Po vypadku prúdu

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od toprun »

No jo, když tenhle problém se začal projevovat až po nějaké době provozu boxu a začalo se o tom psát, až to lidem začlo dělat paseku.
Ti co mají tehle box v hledáčku nyní, by asi měli nákup zvážit. Teď se už ví, co dokáže. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Florian
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.září 2007 - 21:48
satelitni prijimac: Xtrend ET9500 OpenPLI
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od Florian »

Kdyby byl alespon plugin,který by sledoval hodnotu napětí té baterie v SB.Dalo by se tomu alespon předejít výměnou.....
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od kontakt.spy »

Vážení,nedalo mi to ,a ikdyž mám9200 v záruce,napsal jsem prodejci-gs mobil/GSM/,mají i servis,čekám na odpověď,doufám,že se dovíme něco bližšího!
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Tak snad dostanes odpoved, nejake 3 dni dozadu dalsiemu nemcovi to odislo po 3 rokoch. Prenho je to mensia investicia, alebo strata ako pre nasinca aj tak je nasraty.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od 11chloe »

Příde mi to jako úplný nesmysl aby si výrobce vědomě poškozoval tímhle své jméno. Baterka jak bylo už napsáno vydrží víc jak deset let a i po záruce by měl každý řešit problém přes servis. Pokud je závada opravdu v baterce tak to v servisu nahoděj a v jejich zájmu je aby za to nic nechtěli. Pokud někdo dá 80€ za výměnu celé desky, tak s tím musí souhlasit. Pak je trochu zcestné jakoukoliv závadu svádět na baterku.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od kontakt.spy »

Odpověď přišla,jsou to velmi málo poruchové stroje už od 9000,baterka je na až 10let,vyjímky se najdou jako všude,u mne nastalo určité uklidnění,je to velmi solidní prodejce se servisem,přeji všem xtrendům dlouhou životnost! :)
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od 11chloe »

Ono je to podobná paranoia jako s teplotou procesoru. Ty procesory nemaj problém s teplotou kolem 90°C, ale lidi už při 75°C maj obavu, že je chladič z výroby špatně navržen. U nového et7x00 neni chladič vůbec a zase by bylo naivní si myslet že výrobce šetří tím že tam chladič nedá. Nové generace procesorů jsou většinou lépe navržené a nemají takový problém s teplotou. Lidi maj obavu i s přetaktování et4000, ale už přehlížejí , že třeba gigablue od začátku šel do prodeje s tímhle taktem stejného procesoru.
Na fórech se pak šíří akorát mýty, které nikdo není schopen nějak rozumě obhájit.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Ako chce vyrobca obhajit ze to ludom odislo po par rokoch a nie 10 tich? Preco uz nove modely nepouzivaju sec board,alebo ked tak iny typ uz bez baterky? Nie zakaznik ma co obhajovat, ale vyrobca/predajca. Deje sa to uz hodne dlho a stale nikto nenapisal na koho naklady sa u nas robi oprava? Ked je to take logicke preco nikto neodpovie? na 10 rokov to mohlo byt planovane, ale komu to odide jenoducho mal smolu ........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

no mozna je to vsechno trosku jinak pokud jde o procesory broadcom nejde ani tak o frekvenci procesoru,priklad proc ET7x00 nema zadny chladic a nehreje a proc VU ZERO ma docela velky chladic a hreje a oba maji stejne procesory,ET7x00 nektere .avi prehrava trhane,VUZERO vse plynule,podle me jde u novych broadcom procesoru HW spustit nejaky jiny mod,nebo neco takoveho...zatim jsem nemel cas vyzkoumat presne o co jde...treba ET4000 prehrava vse plynule...

dale chci vyloucit veskere obavy ze securite boardu v 99 procentech si za to dotycny muze sam ze spatne nahraje treba bootloader,kdy je toto opravdu velke riziko a osobne bych se s timto pozadavkem obratil na prodejce aby to udelal on,samotna baterka ktera napaji CMOS pamet je nesmrtelna,ted jsem meril baterku na prijimace XTrend ET9200 vyrobena v roce 2011 ma stale 3.34V v podstate stejne napeti jako mela v datum vyroby,problem mohl byt u prvnich securite board,ktere maji baterku ve slotu,pokud zakaznik bude pristroj pouzivat normalne tedy nebude kazdy den do nej nahravat novy firmware,nebude zbytecne davat v menu automaticou aktulizaci pak nebude mit zadny problem...

