info a ruzne image

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
BAMBULE
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: 03.prosinec 2007 - 19:11
satelitni prijimac: Vu+uno4k se

info a ruzne image

Příspěvek od BAMBULE »

nemohl by nekdo sepsat podobne info jako je tuto o jinem bou......................Tiež som skúšal všetky bežné image pre a môj názor na ne je asi takýto:

Open HDF - veľmi dlhé bootovanie (naozaj neuveriteľné), nie moc svižný pohyb v menu, obraz sa mi tiež nezdal nejako moc dobrý a keď sa mi prijímač tretí krát reštartoval, tak išiel image do p-čka... Podľa mňa veľmi nevydarená úprava.

Open ATV 4.1 - pre mňa najhorší image, dokonca horší ako ten predchádzajúci... Neskutčne pomalý pohyb v menu (prijímač zareagoval na posun v menu na nižší riadok s oneskorním asi 2-3 sekundy, potom to chvíľu ako-tak išlo a zase sa to zopakovalo...), veľmi neprehľadné menu a celkovo veľmi nezáživný image.

HDMU - to už bolo lepšie, nemôžem vytknúť nič také ako tým dvom predchádzajúcim, ale nejako moc ma to neoslovilo a zelená obrazovka s následným reštartom ma tiež nepotešila...

Open HDF - podstatne lepšie a svižnejšie ako verzia z Ellano.sk (takisto podstatne krajší vzhľad), veľa možností nastavení, ale trochu mi nesedelo ovládanie a chyby v preklade (dokonca aj v anglickom jazyku).

Egami 5.2 - veľmi vydarený image. Prijímač bol naozaj veľmi rýchly, žiadne problémy s pohybom v menu alebo pri prepínaní kanálov, veľmi stabilné s dobrým obrazom. Zo stand-by nabiehal obraz okamžite (v sharingu). Dokoca EPG na Thore bolo bez chýb, takže nebolo treba ani upravený encoding (Astru som neskúšal). Nebyť problémov s vyvolaním zoznamu kanálov a trochu chudobnejšej ponuky v pluginoch, tak by tento image bol pre mňa #1. Ale dosť mi vadila farba v menu pod kurzorom - bolo to takmer nečitateľné. Inak naozaj super.

PKT Hyperion v4 - subjektívne najlepší obraz, veľmi svižný pohyb v menu, rýchle prepínanie, bez jedinej chyby v preklade, veľmi prívetivé a prehľadné menu, perfektne nastavené tlačítka na ovládači, celkom dobrá ponuka pluginov, dosť veľa nastavení (aj keď mi niektoré ešte chýbajú), takže pre mňa najlepší image. Vadí mi, že nemá info o driveroch (v HDF bolo toto info najlepšie spracované) a nábeh obrazu zo stand-by je okolo 2-3
Xtrend ET4000-openatv 4.1 na reklamaci
Coolstream NEO
Vu+solo se black hole 3.0.1 poslední aktualizace
Vu+uno4k se Open ATV 6.3 OPENmultiboot,vti14.0.2.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: info a ruzne image

Příspěvek od revis »

Jasny popis, ma vsak jeden hacik. Je platny pre konkretnu verziu boxu a konkretnu verziu image. So zmenou kernelu sa moze poradie dobry/zly obratit .
Ale dobry napad to je a popis mozno pomoze novym pri rozhodovani .
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: info a ruzne image

Příspěvek od efendy55 »

a čo image openpli ??? #-o
Všetko 4K
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: info a ruzne image

Příspěvek od pavel1978 »

no vzdyt sam napsal ze to je informace o jinem prijimace a ze by bylo dobre kdyby nekdo napsal podobne informace o prijimacich XTrend ja sam jsem zastance OpenPLi z duvodu rychlosti a stability u vsech ostatnich image snad krome HDMU me stve spousta ruznych nesmyslu v pluginech zpomaluji prijimac a zpusobuji nestabilitu ,samotna OpenPLi neobsahuj v podstate zadne pluginy a vse je jenom na tom co si tam nahraje sam uzivatel,samozrejme pluginy se daji vymazat,ale vsechny bohuzel ne a k tomu co si budeme povidat k pluginum jsou pridrruzene i knihovny a ty tam zustanou i po odinstalovani...
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: info a ruzne image

