Xtrend zkušenosti

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Jijirka »

Na TANKu nic nezkazíte. Naopak. :)
Jen si s ním možná užijete méně legrace. :P
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
aleycon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 24.červenec 2009 - 14:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od aleycon »

Jijirka: diky:-)
Ja uz jsem si na muj vkus srandy uzil myslim docela dost a to kdyz jsem se kdysi snazil rozjet IP Box 9000. Sachoval jsem s ruznymi image aby to delalo to co ma, ale nakonec to letelo do pryc. Koupil jsem DreamBox klon a bylo to uplne v poho :) jen velka skoda ze je to jednotuner. Musel jsem pak jeste chvili premlouvat Oscam aby fachal s novou Skyling ICE (zapisy na kartu).

Jeste asi jedina negativa ktera jsem vycetl o starsim Xtrend 9500 ktery byl muj horky favorit (nyni nizka cena):
1) Nejlepsi obraz je na OpenPLI 3.
2) Pri prehravani zaznamu se rozsynchr. zvuk a obraz, ale jen na starsim OpenPLI.
3) Trochu vetsi zahrivani tuneru (na fotkach lze videt na tunerech vetsi chladice) a trochu vetsi hluk vetracku.
Uživatelský avatar
xdany35
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 06.březen 2011 - 21:35
satelitni prijimac: Octagon 8008
Bydliště: JH

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od xdany35 »

Aleycon: diky za postrehy.
Taky si s IPBox 9900 zazivam srandy, ale zatim vse chodi az na nahravani z obou tuneru, ktere obcas zlobi. Jinak jsem vcelku spokojenej.
Ale chci si poridit neco lepsiho z stabilnejsiho.
OpenPLI je podle nazoru hodne lidi zatim TOP z image ktere tu na xtrend 9500 jsou, tak uvidime... Treba si nakonec vyberu neco s Neutrinem a bude to :-)

Odesláno z mého H60-L02 pomocí Tapatalk
Octagon 8008 + externí 1TB
OSCam r11583, karta ICE
19E / 23.5E / 0.8W
aleycon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 24.červenec 2009 - 14:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od aleycon »

xdany35: U me to bylo u IPBoxu podobne. Bud to to v poho nahravalo a nebo treba zase nesly zapisy na kartu (tehdy jeste CryptoWorks). Nevim jak je na tom IPBox ted, ale uz bych to nechtel. Odtud ma nechut prilis experimentovat. Neutrino je v tomto smeru co jsem vsude cetl skvele.
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Jijirka »

aleycon píše:
Jeste asi jedina negativa ktera jsem vycetl o starsim Xtrend 9500 ktery byl muj horky favorit (nyni nizka cena):
1) Nejlepsi obraz je na OpenPLI 3.
2) Pri prehravani zaznamu se rozsynchr. zvuk a obraz, ale jen na starsim OpenPLI.
3) Trochu vetsi zahrivani tuneru (na fotkach lze videt na tunerech vetsi chladice) a trochu vetsi hluk vetracku.
1/ Obraz a jeho kvalita to je kapitola sama pro sebe. Xtrend má všeobecně slušný a nadprůměrný obraz. Verzi image lze měnit jak ponožky a s každou verzí to může být jinak. Navíc je možnost obraz lehce doladit v MENU.
2/ V minulosti jsem měl ET9000, což byl předchůdce 9500. A se synchronizací nejsou problémy a pokud snad někdy byly tak je to opět dáno volbou image.
3/ Pokud jde o lehce zvýšené teploty tak to považuji spíše za vinu malého nevýkonného a levného ventilátoru. Navíc umístěného pod diskem. Výrobci prostě šetří tam kde nemají.
Ale to se dá lehce řešit. Momentálně jsem dovnitř vložil klasický 80*80*25 na 12V a připojil jsem ho na 5V PIN. Běží na minimální otáčky a teplota CPU je obvykle 45-51 stupňů. (aktuálně ET8000)
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
aleycon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 24.červenec 2009 - 14:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od aleycon »

