e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 23.Květen 2018 - 14:50

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 37 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zklamání
PříspěvekOdeslal: 02.Duben 2016 - 21:02 

Musím říct že jsem z toho stroje po dvou týdnech celkem zklamaný. Funkcí co do počtu to umí proti obyč satům opravdu dost. Jenže další otázka je JAK to ty funkce plní. Nad softcamem jsem strávil asi 5 večerů než jsem radši koupil CA modul, jediný z návodů co jsem našel nezabral. Ale ok to není celkem oficiální použití přijímače.

Jenže ani to co má umět po vybalení z boxu nefunguje nijak extra. Celkem často se to někde kousne, XBMC přehraje spíš méně než více formátů (porovnávám se současným eGreat přehrávačem co přehraje v pohodě úplně všecko co mám na disku). Funkce kolem nahrávání taky celkem podivné občas to jede hladce pak se to zase nepovede. Klávesnice na zadku DO nejde spustit, návod jak to udělat nikde není (a ano ten zámeček jsem opravdu mačkal). Našlo by se toho víc.

Nejhorší je že jsem prošvihnul 14 dní na vrácení. 7 let starý Topfield sice nešel připojit na síť ale věci kolem sat zvládal naprosto spolehlivě a to se o Prismcube říct tedy nedá.

Prostě kdybych to shrnul starý sat měl 20 funkcí a 20 dělal dobře, nový jich má 100 ale dobře jich dělá půlku. ](*,)

Předmět příspěvku: Re: zklamání
PříspěvekOdeslal: 02.Duben 2016 - 21:13 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: VU+ SOLO 4K
Poděkoval: 5 krát
Poděkováno: 4 krát
No ja ti neviem-ja som box nastavil a iba 1x ma zradil a aj to som ja niečo špatne urobil (čo sa týka hodín-posun času občas,tak to neriešim,lebo to robí asi každému-zatiaľ mi to nepokazilo žiadnu nahrávku).
Základ je mať v tom boxe HDD,lebo inak je ten stroj vraj nepoužiteľný.

PříspěvekOdeslal: 02.Duben 2016 - 23:28 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: ab IPbox prismcube ruby
Poděkováno: 9 krát
Ahoj,bohužel tvé zklamání pramení mezi prdelí a rukou.Myslím že se v linuxu už vyznám a celé nastavení primscuby trvá cca 15 min,i s funkčním oscamem i xbmc a nastavením českých doplnků,návodú je tu spousta,jen stačí hledat,pokud si nikdy neměl linux v ruce,tak doporučuji to někomu dát a za 500 ti to dá do kupy,ty sis raději koupil cam za 900!
Jedna jediná věc je pravda a to ta,že pokud do toho nedáš hdd tak s tou stabilitou to není nic moc.Pokud tě nebaví se trošku učit a hrát si s tím,tak si kup amiko za 1200 a máš klid a my také,pokud chceš za 1600 ho od tebe vezmu :o

PříspěvekOdeslal: 03.Duben 2016 - 9:27 
Odborník
Odborník

Poděkoval: 2 krát
To čo za argument že musím do toho šitu dať HDD aby išiel stabilne???
It's not a bug,it's a feature ? :lol:

EDIT:Nájsť nejaké relevantné informácie na tomto fóre aj vďaka takým hodnotným príspevkom ako si napísal ty,je niekedy na dlhé lakte.Nikto učený z neba nespadol,zato ty si vedel hneď všetko už od narodenia.Namiesto toho aby si mu poradil,odfajčíš ho tým ,nech si kúpi hlúpe amiko.Ale to bude asi tvoja ješitnosť,kedže tebe nikto neporadil,tak nech aj on sa trápi,že ?

PANASONIC TX-42AS600E

Naposledy upravil(a) makatch dne 03.Duben 2016 - 9:44, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekOdeslal: 03.Duben 2016 - 10:14 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K
Poděkoval: 45 krát
Poděkováno: 53 krát
liborku, liborku, hodnotné příspěvky, jako jsi napsal ty, prostě miluju. Nejdřív ho seřveš, že tady otravuje a ty nemáš klid (mimochodem, na co je vlastně forum???) a pak mu napíšeš, že bez disku je to opravdu nestabilní.
Jediné, co jsme se dozvěděli je, že rozumíš linuxu a primscube nastavíš za 15 min. To tady ale nejsi sám.
Nechej to tady těm, co mu opravdu pomohou. A nemluv za všechny - ve mě jeho příspěvek neklid nevyvolal.

PříspěvekOdeslal: 03.Duben 2016 - 11:07 

V boxu mám 128GB SSD, bez něj to opravdu téměř nefungovalo.

Po tom co jsem včera napsal kritický příspěvek jsem šel znovu pustit box abych se večer díval na telku. Naběhl obraz a uprostřed obrazu poloprůhledné logo PRISMCUBE (nikdy a nikde se takové normálně neukazuje). Box nereagoval na žádné ovládání a opět jsem musel použít klasiku - vytáhnout napájení a pak 2 minuty čekat až to celé najede.

