Xtrend ET4000

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od pavel1978 »

No Alien2 je neco jineh to je sh4 tam jsou na dalkove ovladani uplne jine soubory,osobne jsem hledal soubory v mips openPLi ,ale nenasel ktere se staraji o dalkove ovladani,pak by si clovek mohl zmenit treba dalku z xtrend za dreambox....ja myslim ze to bude mozna soucasti danych ovladacu .ko a to nepujdu nahradit jinym souborem,ale jak jsem psal nevim...u sh4 jsou to dva soubory...jinak zatim si nikdo nestezoval ze by mu dalkove ovladani na ET4000 fungovalo spatne i ja to ted zkousim z 5m a neni problem reakce jsou rychle,jinak co se tyka firmware tak nove OpenPLi 4.0 uz jsou perfektni,vcera jsem to podrobne testoval a dokonce i internetovy prohlizec a HBBTV na ceske TV jsou rychle a pouzitelne,videa v HBBTV ceske TV jedou ve full HDTV a prijimac s tim nema problem vse je plynule,super je v tom ze na videa pouziva ET4000 sve vlastni multimedialni rozhrani,takze to hodne usetri vykon prijimace,takhle ja jsem ET4000 porovnaval s XPEED LX dle info maji stejne procesory,ale Xtrend je asi 2x rychlejsi nez XPEED,samozrejme jde o cenu nekomu staci XPEED take nefunguje spatne,ale jak pisu pro ty kdo maji par stovek navic urcite bych sel do toho Xtrendu...nove OpenPLi funguji opravdu suprove...
wanthom píše:Čítam tu o zlej citlivosti diaľkového ovládania... ja síce nemám xtrend, ale v topicu o Alien2 som čítal tento návod na zvýšenie citlivosti diaľkového ovládania...
nezaručujem funkčnosť, ale skúste... (pre istotu si zálohujte image)

Popis na zlepšenie citlivosti DO pre Enigmu2:

1. Pripojíme sa na STB cez ftp. napr Total commander
2. Otvoríme adresár ETC
3. V adresári etc budeme editovať súbor lircd.config - všetky hodnoty eps=30 zmeníme na eps=50 - je to asi 6-7x
4. Uložíme, a potvrdíme prenesenie z počítača do STB

Po reštarte enigmy bude diaľkové ovládanie reagovať aj od steny...
P.S. Nemente nič iné!! [-X Odporúčam i zálohovanie pôvodného súboru.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od w.o.l.f. »

chlapi, kdyby měl někdo strach co a jak tak to mám 2 zástavky autobusem 8) kdyby něco SZ...
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od toprun »

Antonin.23 píše:Napsal jsem tam dotaz,který posílají.Až odpoví,dám vědět.
Pošlou ten vlevo. Máš to nad ním napsané: Kód zboží: ET6500general
Tuhle firmu můžu doporučit. Kupoval jsem tam teď DO k TV Samsung. Original 750,- neoriginál 280,- Funkčnost lepší než originál. Jediné 2 rozdíly: nový DO je bez nápisu Samsung a má červené podsvícení tlačítek oproti původně bílému. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od nepo »

Ještě teda zkusím ten OpenPli 4.
Možná není chyba v ovladači, ale v image.
Je nějaký plugin na trvalé sledování vytížení procesoru a paměti?
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
michal47

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od michal47 »

pavel1978 píše:...samozrejme jde o cenu nekomu staci XPEED take nefunguje spatne,ale jak pisu pro ty kdo maji par stovek navic urcite bych sel do toho Xtrendu...
No musím říct ,že ta cena za kterou se prodává mě docela dostala. Xtrend jsem koupil koncem léta od stejné firmy o 1500Kč levnějc než ho prodávaj teď. I když ten kurz eura na to má vliv ,tak pořád to maj nějak předražené :(
michal47

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od michal47 »

nepo píše:Ještě teda zkusím ten OpenPli 4.
Možná není chyba v ovladači, ale v image.
Je nějaký plugin na trvalé sledování vytížení procesoru a paměti?
V HDGlass je info o zatížení cpu ale není důvod to řešit nějakým pluginem. Přihlaš se přes telnet a s pár linuxovými příkazy vystačíš.

