e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 14.Listopad 2018 - 13:58

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 15 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KAON sdílení
PříspěvekOdeslal: 29.Prosinec 2015 - 19:54 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: AB Cryptobox 650HD
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 2 krát
Dobrý den, dnes jsem byl u kamaráda a ten má dva stejné satelitní přijímače KAON. Hledal jsem nějaké další označení nebo model ale nic jsem na nich nenašel (fotky přikládám), určitě jsou zde lidé kteří poznají o jaký typ se jedná.
Kamarád se mě ptal, zda s těmito přijímači se dá sdílet dekódovací karta, jelikož jsem mu nevěděl odpovědět na jeho otázku a také jsem nic nenalezl proto se obracím s prosbou na vás znalých o pomoc. Předem všem děkuji za odpovědi.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Předmět příspěvku: Re: KAON sdílení
PříspěvekOdeslal: 29.Prosinec 2015 - 20:07 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Ostravsko
Poděkoval: 9 krát
Poděkováno: 35 krát
Kaon KSF 270 IR,
ale to je tak do muzea, mělo to licencovanou čtečku sdílení je nesmysl.

PříspěvekOdeslal: 29.Prosinec 2015 - 21:56 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Vu4k; DM820; Šrotbox5000
Poděkováno: 1 krát
rakato11 napsal:
Dobrý den, dnes jsem byl u kamaráda a ten má dva stejné satelitní přijímače KAON. Hledal jsem nějaké další označení nebo model ale nic jsem na nich nenašel (fotky přikládám), určitě jsou zde lidé kteří poznají o jaký typ se jedná.
Kamarád se mě ptal, zda s těmito přijímači se dá sdílet dekódovací karta, jelikož jsem mu nevěděl odpovědět na jeho otázku a také jsem nic nenalezl proto se obracím s prosbou na vás znalých o pomoc. Předem všem děkuji za odpovědi.

jo tenhle box muzes sdilet s manzelkou, detmi, tchyni.. jedina podminka je ze musi byt ve stejni mistvosti jako box - tvz na jedne siti.. nebo spis vlnove dlžce :D

PříspěvekOdeslal: 29.Prosinec 2015 - 22:02 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 98 krát
Ale tak treba pres card splitter by to slo ale financne je to nesmysl.

Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum

PříspěvekOdeslal: 29.Prosinec 2015 - 22:12 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Vu4k; DM820; Šrotbox5000
Poděkováno: 1 krát
uff, neviem ci polske spliterecky podporuju ice karty, a ak ano tak isto nie emm

PříspěvekOdeslal: 29.Prosinec 2015 - 22:21 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 98 krát
I 0624 na tom chodi.

Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 7:09 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Všetko-4K
Místo/Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .
Poděkoval: 43 krát
Poděkováno: 101 krát
dlhe_pole napsal:
uff, neviem ci polske spliterecky podporuju ice karty, a ak ano tak isto nie emm

ice karty tiež fungujú bez problémov ,dokonca vraj prechádzajú aj zápisy . potvrdil mi to jeden známi čo na tomto clone+ frčí už pekne dlho .

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 9:12 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Tak použít ten card splitter je samozejmě drahá blbost v tomto případě ale spolu s dalším kamarádem jsme právě nad tím uvažovali v rámci jednoho domu kde máme 4 televízory. Pak jsem ale od toho malinko upustil a raději bych přijímače propojil LAN kabelem, kábel je prostě kábel. Tu bych ale potřeboval také poradit jaké použít přijímače a jakým způsobem se všechny přijímače propojují.
Znamená to výběr 4 přijímačů, jaký kábel použít, zapojení koncovek, propojení přijímačů, prostě jak to všechno dát dokupy i s nastavením jednotlivých přijímačů aby to fungovalo.
Pomocí konektoru RS232 jsem propojoval Openboxy, to jsem zvládal ale přišla jiná doba a je potřeba se učit dále :) .

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 9:48 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Nevím o jak velký dům se jedná, od toho by se odvíjela délka kabeláže.
Počítej v maloobchodě za metr utp-10-12,-Kč.
100m balení za cca 800,-Kč a pokud máš Ičo a jiné ceny jde to ještě srazit o pár drobných.
Další balení je po 300m v krabici, za cca 5.50-6,-Kč/m
Koncovky - konektory r.j.45 za 1-2 Kč/ks
router by stačil kabelový z bazaru za 200-250,-Kč
To jsou prkotiny, teď ale nastává zásadní věc, kolik jste schopni obětovat peněz a kdo bude mít doma přijímač-server. Ten bych totiž já osobně postavil na linuxu, zbatek může být už jednodušší třeba nějaké Openboxy s2,s3 aopd. (linux cca 3000-3500,- klienti cca 1500-1700,-).
Pokud byste to brali od prodejce komplet, určitě dostaneš i lepší cenu a znám i takové, kteří by Ti po konkrétním zadání nahráli oscam tak aby přijímače byly "spárované"
Pak už jenom správně nastavit a je hotovo.

