XTrend ET9200 instalace satelitů

Návody , postupy pre prijímače X-Trend ET 9x00

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Pravidla fóra
Nediskutovať - sekcia slúži výhradne pre download !
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

Zdravím mám takový problém mám diseqc na 4 satelity 23,5 / 19,2 / 28,2 / a 39.Nastavil jsem si 23,5 a 19,2 v pohodě ale nejde mi nastavit 28,2 a 39 to je Bulsat.Hoši poradte čtu tady že jste tady profíci skuste mi vysvětlit postup.Diseqc mám nastavený na Tuneru A to mám nastavené a Tuner B nevím k čemu je.A/B/C/D mam nastavené na Tuneru A / A je 23.5 to mi jde B je 19.2 to mi taky jde ale C 28,2 mi nejde pořád nainstalovat a 39 taky né. Přijímač XTrend ET9200 jsem zakoupil ve středu a stále mi to nejde nastavit na ostatní jsem nějakým postupem přišel.Díky za radu a vysvětlení.Díky za vysvětlení snad mi někdo pomůže.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od w.o.l.f. »

vincek píše:Zdravím mám takový problém mám diseqc na 4 satelity 23,5 / 19,2 / 28,2 / a 39.Nastavil jsem si 23,5 a 19,2 v pohodě ale nejde mi nastavit 28,2 a 39 to je Bulsat.Hoši poradte čtu tady že jste tady profíci skuste mi vysvětlit postup.Diseqc mám nastavený na Tuneru A to mám nastavené a Tuner B nevím k čemu je.A/B/C/D mam nastavené na Tuneru A / A je 23.5 to mi jde B je 19.2 to mi taky jde ale C 28,2 mi nejde pořád nainstalovat a 39 taky né. Přijímač XTrend ET9200 jsem zakoupil ve středu a stále mi to nejde nastavit na ostatní jsem nějakým postupem přišel.Díky za radu a vysvětlení.Díky za vysvětlení snad mi někdo pomůže.
tuner nastav:
menu-konfigurace tunerů-jednoduché-diseqc ABCD, družice zadáš podle toho jak je máš zapojeny do diseqc.
např.:
Astra 23 bude A
Astra 19 bude B
Eurobird 28 bude C
Hellassat bude D
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od xtreo »

Je mezi anténáři nějaká zajetá praxe, která družice se dává na kterou pozici? Já jsem si to původně nasázel popořadě A 13, B 19, C 23, D 28 a anténář mi to přeházel na A 19, B 23 (což je prý základ který takto dá každý anténář) a pak zbylá 'exotika' C 13, D 28.
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

Takhle jak to napsals to mam

Astra 23 bude A
Astra 19 bude B
Eurobird 28 bude C
Hellassat bude D

A mi jde to je 23,5
B mi jde taky 19,2
C mam přidano 28,2 což jsem měl u staréko přijimače šlo a na Xtrend 9200 mi najde nulové hodnoty
D to samé jako u C nenajde nic také nulové hodnoty

Jsem s toho mimo fakt dva dny a nedaří se nic nainstalovat na C/a /D.Čím by to mohlo ještě být že se mi to nedáří nainstalovat napadá tě něco.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od liquere »

Idealne by bolo dat sem screen z nastavenia tuneru, kabel mas ako zapojeny? Mal si pantheru nie? Teraz mas dvojtuner, tiez ti ide ten isty kabel co si pouzival len do jedneho tuneru, alebo nastala nejaka zmena? Porovnaj to s nastavenim ake si mal v starom boxe.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

S tou panterou máš pravdu kabel mam stejný

Astra 23 je A
Astra 19 je B
Eurobird 28 je C
Hellassat je D

Zajímavé A/B mi jede a C/D mi nejde nainstalovat.Nemusí se to propojit tím káblikem co jsem dostal při zakoupení Xtrendu ale to jsem zkoušel a to nešlo.Opravdu nevím co s tím.Už mě nic nenapadá jak to vyřešit.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od liquere »

