po fórach :cry:

PříspěvekOdeslal: 25.Duben 2019 - 11:20 

furko napsal:
soused.m napsal:
Nenapadá Vás někoho nějaká rada a nebo je to uplně v háji? Děkuji

Karta next ti nič nehovorí?! A zas neplakajte že je to drahé aj autá,alkohol a dievčence sú drahé a furt do nich vrážame € a neplačeme po fórach :cry:

Nepláču, jen jsem se slušně zeptal zda to jde řešit. Předpokládám, že na kartě bylo zapnuto vyšší zabezpečení a proto to nejde. Zajímalo mě zda skylink mohl poslat na kartu něco a proto se karta chová jinak.. Vše vyřeším kartou next.

PříspěvekOdeslal: 25.Duben 2019 - 11:24 
Moderátor
Moderátor

soused.m napsal:
Zajímalo mě zda skylink mohl poslat na kartu něco a proto se karta chová jinak..

Silno pochybujem že zrovna sem ti niekto zo Skylinku odpovie :!:

PříspěvekOdeslal: 25.Duben 2019 - 13:58 
Odborník
Odborník

Poděkováno: 4 krát
soused.m napsal:
Nepláču, jen jsem se slušně zeptal zda to jde řešit. Předpokládám, že na kartě bylo zapnuto vyšší zabezpečení a proto to nejde. Zajímalo mě zda skylink mohl poslat na kartu něco a proto se karta chová jinak.. Vše vyřeším kartou next.

Nedáva to logiku. Ak by tam bolo "vyššie zabezpečenie", karta by nešla v UNI čítačke.
Odporúčam Ti urobiť zálohy zoznamu programov, prijímače vyresetovať, nahrať znovu aktuálny firmvér (nezabudni na továrenské nastavenie) a znovu nastaviť.
Prípadne skús zmeniť newcamd na cccam, alebo naopak.

PříspěvekOdeslal: 09.Květen 2019 - 17:02 

emge napsal:
soused.m napsal:

Nedáva to logiku. Ak by tam bolo "vyššie zabezpečenie", karta by nešla v UNI čítačke.
Odporúčam Ti urobiť zálohy zoznamu programov, prijímače vyresetovať, nahrať znovu aktuálny firmvér (nezabudni na továrenské nastavenie) a znovu nastaviť.

Před nahrátím posledního firmware s patch, jsem udělal tovární reset, pak jsem na nahrál firmware, udělal znovu tovární reset a poté jsem až vše nastavoval. Moje karta beží ve vloženém abčku, ale připojený klient už se k němu nepřihlásí. Pokud vložím pujčenou ice kartu, tak se klient připojí a jede to...

PříspěvekOdeslal: 09.Květen 2019 - 19:44 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Dreambox ONE Vu4k DM800SE
Poděkováno: 2 krát
soused.m napsal:

Před nahrátím posledního firmware s patch, jsem udělal tovární reset, pak jsem na nahrál firmware, udělal znovu tovární reset a poté jsem až vše nastavoval. Moje karta beží ve vloženém abčku, ale připojený klient už se k němu nepřihlásí. Pokud vložím pujčenou ice kartu, tak se klient připojí a jede to...

a co sa cudujes jako somarik novym vratam ? abkomacek slabo zaplatil komercakovi tam ma sice M7 podporu ale iba na lokalhoste,to mas jak keby si mal oscam s M7 podporou a len dvb-api..
Nezuvaj su aj horsie boxy ktore mali bombasticky nastup a podpora zakapala po roku.. nap taky hnIjENOX ZX4 tam ice tínaňcam kompaktibilny len sam so sebou :D

PříspěvekOdeslal: 30.Červenec 2019 - 21:52 

Poděkoval: 2 krát
soused.m napsal:
emge napsal:
soused.m napsal:

Skusenost jedneho znameho - jeho znamym neslo par kanalov ako Seznam.cz, Adventure TV, Slager 2, ... a ani AutoFS, tak im dal novy FW - V1.14.20433, zacalo sa to spravat divne, FS islo, chybajuce kanaly uz isli, no prepojenie boxov nie, aj ked na chvilu cez kratky kabel ano..., no potom uz vobec...

ZISTENIA:

boxi boli aj pripojene, kartu dokazali citat, boli aj spojene, no nedokazali citat jeden od druheho...

Info zo "zdroja" - ze Skylink prepina karty zacinajuce 10... na M7, tak nahoda, ze im to prepol..., treba skusit volat do Skylinku, nech to zapnu spat, u tych bab sa to vsak nepodarilo...

