Po vypadku prúdu

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Jj hvezdne pruhovany sec board, tot otazka, ako sa postavi k tomu hvezdne pruhovany servis CZ-SK ?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od kontakt.spy »

No když jsme už u toho bootloaderu,které xtrendy jsou poslední s touto" vychytávkou",ví to prosím někdo s odborníků ! :)
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

NAzdar pokial som cital ger forum, jedine nove 7xxx to uz nemaju, ostatne to este maju. Rozobrate som to nemal........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od kontakt.spy »

Díky liquere,ale teď abych se bál-tzn.nepoužívat tvrdý restart?,ale co když se stroj hryzne/9200/,netušil jsem ,že to je až tak vyhrocené! :shock:
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Nie, tam je nejaka blba baterka co po rokoch samozrejme odide. Svojho casu sa hovorilo, ze vydaju nejaky bootloader a ten sa uz nebude obracat na ten sec board aj ked bude nefunkcny stroj pojde dalej. Ale netusim, ci to nebola len kacica, alebo ako sa to riesi v servise. V nemecku pisal chlapik, ze mu to opravili zadarmo, ale silne pochybujem, ze vsade v kazdom servise a vobec netusim ako to riesia u nas v CZ-SK. To nech ti napise niekto kompetentny, myslim ze ich sem chodi dost, otazka ci sa k tomu niekto vyjadri.....predsa je to len zarobkova cinnost, ze?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od xtreo »

I na předchozí straně se řeší Xtrendy které nenabootují, ale ještě jsem nikde nenašel, že by to někdo vyřešil. Já mám novější ET8000, tak asi pár let vydrží, ale štve mě to do budoucna. Nevím jestli čekat, nebo po čtyřech letech zkusit tu baterku dočasně přemostit jiným napájením a vyměnit ji.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

A vidis tam tu baterku? Ja by som, keby som mal xtrenda sa opytal predajcu ako to riesit po zaruke?Keby sa vykrucal, opytal by som sa v nemecku a pokial odpisu, ze sa vymena robi na ich ucet , tak sorry sme v jednej EU. Ale ako pisem, je to dilema preto som sa tejto znacke oblukom vyhol. Nedajboze pri tej vymene nieco pokazis a budes mat po boxe bez naroku na nahradu, preco ked to vyrobca takto doje...l

Navyse to maju aj tzv klony , tie viactunerove ala et 10000, ale to som tiez len cital, lebo u nas sa nepredavaju pokial viem...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od xtreo »

Jo, baterka tam je viz fotky http://www.xtrend-alliance.com/index.ph ... #entry4849 . A v ET10000 by měla být taky. Na minulé stránce psal lpkoji, že mu ET9200 opravil německý servis za 80E + poštovné...
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od kontakt.spy »

Baterku by mělo jít snad vyměnit,tenboot loader bude v nějakém čipu,syn-slaboproudař tvrdí,že by to neměl být problém,něco jiného je znovu to oživit,doufám,že s tím už někdo z odborníků má zkušenost!
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
shiraz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 14.září 2008 - 11:32

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od shiraz »

Vážení, dokud mi ten ET 9000 šlapal tak jsem ho vychvaloval všude co jsem chodil a psal .....:-) , ale to jsem ještě netušil, že to "kurvítko" security board vydrží jenom 4 roky vím , že se psalo, že by se člověk o to neměl starat, že to vydrží 10 let a to bude přijímač technicky zastaralý, že už bude nahrazen novým. Tenkrát když jsem ho v roce 2011 kupoval tak jsem za něj dal 12 "litrů" a doufal jsem , že až budu upgradeovat na něco lepšího tak, že ho ještě za nějakou zlatku střelím a ne žo ho ponesu za 4 roky do sběrného dvora :-( Když jsem dal do Googlu vyhledat odkaz "security board xtrend" tak jsem zjistil, že problémy s tímto kurvítkem - security boardem mají i v zahraničí a hodně příspěvků je z roku 2014 . Někde i píší, že by měli vydat jak se tady taky psalo nějakou verzi bootloaderu, který ten security board obejde, ale jak to tak vypadá tak když si výrobce myslel, že baterka vydrží těch 10 let tak ten bootloader pro ET 9000 , který nebude fixován na security board vydá až v roce 2021 a to teda už ten můj bude zreciklován :-( Pro mne to znamená, že když ten security board dávají i na současné modely ( pominu-li ET 7000 ) tak XTRENDA nikdy více !!!!!!! :-(

Myslím si, že spousta lidí co si aktuálně koupili ET 8000 a ET 10000 a nebo si je chtějí koupit tak ani netuší, jaké speciální "kurvítko" tyto přijímače obsahují .....

Jdu zkoumat VU+ ( Solo 2 nebo Duo 2 ) od Marusys :-) U těch "Vůček" se zase bojím, aby se tady nezačaly objevovat nějaké jejich čínské klony jak tomu bylo u starších VU + Duo a VU+SOLO.......