Jijirka: Mym cilem nebylo hanit ET9xxx, jen zminit zapory ktere jsem se docetl. V mych ocich to je jinak kvalitni stroj a to i vzhledem k souc. nabidce. Nahrava mu nizka cena vzhledem k souc. modelum.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od toprun »

Já jsem box bral taky v ellanu. Vyšel tam levněji než u nás. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
aleycon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 24.červenec 2009 - 14:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od aleycon »

Nejen ze vyjde levneji, jeste je na nej navic 3 leta zaruka :) Na novejsi Zee 2 je uz stand. 2 leta.
Uživatelský avatar
Bigmen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 11.prosinec 2007 - 11:35
satelitni prijimac: Xtrend ET8000, Medialink 1200s
Bydliště: Domažlice

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Bigmen »

vlastvs499 píše:Rozbal přílohu a přes FTP nakopíruj NFS server do /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions.
Změň atributy všech souborů na 755.
Po restartu najdi v menu mezi pluginama tento plugin, otevři jej a nastav, co chceš sdílet.
Pokud tam nebude přesně to, co chceš (je tam několik variant), dopiš jinou plnou cestu do plugin.py a pyo, je to uprostřed, najdeš to snadno a můžeš dopsat cestu k jakékoli složce na tvém disku tak, jak se k ní proklikáš třeba v Total commanderu přes FTP.
Pak restart.
Jdi do DM a zadej to umístění do síťových připojení a do cest pro nahrávání. Hotovo.
Super rada. Díky. Podle předchozích příspěvků jsem sice disk jako síťový pro ostatní počítače rozjel, nicméně to pro DM nebylo k ničemu, i když na Geminy 4.7 možnost samby je.
Tedy, plugin NFSserver jsem nainstaloval, změnil atributy, nastavil cestu, která je u Xtrendu media/hdd, ale mountnout to k dreamu se nedaří. Je mi jasné, že chyba bude mezi židlí a klávesnnicí, ale nutuším, kde ji dělám.
Co se týká předchozí diskuse o obrazu a zahřívání Xtrendu, tak nemůžu nějak hodnotit, neboť s ním začínám, ale obraz je i na SD kanálech v prorovnání se stroji v mém podpisu úplně špičkový. Ostrý, přirozený. Jen u SD kanálů je méně hlasitý zvuk oproti HD. A k zahřívání, opět v porovnání s předešlými stroji, jde o minimum. Větráček, ač je nastaven na automat, jsem ještě neslyšelD Xtrend obvzlášť nezahřívá. HDD mám Seagate 1TB, 3,5" určeného pro videoservery.
Xtrend et8000, OpenPLI 8.1, OSCam: 1.20_svn Build: r11695 Compiler: mipsel-unknown-linux-gnu, HDD Seagate ATA ST1000VM002-1CT1, parabola 75 Al Girbertiny, 2 x quad Ivacom 0,2dB, Astra 3A, Thor 1
Xtrend ET7500, OpenPLi 4.0, Oscam 1.20, Build r11578,
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od georg11 »

Bigmen vyzkušej plugin Volume Adjust. mohl by částečně vyřešit problémy s různou intenzitou zvuku na SD a HD kanálech
1. Nastavit intenzitu zvuku na sd kanálech tak aby vyhovoval
2. Otevřít plugin Volume Ajust
3. Stisknou tlačítko "Menu"
4. Enable AC3/Dolby nastavit na "Ano"
5. AC3/Dolby offset nastavit ŽLUTÝM TLAČÍTKEM na mínusovou hodnotu/ já mám -15
6. Uložit zeleným tlačítkem
Intenzita zvuku na kanálech které používají AC3 se o nastavenou hodnotu sníží
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
Bigmen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 11.prosinec 2007 - 11:35
satelitni prijimac: Xtrend ET8000, Medialink 1200s
Bydliště: Domažlice

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Bigmen »

