9105+ měsíc bez proudu

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Hakunděk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 05.březen 2011 - 10:58

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od Hakunděk »

No ja nevím, velikost může být stejná, ale proč je potom uboot u každé verze enigmy? To by mohl být jeden pro všechny a bylo by. A nenarval jsi tam omylem E2 co patří do jiného stroje?
terei
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 21.leden 2008 - 14:01

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od terei »

nic jsem tam nerval. Celej problém spočívá v tom, že to bylo dlouho bez proudu a pak už to nešlo pustit. V tuto chvíli se mi tam nedaří dostat žádnej boot loader. Pokaždé ho to schroupe napíše end ale nakonec tam zase není.

V tuto chvíli to žere jen koncovky img. Zkusil jsem dve enigmy2, a i když průběh nahrávání vypadal v pořádku, tak nakonec žádná změna.

Už mám počítač s com portem, ale zjistil jsem, že počítáč už nemá hdd. Takže až tam nahodím na něčem systém, tak se budu moct podívat co to dělá. Pokud z toho jde přes com něco vyčíst.

Laicky bych odhadl, že se to chová jako mrtvej disk, kterej zvládne jen ukládat ale už ne číst.
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od makatch »

Pokiaľ to schrupne original boot loader,tak nainštaluj original soft.E2 ti nevezme.Po nainštalovaní boot loadera ti čo vypisuje displej L 7.27 alebo 7819 ?
Original boot loader najdeš tuná v startkite.
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=250&t=54916
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
terei
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 21.leden 2008 - 14:01

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od terei »

tak já už nevím jak to mám srozumitelněji napsat. Schroupně to úplně všechno, ale žádná změna. Tudíž je to úplně stejný jako v prvním postu co jsem tady psal. Pořád svítí 7819 a bliká standby.

Rád bych nainstaloval original soft, ale to by to muselo žrát *.ird a aby to mohlo žrát *.ird tak bych tam musel dostat uboot. Jelikož se to tváří, že se to načítá, ale žádný ird soubory to po restartu nenačte, a na displeji se nezobrazuje verze loaderu, tak se mohu domnívat, že se ve skutečnosti nenačte nic.
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od makatch »

Tak si stiahni ten startkit a tam máš original bootloader a ten nahraj.
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
terei
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 21.leden 2008 - 14:01

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od terei »

ano ano, moc rád bych tam dal original boot loader, ale bohužel i když to přejde přes stádia erase a flash až do end za 4s tak po restartu to ird soubory nenačte. To znamená že to nenačte originální firmware. A jelikož se nezobrazuje při puštění verze zavaděče a ani to nečte ird soubory, tak se můžu domnívat, že je s boxem něco v nepořádku.

pokud tam dám boot loader pro E2, tak ten projde taky stadiem erase flash end. Pak enigmu, ta se načítá krásně asi 5 minut a ve výsledku mám pořád blikající standby a 7819

jestli si tohle někdo vlákno přečte fakt celý, tak se bude za břicho popadat. Ale je pěkné, že se mi snažíte pomoct.
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od makatch »

Tak neviem,asi to bude hardverový problem.Pošli do servisu nech ti nacenia opravu a sa rozhodni či sa oplatí.
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
terei
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 21.leden 2008 - 14:01

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od terei »

Kdyz nevis, tak jak vis ze je to hardwarovy problem? A proc se k tomu vubec vyjadrujes, kdyz nevis. Dat to do servisu je velmi prinosna mmyslenka. To by me samotnyho nenapadlo.
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od By.Bob »

terei píše:ano ano, moc rád bych tam dal original boot loader, ale bohužel i když to přejde přes stádia erase a flash až do end za 4s tak po restartu to ird soubory nenačte. To znamená že to nenačte originální firmware. A jelikož se nezobrazuje při puštění verze zavaděče a ani to nečte ird soubory, tak se můžu domnívat, že je s boxem něco v nepořádku.