Příspěvek od liquere »

Toto je velmi subjektivna zalezitost, neda sa to narvat do tabulky a urobit zaver. Vo vseobecnosti plati cim mensie malo by bat sviznejsie, ale aj to je tak, ze potom si doinstaluju vsetky mozne picony co dnes existuju, potom vselijake skiny, hlavne tie co zatazuju procak, tym ze ukazuju vela zbytocnych udajov a potom sa cuduju. Treba kompromis, bud chces mat vycackane menu a OSD, alebo rychlu odozvu, plati duplom pre slabsie procaky pri lacnejsich strojoch.
Ak PLI potom mozno este VIX, aj ten je v surovom stave dost maly,ale zalezi pre aky stroj,zase sa neda tabulkovat....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Pepik71
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 26.únor 2008 - 22:38
satelitni prijimac: Dm 900/Xtrend ET9500/et 10000

Re: info a ruzne image

Příspěvek od Pepik71 »

Open HDF - veľmi dlhé bootovanie (naozaj neuveriteľné), nie moc svižný pohyb v menu, obraz sa mi tiež nezdal nejako moc dobrý a keď sa mi prijímač tretí krát reštartoval, tak išiel image do p-čka... Podľa mňa veľmi nevydarená úprava.





Open HDF - podstatne lepšie a svižnejšie ako verzia z Ellano.sk (takisto podstatne krajší vzhľad), veľa možností nastavení, ale trochu mi nesedelo ovládanie a chyby v preklade (dokonca aj v anglickom jazyku).

Tady si odporuješ,Open HDF špatný ,
Open HDF dobrý ......
XTREND 10000 XTREND ET9500 DM900UHD DVB-S2 FBC Twin Tuner / Sony KD-65AF8 oled / UK
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: info a ruzne image

Příspěvek od jope »

Po kúpe Xtrendu 9200 som časom vyskúšal asi 10-12 image a zhrnul by som svoje poznatky do následovného.Snáď to pomôže najmä novým majiteľom Xtrendu.

OpenPLI:
-jedno z najmenších,no nechýbajú všetky dôležité nastavenia
-pekný zákl. skin,doporučujem plugin multiquickbutton(nastavenie tlačidiel DO)
-jediný problém je práve pri použití MQB,keď nefunguje teletext,treba po inštalácii skopírovať keymap.xml do PC a následne po inštalácii MQB skopírovať späť do usr/share/enigma2
-pre vytvorenie zálohy si z download plugin stiahneme plugin backupsuite-vytvorenie zálohy image
1:1
-obrazová kvalita SD/HD:dobrá/výborná
-image doporučujem pre začiatočníkov ako aj skúsených užívateľov,nezaskočí žiadnou záludnosťou a je aj dostatočne stabilné.
-cam ponúka už pri inštalácii ako aj v download plugin/softcam

OpenHDF:
-moje obľúbene image,menu je rozsiahle no logicky usporiadané
-ponúka aj starší HBBTV 1.6.1,funkčný na ČT !
-v HDF Toolbox nájdeme rôzne info o systéme,online flash,zálohovanie image a podobne
-po inštalácii treba zapnúť v moduloch OpenWebif pre nahratie settingu a stream do PC
-kvalita obrazu:výborná/vynikajúca
-camy nájdeme v HDF toolbox/HDF Downloader
-image vrelo doporučujem.