Moje předchozí odpověď ohledně kvality obrazu u SD a HD programů se týkala image z 19.12.2014. Tam byl obraz super i u SD kanálů. Bohužel, po včerejším, mnou zaviněném pádu image, jsem nahrál čerstvou z 15.1.2015. Tam skutečně SD programy zrovna nemají super obraz. Jinak image je dobře doladěná do češtiny a menu má větší písmo, je proto lépe čitelné.
Xtrend et8000, OpenPLI 8.1, OSCam: 1.20_svn Build: r11695 Compiler: mipsel-unknown-linux-gnu, HDD Seagate ATA ST1000VM002-1CT1, parabola 75 Al Girbertiny, 2 x quad Ivacom 0,2dB, Astra 3A, Thor 1
Xtrend ET7500, OpenPLi 4.0, Oscam 1.20, Build r11578,
aleycon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 24.červenec 2009 - 14:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od aleycon »

Bigmen: Mazly obraz u SD programu hlasil recenzent v recenzi z 9.4.2014 zde: http://www.digizone.cz/clanky/xtrend-et ... -enigma-2/
Je tedy mozne ze od te doby se to podarilo opravit (OpenPLI) a nasledne opet treba rozhodit, to uz tak nekdy byva :(
Moje poznamka k zahrivani Xtrendu se tykala ET9500. ET8000 co jsem cetl timto uz nijak netrpi, naopak nekdo psal, ze po celodennim laborovani s ET8000, zustal box hezky studeny.
Ted trochu OT.
Cetl jsem na digizone.cz recenzi Sama 40H6700 kde recenzent psal ze pokud se tato TV nakrmi kvalitnim signalem s dostat. vysokym bitrate, tak je obraz hezky (i na SD) a naopak. Zoufal si u CT24, ktera je v tomto smeru na tom dost spatne. Jelikoz vlastnim mene vybaveneho bratricka 40H6270 s udajne stejnou kvalitu obrazu (v recenzi), tak jsem to vyzkousel a mohu to potvrdit (na SD). Zkusil jsem treba ZDF, ORF apod a tam byl na SD obraz docela hezky, take i na STV1. Obcas se vsak vyskytly jen nejake artefakty pri zmene sceny (TV to nezvladla). Pak jsem prepl na CT24 a sel jsem si pak hned radeji vyplachnout oci.
Nevim jak si s nejakym horsim signalem poradi TV ve vyssi katregorii, ale rekl bych, ze pokud je uz na vstupu signal mizerny, tak moznosti jak to citelne vylepsit uz asi moc neni.
Uživatelský avatar
Bigmen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 11.prosinec 2007 - 11:35
satelitni prijimac: Xtrend ET8000, Medialink 1200s
Bydliště: Domažlice

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Bigmen »

Zdravím! Tak jsem zase laboroval s OpenPLi image. Mám tam včerejší verzi a nevím, zda je to shoda náhod, ale postrádám u většiny HD programů prostorový zvuk. Např. ČT HD v infobaru má ikonu DD, ale reciever nic nedetekuje, pouze PCM. Stejně Nova HD. Přitom na obou kanálech býval zvuk dokonce 5.1. Takže jediné, kde DD funguje je HBO a Filmbox HD. Je chyba i u vás, nebo je něco špatně u mě? Jinak obrazově je tato image opět v pořádku.
Xtrend et8000, OpenPLI 8.1, OSCam: 1.20_svn Build: r11695 Compiler: mipsel-unknown-linux-gnu, HDD Seagate ATA ST1000VM002-1CT1, parabola 75 Al Girbertiny, 2 x quad Ivacom 0,2dB, Astra 3A, Thor 1
Xtrend ET7500, OpenPLi 4.0, Oscam 1.20, Build r11578,
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od efendy55 »

hehe, včera som po dlhom,dlhom čase zapol domáce kino vs xtrend-10000 prepojené cez opticu a tiež za boha mi na dom.kine nešiel zvuk DD-5+1 aj ked stanice ktoré ho ponúkajú infobar ukazuje aj v menu audia mám nastavené ale dom.kino nič v DD nedekoduje . tak som zapol DVD-player strčil film s DD a tam to funguje prepol som na xtrend skúšal všetky programy s DD nemecké aj naše a ani na jednom mi domáce kino nezaznamenalo DD . mám tam hdfreaks .vlastne ani neviem či som niekedy skúšal DD na dom.kine s xtrendu .ale môžem potvrdiť že som na to tiež neprišiel . ](*,)
Všetko 4K
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od hihihi »

