Po vypadku prúdu

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od w.o.l.f. »

Přesně jak píše effendy, když nenapíšeš co řesně jsi dělal a jak se box chová, těžko se něco dá poradit.
Je dost možné, že potřebuješ přehrát i bootloader (před nahráním image), ale o tom tu nechci spekulovat, nevím jaký je teď momentálně v boxu stav a co bylo předtím.
Jestli jak píšeš máš s tím boxem problém, pošli ho na reklamaci. Pokud tomu nerozumíš, raději se do "nějakých větších akcí" nepouštěj, pošli prodejci a hotovo.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

Ano zformátoval, ano nic jiného tam nemám. Zkoušel jsem flash několikrát, svítí flashing, pak flashing complet, pak booting, pak jen et6x00 a konec. Na TV jen logo :(
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od efendy55 »

skúsil by som teda tam nahrať v prvom rade nový bootloader / pozor stiahni si pre tvoj box ,nie že tam dáš niečo iné / potom vypni box / nezapínaj / a strč tam usb s novým image napr. openpli alebo org.softom , zapni box do siete a dodrž postup pri fleshovaní pre tvoj box a uvidíš čo to spraví ,ak už ani to nepomôže tak to reklamuj . ak sa mýlim tak ma kludne opravte . stále nechápem ako sa ti to podarilo ho dostať do takéhoto stavu . pozri tu ](*,)

http://www.et-view-support.com/Forum/forum.php
http://digitalne.ellano.sk/forum/x-trend?start=20
http://www.et-view.net/bbs/bsub3_1
Všetko 4K
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

Díky za odkazy. Zkusil jsem několikrát doporučovaný postup, ale bezvýsledně.

Crashlog z usb.
</gstreamersoftware>
</software>
<crashlogs>
<enigma2crashlog>
<![CDATA[
+ (1) Background File Eraser
+ (5) Tuxtxt
+ (8) graphics acceleration manager
+ (9) GFBDC
FATAL: no framebuffer available
]]>
</enigma2crashlog>
</crashlogs>
</openpli>


Našel jsem na netu, že nejsem sám.
Snad mi prodejce vrátí peníze. I ten nereagující ovladač mě už štve. Jdu hledat náhradu za XTrend. Ztratil jsem v něj důvěru.
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
lpkoji
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 03.únor 2010 - 21:44

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od lpkoji »

Ja mam ten isty problem, akurat s rozdielom, ze po dlhsom vypnuti sat. xtrend ET9200 vobec nenabehne a tvari sa mrtvo. Po prvom vypadku prudu som prisiel nato, ze ked sa nahreje na vyssiu teplotu tak nabehol display, nastartoval boot a sat isiel v pohode. Akurat neskorsie po druhom vypadku prudu zase nenabehol, tak skusenosti som bol kludny ved pockam, ked sa nahreje a potom bude OK. Akurat ze nebolo OK, sprava sa podobne ako popisujete s tym rozdielom, ze sa musi prv poriadne nahriat, tak nabehne display, tak viem ze mozem menit bootloader, alebo image, alebo zalohu img, no stale zostane pri tom istom, ze na telke je booting. Skusal som vsetky mozne postupy ake su popisane na forach, no bez uspechu. Niekde sa tu pise, ze klud, ze sa to bude diat po desiatich rokoch. Ja mam prijimac necele 3 roky a je tu problem a neverim, ze niekto ma ovela starsie, ked tie prijimace niesu na trhu dlho.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Sec board je na tychto super strojoch to najhorsie co moze byt, ale kto chce kam....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od efendy55 »

kúrňa , borci nestrašte ma . :cry: to aj 10000-ka má tú kok.... v sebe čo tu píšete ???? ](*,)
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