OpenATV:
-výborny image s najnovším os v súčastnosti
-veľmi pekný a moderný skin MetrixHD s množstvom nastavení
-rozsiahle menu s online flash a dennými aktualizáciami
-obraz.kvalita výborny/vynikajúci
-jedno z favoritov pri výbere image
-camy neobsahuje,je ich potrebné stiahnuť cez softcam-feed (tu na fóre)
-stabilné a slušná rýchlosť

Xtrendalliance 4.1:
-klasika medzi image pre Xtrend
-aktualizovaný os,podobne ako OpenATV
-menu ponúka aj XTA panel s rôznymi info a nastaveniami
-hoci ponúka online flash image-nefunguje to
-infobar zobrazuje iba základne veci
-obraz. kvalita:veľmi dobrý/výborny
-camy nájdeme v downloade plugin
-ten istý problém s teletextom ako u OpenPLI

Dá sa povedať,že všetky súčasne image sú založené na báze OpenPLI 4.0.
Ostatné image ako OpenSPA,SatdreamGR,PBnigma a pod. som testoval len krátko a nezaujali ma veľmi pre nejakú nefunkčnosť alebo zameranie na určitý vlastný región.
Myslím,že výberom z uvedenej štvorice rozhodne neurobíme chybu a budú fungovať k spokojnosti aj náročných užívateľov.Výber image je viac menej otázka vkusu užívateľa.Postup flashovania nájdeme tu na fóre.Pripomeniem iba,že pred flashovním nezabudnime odpojiť ostatné USB zariadenia.


-
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jope dne 16.červen 2014 - 20:07, celkem upraveno 3 x.
Zero 4K
BAMBULE
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: 03.prosinec 2007 - 19:11
satelitni prijimac: Vu+uno4k se

Re: info a ruzne image

Příspěvek od BAMBULE »

jope píše:Po kúpe Xtrendu 9200 som časom vyskúšal asi 10-12 image a zhrnul by som svoje poznatky do následovného.Snáď to pomôže najmä novým majiteľom Xtrendu.

OpenPLI:
-jedno z najmenších,no nechýbajú všetky dôležité nastavenia
-pekný zákl. skin,doporučujem plugin multiquickbutton(nastavenie tlačidiel DO)
-jediný problém je práve pri použití MQB,keď nefunguje teletext,treba po inštalácii skopírovať keymap.xml do PC a následne po inštalácii MQB skopírovať späť do usr/share/enigma2
-pre vytvorenie zálohy si z download plugin stiahneme plugi backupsuite-vytvorenie zálohy image
1:1
-obrazová kvalita SD/HD:dobrá/výborná
-image doporučujem pre začiatočníkov ako aj skúsených užívateľov,nezaskočí žiadnou záludnosťou a je aj dostatočne stabilné.
-cam ponúka už pri inštalácii ako aj v download plugin/softcam

OpenHDF:
-moje obľúbene image,menu je rozsiahle no logicky usporiadané
-ponúka aj starší HBBTV 1.6.1,funkčný na ČT !
-v HDF Toolbox nájdeme rôzne info o systéme,online flash,zálohovanie image a podobne
-po inštalácii treba zapnúť v moduloch OpenWebif pre nahratie settingu a stream do PC
-kvalita obrazu:výborná/vynikajúca
-camy nájdeme v HDF toolbox/HDF Downloader
-image vrelo doporučujem.

OpenATV:
-výborny image s najnovším os v súčastnosti
-veľmi pekný a moderný skin MetrixHD s množstvom nastavení
-rozsiahle menu s online flash a dennými aktualizáciami
-obraz.kvalita výborny/vynikajúci
-jedno z favoritov pri výbere image
-camy neobsahuje,je ich potrebné stiahnuť cez softcam-feed (tu na fóre)
-stabilné a slušná rýchlosť

Xtrendalliance 4.1:
-klasika medzi image pre Xtrend
-aktualizovaný os,podobne ako OpenATV
-menu ponúka aj XTA panel s rôznymi info a nastaveniami
-hoci ponúka online flash image-nefunguje to
-infobar zobrazuje iba základne veci
-obraz. kvalita:veľmi dobrý/výborny
-camy nájdeme v downloade plugin
-ten istý problém s teletextom ako u OpenPLI