11chloe píše:Ono je to podobná paranoia jako s teplotou procesoru. Ty procesory nemaj problém s teplotou kolem 90°C, ale lidi už při 75°C maj obavu, že je chladič z výroby špatně navržen. U nového et7x00 neni chladič vůbec a zase by bylo naivní si myslet že výrobce šetří tím že tam chladič nedá. Nové generace procesorů jsou většinou lépe navržené a nemají takový problém s teplotou. Lidi maj obavu i s přetaktování et4000, ale už přehlížejí , že třeba gigablue od začátku šel do prodeje s tímhle taktem stejného procesoru.
Na fórech se pak šíří akorát mýty, které nikdo není schopen nějak rozumě obhájit.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od xtreo »

pavel1978 píše:...pokud zakaznik bude pristroj pouzivat normalne...
A deep standby je normální používání, nebo to je taky špatně?
pavel1978 píše:...v 99 procentech si za to dotycny muze sam...
To je tvrzení na základě čeho? Já si naopak nemyslím, že každý musí být takový šťoura aby zkoušel všechny možné image.
Uživatelský avatar
Tabi
Odborník
Odborník
Příspěvky: 313
Registrován: 30.září 2008 - 21:34

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od Tabi »

pavel1978 píše:... pokud zakaznik bude pristroj pouzivat normalne tedy nebude kazdy den do nej nahravat novy firmware,nebude zbytecne davat v menu automaticou aktulizaci pak nebude mit zadny problem...
Tohle je vtip, že?
Každej box jsem vždy "zbytečně" aktualizoval denně a žádný na to neumřel :lol:
VU+ Uno 4K SE / Turbo USB tuner DVB-T2 / SSD 120GB
iNEOS ZX4 / AB WiFi dongle 5dB
Toroidal T55 (28E, 23E, 19E, 13E, 9E, 4,8E, 1W, 5W)
namorr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 03.červen 2009 - 9:40

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od namorr »

Mna by zaujimalo z akeho dovodu musi niekto denne aktualizovat.
Zeby neaka choroba?
IPBox9900, 1xDVB-S2, HDD-500GB
Uživatelský avatar
Tabi
Odborník
Odborník
Příspěvky: 313
Registrován: 30.září 2008 - 21:34

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od Tabi »

Prioritně používám linux-sat na hraní :D . Pokud bych ho měl jen na sledování TV, tak ho nepotřebovat ani nebudu. Asi tak.
VU+ Uno 4K SE / Turbo USB tuner DVB-T2 / SSD 120GB
iNEOS ZX4 / AB WiFi dongle 5dB
Toroidal T55 (28E, 23E, 19E, 13E, 9E, 4,8E, 1W, 5W)
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

me jednou za tyden nekdo napise ze po automaticke aktualizaci prestal prijimac fungovat,ja uz tam tuto moznost ani nedavam proste v menu tato volba neni,ja myslim ze to dokonce na zacatku aktualizace pise ze muze dojit k poskozeni prijimace a ceka na potvrzeni,jjinak jak bylo napsane je to opravdu hloupost kazdy den box aktualizovat k cemu k tomu hodne aktualizace nemusi byt pro dany prijimac,oni kdyz udelaji upravu pro nejaky podporovany prijimac,tak se to automaticky vyda pro vsechny hodne dam priklad psalo se tu o ET4000 u ktere byl pres mar mesici vydan novy firmwarem s novym kernelel a proste to nefunguje dobre,takze hodne lidi se vratilo ke starsimu firmware se starsim kernelem....
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od 11chloe »

Teplotu bych vůbec neřešil. Stejný procesor ,tak bude stejná teplota. Jestli někde je perforace a teplo jde víc ven tak se může zdát že topí víc. Ruku na chladiči u et4000 taky neudržíš a přitom plech nad procesorem je vlažný.
Co se týká aktualizace ,tak tvůj přístup je typický pro prodejce. Nastavím a už na to nešahejte, jinak mě budete otravovat že to nejde. Přitom bez testerů neni možné stávající soft vylepšovat a posouvat tak jeho funkčnost.
Pokud víš že et7x00 nepřehraje některá avi, tak je dobré o tom informovat vývojáře softu. Přeci jenom ty boxy jsou v prodeji asi tři měsíce.
Když říkáš neaktualizovat, tak jak dlouho s tím vydržíš? Rok, nebo dva? Jak zjistíš jestli už není náhodou nový firmware s novým kernelem o moc lepší než ten starý. Kdo ti to řekne?
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

