X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Fórum pre X-Trend ET 6500

Moderátoři: Pastoman, mx3L

StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od StarySatelit »

Po vypnutí satelitu X-Trend ET 6500 - z menu si vyberiem Deep Stanby, satelit nejde zapnúť, ani ovládačom ( skúšal som rôzne tlačidlá na ovládači ), ani tlačidlom zap/vyp na prednom paneli.

Prijímač ide zapnúť iba tak, že vypnem vzadu hlavný vypínač (odpojím od el. siete) a znovu zapnem hlavný vypínač.

Je chyba v mojom satelite, alebo je to tak normálne ?

Moja komfigurácia satelitu:
X-Trend ET 6500 + 500GB HDD Seagate
Open PLI 4.0, kernel 3.8.7
Enigma:29.10.2014
Last Upgrade:2014-12-07
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od Jijirka »

Normální to není!!!

Ale vypadá to nejspíše na problém s image. Zkuste dát stejnou image, ale s jiným datumem. Nebo úplně jinou image!!! Např. HDFreak nebo OpenATV,.. místo OpenPLI,...
Naposledy upravil(a) Jijirka dne 29.prosinec 2014 - 10:02, celkem upraveno 1 x.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od w.o.l.f. »

Normální to rozhodně není.
Chování boxu při stisku tlačítka krátce a nebo dlouze atd. je součástí rozšířeného nastavení a nebo nastavení systému.
Ale to jsem odbočil. Určitě by to mělo fungovat. Pokud ne, zkusil bych jiné image nebo downgrade toho OpenPli třeba o 2 aktualizace níže.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od StarySatelit »

Díki za odpovede. Skusim ale najskôr dať najnovší update, či sa to neopraví.
Ale najskôr až pozde v noci, teraz brat čumí na satelit, potom zas budu hrať česi hokej, potom zase slovaci večer. Takže až potom sa dostanem k satelitu.
StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od StarySatelit »

Tak, najnovší update nepomohol. Budem musieť tam dať image znovu, prípadne dám iný image.
Potom sem napíšem, či mi to pomohlo.
StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od StarySatelit »

31.12.2014 - 18:30: Dnes ráno som si povedal, že ešte raz naposledy vyskúšam, či nepôjde zapnúť satelit ovládačom, ked predtým použijem Deep Standby.
A zaujímavé, hned po vypnutí satelitu pomocou Deep Standby som ho zapol ovládačom, a satelit sa normálne zapol.
Potom som nastavil nahrávanie, aby sa začalo nahrávať o 10 minut, vypol som satelit pomocou Deep Standby, satelit bol vypnuty, na displeji nič nesvietilo. Cca o 8minut sa satelit sám zapol, a o chvilu začalo nahrávať nastavený program (30 minutová relácia). Po skončení nahrávania sa satelit zase sám vypol.

Potom som ho zase zapol ovládačom, satelit sa zapol OK. Tak som si povedal, že musím vyskúšať, ked bude dlhšie vypnutý satelit pomocou Deep Standby. Tak som ho tak vypol ráno cca o 7:00 hod. Potom som ho išiel zapnúť ovládačom cca o 16:30 hod. A už nešiel zapnúť, skúšal som ovládač, aj predný gombík na satelite, nešiel vôbec zapnúť. Musel som zase vypnúť hlavný vypínač a znovu ho zapnúť, až vtedy sa zapol satelit.
Takže nefunguje to, ozaj tam budem musieť dat iný image. Ale vyskúšam najskôr dať tam zálohu image, čo tam mám od predajcu - satelit som kúpil cca v auguste 2014 (8/2014).
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od w.o.l.f. »

dej třeba to co navrchu radil Jjirka. OpenHdf nebo OpenAtv.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
johny72
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 06.květen 2010 - 20:26
satelitni prijimac: vu+ solo 4k,DM 900

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od johny72 »

Mal som ten isty problem,reklamoval som to a po nutnej oprave deep standby funguje super.
StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od StarySatelit »

johny72 píše:Mal som ten isty problem,reklamoval som to a po nutnej oprave deep standby funguje super.
Rozmýšlam, že hned po kúpení Deep Standby fungovalo. Ale ani som si nevšimol, kedy prestalo fungovať.
Ozaj, ked je Deep Standby, svieti niečo na displeji na prednom paneli satelitu? U mna nič nesvieti.
Uživatelský avatar
johny72
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 06.květen 2010 - 20:26
satelitni prijimac: vu+ solo 4k,DM 900

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od johny72 »

Nie ,nesvieti nič
StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od StarySatelit »

Sakra !, nefunguje to!

