Xtrend zkušenosti

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
smudla
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 16.srpen 2013 - 16:18
satelitni prijimac: Xtrend 9500

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od smudla »

Tak dík, vzdal jsem to...
Dreambox 800HDse, a8p, Xtrend ET9500, OpenPLI 3.0
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od 11chloe »

Nastavíš cestu k nahrávání a neni co řešit. Pokud máš interní disk, tak je pravděpodobné že se ti po restartu připojí první. Bude teda sda a druhý disk sdb. Pokud nevíš kam je disk připojen, tak dáš přes telnet příkaz mount a ukáže ti připojené disky. Pak už měníš jen cestu k nahrávání někde v menu enigmy.
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od dreteam »

bezne sa to nastavuje v menu/nastaveni/system/umisteni nahravani/
potom lavou, pravou sipkou vybrat umiestnenie,
pokial system neponuka ziadane umiestnenie, je potrebne dane ulozisko pridat medzi zalozky,
napr. pri vypise nahravok treba vacsinou ist o uroven vyssie, a ked uz vidno pozadovane umiestnenie, nastavit sa nan, stlacit menu/pridat medzi zalozky ...
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

potřeboval bych poradit....snad se dobře vykoktám. Image openpli,když na ovl.šipkou vpravo otevřu seznam všech nainst.tel.kanálů tak vedle nich je vždy název aktuálního tel.programu,jenomže tyto tel.programy jsou uvedené jen u některých stanic.Stačí,když kurzorem najedu na tel. stanici která nemá popisek programu,rozkliknu ji a pak se zpět vrátím a už tam vše naskočí...prostě bych to chtěl tak,aby při otevření seznamu tel.stanic všude bylo info o pořadech.Tím pádem je tento problém i u graf. EPG,PROGRAMY JEN NĚKDE. Jo a jak to je s archívem cz/sk.......prima.tv nefachčí a potažmo Hbbtv.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od 11chloe »

vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

AHA ZAPOMNĚL JSEM :-)
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

1_0_1_132C_CA2_3_EB0000_0_0_0.jpg
EPG REFRESH nainstalován,aktualizace proběhla a názvy pořadů nikde.......o tom jsem psal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od 11chloe »

Nejdřív si vyzkoušej popřepínat dané programy, jestli se epg objeví.
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

Jo když v tomhle seznamu otevřu tel.program a pak se zase vrátím zpěttak už mi to tam naskáče.Třeba otevřu novu a když se vrátím zpět tak se mi objeví pořady u novy i nova cinema,ale u ostatních kanálů popisky nejsou,musím odklikat všechny.Dá se to nějak nastavit,abych při zobrazení stanic dle obrázku měl hned názvy pořadů?
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od 11chloe »

Zopakuju co už jsem psal. Přepneš na kanál a načte se ti EPG. Protože máš více kanálů z jedné frekvence tak se doplní u všech. EPG refresh ti po správném nastavení přepíná na jednotlivé kanály na různých frekvencí a tím doplní aktuální epg.
Dá se předpokládat, že po výpadku proudu nebo restartu bude zase vše prázdné. Je ale možné nastavit v enigmě zálohu epg a pak by po restartu mělo být epg dostupné. Pokud chceš aktuální epg, tak si nastav epgrefresh někdy na noční hodinu a bude vždy vše aktuální.
Epg refresh si ale musíš nastavit jak potřebuješ !!!
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

Ok...díky :)
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Daxo »

vikk píše:potřeboval bych poradit....snad se dobře vykoktám. Image openpli,když na ovl.šipkou vpravo otevřu seznam všech nainst.tel.kanálů tak vedle nich je vždy název aktuálního tel.programu,jenomže tyto tel.programy jsou uvedené jen u některých stanic.Stačí,když kurzorem najedu na tel. stanici která nemá popisek programu,rozkliknu ji a pak se zpět vrátím a už tam vše naskočí...prostě bych to chtěl tak,aby při otevření seznamu tel.stanic všude bylo info o pořadech.Tím pádem je tento problém i u graf. EPG,PROGRAMY JEN NĚKDE. Jo a jak to je s archívem cz/sk.......prima.tv nefachčí a potažmo Hbbtv.
A mas tam interny HDD? Ak mas iba USB tak musis zmenit subor "setting" v /etc/enigma2.

najskor zastavit cez telnet enigmu prikazom

Kód: Vybrat vše

init 4
upravit subor setting a vratit do prijmaca

Kód: Vybrat vše

config.misc.epgcache_filename=/media/usb/epg.dat
spustit enigmu cez telnet prikazom

Kód: Vybrat vše

 init 3
Ak to nemas takto, tak sa po kazdom vypnuti do deep standby subor epg.dat zmaze a musi sa vsetko nacitat nanovo.
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

Jj díky,už to fachá jak má.
Teď pro změnu řeším věc u které nevím jestli se už nejedná o vadu hardware nebo špatné nastavení.
Zapnu přijímač,zapne se telka a v okamžiku kdy najede tel.kanál se přijímač vypne.Po druhém spuštění už je vše v pořadku.
Vždy se to děje,když nechám přijímač vypnutý déle tzv.vychladne.Máte s tím nějakou zkušenost ?
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od efendy55 »

skús si nastaviť alebo vypnúť HDMI-CEC . #-o
Všetko 4K
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

Jj to mě také už napadlo,ale při nastavení které mám,přístroj zapíná telku to bylo v poho až teď. to vždy udělá,když je stb dlouhodobě vypnut,potom když už hraje,tak zapne telku a v poho,když ale nechám vypnutý třeba 2 hod,pak po první zapnutí hned při nájezdu kanálů vypne.
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

Ještě k nastavení epg refresh.........přístroj se přes noc zapne,což soudím je kvůli aktualizace EPG,ale ráno zjistím,že je pořád zaplý,tel.vypnuta. Co je v nastavení špatně ?
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od 11chloe »

No box může být i ve standby a nahrávat (streamovat), takže těch režimů jak funguje je víc. U epgrefresh se podívej na nastavení přes openwebif a tuším tam byla možnost falešné nahrávání.
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

Situace vyřešena....v nastavení :-)
Včera se mi stala další srandička...a to jsem si jist,že bez nějaké změny v nastavení.....přístroj nereagoval na dálkač,nešel zapnou ani předním vypínačem jsem si neporadil...musel jsem vypnout zezadu ,pak zapnout a naskočil a ted jede v pohodě. Totiž jak mám rozpoznat závadu přístroje od špatného nastavení...je norm když nereaguje str na dálkač ?
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Daxo »

A čo máš vlastne za box? ET8000? S openpli sa mi to na ňom stávalo tiež. Niektoré veci má openpli urobené dobre, ale kvôli takýmto "maličkostiam" som prešiel na ATV. Niektoré veci ale neodstráni žiaden Image. Ale nebudem tu kritizovať tento do neba vychválený príjmač.
vikk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 15.leden 2016 - 6:57

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od vikk »

xtrend et 7000 Openpli 4. Je pravda,že bojuji s takovými ,maličkostmi. Nehrabu do nastavení a jednou po ranním epg refresh zůstavá zapnut,pak se další den rozhodne,že se normáln vypne,ted nešel zapnout dálkačem,najednou vše jde :-) někdy zase po zapnutí přijímače najíždí Openpli místo aby se hned spustila telka,pak už to zase jde,no asi vyzkouším nový image.
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“