Bigmen píše:Zdravím! Tak jsem zase laboroval s OpenPLi image. Mám tam včerejší verzi a nevím, zda je to shoda náhod, ale postrádám u většiny HD programů prostorový zvuk. Např. ČT HD v infobaru má ikonu DD, ale reciever nic nedetekuje, pouze PCM. Stejně Nova HD. Přitom na obou kanálech býval zvuk dokonce 5.1. Takže jediné, kde DD funguje je HBO a Filmbox HD. Je chyba i u vás, nebo je něco špatně u mě? Jinak obrazově je tato image opět v pořádku.
Filmbox HD a HBO HD vysílají pouze DD audiostopy, tady si nelze vybírat a proto to vždy hraje DD. Kdežto ČT HD a stejně tak Nova HD vysílají paralelně jak PCM tak DD audiostopy. Takže buď zmáčkneš žlutý tl. a manuálně vybereš DD audiostopu nebo v nastaveních nastavíš "preferovat AC3". Samozřejmě je podmínkou mít vypnutý DD downmix v nastaveních A/V
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od efendy55 »

jáj ,ja hlava deravá , hlava zabudlivá , ](*,) #-o stačí vypnúť Digital downimix v audio menu a DD samozrejme funguje ako hodinky . :Yahoo!: :good: takto to dopadne ked sa stým denno denne nehrám .............. :ROFL:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Bigmen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 11.prosinec 2007 - 11:35
satelitni prijimac: Xtrend ET8000, Medialink 1200s
Bydliště: Domažlice

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Bigmen »

Díky za radu. Mohlo mě to napadnout. Hledal jsem volbu ,,preferovat AC3" v nastavení AV. I pak jsem musel u každého kanálu zvuk nastavit ručně. To v minulé verzi image nebylo. Jelo to hned v DD. Ještě jednou díky za popostrčení. Příští týden začnu laborovat s image OpenATV. Prý je tam funkční plugin YouTube, který v Openpli nejde. Mj., kde berete funkční pluginy? Mám pocit, že z těch ke stažení v Openpli jich moc nefunguje.
Xtrend et8000, OpenPLI 8.1, OSCam: 1.20_svn Build: r11695 Compiler: mipsel-unknown-linux-gnu, HDD Seagate ATA ST1000VM002-1CT1, parabola 75 Al Girbertiny, 2 x quad Ivacom 0,2dB, Astra 3A, Thor 1
Xtrend ET7500, OpenPLi 4.0, Oscam 1.20, Build r11578,
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od efendy55 »

openpli má iné priority ako funkčné plugini . v openatv ti ich ponúka k stiahnutiu online a potom ostatné najdeš na ich fore . ale softcam treba tuším že nainštalovať ručne cez ipk je to aj tu na fore k stiahnutiu . :smoke:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od minestra »

Nevím- proč by nešlo youtube na Pli? Mě jde :)
Edit: Ahaaa Vám jde o ET8000 tak sorry :poklona:
A teda: jaké priority má teď OpenPli? :?:
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
aleycon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 24.červenec 2009 - 14:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od aleycon »

xdany35 píše:Aleycon: diky za postrehy.
Taky si s IPBox 9900 zazivam srandy, ale zatim vse chodi az na nahravani z obou tuneru, ktere obcas zlobi. Jinak jsem vcelku spokojenej.
Ale chci si poridit neco lepsiho z stabilnejsiho.
OpenPLI je podle nazoru hodne lidi zatim TOP z image ktere tu na xtrend 9500 jsou, tak uvidime... Treba si nakonec vyberu neco s Neutrinem a bude to :-)

Odesláno z mého H60-L02 pomocí Tapatalk
Tak Tanka mam doma 2. tyden a zatim spokojenost (zakoupeno u Ellano.sk). Obraz je opravdu super a to i na SD. :)
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“