rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

Zdravím po delším užívání jsem plně spokojen s obrazem i přístrojem (pravidelně aktualizovaný openpli) ale mám problém se zvukem ,je mi asi jasné že vícekanálový zvuk na některých HD programech je výrazně hlučnější než jinde na SD programech a i když oželím a zapínám AC3/DTS downmix rozdíl je minimální no neřeší že chci používat AC3 ale nevím jak při přepínání dosáhnout stejné urovně hlasitosti.Zkoušel jsem plugin automatic volume adjustment ale problém to neřešilo(asi nemumím nastavit?) umí prosím někdo poradit abych při přepínání kanálů nemusel měnit hlasitost zvuku a to někdy výrazně?
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od toprun »

No mám obavy, že s tím nic neuděláš. Ten plugin funguje jen v jednom režimu a to ještě pochybně.
Nějaký návod je tady, tak se tam podívej.
http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=180720
A tady je asi nějaká novější verze.
http://linuxsat-support.com/showthread.php?t=13779
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od georg11 »

jarod72pm píše:Zdravím po delším užívání jsem plně spokojen s obrazem i přístrojem (pravidelně aktualizovaný openpli) ale mám problém se zvukem ,je mi asi jasné že vícekanálový zvuk na některých HD programech je výrazně hlučnější než jinde na SD programech a i když oželím a zapínám AC3/DTS downmix rozdíl je minimální no neřeší že chci používat AC3 ale nevím jak při přepínání dosáhnout stejné urovně hlasitosti.Zkoušel jsem plugin automatic volume adjustment ale problém to neřešilo(asi nemumím nastavit?) umí prosím někdo poradit abych při přepínání kanálů nemusel měnit hlasitost zvuku a to někdy výrazně?
Naposledy upravil(a) georg11 dne 27.listopad 2014 - 10:59, celkem upraveno 1 x.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

Problém je že openATV neprovozuji pouze openPli 4.0 to ostatní mě neoslovilo
u ATV se při instalaci E2 taky přijímač zeptá jaký cccam chci instalovat a stáhne + instaluje?
protože jde o jednoduchost když instaluji novou verzi openPli tak mě to komplet trvá s programy a pluginy asi 30 minut istalace+cccam+vyhledání družic a programů nastavení skinu a pluginů což nevím jestli u ATV vše najdu na feedu včetně programového průvodce při instalaci .
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od efendy55 »

to máš taký problém tam nainštalovať softcam / máš ho aj tu na fore / trvá to asi 15-sec / ukáže sa ti krásne v pluginoch a bez problémov ho stiahneš online . mne kompletná inštalácia na xtrnde-10000 trvá 13,5 min. :good: :P
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

problém takový že pokud ho instaluji formou .ipk tak mi nefunguje skylink (nehrabu do složek ani nastavení protože nevím) ale pokud ho instaluji při nové verzi E2 přímo z feedu pak funguje vše jak má takže nevím kde je zakopaný pes.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od georg11 »

Myslím že by jsi přece jen něco měl nastudovat pokud chceš linux. příjmač plnohodnotně používat. Pak by jsi neměl ani problém nainstalovat do openPLi Volume Adjust který by vyřešil tvůj původní problém.
Screenshot1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

Instalovaný tam je ale nefunkční protože v této image prostě nefunguje ,kdyby jo tam sem nepíšu. OMG
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od georg11 »

jarod72pm píše:Instalovaný tam je ale nefunkční protože v této image prostě nefunguje ,kdyby jo tam sem nepíšu. OMG
Xtrend nemám, ale plugin Volume Adjust zatím funguje ve všech boxech/xpeed, dreambox/ a ve všech image včetně openPLi kde jsem ho zkoušel. Neplést s pluginem Automatic Volume Adjustment
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

No pokud je potřeba uprav ve složkách pak to nechci protože se nehodlám v tom rýpat hledám plugin co se instaluje a v menu přístroje nastaví to bude asi jádro pudla.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od georg11 »

jarod72pm píše:No pokud je potřeba uprav ve složkách pak to nechci protože se nehodlám v tom rýpat hledám plugin co se instaluje a v menu přístroje nastaví to bude asi jádro pudla.
Pokud si neumíš nic nainstalovat tak je těžko radit
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

