Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Fórum pre X-Trend ET4000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
madeitjust
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 19.srpen 2014 - 15:47

Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od madeitjust »

Zdravím,

Mám Xtrend 4000 a naištalované Openpli 4. Hľadám odpoveď na veľmi pomalé reakcie na príkaz po stlačení diaľkového ovládača. Napr. ak stlačím menu na diaľkovom ovládači, tak čakám zhruba 2-3 sekundy, pokiaľ sa mi objaví ponuka na obrazovke. To iste napr. ak som na Youtube a na virtuálnej klávesnici vyhľadávam názov a posúvam po virtuálnej klávesnici šípkami, prijímač mi reaguje dosť pomaly, až mám z toho nervy. Následne sa kurzor posunie naraz o šesť stlačení. Väčšinou sa zobrazuje točiaci kruh v pravom hornom rohu obrazovky - ako pomyslené presýpacie hodiny na starých Windows a trvá to fakt niekedy pár sekúnd pokiaľ sa príkaz po stlační tlačidla vykoná.

Neviem či je to baterkami v diaľkovom, alebo mám vadné diaľkové ovladanie, no predtým som mal HD Box 9105 a ten bol absolútne svižný a bez problémov v reakciách.
Má niekto s tým skúsenosti?
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od Pastoman »

Musíš brať do uvahy že maš box s jednojadrovým procesorom tie su dosť pomalé. Myslím že chceš vela muziky za málo penazí. Ak myslíš že je to enigmou tak ho treba prefleshovať čistým image a nepouživať naročne skiny ako hdglass. Dvojjadrové procesory su na tom ovela lepšie len si treba priplatiť raz tolko ako stojí et4000.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
madeitjust
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 19.srpen 2014 - 15:47

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od madeitjust »

Vďaka za info. Toto som si nejak neuvedomil. HDglass mam naištalovaný, tak sa skúsim s tým pohrať. Prípadne aj flashnem enigmu a prehrabem sa skinmi.

Mna len zarazili tie pomale reakcie, kde pri HD BOXe som bol zvyknutý na inú rýchlosť.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od Pastoman »

Najlepšie je ponechať pli hd skin alebo niečo podobné.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od dreteam »

XT4000 + hdglass --> pri beznom pouzivani je rychlejsi ako 2-jadrovy 400 Mhz XT9x00, hladal by som chybu u seba, skontrolovat pluginy, cisty flash

edit: myslim pretaktovany na 750 MHz
Naposledy upravil(a) dreteam dne 23.září 2014 - 15:49, celkem upraveno 1 x.
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od Pastoman »

No to určite aj z Hdglassom :lol:
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
jasaj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 23.říjen 2012 - 20:55

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od jasaj »

Jsou ty prodlevy pořád stejné nebo se prodluzuji? Muze se jednat o zavadu , ja jsem tohle posilal na reklamaci. Vracen novy pristroj.
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od pavel1978 »

no v prvni rade bych to cele preinstaloval a na 90 procent to pak bude fungovat,jinak co se tyka skinu, tak hdglass je opravdu hodne narocny skin na zatizeni procesoru co vim tak to muze komunikovat i z usb flash odkud se stahuji pikony no muze se jedna o neco takoveho...pak prijimac pri prepnuti programu neco muze hledat prave treba na tom usb disku...
madeitjust
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 19.srpen 2014 - 15:47

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od madeitjust »

Tak mam preinštalované a je to úplne iný prístroj. Dialkove reaguje skvelo.
Mam tam čisty posledny image Openpli 4. Reaguje bez čakania a štartuje taktiež o tretinu rýchlejšie ako zvykol predtým. Mám radosť, že to bolo len o flashovani, aj ked som sa s tym dost nahral.

Ale pri naladených programoch na 23,5 E mi aktualne ukazuje pozícu Arabsat 20.0 E. Dost som stravil nad tým casu, kedze som nevedel ze takto mi to posunulo cely skylink. Da sa zmenit nejak nazov na Astru, alebo musim nastavovat diseq motor a hrat sa s tym? Ladil som cez USALS

Dakujem,
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od Pastoman »

Vyskušaj manualnym scanom preskenovať ešte raz družicu 23,5e, zoradit programy možeš aj v Pc cez program Dreamboxedit alebo Dreamset.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od w.o.l.f. »

madeitjust píše:Tak mam preinštalované a je to úplne iný prístroj. Dialkove reaguje skvelo.
Mam tam čisty posledny image Openpli 4. Reaguje bez čakania a štartuje taktiež o tretinu rýchlejšie ako zvykol predtým. Mám radosť, že to bolo len o flashovani, aj ked som sa s tym dost nahral.

Ale pri naladených programoch na 23,5 E mi aktualne ukazuje pozícu Arabsat 20.0 E. Dost som stravil nad tým casu, kedze som nevedel ze takto mi to posunulo cely skylink. Da sa zmenit nejak nazov na Astru, alebo musim nastavovat diseq motor a hrat sa s tym? Ladil som cez USALS

Dakujem,
Problém je v tom, že Arabsat/Badar na pozici ne 20°E ale 26°E má některé transpodéry docela dost silné a při nepříliš precizním doladění paraboly se může stát, že se trefíš někam "mezi" a přijímač to pak neumí vyhodnotit.
Já bych nic nepřejmenoval ani nemazal, nejprv bych si zkontroloval, zda mám správný soubor satelitte.xml a potom se evntuelně vrhl na tu parabolu. Jinak Open-Pli používá v menu nastavení pozicioneru (motor) tzv. autofokus, který je schopen zkorigovat chybu v nastavení a pozice satelitů přepočítat. Je ale nutno zadat správné souřadnice do usuals.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
madeitjust
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 19.srpen 2014 - 15:47

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od madeitjust »

Tak mam to vyriešené. Naozaj treba sa pohrať s pozíciami USALS a vychytať potrebne pozície, kde rozhoduju aj maličké stupne. Mne sa to nejak podarilo zmáknuť a nastavil som sa korektne na 23,5 E, kde mi aj prijímač vyhľadal relevantne družice a kanaly. Na východných pozíciach mi toči v poriadku.

Ale nateraz ked sa pretocim na frekvenciu Digi - na 0.7 W, tak tam nic nenajdem. Neviem ci opat USALSom to treba lepšie doladiť. Alebo je tam voľný kanál, kde by som mi mohol naladiť jeho frekvenciu a hrať sa s parabolou?

Vdaka
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od Pastoman »

Digi je na družici intelsat1,0W a nie 0,7w. Ak máš správne nastavenú parabolu a USALS tak nemôže byť problém.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Xtrend 4000 a pomalé reakcie na Openpli 4

Příspěvek od w.o.l.f. »

Už jsem to tu psal jednou máš asi špatný soubor satelitte.xml a nebo setting. Při nastavení pomocí usuals se nemusí dolaďovat nic, pomocí menu autofokus, přepočítání polohy atd koriguješ malé odchylky v nastavení motoru.
Předpokladem je ale správné nastavení motoru na nějaké družici, pokud použiješ diseqc 1.2 tak na referenční, která je k tvému stanovišti nejbližší (např. Astra 19°E nebo jiná). Pokud použiješ usuals je to úplně jedno, můžeš motor nastavit i na družici Thor např.
http://www.digitalne.ellano.sk/magazin/ ... gory_id=11
Toto si přečti a pouvažuj, jestli je talíř nastaven dobře.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET4000“