No ked tym chrania lacnejsie modely, asi ten najdrahsi bude tiez, ale pozri do vnutra.Vraj tie nove 7000/7500 to uz nemaju, ale v ruke som to nemal.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od efendy55 »

no nazdar , poteš ma pán boh ......................... :ROFL: ked budem mať čas tak ten bazmek rozoberiem . kde by sa to malo asi tak nachádzať ??? :thankyou:
Všetko 4K
lpkoji
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 03.únor 2010 - 21:44

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od lpkoji »

Po tychto problemoch s prijimacom ET9200, som musel riesit novy prijimac a rozhodne sa nevraciam k xtrendu, aj ked pokial isiel, tak som ho vsade chvalil a splnil ocakavania ohladom kvality obrazu. Momentalne kupeny Vu+duo2 a zatial spokojnost PIP HD funkcne a kvalita obrazu podla mojho pocitu este lepsia. ET9200 mam zapnuty a z nostalgie nanho pozriem ako svieti booting a z casu na cas preflesujem zalohu, niekde som sa docital ze ono to raz nabehne, uz je tomu cca. 2tyzdne a nic. Tak uvidim, kedy ma to prejde a pockam ci na forach sa neobjavi dobra rada, alebo sa necham prekvapit, ze vyrobca prinesie info /ako u aut zvolavacie akcie/ a odstrani zavadu v ramci garancie.
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

na 90 procent si myslim ze bude vadny zdroj timto zpusobem ze ho necham zapnuty nekolik hodin a cekam jestli nahodou nenabehne mu uz asi ta oprava zdroje moc nepomuze je to skoda par korun by stala oprava...samozrejme muze to byt neco jineho,ale vetsinou je to ten vadny zdroj...
lpkoji píše:Po tychto problemoch s prijimacom ET9200, som musel riesit novy prijimac a rozhodne sa nevraciam k xtrendu, aj ked pokial isiel, tak som ho vsade chvalil a splnil ocakavania ohladom kvality obrazu. Momentalne kupeny Vu+duo2 a zatial spokojnost PIP HD funkcne a kvalita obrazu podla mojho pocitu este lepsia. ET9200 mam zapnuty a z nostalgie nanho pozriem ako svieti booting a z casu na cas preflesujem zalohu, niekde som sa docital ze ono to raz nabehne, uz je tomu cca. 2tyzdne a nic. Tak uvidim, kedy ma to prejde a pockam ci na forach sa neobjavi dobra rada, alebo sa necham prekvapit, ze vyrobca prinesie info /ako u aut zvolavacie akcie/ a odstrani zavadu v ramci garancie.
lpkoji
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 03.únor 2010 - 21:44

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od lpkoji »

V zdroji moze byt chyba, ze zasvieti display ked sa sat. nahreje /aj ked som vymenil kondik o ktorom sa pise na forach, nepomohlo/. Najhorsie je to, ze sat. zostava stale v bootingu, vyskusane rozne postupy flash boot/image/zalohy/starsie verzie image, vsetko konci pri booting. Vsetko vyzera na to, co sa pise o security board, ze nespusti start pristroja.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od xtreo »

Někdo tady psal, že po jistém čase Xtrend vydá u již výběhových modelů bootloader, který bude bez té ochrany. Kde se něco takového teda dá stáhnout? Toto www.et-view.com je oficiální web Xtrend? Tyto bootloadery jsou s ochranou, nebo bez http://www.et-view.com/bbs/bsub3_3 ?
lpkoji
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 03.únor 2010 - 21:44

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od lpkoji »

Vyskusal som instalovat ten boot bez ochrany, akurat mi ho nechce sat. et9200 zobrat, subor rozbaleny s nazvom et9x00, sat. vypnut-zapnut, kluc sa rozsvieti, ale sat. display ma nevyzve na instalaciu.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od xtreo »

Tady jsou i bootloadery na ET8000 a ET10000 http://www.et-view.com/bbs/bsub3_1 a ty předpokládám odemčené nebudou. Jenom by mě prostě zajímalo jestli nějaké odemčené bootloadery na výběhové modely skutečně existují, nebo jestli to je jenom fáma...
lpkoji
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 03.únor 2010 - 21:44