Howgh :-)
Florian
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.září 2007 - 21:48
satelitni prijimac: Xtrend ET9500 OpenPLI
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od Florian »

shiraz píše: Jdu zkoumat VU+ ( Solo 2 nebo Duo 2 ) od Marusys :-) U těch "Vůček" se zase bojím, aby se tady nezačaly objevovat nějaké jejich čínské klony jak tomu bylo u starších VU + Duo a VU+SOLO.......

Howgh :-)
Ale vždyt Solo2 už klona má....
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

ale s tim security board to nebude v zadnem pripade tak horke mel jsem na opravu zdroj z ET9000 prijimac byl stary nekolik let myslel jsem zee projistotu vymenim i baterku,ale nebylo to nutne jelikoz baterka mela cca 3.15V ,tusim ze data v CMOS flash pamet se poskodi pri napeti mensim nez je 1.5V je jsem mel se securite board problem jenom s jednou ET6000 jinak zadny problem v teto oblasti nebyl...sec.board je celkem povedena ochrana pres klony,podle me je jenom otazka casu kdy na starsi modely vyjde nejaky fix,ktery obejde sec.board
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

To je mozne, ale pri cene napr. takej et 1000 sa na to spoliehat, navyse ako citame jedna oprava kolegu stala 80€ a jednoznacne vyjadrenie od nikho neexistuje do buducnosti. A ked mas smolu, problemov malo dost ludi ked citas aj zahranicne fora. CHapem ze chceli ochranu, ale taku co funguje lepsie a opravu by nemal hradit zakaznik, pokial sa pokazi skor ako vraj deklarovanych 10 rokov...........tam je pes zakopany...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od efendy55 »

to akže výmena batérie v týchto bazmekoch stojí 80-euro ???? :cry: ](*,)
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Efendy ved to mas 2 strany spat napisane, ale jemu menili celu dosku.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od efendy55 »

jáj , no málem sem se posral s tej ceny . :ROFL: spýtam sa takto . dokáže to servisák vymeniť / tú batériu / bez problémov ? nepoškodí sa tým niečo v tomto bazmeku ??? :thankyou:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Pokial vime pokial cip strati napajanie je to v p..i,teda ta baterka tam nie je ako v DO na vymenu,ona tam je napevno pokial viem sa meni cely sec board,ten maly plosak......ale cudujem sa ,ze sa neozve niekto kto to servisuje, asi ako som pisal zarobkova cinnost...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od efendy55 »

skúsim to zistiť napr. v ellane ako riešia takýto problém po záručnej dobe . #-o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Tak nam potom daj vediet......

Doplnene 06.02.

Tak co ti povedali v ellane, ze tanecnice z lucnice? :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od vlastvs499 »

Ona sama výměna security boardu ničemu nepomůže. Hlavně se musí naprogramovat CMOS. Flash na desce má v sobě pravděpodobně kód, který se musí shodovat s kódem v CMOS. Takže v servisu určitě možná výměna baterky je, pak se následně CMOS i SPI Flash naprogramuje. Výměna je možná samozřejmě i amatérsky, pokud ji vyměníme ještě funkční a při zajištění trvalého napájení - napájet novou a odpájet starou.
Velmi pravděpodobnou variantou té ochrany je i zamčený procesor, který je tou CMOS odemykaný. Tohle by byla nejhorší varianta.

Zde je např. dosud nikde nezveřejněný obsah SPI Flash paměti pro ET4000 - Spansion 25FL032P - 4 mega flash, do které se zapisuje loader. Kdo chce, může si otevřít v editoru a porovnat s holým loaderem. Je tam kvantum věcí navíc mimo loader a kde se nachází onen kód je nezjistitelné. Loader je na začátku. Zajímavé např. je, že ani MAC stroje tam nelze najít, ta je podle mě taky součást až CMOS paměti - to je naprosto nezvyklé. Ta data jsou tak, jak jsem je vytáhl hned po kolapsu ET4000.
Boot - zásek na úvodním logu - vypnutí a zapnutí zadním - a od té doby tma. Síťovka svítí.
Až někdo vydá tento soubor s vyřazeným ověřováním secure boardem, můj 4000 opět ožije.
To se ale podle mě nestane, protože SPI Flash může být se sec. boardem propojena hardwarově a obejít jej vůbec nemusí jít. Když čtu totálně vytočený Němce na jiných forech, tak si myslím, že by to už dávno bylo na světě. Taková legrace to asi nebude.

Pro toho, kdo někdy flashoval třeba router, stojí za pozornost samotný začátek toho souboru, to je naprostý atyp. Na začátku je vždy napsán typ zařízení, to tu není vůbec. Až dál je procesor (upozorňuju, že v SPI souboru je napsán jiný, než má 4000, tohle je taktovaný loader a je to tak správně).
Celé to beru jako totální přešlap XTrendu, prodávám ET8000 a už o této značce nechci slyšet. Ta 4000 klekla 2 měsíce po záruce. Nikdo nevydá ani nepošle na požádání obsah SPI, o CMOS nemluvím, takže se člověk může jít akorát klouzat. Škoda, že jsem tomuto nevěnoval při nákupech pozornost, ET4000 má ekvivalent bez přiblblýho sec. boardu za babku.

http://www.amazon.de/E3HD-Linux-Satelli ... B00EZTJ6Y8
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zero, DM7080HD, DM920
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“