OpenHDF

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

OpenHDF

Příspěvek od jope »

Po dlhšom čase som vyskúšal image OpenHDF 4.0 Nightly.Po inštalácii nasledovalo nahratie settingu.To mi však v dremboxedite končilo pri Posielam príkaz obnoviť chybou na IP adrese boxu-skontrolujte sieť.Programy sa v zozname zobrazovali ako n/a.Taktiež neprešlo Otestovať nastavení IP a nefungoval stream do PC cez Dreamstream.Po dlhšom bádaní som z Download plugin/extension
stiahol plugin webinterface 1.5.4 a nainštaloval ho.Prednastavený port:80.Potom už setting prebehol bez problémov a fungoval aj Dreamstream.Obrazovo je image na úrovni OpenATV,ak nie lepší !Teletext funguje aj po inštalácii MQB (ver.2.8.5) z feedu zo zobrazením maličkej obrazovky v pravom dolnom rohu obrazovky.Camy si stiahneme cez HDF downloader v HDF Toolbox a spustíme v Softcam managerovi.V HDF Toolbox/Image Tools nájdeme install HbbTv 2.0.0 a 1.6.1.
Pre funkčnosť na ČT doporučujem 1.6.1.Veľkou výhodou je aj to,že pri aktualizácii zostáva webbbrowser 1.6.1 a tým aj funkčné HbbTv na Čt !!! V menu System si môžeme nastaviť EPG a Logs ukladanie na usb alebo hdd.Kto používa swap,môže si z Download plugin/system plugin stiahnuť swapmanager a aktivovať ho.Kto nepoužije MQB,HbbTV spustíme červeným-dlho.
Počas 3 dní som nezaznamenal žiaden problém a všetko funguje k mojej spokojnosti.Image môžem vrelo doporučiť pre veľmi dobrý obraz a množstvo potrebných nastavení.

Edit:Nedalo mi to a ešte raz som nahral čistý image a hrabal sa v nastaveniach.Tu som zistil,že po inštalácii je štandardne vypnutý OpenWebif. V Menu/Moduly/OpenWebif som ho povolil-OpenWebInterface Enable-ano(port 80).Nahratie settingu a stream už prebehlo v poriadku.Takže nie je potrebné nahrávať plugin webinterface,ale iba povoliť OpenWebif !
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zero 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

Už mám nějaký den openHDF a na používání obraz-zvuk plus oblíbený skin (HDkraven mimochodem funguje na vícero image)
přes drobné srandy s cccam 2.3.0 už vše jede jak má a na image nevidím problém jako obyčejný uživatel na dívání TV .
Proč jsem se rozhodl pro openHDF ? Subjektivní pocit rodiny je že má nejlepší obraz na ET4000
zvuk no problem a funguje zatím stabilně . (to že je hlavně podporovaný pro Němce je jediný problém picon které nejsou pro astru 23,5B kompletní i když časem určitě budou)
Od recenzí z minulého roku tento image prošel zrychlením ,stabilitou a nastavením obrazu do vysoké kvality už proto že Německou komunitou velmi oblíbený a podporovaný image.
Není sice přeložen tak jako openPli ale to podstatné funguje včetně integrovaných ovladačů v image.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: OpenHDF

Příspěvek od minestra »

Stabilita dobrá, ale u tohoto img by mě zajímalo čím tak nakynulo??? Backup má přes 105MB bez nových pluginů a skinů :?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

Přechod na verzi 5.2 v pořádku,jsem spokojen jak se stabilitou tak obrazem který je subjektivně lepší než na openATV.
Funkce rozšíření netestuji protože nepoužívám ale menu je dostatečně přehledné včetně možnosti stažení softcamů.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

jo ,tiež točím toto image a je super :good: ale jediné čo mi trochu vadí že pri stlačení OK sa nedá nastaviť channel list ,ale dá sa namapovať na iné tlačítko . :smoke:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

V KravenHD 6.2.1 nemohu docílit obrazu místo piconu ,což v 5.7.1 šlo v pohodě .
O to horší že mi to nebere .ipk soubor 5.7.1 (měnil jsem flešky i formáty) a jinak nevím jak ho tam dostat
jedná se o toto :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: OpenHDF

Příspěvek od georg11 »

efendy55 píše:jo ,tiež točím toto image a je super :good: ale jediné čo mi trochu vadí že pri stlačení OK sa nedá nastaviť channel list ,ale dá sa namapovať na iné tlačítko . :smoke:
U LX3 stačí nastavit v Remote Control neutrino keymap-keymap.ntr
Potom to po stisku OK vypadá takto (skin Kraven 6.2.1)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

ok , vdaka georg11 :good: vidíš to ma nenapadlo ... ](*,)
Všetko 4K
Pepik71
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 26.únor 2008 - 22:38
satelitni prijimac: Dm 900/Xtrend ET9500/et 10000