Info od technicky znalejsich ako v "zdroji" - box prepol kartu (umoznili jej fungovat) na najnovsi system sifrovania (novsi ako 0624), cim na nom prijala aj tieto zapisy, takze tento ich "super box" prepol kartu do noveho sifrovania.
(Akoby sa s niekym dohodli komu to vyhovuje, ze pustime v nasich boxoch v UNI citackach vsetko a na oplatku blokoneme dalsie sluzby).
Ze mozu skusit, mozno to pomoze, nechat kartu 2-3 tyzdne odpocivat a dat do uni citacky, nie cryptoboxu s novym fw a cakat na zapisy, ci nahodou neprehodi kartu na povodnu...

Pri tejto prilezitosti sme skusili zobrat rok odlozenu, no zaplatenu kartu 42..., ktora by podla zdroja zatial mala ist so vsetkymi sluzbami v tychto boxoch, do Amika do UNI citacky, zapisy nepresli a vsetko bolo kodovane a kedze sme mali "istotu", ze s 42... nie je problem, tak sme ju dali do modulu SMIT a znovu poslali zapisy, rozbehla sa, no uz nie v Amicu v UNI citacke, z coho nam vychadza, ze zrejme staci dat kartu do hocicoho co podporuje najnovsie sifrovanie M7 a prijat nim zapisy, tak tu kartu prepne na obmedzenu...

AK MATE BLIZSIE/PRESNEJSIE INFO, TAK VAM URCITE BUDU LUDIA VDACNI ...

PříspěvekOdeslal: 31.Červenec 2019 - 8:01 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: okr. Nitra
Poděkoval: 19 krát
Poděkováno: 107 krát
Ja osobne neexperimentujem zo zápismi na karte, ale jediné, čo som urobil je to, že karta ICE mi beží v linux stb v oscame, v režime Irdeto (čiže mi bežia aj programy ako Šlágr 2, Prima krimi atď...) a zdielanie je "zatiaľ" úplne bezproblémové. :)

Golden Media UNI-BOX 9080 combo
AB Cryptobox 652HD+ext.320GB
AMIKO Mini Combo Extra
28,2°+23,5°+19,2°+13°+10/9°+4,8°E+1°W
Paraboly: 85E+120 + motor DG380S
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB

PříspěvekOdeslal: 31.Červenec 2019 - 19:22 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 7 krát
Jak píše mmiriboy šlape to bez problémov! :poklona:

PříspěvekOdeslal: 01.Srpen 2019 - 9:55 

mmiriboy napsal:
Ja osobne neexperimentujem zo zápismi na karte, ale jediné, čo som urobil je to, že karta ICE mi beží v linux stb v oscame, v režime Irdeto (čiže mi bežia aj programy ako Šlágr 2, Prima krimi atď...) a zdielanie je "zatiaľ" úplne bezproblémové. :)

Update: Karta 42... v tych boxoch rozbehla a islo aj ich prepojenie...., samozrejme idu vsetky kanaly, ide to aj s V1.14.20433, aj s V1.14.20403.

TAKZE OTAZKA - MA NIEKTO KARTU 10... a IDE MU PREPOJENIE BOXOV?

DAKUJEM.

PříspěvekOdeslal: 01.Srpen 2019 - 12:55 
Moderátor
Moderátor

Karty M7 uniblock fungujú v internej čítačke ale nejdú zdieľať ďalej (ochrana)

PříspěvekOdeslal: 03.Srpen 2019 - 11:27 

furko napsal:
Karty M7 uniblock fungujú v internej čítačke ale nejdú zdieľať ďalej (ochrana)

Zaujimave vsak je, ze pred tym ako tam dal novy FW/SW, tak im prepojenie na kartu 10... islo, ked tam dal najnovsi FW (V1.14.20433), tak uz prepojenie nefungovalo, aj ked isli kanaly, ktore pred tym nesli.

TAK MINIMALNE OTAZKA, CI TAK VELKA NAHODA, ZE AKURAT VTEDY PREPLI KARTU NA M7 uniblock alebo, co bude pravdepodobnejsie, ze tomu pomohlo nahodenie noveho FW?

PříspěvekOdeslal: 06.Srpen 2019 - 17:49 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 2 krát
@vpn

Nahod si tam opat stary fw a uvidis, ak mas ale kartu preklopenu, zial riesenie pre cryptobox okrem next karty nie je, potom uz len napr. taky raspberry 3b s oscamom za par € a ten slape dlhodobo v pohode.. :)

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 42 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00