Nechápu výpady že s tím neumím. To bych chápal u softcamu. Ale to zakousávání? A že to přehraje jedno video ze 4? A u zbylých 3 se do v XBMC v horším případě kousne a v lepším to ukáže černý obraz? To taky neumím? To že HBBTV je děsivě pomalý ve srovnání se Sony telkou kde to běží ale naprosto v pohodě samozřejmě i to hbbtv i ty videa? Prostě milion funkcí ale velká část nestabilní, polofunkční apod.

Opravdu si nemyslím že je to tím že s tím neumím!

PříspěvekOdeslal: 03.Duben 2016 - 12:24 
Znalec fóra
Znalec fóra

Keď sa to chová tak ako píšeš,tak by som na tvojom mieste určite skúsil naformatovať ssd a nanovo všetko nainštaloval. Inak ja som mal v RUBY 60GB SSD kingston a tiež mi niečo blblo,tak som tam dal klasický hdd.Akú verziu sw používaš? Já mam v boxe BlackHole-2.1.11 a box používam každý deň a v podstate ide nonstop od rána až do neskorej nočnej hodiny. Keby sa niečo nečakané udialo,tak určite by ma manželka informovala. Dokonca sama aj nahráva maniačky či aký ďas to je a pozerá iný program,alebo nahrávku...

PříspěvekOdeslal: 03.Duben 2016 - 15:10 
Pokročilý
Pokročilý

Nenapsal co tam ma za soft,nejlepsi je origo 2.0.5,opravdu je tam,lepsi klasicky hdd nez ssd,pokud se mu zda ze tam hbb a jine aplikace funguji rychleji,tak ja bych pouzival tyto funkce tedy v tv smart,ale co se tyce koukani na tv,tak ja osobne restartuji cca max 1x tydne,nemrzne jak popisuje,a tech rad kolem prismcube je tady spousta.Ja sem se nepasoval za machra ze zprovoznim linux za 15 min,ale proste sem se casem naucil,ale musis chtit se ucit a ne napsat je to shit -nefunguje.Na druhou stranu co bys chtel za 2300 kc?

PříspěvekOdeslal: 03.Duben 2016 - 15:19 

Ty projevy co popisuju mám jak pod nejnovějším origo softem tak pod nejnovějším black hole softem.

PříspěvekOdeslal: 03.Duben 2016 - 18:46 
Pokročilý
Pokročilý

Tak to reklamuj kde si k tomu prisel,protoze kazdy standartni prodejce ti to da do provozuschopneho stavu,pokud to ke hodne caste co popisujes

PříspěvekOdeslal: 07.Duben 2016 - 17:58 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkoval: 4 krát
Ja som tiez kupil Ruby plny nadeji, ze je to super spica vec. Prvy tyzden, kym som zohnal disk bolo utrpenie. Potom som namontoval disk, ze vaau, uz bude vsetko OK. Ale zas sklamanie. - kazde druhe vypnutie stroja mi blikala cervena ledka. podla technikov to znamena ze stroj nebol korektne vypnuty. - cas sa posuval, nesulad s epg, teda nemozne naplanovat nahravanie ked som si posun casu nahodou nevsimol. - hdd startoval cca kazdych 30-45 sekund. keby krutil stale, tak ok,ale strasne ma rozculoval zvuk ked sa roztacal. - casto mrzol. - firmware strasne zabugovany. - atd atd. tych bugov tam bolo viac ako je slusne. tak som ho vratil, kupil vu-cko a mam pokoj
zas na druhu stranu musim povedat, ze spojit 2 tunerovy sat. s kodi bol vynikajuci napad. skoda ze to nedotiahol vyrobca do konca, aspon s tym firmwarom keby sa pohral a odstranil kopec much. vykaslali sa na to

PříspěvekOdeslal: 07.Duben 2016 - 19:56 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Vu4k; DM820; Šrotbox5000
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 1 krát
ptacko napsal:
Ja som tiez kupil Ruby plny nadeji, ze je to super spica vec. Prvy tyzden, kym som zohnal disk bolo utrpenie. Potom som namontoval disk, ze vaau, uz bude vsetko OK. Ale zas sklamanie. - kazde druhe vypnutie stroja mi blikala cervena ledka. podla technikov to znamena ze stroj nebol korektne vypnuty. - cas sa posuval, nesulad s epg, teda nemozne naplanovat nahravanie ked som si posun casu nahodou nevsimol. - hdd startoval cca kazdych 30-45 sekund. keby krutil stale, tak ok,ale strasne ma rozculoval zvuk ked sa roztacal. - casto mrzol. - firmware strasne zabugovany. - atd atd. tych bugov tam bolo viac ako je slusne. tak som ho vratil, kupil vu-cko a mam pokoj
zas na druhu stranu musim povedat, ze spojit 2 tunerovy sat. s kodi bol vynikajuci napad. skoda ze to nedotiahol vyrobca do konca, aspon s tym firmwarom keby sa pohral a odstranil kopec much. vykaslali sa na to

a co si cakal.. je to stary kram, to jest 3 roky stary hardware... si kukni za aku cenu sa predaval v zaciatku a porovnaj s dnesnou cenou.. SW nedotiahnuty, akurat ich ma este abkom plnu prdel na sklade tak uz ich predava aj pod cenu