Re: OpenHDF

Příspěvek od Pepik71 »

Nějak jsem zapoměl,v jaké složce je cccam.config?dík
XTREND 10000 XTREND ET9500 DM900UHD DVB-S2 FBC Twin Tuner / Sony KD-65AF8 oled / UK
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: OpenHDF

Příspěvek od georg11 »

Pokud používáš openATV co máš v podpisu tak v usr/keys v HDF je v etc
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

jarod72pm píše:V KravenHD 6.2.1 nemohu docílit obrazu místo piconu ,což v 5.7.1 šlo v pohodě .
O to horší že mi to nebere .ipk soubor 5.7.1 (měnil jsem flešky i formáty) a jinak nevím jak ho tam dostat
jedná se o toto :
v nových image starý kraven-hd nenahráš klasicky cez ipk v menu ,ale cez plugin dreamboxexploler ho nahráš na prvý šup a samozrejme aj funguje . :Yahoo!: :good:
a v tom čo požaduješ aby namiesto piconov sa ti v tomto skine zobrazovalo minitv musíš to mať nastavené takto : minitv lift
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
Pepik71
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 26.únor 2008 - 22:38
satelitni prijimac: Dm 900/Xtrend ET9500/et 10000

Re: OpenHDF

Příspěvek od Pepik71 »

georg11 píše:Pokud používáš openATV co máš v podpisu tak v usr/keys v HDF je v etc
JO myslel jsem v HDF,dík asi už mám sklerozu. :thankyou:
XTREND 10000 XTREND ET9500 DM900UHD DVB-S2 FBC Twin Tuner / Sony KD-65AF8 oled / UK
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

efendy55
děkuji moc ,on ten skok na nové verze trochu mátl teď je to OK , ještě časem zkusim zda funguje automatický upgrade z feedu a hotovo. :thankyou:
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

ty brďo sotva nasadím 5.2 verzi oni spustí 5.3 verzi , vražedné tempo :D
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

5.3-ku už testujem v xtrende všetko čo používam funguje zatial bezvadne =D> a zajtra pôjde už aj do zera . vidím že máme tam novšiu verziu skinu KRAVEN-HD . :Yahoo!: :good:
Všetko 4K
Pepik71
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 26.únor 2008 - 22:38
satelitni prijimac: Dm 900/Xtrend ET9500/et 10000

Re: OpenHDF

Příspěvek od Pepik71 »

Taky jsem zkusil 5.3,nevypadá zle.Vyzkušel jsem snad všechny image ale vždy se vrátím k OpenATV ta mi sedí nejvíce,asi je to zvyk.
XTREND 10000 XTREND ET9500 DM900UHD DVB-S2 FBC Twin Tuner / Sony KD-65AF8 oled / UK
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

tiež sa vždy vrátim k openatv, ale nechám pár týždnou hdfreaks . :good: mne sa zdá predsa o trochu čosi rýchlejšie ako openatv . hm a celkom dobre ide v tomto image a oscame-11049 ktorý som inštaloval online kartička RTVS . =D> tiež si myslím že hdfreaks má predsa mierne trošku na vrch , je vidno že borci v tomto týme naozaj zapracovali , o tom potom . :good: ako som už písal ja točím posledné 2-roky len openatv a hdfreaks . nechám to týžden v xtrende aj v zera ak to ani raz nezblbne tak o týžden pôjde určite aj do gigablue ,len ma serie že pre solo2 nič nové nie je .
Naposledy upravil(a) efendy55 dne 18.říjen 2015 - 11:36, celkem upraveno 1 x.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

Já se vrátil na návrh(subjektivní pocit více lidí) rodiny kdy HDFreak má udajně na velké uhlopříčce nejlepší obraz v SD ale i HD a je svižný rychlý bez problémů na dívání a nahrávání programů . Skylink,skin ,cccam vše šlape na 100% tak proč měnit.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

prikladám keymap pre toto image kde po stlačení tlačítka OK na d.o. sa ukáže chanellist / presne tak ako to je v image openatv/ ak to niekto používate . nájdete to v usr/share/enigma2 keymap xml . pre istotu si zálohujte org.keymap cez ftp . nezabudnite potom ršetart E2 . srdečná vdaka patrí borcovi georg11 ktorý mi to upravil a dovolil zavesiť sem na forum . :thankyou: :good: :Yahoo!: =D> možno to niekomu poslúži .... :poklona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

Tlačítko OK mám standartně na info o programu ,na chanellist mám šipku nahoru nebo dolu je to o zvyku.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“