Návratu k pôvodnému firmwar

Fórum pre návody a postupy enigma2

Moderátoři: Steiner, By.Bob, k.o.h.u.t.

Pravidla fóra
Do tejto sekcie nepatria žiadne otázky. Slúži na ukladanie návodov a postupov !
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Návratu k pôvodnému firmwar

Příspěvek od dlhe_pole »

jozko1984 píše:
dlhe_pole píše:
jozko1984 píše:postup som dodrzal kabel je ok uz som to robil pred rokom a islo to v pohode len teraz to hadze same kocky
nezmyselne znaky to moze pisat v 2 pripadoch:

1, mas nanic nastavenie com portu
2, mas zruteny bootloader

takze moja otazka znie.. prijimac ti normalne funguje alebo co je dovod navratu na orig image ?
primac nabehuje normalne aj ked niekedy mu to dlhsie trva takze bootloader by mal bit ok
a to nastavenie portu ? ja tam mam com1 a rychlost 9600 data bits 8 stop bits 1 parity none
flow control xon/xoff je to ok?
ps mam podozrenie na odchdzajucu ram tak preto ta zmena.
nastavenie com portu mas blbe...
ak Ti odchadzaju RAM pomoze vymena - prechod na povodny firmware to tiesi len kratkodobo - to jest nejaky mesiac, dva
jozko1984
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 11.červenec 2012 - 16:18
satelitni prijimac: showbox vitamin 5000hd E2 Pro

Re: Návratu k pôvodnému firmwar

Příspěvek od jozko1984 »

ok ako mam nastavit ten com port ? A oplati sa menit ram nevies co to stoji? vdaka za rady.
Showbox vitamin E2 Talisman 2 PRO 256MB
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Návratu k pôvodnému firmwar

Příspěvek od revis »

staci zakladne nastavenie v PC zmenit len rychlost na 115200. ostatne parametre nemenit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Návratu k pôvodnému firmwar

Příspěvek od Steiner »

Mne to fičí s rýchlosťou - Bity za sekundu = 9600
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Návratu k pôvodnému firmwar

Příspěvek od revis »

jj - ak aplikacia ma opravnenia zmenit , zmeni si pocas spustenia. niekotre systemy, hlavne kde uzivatel nieje spravcom ,ale nedovolia zmenu rychlosti na COM ziadnej aplikacii a musi byt prednastavena spravne . Tebe ide 115200 - tak ako nastavi loader, alebo putty .
StepoXX
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 28.září 2014 - 13:17

Re: Návratu k pôvodnému firmwar

Příspěvek od StepoXX »

Hola vsem.

Mam na Vitamine 2 momentalne Hyperion 5 od PKT, bohuzel i s jejich bootloaderem a snazim se toho zbavit ( sekaji se HD kanaly i pri nastaveni 1080i, je to CPU related, rad bych to tedy vystrnadil pryc.

Bohuzel se nedari, mam breakly boot sequence, sapro.img na flash disku ( ten je detekovan ), ale vypada to, ze sapro_upgrade chce tahat jiny soubor ( dle logu )

vitamin5000hd> <INTERRUPT>
vitamin5000hd> sapro_upgrade
[upgrade] usb_read(): (Re)start USB...
USB: scanning bus for devices... 3 USB Device(s) found
scanning bus for storage devices... 1 Storage Device(s) found
reading update.img
.

** Unable to read "update.img" from usb 0:1 **
[upgrade] upgrade(): Cannot read file update.img from USB 0:1...

Prejmenovani na update.img nikam nevede, po jeho nahrani do ram system zjisti, ze jde o ALLF image a proces ukonci.

command sapro_upgrade vyhodi info s nazvem souboru loader.img - zmena i na tento nazev je bez uspechu.

Da se toho PKT loaderu nejak zbavit, abych mohl nahrad jiny image ??

EDIT:....pomohlo toto: http://ab-forum.info/viewtopic.php?f=22 ... 22#p613306
pcnac
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 09.listopad 2012 - 19:20
satelitni prijimac: Vu+ SOLO 2,Dreambox DM800HD Se

Re: Návratu k pôvodnému firmwar

Příspěvek od pcnac »

STBUpdater-vitamin-5000_HD + Sapro
loader
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Návratu k pôvodnému firmwar

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Zdar chlapi.

Len chcem potvrdit, ze mi tiez pomohla zmena rychlosti COM portu z defaultnych 9600 na 115200 v PUTTY. Netreba menit ani predvolene nastavenia serioveho portu vo Windows pod ovladacimi panelmi, pretoze PUTTY ked mu nastavite pevnych 115200, tak bude komunikovat na tejto rychlosti a nastavi si to aj v systeme na tych 115200 (v systemovom ovladaci serioveho rozhrania). Jedine, ze ako revis spominal (cest jeho pamiatke) by tam bol problem s pravami administratora a nic by neslo zmenit v ovladaci serioveho portu pod systemom. Nic dalsieho som v nastaveniach PUTTY nemenil a slape to.

Showbox Vitamin 5000 ma ocividne predvolenu komunikacnu rychlost pre RS232 detaultnych 115200 a to je cely problem nezmyselnych znakov v terminali. Musi tam byt tych 115200.

Je to zvlastne, nakolko ja obvykle mam problem len s nastavenim paritneho bitu, stop-bitu a start-bitu, ci flow controlu, ale nikdy nemam problem s nastavenim rychlosti. Zrejme Showbox Vitamin vyuziva ku komunikacii cez RS232 len null-modem pripojenie (krutena dvojlinka a ziadne dalsie signaly/piny nevyuziva). Preto je zrejme nutne nastavovat rychlost manualne - kedze si ju nevie on sam detekovat.
Odpovědět

Zpět na „Návody , postupy“