Kód: Vybrat vše

top
free
df -h
Směrovost ovladače je možná o něco horší než u jiných boxů, ale to je spíš otázkou zvyku. Nemám s tím žádný problém.
slavoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 08.září 2013 - 14:43
satelitni prijimac: Vu+ Uno 4K SE - 1TB HDD

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od slavoo »

nepo píše:Já nemám problém se směrovostí. Spíš musím občas zmáčknout některé tlačítko třeba třikrát, než přístroj zareaguje.
Je otázkou, co mi nakonec pošlou? Já mám original k ET ten uprostřed. Aby mi neposlali ten samý :)
o to prave ide ze niektore tlacitko musis mackat nez sa neco udeje (odozva-reakcia IR) pisal som to.. z toho linku poslu orig. ten slim Xtrend mam ho odtial. :wink:
Vu+ Duo 4K SE - HDD KINGSTON SA400S3, image VTi 15.0.02
SAT PARABOLA GIBERTINI OP85LW Alu.
Multifeed na 2xLNB Gibertini + 2xLNB Amiko Premium Twin L-203

-SkyLink 23.5e,19.2e-
TV LG OLED55C11
jaydoo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 20.leden 2010 - 16:00
satelitni prijimac: Xtrend ET4000

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od jaydoo »

Tiež mam problem s dialkovym.Niektore tlacitka tiež musim mackat nez sa neco udeje.
Mal som pred tym openpli3, teraz mam OpenPli4
Xtrend ET4000 OpenPLi-4.0
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od pavel1978 »

Staci se mrknout na google zadat ET4000 da se sehnat o 1000Kc levneji :-) jinak co se tyka toho dalkoveho ovladani tak nevim jak vam to vsem funguje,ale jak jsem psal vcera jsem instaloval posledni OpenPLi 4.0 k nemu MyTube,CZ/SK Archiv,CSFD,HBBTV ,CCcam 2.3.0 reakce dalkoveho ovladani jsou cca pod 1 vterinu i u HDTV kanalu,jak jsem psal i HBBTV slape docela pouzitelne,docela se jim to vazne povedlo jako kdyby z toho procesoru vymacnul jeste nekdo vetsi frekvenci...
michal47 píše:
pavel1978 píše:...samozrejme jde o cenu nekomu staci XPEED take nefunguje spatne,ale jak pisu pro ty kdo maji par stovek navic urcite bych sel do toho Xtrendu...
No musím říct ,že ta cena za kterou se prodává mě docela dostala. Xtrend jsem koupil koncem léta od stejné firmy o 1500Kč levnějc než ho prodávaj teď. I když ten kurz eura na to má vliv ,tak pořád to maj nějak předražené :(
jaydoo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 20.leden 2010 - 16:00
satelitni prijimac: Xtrend ET4000

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od jaydoo »

Ako mam dostat pikony k programom ? Mam openPli 4, stiahol som si picons tv-east-180.0.
Mam Freesat.
Xtrend ET4000 OpenPLi-4.0
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od w.o.l.f. »

jaydoo píše:Ako mam dostat pikony k programom ? Mam openPli 4, stiahol som si picons tv-east-180.0.
Mam Freesat.
nestáhl jsi nějakou kravinu?
jinak picony si můžeš uložit třeba takto:
přes FTP půjdeš do složky (priečnik) usr/share/enigma2/picon
tak si zkontroluj zda to tam tak najdeš, pokud ne musíš si tu složku vytvořit. Dále v nastavení ty picony povolit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
jaydoo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 20.leden 2010 - 16:00
satelitni prijimac: Xtrend ET4000

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od jaydoo »