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od lpkoji »

Zacal som si dopisovat s autorizovanym servisom v Nemecku, samozrejme nechcu nic povedat dopredu, kde je chyba. Odpoved na celu komunikaciu bola, ze mam poslat sat. k nim, pozru sa mi nato, nacenia a podla toho sa mam rozhodnut, ci to dam opravit. Ak by niekto chcel kontakty: email: contact@elicom.de, tam vam poslu RMA formular, aby si sat. podla ser.number skontrolovali aj s popisom zavady. Adresa: Elicom GmbH, Höchster Straße 78, 65835 Liederbach/Germany. Ak niekto z vas mal tu cest s nimi komunikovat, nech da vediet ako to dopadlo.
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

xtreo píše:Někdo tady psal, že po jistém čase Xtrend vydá u již výběhových modelů bootloader, který bude bez té ochrany. Kde se něco takového teda dá stáhnout? Toto http://www.et-view.com je oficiální web Xtrend? Tyto bootloadery jsou s ochranou, nebo bez http://www.et-view.com/bbs/bsub3_3 ?
Já z této stránky bootloader zkoušel. Nepomohlo to.
Pokud někomu nedetekuje přední port USB, jako mě, zkuste zadní. Tam mi to image našlo, nainstalovalo, ale stejně žádná změna. Jen vidím logo na TV.
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
lpkoji
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 03.únor 2010 - 21:44

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od lpkoji »

Tak moj Xtrend ET9200 opraveny v nemeckom servise - Zdrojove napatie plne v poriadku, vymenena nova maticna doska, cena opravy 83E, po zjednani ceny 80,-E. Viac sa zjednat nedalo, ale gratis mi dali este novy security board. Ak niekto ma zaujem, tak predam sat. za 139,-Eur. Ked k tomu priratam cenu prepravy, tak to davam v cene nakladov. email: amg63mb@gmail.com
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od w.o.l.f. »

Oni si s tím Němci hlavu nelámou, pokud něco řeší, pak je to zpravidla celá deska. Je jedno jaký je to přijímač. Blbé je, že ten Tvůj box byl jen rok po záruce. Pokud tedy ty uvedené údaje zpočátku vlákna seděly.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
shiraz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 14.září 2008 - 11:32

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od shiraz »

Zdravím všechny mám ET 9000 cca 4 roky starý ( kupoval jsem to jako novinku v dubnu 2011 ještě pod názvem Clarke Tech ET 9000 ) a včera po výpadku elektřiny už jsem nenabootoval na STB je hláška booting a nic se neděje zkoušel jsem nainstalovat znova bootloader ( hláška, že bootloader is updated ) čistý image poslední Open PLi 4.0 tak i starší 3.0 a nic . Odpojoval jsem HDD, napájení základní desky vše co jsem na netu zjistil a nic . Když tam dám USB Flash s image tak se to normálně zeptá zda naflashovat dám OK proběhne flashing a hláška flashing images completed a začne to bootovat a akorát se vypaluje boologo xtrendu do plazmy Panasonic ...... Zajímavé je, že přes FTP pomocí Total Commanderu se normálně na STB dostanu a to i na HDD a vidím tam spousty crash logů. Na jiném fóru mi bylo sděleno , že asi odešel ten security board, protože v crashlogu je hláška "FATAL: no framebuffer available"
Až dosud jsem byl s tímto přijímačem spokojen a uvažoval jsem že bych někdy udělal upgrade třeba na ET 8000 nebo na ET 10000, ale teď jsem úplně ztratil k této značce důvěru a pokud budu nucen jít do nového STB tak asi půjdu do VU+Duo2 nebo VU+Solo2 :-(

Předem všem děkuji za případné tipy jak můj ET9000 oživit případně nevíte zda ten "security board" opravuje někdo v Čechách ? Nerad bych to posílal někam do Německa to ho raději prodám na náhradní díly :-)

Ještě jednou předem díky za případné tipy .
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“