PříspěvekOdeslal: 10.Duben 2016 - 0:09 
Moderátor
Moderátor

Poděkováno: 6 krát
Starý krám to síce je, ale hw je stále OK. XBMC ešte nebolo pred tromi rokmi ready. Dnes už asi je a je veľká škoda, že SW stojí. Hardware by určite stíhal.

PříspěvekOdeslal: 03.Září 2016 - 7:29 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

tento primac je plne funkcny iba s internym hdd. mam hdd ver. primaca je 2 0 6 a vsetko ide bez problemov. Pekne ho vyladili vo verzii 2.0.6. Nebol by som prekvapeny, ked zacne opat stupat cena primaca. Lebo za 80e je daleko bez konkurencie. dokonca ked ho budu predavat za 180e bude stale bez konkurencie. Ide uplne stabilne. nezamrza....

PříspěvekOdeslal: 03.Září 2016 - 11:52 

Používám ho možná půl roku a mohu říct že je to prostě krám. Výčtem funkcí je to naprostá bomba ale ještě by to muselo fungovat. Moje postřehy za cca půl roku:

• Pravidelně se kouše. Tvrdý restart vytažením ze zdroje dělám jednou za pár dní.
  • Nespolehlivě nahrává. Někdy nahraje někdy ne. Spolehlivě nahraje jen při ručním spuštění, plánovač prostě blbne. Možná souvisí s dalším bodem.
  • Přestože mám nastavené štelování času dle ČT1 v noci téměř každý den večer čas nesedí. Málokdy vydrží do druhého dne. Vždy musím přes menu projet manuální seštelování času. Docela se divím že tam nedali NTP klienta místo sat času.
  • Přehrávání videa z archivu - střídavě oblačno. Odhadl bych to asi tak že 1/3 hraje, 1/3 hodí jen černý obraz a 1/3 totálně sekne sat.
  • Před pár dny definitivně "zmizelo" zabudované SSD. Musím prozkoumat zda se dojebalo SSD nebo ten sat. Ale sázím že za to může sat, SSD odchází opravdu málokdy.

PříspěvekOdeslal: 03.Září 2016 - 16:48 

Já ho mám 3 roky a to co tady píšeš je pro mně nepochopitelné.Mi to fachá na 100%.

PříspěvekOdeslal: 04.Září 2016 - 16:57 
Znalec fóra
Znalec fóra

bigboban
Možno práve ten ssd bude dôvod toho,že ti STB funguje tak,ako popisuješ. Ja keď som kúpil ten box a osadil som tam ssd kingston 60GB,tak sa stb choval divne. Hneď na druhý deň som tam dal starší hdd čo som mal z odpáleného NB,tak od tej doby nemôžem na to STB povedať nič zlé-nahrávanie funguje spoľahlivo a aj časove nahrávanie.Jedine čo som si všimol a treba si na to dávať aj pozor,že keď nastavím nahrávanie a stb dám do hlbokého spánku,tak nesmie blikať červene tlačítko,lebo inak sa nenahrá nič. Za tie peniaze slušné tsb-jediné čo mi chýba,tak by som potreboval rozchodiť usb modem (tak ako to ide na cryptobox 650) a potom by som určite kúpil ešte jeden taký stroj :)

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2016 - 11:10 
Odborník
Odborník

Poděkováno: 11 krát
"XERIUS" neviem akí USB modem myslel, ale s tým prijímačom žiaden problém neni. Je to linux prijímač a Ten kdo ho kúpi nech si preštuduje nastavenia OSCAM, SOFTCAM, a potom sa do toho pustí,a zopár nastavení v príručke alebo na stránke prijímača s video návodom : http://forum.abipbox.com/faq.php?mode=prismcube

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2016 - 11:56 

Tak spíš ten můj kus byl od začátku nějak nakopnutý. Dneska to vezu do reklamace, už to vůbec nebere interní HDD. A jak říkám blba mi i tak základní věc jako je čas. Prostě večer jsem to manuálně nastavil a druhý den večer už to bylo klidně o hodinu šouplý.

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2016 - 16:19 
Znalec fóra
Znalec fóra

piki75 napsal:
"XERIUS" neviem akí USB modem myslel, ale s tým prijímačom žiaden problém neni.

A čo sa ja sťažujem na funkčnosť prijímača :D ?
Len som napísal,že by som rád rozchodil internet cez usb modem na tom prijímači. Dá sa to?
Napríklad mám aj cryptobox 650 a tam není problém s internetom s týmto modemom HUAWEI E3131

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 37 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00