Včera večer (v noci zo stvrtku na piatok) som si dal do Xtrendu 6500 zálohu image Open PLI 4.0, ktorú som si spravil, ked som si zakupil satelit v 8/2014 ( zopár dní potom, ked som si všetko ponastavoval ). V noci som ešte pozeral prvé 4 časti seriálu Penny Dredful, ktoré som si nahral z HBO HD, potom ráno som dal Deep Standby.
Teraz o 17:30 som išiel zapnúť satelit ovládačom, a samozrejme nešiel zapnúť ... :(
Potom som dal stiahnuť najnovšie aktualizácie ( cca 240 balíčkov ), teraz v noci sa zas bude pozerať satelit (hokej ČR-SR 20 roční), potom si pozrem zvyšné 4 diely Penny Dredful, ráno dám Deep Standy, a ked sa pobede zobudím, tak zase skúsim prebudiť satelit z Deep Standy ovládačom (tiež skúšam predný vypínač na satelite). Aj tak si myslím, že to nepôjde ...

A potom tam dám iný image ako OpenPLI 4. Ked to ani potom nepojde prebudiť satelit z Deep Standy, tak bude asi ozaj nejaká hardvérová chyba ??? ( na reklamáciu ).

P.S.: Preto to tak rozpisujem podrobne, čo všetko robím, aby bolo vidno, že prečo mi to tak dlho trvá ...
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od efendy55 »

hm , to deep standby je akože hlboké vypnutie .alebo aký to má význam ???
Všetko 4K
StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od StarySatelit »

efendy55 píše:hm , to deep standby je akože hlboké vypnutie .alebo aký to má význam ???
Ked vypneš satelit normálne ovládačom, tak sa hned vypne, a ovládačom ho hned aj zapneš ( cca 1-2 sekundy, a je satelit zapnuty). Ale ked satelit vypínaš týmto spôsobom, tak je spotreba satelitu cca 15 - 25 W, a nie som si istý, ale hardisk je stále zapnutý, satelit stále hreje ( ked priložíš ruku na vrchný kryt satelitu ).

Ked satelit vypneš do Deep Standby, tak sa skoro celý vypne, hardisk sa vypne, počuť to podla zvuku, že nič neni počuť :) , a satelit nehreje. Spotreba elektriny by mala byť 1 W ( nemám to odmerané ). Ked satelit zapneš ( prebudíš ) po Deep Standby, tak sa zapína cca 1 minutu.

Význam Deep Standy je šetrenie elekriny, ale hlavne šetrenie satelitu ( hardisku ), aby to nebolo stále zapnuté.

Ked vypneš satelit cca na 1 hodinu ( odbehneš z domu apod ... ), tak sa oplatí vypnúť satelit iba ovládačom, ale napr., ked vypneš satelit večer a chceš ho pozerať len na druhý deň, tak sa oplatí použiť to Deep Standby.