Proč bych se měl hrabat ve složkách? Jsem pouze uživatel satelitu a chci se dívat nic víc ,upravy ve složkách není pro mě a dalších 99% uživatelů ,chceme nainstalovat E2+ pluginy a hotovo nic víc to znamená že všichni co nechtějí zasahovat do systému a hrabat se ve složkách jsou špatní? To jsi nemyslel vážně?! Pokud nechceš pomoci tak laskavě neopruzuj a odejdi prudit jinam děkuji.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od georg11 »

jarod72pm píše:Proč bych se měl hrabat ve složkách? Jsem pouze uživatel satelitu a chci se dívat nic víc ,upravy ve složkách není pro mě a dalších 99% uživatelů ,chceme nainstalovat E2+ pluginy a hotovo nic víc to znamená že všichni co nechtějí zasahovat do systému a hrabat se ve složkách jsou špatní? To jsi nemyslel vážně?! Pokud nechceš pomoci tak laskavě neopruzuj a odejdi prudit jinam děkuji.
Promiň že jsem se snažil ti pomoc. Už se to nebude opakovat
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

To doufám ,pokud by jsi chtěl pomoci - tak nějak přímo a ne někoho napadat že si neumí nic nainstalovat a přitom instalace není problém ,problém je konfigurace ve složkách a přepisování hodnot což není rozhodně pro běžného uživatele ta pravá cesta .Každý vždy šáhne po nachystané konfiguraci či automatické instalaci s konfigurací .
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od w.o.l.f. »

...,problém je konfigurace ve složkách a přepisování hodnot...
Co jsi tím chtěl říci? Můžeš to nějak upřesnit?
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

v Openpli 4.0 se mě to při prvotní instalaci zeptá zda chci nainstalovat softcam a jakou verzi vyberu default a ono si to stáhne nainstaluje a světe div se Skylink a další věci běží jak mají bez zásahu do složek a změny atributů!
u OpenATV první věc musím instalovat zvlášť feed na softcam druhá ani po instalaci cccam 2.3.0 v default režimu se ICe karta se Skylinkem nerozběhne , to znamená pokud chci užívat ATV (to jsem ho chtěl zkusit což jsem sice udělal ale omezené možnosti) musím ač chci nebo ne jít do složek E2 a upravit hodnoty abych kartu rozběhal ale proč bych to dělal?
To poslední co chci je upravovat nějaký soft a přepisovat hodnoty aby mi něco běželo to je jen důkaz že to není dotažené do konce.
u ATV jsem dokonce sehnal .ipk soubory které měli mít konfiguraci v sobě již upravenou ,našel jsem jich několik opět bez výsledku Skylink nenaskočil.(někde dokonce psali že zásah do složek a přepsání hodnot je nutný i po těchto instalacích) tohle fakt nemusím.I běžný uživatel si může koupit linuxový přístroj a instaluje takové věci které fungují a které ne těm se prostě vyhne proto ATV má málokdo protože není pro běžného uživbatele kdežto pli je naprosto bez problémů a i laik jako já to má za 30 minut i s naskenováním a uložením podle sebe a no problem navíc vše funguje bez nutnosti někam lozit a něco přenastavit.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od liquere »

Sorry, ale ak ma ATV nieco prednastave co by si samozrejme videl, keby si si to editoval, bude asi karty ktore sa pouzivaju v nemecku,rakusku,mozno holandsko a svajc. Preco by robili skylink ? Pre koho?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od efendy55 »

klídek borci .......... :smoke: nič tam neprepisuješ cccame 2.3.0 pokial používaš len vlastnú kartu . stačí ho len zapnúť v menu ako som ti písal v ss a máš po probléme . prepisuje sa config len pokial ho používaš ako server ,alebo clienta ,ale to je už o inom tam sa zadáva len line atd. atd...... a toto platí pre aký kolvek softcam v boxe a v akom kolvek image . takže zapni si to a pôjde ti to a hotovo dalej to nerieš . HOWK... :smoke:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

jj díky efendy tohle je posun dál uvidíme odzkoušíme ,přednastavené hodnoty nikoho nezajímají a když to umí pli(rozchodit Skylink ICE kartu) musí to umět i atv takže otestujem a zapojíme :-)
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od efendy55 »

jasné že to vie aj openatv len s tým rozdielom že v openpli ako píšeš nainštaluješ cccam 2.3.0 strčíš kartu a pozeráš , v openatv a v iných image ten cccam 2.3.0 musíš proste zapnúť cez d.o. ako som ti písal . neriešte to dalej , už vie ako na to aj v openatv........ :poklona:
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“