Mas nastaven prepinanie ake? Jednuduche a-b-c-d, nemas nahodou len a-b ? Bolo to takto aj pri panthere? Img mas nejaky prednastaveny od predajcu? Tu vsetko suvisi so vsetkym.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

Jednuduche A/B/C/D Takhle to mam a od prodejce jsem měl přednastavené jen A/B Satelit což je 23,5 a 19,2 to mi nastavil a C/D né.Nevím proč když jsem mu to napsal jako tady co která ma na diseqcu.Nevím z jakého důvodu mi to nenastavil.A ty máš co za přijimač jak to máš nastavené ty.Z B Tunerem to asi nemá být projené nevíč náhodou.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od liquere »

Ja co mam vidis v pospise. Vies urobit obrazok z nastavenia tunerov? FTP, telnet si uz skusal? Zalohu ing a settingu si urob, potom experimentuj. Co ti neukaze signal? Ked predajca nenastavil, potom nemas ani naskenovane tie druzice. To si skusal? Signal ti mozno neukazoval nejaky TP co si tam zrovna mal. Tazko na dialku........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

Tak máš pravdu signal tam není u C/D jak je to možné.A ted se dívam že 28,2 a 39 tam vůbec nemam ani když na ovladači zmáčknu zelené tlačítko Satelity tak asi proto mi to nejde,ale ted jak je tam přidat můžeš poradit.Jsi machr mě by to nenapadlo.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od w.o.l.f. »

Mezi anténáři žádné pravidlo jak nastavit pozici tunerů není, to Tě dotyčný houpal. Je to vždy na domluvě a zvyku zákazníka. Zkontroluj si přes ftp, zda máš v souboru satelitte.xml obě družice (ty na kterých není signál). Použij ruční vyhledávání a an tom tuneru, do kterého Ti vede kabel! To jsi podstatnou věc zamlčel jak to máš nebo nemáš propojený a nastavený na tuneru B. Prioritu urči na tuner A.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

Přes DreamboxEDIT jsem si přidal satelit 28,2 s instalací tv programů a radii a stale mi to haže že není signál přes satfinder.A vše mam nastavené na tuner A
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od w.o.l.f. »

ještě jednou, jsou ve var/etc/tuxbox správně dopsány družice, které nefungují?
Bavíme se o satelitte.xml
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

No to jsem psal nahoře že ne jak je přidat přes dreamboxEDIT.Ty nahodou nemáš ty dva satelity mi tam chybí jak je tam dodat.Nikde nejsou ke stažení.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od w.o.l.f. »

:book:
http://www.digitalne.ellano.sk/magazin- ... eamboxedit
toto si nastuduj v menu dreamboxu to můžeš editovat po rozkliknutí záložky nástroje. Jednodušší je vzít aktuelní soubor, přepsat přes ftp. S používáním dreamboxeditu si u linuxu nevystačíš.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

Ten návod znám ale kde sehnat ty satelity 28,2 a 39 potřebuji ty soubory to ostatní umím.Nikde to nemůžu najít ty satelity.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od w.o.l.f. »

no jak vidím jde to přes závit,
takže si zálohuj svůj soubor a přes ftp nakopíruj ten z přílohy, mělo by to zafungovat, pokud ne, vrať tam ten svůj a doplň si ho o ty 2 satelity z toho co Ti tu dávám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

Super pak ti napíši jak to dopadlo jdu na to.
vincek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28.prosinec 2008 - 17:33

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od vincek »

Takže je to špatne ty satelity tam nemam a ještě mi to vymazalo me uložené soubory ale znovu jsem to nahrál a co kdybych ti poslat ty moje a ty tam doplníš ty dva 28,2a 39.Napiš jestli by si mi to udělal.Jinak ti díky.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: XTrend ET9200 instalace satelitů

Příspěvek od liquere »

No tak si otvor cez dremedit svoje co si mal na boxe a daj hore nastroje - aktualizovat satelites.xml, ani potom to tam nevidis?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Odpovědět

Zpět na „ET9x00 - postupy, návody“