A mne to Deep Standy nefunguje. Sakra !
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od efendy55 »

hm , no tak to zase ja nemusím , ale skúšal som to práve na 10000-ke vypnúť d.o. cez menu tak ho vyplo bez problémov a ked ho chcem zapnúť opäť cez d.o. tak mi to funguje ,ale musím tlačítko na d.o. držať asi 5 až 7 sec. a potom sa ten bazmek zobudí bez problémov presne ako píšete . :ROFL: skúšal som to 3 x nemám s tým problém ,aj ked ja to nikdy nepoužijem . #-o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od georg11 »

Mám sice jiný stroj tam Deep Standby funguje bez problémů ale nechápu proč by se ve Standby měl točit disk ?
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od efendy55 »

tiež to síce nechápem ved v každom image sa to predsa dá nastaviť ako chceš , ja to mám na všetkých boxoch nastavené na 10-sec. aktivuje sa len pri nahrávaní , prehrávaní a timeshiftu . :ROFL:
Všetko 4K
StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od StarySatelit »

georg11 píše:Mám sice jiný stroj tam Deep Standby funguje bez problémů ale nechápu proč by se ve Standby měl točit disk ?
Nepochopil si ma, hardisk sa mi točí v satelite, ked normálne vypnem satelit ovládačom ( a pritom mám nastavené vypnutie po 5 minutách nečinnosti ). Ked je satelit vypnuty pomocou Deep Standby, tak sa hardisk netočí ( ale ani satelit sa nedá zapnúť ovládačom ).

Takže dnes naobed som si konečne našiel čas, a dal som do satelitu tento image :

Nakonfigurovaná E2 XTA pre Xtrend ET6500

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=238&t=53234
Ako základ je použitá E2 Xtrend Alliance z júla 2013 s kernelom 3.8.7.

Naladil som si stanice a potom som vypol satelit pomocou Deep Standy. Satelit som išiel zapnúť ovládačom cca o 20:50, a samozrejme nešiel zapnúť! , ano ovládačom, ani predným gombíkom .

Takže podla mna nemá zmysel skúšať iné image, asi bude ten satelit nejako pokazený ( o pár príspevkov vyššie niekto písal, že to dal reklamovať a opravili mu to. ).

Ešte asi skúsim tam dať original firmware od Xtrendu, a ked nebude fungovať to Deep Standy, tak sa na to vykašlem, a dám to reklamovať.

P.S.: aký je rozdiel medzi ET6x00 Factory Image a ET6x00 Official Image. Podla mňa je to to isté.
Uživatelský avatar
clasicrock
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 150
Registrován: 02.leden 2008 - 17:19
Bydliště: Cz

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od clasicrock »

No ja myslel že jsi koupil tento sat na koukání a ne na šetření proudu,deep standby jsem nikdy nepoužíval ani nepoužiju.
A to mám v domácnosti tři boxy,někdo možná i více.
Pokavad chceš šetřit prodej ho a máš klid a nevymejšlej blbosti.
Vu+ UNO 4k SE
DM 520 HD
Maximum E-85 1W,13E,19,2E,23,5E
starykmet
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 16.červenec 2010 - 18:14
satelitni prijimac: DB 920 UHD (1x Triple)

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od starykmet »

No ja myslel že jsi koupil tento sat na koukání a ne na šetření proudu,deep standby jsem nikdy nepoužíval ani nepoužiju.
A to mám v domácnosti tři boxy,někdo možná i více.
Pokavad chceš šetřit prodej ho a máš klid a nevymejšlej blbosti.
================================================
To jsou mi rady, ty musíš být akcionář ČEZu. Pro StarySatelit, dej to na opravu, musí to fungovat.
DM 920 UHD, OE2.5 + Merlin, Triple: 2x DVB-S2 / S2X, 1x C/T2 - 115cm Emme Esse AL, motor Optibox DM 3800
DM 800, Zgemma H9 Combo
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: X-Trend ET 6500 - po Deep Standby nejde zapnut ovladacom

Příspěvek od efendy55 »

tiež mám doma 4 satelity a nikdy za celý čas som ich do deep standby nevypol kedže sa u nás pozerajú každý den . až ked som to skúšal na xtrende pre zakladatela tohoto vlákna . pre mna osobne je to nepoužitelné , nepotrebné a spotreba mi je šum a fuk to by som musel pri takomto šetrení vyhodiť aj plazmu ,domáce kino , pračku ,umývačku, mikrovlnku, kanvicu atd. :ROFL: ale pre niekoho je to podstatné , osobne nič proti tomu nemám .
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 6500“