Dá sa povedať,že všetky súčasne image sú založené na báze OpenPLI 4.0.
Ostatné image ako OpenSPA,SatdreamGR,PBnigma a pod. som testoval len krátko a nezaujali ma veľmi pre nejakú nefunkčnosť alebo zameranie na určitý vlastný región.
Myslím,že výberom z uvedenej štvorice rozhodne neurobíme chybu a budú fungovať k spokojnosti aj náročných užívateľov.Výber image je viac menej otázka vkusu užívateľa.Postup fleshovania nájdeme tu na fóre.Pripomeniem iba,že pred fleshovním nezabudnime odpojiť ostatné USB zariadenia.


-
jope:tak nejak jsem to myslel když jsem zakladal toto tema .......dekoval každopadne všem. :thankyou:
Xtrend ET4000-openatv 4.1 na reklamaci
Coolstream NEO
Vu+solo se black hole 3.0.1 poslední aktualizace
Vu+uno4k se Open ATV 6.3 OPENmultiboot,vti14.0.2.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: info a ruzne image

Příspěvek od toprun »

A proč kvůli tomu cituješ předchozí příspěvek?
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: info a ruzne image

Příspěvek od jope »

Neviem aký box má autor úvodného príspevku,no OpenATV 4.1-najhorší image-to mi nejako nesedí! Možno nie je chyba v image ?!
Zero 4K
jhugo123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 18.leden 2010 - 22:25

Re: info a ruzne image

Příspěvek od jhugo123 »

První příspěvek platí pro XPEEDLX. Na tomto stb je podle mých zkušeností nejlepší obraz s EGAMI - hlavně na SD, např. ČT24 nebo Nova cinema (i jiné) mají obraz jak víno - samozřejmě při dobré kvalitě z vysílače. PKT Hyperion se mi zdá obraz horší. OpenPli má obraz dobrý, ale není to oficiální image a háže zelenáče a nefunguje aktualizace (XPEED!).
Každý preferuje své představy, takže je třeba si jednotlivé image vyzkoušet a sám se rozhodnout co ti vyhovuje.
Naposledy upravil(a) jhugo123 dne 16.červen 2014 - 20:53, celkem upraveno 1 x.
OCTAGON sf4008-OpenHDF6.4-Oscam, XPEEDLX2-OpenHDF6.2-Oscam, ARIVA 200HD + 202E, parabola T90 16xLNB, MAXIMUM E85 8xLNB, 3xDiSEqC, SAMSUNG UE50H6200
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: info a ruzne image

Příspěvek od efendy55 »

do 2-ks xpeed lx1 som tiež dal OPENATV a do tretieho HDMU a všetky idú do teraz bez problémov . :good: akurát mi dosť chýba v týchto image plugin multiquic buton . :cry:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: info a ruzne image

Příspěvek od jope »

jhugo123:úplne súhlasím,každý si musí vybrať sám ! Problém je v tom ktorý image si vybrať,ak je dobrých viacero.
Zero 4K
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: info a ruzne image

Příspěvek od w.o.l.f. »

toprun píše:A proč kvůli tomu cituješ předchozí příspěvek?
Protože je to Bambula...
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Bazito
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 23.srpen 2010 - 18:26

Re: info a ruzne image

Příspěvek od Bazito »

Ahoj, mám dotaz na aktualizaci image.
Už několikrát se mi stalo že jsem si aktualizoval image a box se při restartu zaseknul v bootloaderu. Pak pomohl jen reinstal image.
Je nějaký způsob jak mít image aktuální a přitom neriskovat poškození?
Vu+ Uno4K SE | VTI 15.0.0
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: info a ruzne image

Příspěvek od efendy55 »

áno je na to spôsob , všetko pekne ručne od začiatku a máš po probléme . :ROFL: niekedy to stačí aktualizovať a niekedy si to proste nainštalujem na komplet a mám po probléme . nie vždy je dobré čo je nové . ](*,) raz sa to pokrcia po aktualizácia na novšiu verziu a už to potom neskúšam .
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“