Dik.
Nahodil som zalohu zo stareho image, stiahol som si ten adresar, nahodil znova nový /zo zalohy/ dal tam adresar picon, povoli a funguje to :D
A nove idem podoplnat. Dik.
Naposledy upravil(a) jaydoo dne 23.únor 2014 - 13:55, celkem upraveno 1 x.
Xtrend ET4000 OpenPLi-4.0
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od w.o.l.f. »

jaydoo píše:Dik. Pozriem to. A ktore je dobre stiahnut pre freesat ?
můžeš si je poskládat sám, je tu toho plno, akorát si dej pozor na bitovou hloubku. Být Tebou tak si podle settingu vytřídím jen Ty picony co Tě zajímají a nahraju podle postupu co jsem napsal. Jinak budeš mít spoustu piconů zbytečně v paměti přijímače. Když se něco změní jen přejmenuješ u piconu název služby podle toho co zjistíš v menu a hotovo. Nebo si je můžeš stáhnout přes skin hdglass, který si natáhneš do přijímače.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
jaydoo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 20.leden 2010 - 16:00
satelitni prijimac: Xtrend ET4000

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od jaydoo »

Diky, uz som prisiel na to ako :D
Xtrend ET4000 OpenPLi-4.0
jaydoo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 20.leden 2010 - 16:00
satelitni prijimac: Xtrend ET4000

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od jaydoo »

Tak uz som tie picony ponastavoval.
Ale byvaju rozne velkosti 100x60 alebo 50x30
Čo je lepšie ?
Xtrend ET4000 OpenPLi-4.0
jaydoo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 20.leden 2010 - 16:00
satelitni prijimac: Xtrend ET4000

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od jaydoo »

Nejde mi nainštalovať DLNA browser, vžy mi to skončí na tejto hláške. Mám OpenPli 4.
Niekde som sa dočítal, že ide lne na Pli3.
P.S. Tak aj par stran dozadu som si to našiel :(
Chcel som využiť Xtrend ako klienta, aby som mohol obcas poslat niečo z mobilu na obrazovku, lebo na TV sa mi to neda.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xtrend ET4000 OpenPLi-4.0
michal47

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od michal47 »

No asi nechodí a musel by to autor pluginu aktualizovat pro OpenPLi4. Třeba se dočkáme.
Zkoušel jsem dreamplex ale potřebuješ i plexserver. To mi chodilo.
kosacka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 26.září 2012 - 13:41

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od kosacka »

Jak jsem koupil novou TV, tak jsem nainstalil také na xtrenda dlna server, to s tím sice nesouvisí, ale chtěl jsem z TV koukat filmy co mám v xtrendu na HDD. Koupil jsem si i smart telefon androida. Také jsem nainstalil minidlna na můj NAS server v debianu. Celé špatně, NAS mám na jiném rozsahu, musel jsem mu přidělit IP z domácího rozsahu, udělat bridge v mikrotiku pro domácí rozsah, aby DLNA klienti NAS server s minidlna viděli. A celej DLNA mě připadne ůplně nahovno, protože to háže videa do jednoho pytle, špatně se v tom hledá. Tak jsem se na to vykadil a "vymoženosti" SMART TV jsou mě na dvě věci. Všechno co potřebuju od multimédií, obstará xtrend a šmyčec. Jen dávám na zřetel zvážit, zda jít na to přes DLNA, co tak raději NAS? Má DLNA něco navíc?
Uživatelský avatar
tomasek123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 23.listopad 2008 - 19:36
satelitni prijimac: Zgemma H9.2S Openpli 8

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od tomasek123 »

jsou i picony na sky uk?
a jak jste vyřešily Mgcamd na openpli 4 teď jsem jí zkoušel a CCCam se sekal a mgcamd my nešel.
a neříkej te že přes oscam ten my připadá složitý jen ho čtu. furt nevím jak to nahodit a jestli to vůbec funguje nepoužívám kartu. jen se serveru cccam nebo newcam.list
1,2M talíř
Zgemma H9.2S

Old reciever:
X-trend ET-6500 - Openvix - Hdfreak
Dreambox DM900 - Merlin OE2.5
gorick
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 07.srpen 2008 - 11:38
satelitni prijimac: DM900 UHD Triple

Re: Xtrend ET4000

Příspěvek od gorick »

NewCS 1.71 + MgCamd 1.38 + ICE Configs
- v openpli 4 potrebujes doinstalovat kniznice pre mgcamd...
DM 900 UHD Triple, XTrend ET7500
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“