v tomto pripade se proste budu hadat protoze to mam overene,pokud jde o teplotu tak ET4000 hreje vic,nez XPEED LX1,2 a to ET4000 ma o hodne vetsi chladic ovsem stejny pripad jako u ET7x00 nektere .avi prehreava trhane neda se s tim nic delat a zadny vyvojar to proste nikdy neudela to by musel zasahnout do HW prijimace,pak by ale procesor samozrejme potreboval vetsi chladic...znam lidi co maji na ET4000 jeste OpenPLi 3.0 a funguje jim vsechno naprosto bezproblemu vcetne oblibenych pluginu....a myslim ze je dost informaci na forech,kde si ti co je to zajima muzou precist informace co novy firmware uprimne receno OpenPLi 3.0 a 4.0 osobne nevidim zadny podstatny rozdil...mozna bych hledal nejake informace pokud by me neco na prijimaci nefungovalo,ale jinak neni duvod proc aktualizovat firmware...
11chloe píše:Teplotu bych vůbec neřešil. Stejný procesor ,tak bude stejná teplota. Jestli někde je perforace a teplo jde víc ven tak se může zdát že topí víc. Ruku na chladiči u et4000 taky neudržíš a přitom plech nad procesorem je vlažný.
Co se týká aktualizace ,tak tvůj přístup je typický pro prodejce. Nastavím a už na to nešahejte, jinak mě budete otravovat že to nejde. Přitom bez testerů neni možné stávající soft vylepšovat a posouvat tak jeho funkčnost.
Pokud víš že et7x00 nepřehraje některá avi, tak je dobré o tom informovat vývojáře softu. Přeci jenom ty boxy jsou v prodeji asi tři měsíce.
Když říkáš neaktualizovat, tak jak dlouho s tím vydržíš? Rok, nebo dva? Jak zjistíš jestli už není náhodou nový firmware s novým kernelem o moc lepší než ten starý. Kdo ti to řekne?
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od 11chloe »

Dobře, tak jaká je teplota et4000 a jaká na xpeed lx1 ?
Ono je jasné že můžeš zůstat klidně na OpenPli3. Nikdo ti to nebere, že to každému v základu stačí. OpenPli 3 je rok a půl starý image a někomu to vadit nemusí.
Jaké video cuká ? Dej konkrétní příklad a zkusíme oslovit vývojáře co na to řeknou.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od vlastvs499 »

ET4000 jsem ani maniakálně neaktualizoval ani neflešoval, plugin ArchivyCZSK chtěl restart E2 po aktualizaci iVysílání a už ET nenaběhl. Tma a konec. Kdyby neměl secure board, existoval by na něj jTag, jako na jiné přijímače s jeho procesorem. Díky sec boardu neexistuje a nikdy asi ani nebude. A to, že mám ok baterku (a to mám), je mi prd platné. Takže tady vůbec nejde o baterku ani o nějaké denní aktualizace (i když by toto tedy zrovna podle mého názoru neměl být vůbec žádný problém).
Na německých forech se dočtete o problémech se sec. boardem, které se vůbec netýkají nějakých aktualizací nebo baterek. A rozhodně to nejsou ojedinělé případy. Klekne Flash, to je celé.
Tady jde prostě jen o to, že jak se to vysype, není řešení. Pokud to tedy nemá člověk zrovna v záruce.
Zero, DM7080HD, DM920
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od 11chloe »

A proč si se neinformoval v servisu jestli ti to opraví. Proto je tam secureboard aby to mohli nahodit jen tam.
Snažil jsem se něco najít o těch problémech se secureboard a nic nenašel. Jediné o čem se psalo bylo to že první verze měla špatný držák na baterku. V dnešní době už to můžou mít vymyšlené jinak a nepotřebuje to baterku. To že to ale nenahodíš přes jtag může platit pořád.
Za tu dobu co to tu čtu tak problémy se secureboard nikdo nepotvrdil. Ani vlastně nemůže. Pokud tam je nějaká ochrana proti klonům, tak jí nikdo neobejde a opravitelné je to pouze v autorizovaném servisu.
Na tvém místě bych to poslal do servisu a chtěl vyjádření kolik bude stát oprava ,pokud je to po záruce. Víc s tím stejně nenaděláš. Nakonec u každého boxu seš odkázán na to co ti v servisu řeknou a můžeš tomu věřit nebo ne.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od vlastvs499 »

Psal jsem. Odhadovaná cena opravy 1300 - 1900,- v případě, že bude i sec. board v pytli.
Takže dnes jsem za trojku objednal Zero a Xtrend už je ve skříni.
A nepřeju samozřejmě nikomu, aby se mu stalo to, co mně.
Jeden obyčejný a naprosto běžný restart E2...
Naposledy upravil(a) vlastvs499 dne 23.únor 2015 - 21:11, celkem upraveno 1 x.
Zero, DM7080HD, DM920
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“