Xtrend 9200 a nekvalitny obraz

Návody , postupy pre prijímače X-Trend ET 9x00

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Pravidla fóra
Nediskutovať - sekcia slúži výhradne pre download !
Odpovědět
lubost
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 26.srpen 2009 - 20:53

Xtrend 9200 a nekvalitny obraz

Příspěvek od lubost »

Zdravim,

mam uvedeny prijimac s openATV ver. 5.3
Mam problem so samotnym naladenim tunerov, kedy kvalita signalu kolise na oboch tuneroch od nuly (vacsinou) az po nejakych 80%.
V nastaveni mam unicable lnb s hodnotami 1210 a 1420, na parabole 23,5. Kabel nasledne pokracuje zo satelitu do spalne, kde je tuctovy stary satelit, tam je to unicable s nastavenim 1680 a obraz bez jedineho problemu...
uz som skusal nechat zapnuty iba jeden tuner, nasledne druhy, neprepajat medzi sebou, aj prepajat (sam som tu daval obrazky nastavenia v minulosti, ake zapojenie mne fungovalo v nejakom inom vlakne)...
Samotne natacanie do spravnej pozicie sa ani neda realizovat na tomto prijimaci (natacanie ide, ale vysledok sledujem na dalsom satelite v spalni, lebo na xTrende tie hodnoty skacu divoko).
proste zacalo to postupne blbnut, tak som nasledne opatovne preinstaloval vsetko, ale je to iba horsie a horsie... uz som v jeseni menil v nom kondenzator (popisovane v inom vlakne tu na fore), kedze uz nefungoval vobec.
Prijimac bude mat hadam 4 roky, ale to je naozaj velmi kratky cas na take vypadky...
Ked prepnem napr. z tej TA3 na STV1, tak zacne uz obraz z noveho kanala, ale v pozadi ostava este stale povodny obraz. A aj ked su oba tunery v prevadzke, tak vzdy sa pusta iba tuner B. V minulosti som v pohode nahraval nejaky film a na TV pozeral nieco uplne nieco ine... teraz nula bodov :-(.
Pride mi to tak, ze absolutne nestiha HD vysielanie, este ked prepnem na kanal v SD, tak obraz ako tak ide, s drobnymi vypadkami... ale HD vobec... uz som skusal este dalsi prijimac zapojit a opat obraz bez problemov, cize nastavenie paraboly to nebude (kedze ako spominam, dalsich 5 m kabla dalsi satelit a fachci bez problemov).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Xtrend 9200 a nekvalitny obraz

Příspěvek od 9000peter »

V prvom rade by som skúsil prehrať image na najnovšie ATV 6.2
http://images.mynonpublic.com/openatv/6 ... pen=et9x00
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
lubost
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 26.srpen 2009 - 20:53

Re: Xtrend 9200 a nekvalitny obraz

Příspěvek od lubost »

predtym som ho aj nainstaloval, ale skoro pri vsetkom isiel do modrej obrazovky... :-(
Tak som sa vratil k povodnemu, ktory som dostal od predajcu pristroja, ktory bol komplet nakonfigurovany, aj pre citacku kariet.
Predtym som dlhe roky pouzival Dreambox (cez 7000 k 800HD2, ci ako sa volal), po dvoch letnych burkach a bleskovych udalostiach :-( som potom kupil toto čudo, ktore som ale velmi neriesil, lebo od predajcu bol nakonfigurovany.
(v tych img "cistych" chybaju citacky karty a neviem to doinstalovat tak pohodlne, ako to bolo v dreamboxe... vobec sa neponuka ani ccam, ani oscam :-(, ak mi chcete niekto pomoct, tak aj do SS)
Dnes rano som pokusne nainstaloval 6.1, bez obnovenia nastaveni, aby bol uplne cisty, nastavil som iba tunery a skusil naladit TA3, ale obraz bol opat nepouzitelny. Potom som este Tuner A vypol a nechal iba Tuner B (mam podozrenie, ze prvy tuner je vadny, lebo cez neho nejde skoro nic), ale obraz stale rozpadnuty. Pripajam nastavenie druheho tunera.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROGIII
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 21.duben 2010 - 22:29
satelitni prijimac: ET9500,DM920

Re: Xtrend 9200 a nekvalitny obraz

Příspěvek od ROGIII »

Podľa rozpadávajúceho sa obrazu to vyzerá,že napájací zdroj nestíha.
Podobný problém som na svojom ET9500. Rozpadával sa HD obraz,nevedelo to prehrať nahrávky z HDD a pod. Na zdroji som vymenil všetky kondenzátory a už ide ako predtým. Kondenzátory v zdroji neboli ani jeden viditeľné vyduté,ani vytečené,len to nešlo. Buď bol neustály reštart,alebo keď sa to chytilo,tak rozpadávajúci sa obraz.
Snáď info pomôže.
DM920 S2X Multistream,Merlin5
Antik,T90-5°W+0,8°W+9°E+13°E+16°E+19,2°E+23,5°E+33,0°E
lubost
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 26.srpen 2009 - 20:53

Re: Xtrend 9200 a nekvalitny obraz

Příspěvek od lubost »

ake hodnoty by mali byt na vstupe od toho zdroja? (cize na vystupe zdroja?)
ze by som to skusil premerat, ak sa to da a teda by bolo mozne hned odhalit problem...
ak to naozaj bude v tom, tak tie osadzane suciastky tam naozaj stoja za houby, lebo skoro vsade citam, ze taky kondenzator som tam menil (aj ja, ked uz iba zablikal a nic), hentake kondenzatory na zdroji... mnohi tam dorabaju chladenie... neviem, preco sa nedodava rovno s chladicom, ked to je taka platnicka toto... roky som pouzival Dreamboxy, ale taketo problemy som nemal...
ROGIII
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 21.duben 2010 - 22:29
satelitni prijimac: ET9500,DM920

Re: Xtrend 9200 a nekvalitny obraz

Příspěvek od ROGIII »

Zdravím,
na výstupných konektoroch na zdroji sú uvedené napätia.
Tie sa dajú premerať.
Mne prijímač blbol tým viac,čím bol viacej zaťažený(nahrávanie na pozadí+pozeranie nahrávky hlavne H264. Vtedy dochádzalo ku rozpadu obrazu a zamŕzaniu). Nie som odborník,ale zdroj by sa mal premerať v záťaženom stave,vtedy sa ukáže jeho stabilita.
Ide o zdroj IPS80W,je vraj vo všetkých ET9x00.
Mne pomohla až výmena všetkých kondenzátorov.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DM920 S2X Multistream,Merlin5
Antik,T90-5°W+0,8°W+9°E+13°E+16°E+19,2°E+23,5°E+33,0°E
Odpovědět

Zpět na „ET9x00 - postupy, návody“