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 10:32 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Máme jednopatrový dům, dole 2 a na poschodí další 2 televízory. Potřeboval bych ale trošinku podrobněji vysvětlit:
1) Kolik vodičů přijde zapojit do konektoru RJ45, zda se nějakým způsobem kříží jako při RS232.
2) Pochopil jsem že se přijímače zapojují těma káblama přes nějaký router, můžeš mi prosím tě uvézt nějaký typ abych se věděl orientovat?
3) Já budu mít přijímač-server, ač také neoplývám nadměrným množstvím financí, dal bych na Tvou radu jaký bys mi doporučil přijímač. Popřípadě zda jde všechny zvolit ty lacinější.
4) Dále píšeš že je nutno do těch přijímačů nahrát nějaký "oscam" aby přijímače byly "spárované". To je pro mě trochu složitější ale budu se muset doučit (jednou jsem do Openboxu nahrával nový soft ale s pomocí známého). Opravoval a ještě občas opravuji elektroniku (TV, DVD apod.) ale v tom nahrávání mám mezery.
5) Pak tu je poslední věc "správně nastavit", jak a co?

Omlouvám se za své neznalosti k tomuto problému a za pro někoho "blbé" otázky ale jeden nemůže vědět všechno, snažím se doučit :study: .

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 19:10 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Abych odpověděl na vše-musel bych popsat 2-3 strany to dělat určitě nebudu, vše už je totiž na zdejším foru popsáno včetně toho jestli se dává křížený nebo přímý lan kabel.
Nenapsal jsem, že do všech přijímačů je třeba nahrát oscam. Ty levné ho stejně neumí - je to vlastnost linuxových. Pokud chceš slušný linux, sic trochu pomalejší, ale s dobrým obrazem, kup si v ellanovi za 90€ golden interstar xpeed lx1- ten má i slušnou podporu (image). K tomu 1 ks Openbox s-3 mini za 58€. U toho Opena požádej prodejce, aby Ti nahrál firmware takové, aby jsi mohl oba boxy sdílet. Dokup router třeba nějaký TP link se 4 porty, kleště na krimpování RJ 45 a můžeš začít.
Informací je tu dost. Až pochopíš co a jak klidně dokoupíš 2 další boxy a donastavíš co je třeba.

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 19:25 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Mockrát Ti děkuji w.o.l.f. za Tvé odpovědi. Hledal jsem zde na foru ohledně mé problematiky ale nějak špatně, musím se více snažit, někdy to hold nejde jak si já představuji, budu hledat dál a studovat. Člověk se hold učí celý život.

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 19:29 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

V každé sekci pro přijímače máš vše popsáno,
pokud se budeš o ten server starat, stejně se s tím musíš seznámit, protože příp. problémy budeš řešit Ty.
Jen se zeptám ten barák máš kde?

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 20:00 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Bydlím na "příženkách" (tu se tak říká když se někdo přižení a nastěhuje se k manželce, manželovi) v Čierne pri Čadci, jinak pocházím z Kyjovic (mezi Opavou a Ostravou).
Nyní jsem diskutoval se zbytkem osazenstva domu a dva se najednou "vykrucují" a vymýšlejí hovadiny, tak se na nich z vysoka vy..ru. Mluvil jsem se známým z vedlejší vesnice a on by to do budoucna chtěl takto zrealizovat, nedávno jsem mu propojoval Openbox X-800 a Showbox S-300 Platinum. Tím že Skylink míní přesunout veškeré programy do HD tak potom by chtěl napojit třetí TV. Já zatím také asi počkám, vykašlu se na přízemí, pořádně si vše prostuduji, přišetřím peníze a pak se do toho pustím.
Každopádně nemá cenu s něma jít do spolku.

PříspěvekOdeslal: 30.Prosinec 2015 - 20:10 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

No vidíš, svět je malý, až pojedeš do Kyjovic-vem to na Kr.Pole třeba Ti s tím píchnu.
Skylink nepřehodí vše do hd ale do mpe4g, ale prakticky na těch muzejních exponátech bude tma. Jinak si myslím, že by Ti cz/sk šlo i v dvb-t.
No a pokud zůstaneš na tu sdílečku sám-jenom lépe.Kup si boxy, které jsem napsal a máš po starosti, není nač čekat. Už dnes platíš za HD, které vůbec nemůžeš vidět.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 15 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00