pokud tam dám boot loader pro E2, tak ten projde taky stadiem erase flash end. Pak enigmu, ta se načítá krásně asi 5 minut a ve výsledku mám pořád blikající standby a 7819

jestli si tohle někdo vlákno přečte fakt celý, tak se bude za břicho popadat. Ale je pěkné, že se mi snažíte pomoct.
Ahoj je prijimac v zaruce? Pokud ano neres to posli na opravu. Pokud uz neni v zaruce vyzkousej odpojit ctecku karet. Otevri přijímač a odpoj tu svorkovnici od ctecky karet.
A skus to nanovo flashnout s e2.. a nebo dej navrat na original a vyzkousej pres porter tam naistalivat original FW a to nejakou starsi verzi zreba s roku 2013.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
terei
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 21.leden 2008 - 14:01

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od terei »

Tak končně jsem doinstaloval win XP na stroj, takže můžu laborovat s COM portem. Stahl jsem si putty a jdu na to. Zatim musím najít info čím a co chci vlastně dělat. Vlastně co už vím, přehrát firmware

e1: tak po puštění to přes com port vypadá takto

Obrázek

že by kodování? Použil jsem standartní utf-8
Hakunděk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 05.březen 2011 - 10:58

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od Hakunděk »

Asi takhle, máš to pokurvené, nebo jsi si to pokurvil sám, dej to na reklamaci nebo do opravny nebo někam jinam, ale nevykládej , že stroj přestal makat jenom proto, že byl bez šťávy. To by potom většina vyrobených mašin co leží ve skladech musela být KO. Jaksi té tvoji diagnoze nerozumím.
terei
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 21.leden 2008 - 14:01

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od terei »

Já žádou diagnozu nemam, pořad se snažim přijít co tomu je. Podle tebe je to pokurvené. S tím souhlasím, ale to jsem věděl hned jak to nešlo zapnout. Bylo to jen měsíc bez proudu během dovolené. Nikdo s tím nic nedělal.

Chtěl jsem se By.boba zeptat, jestli pomůže to odpojení čtečky při mých problémech přečíst konzoli, ať to nedělám zbytečně.

Přijímač není v záruce, ale byl když se problémy v červnu objevily.
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od By.Bob »

odpojeni ctecky je moznost zjistit zda to neskrtuje a tim se nemusi spustit boot. je to jen jedna svorkovnice a jako test by to nebylo spatne vyzkluset. jinak pokud se na displeji neco ukaze je zapotreby pravdepodobne tam naistalovat novy load jiank se to asi nepohne. doslo pravdepodobne k statickemu skratu a nebo je ve skratu koax kabel od paraboli.
pokud vse fungovalo a po mesici a zapnuti nejde nastartovat je pricina pouze v chybach zdroje. nejde nekde proud. a nebo neco nekde skratuje.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
pecou
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 12.listopad 2006 - 14:44

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od pecou »

terei píše:Tak končně jsem doinstaloval win XP na stroj, takže můžu laborovat s COM portem. Stahl jsem si putty a jdu na to. Zatim musím najít info čím a co chci vlastně dělat. Vlastně co už vím, přehrát firmware

e1: tak po puštění to přes com port vypadá takto

Obrázek

že by kodování? Použil jsem standartní utf-8
To co se zobrazuje v putty si typuji je blbě nastavená rychlost COM portu
Zgemma H9 Combo, Parabola offset 120/140, rozsah družic 80E až 45W, mini ITX - Linux server, Desktop MXLinux
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od Julinaa »

Tak jak jsi dopadnul ?
Tipuju mrtvý box. Hezky si odpočíval a pak jsi ho připojil k síti a tu napěťovou špičku něco nerozdýchalo.Klasický příklad návratu z dovolený. To je najednou vždy mrtvých routerů, pc, LCD, set-top boxů atd.

Hold to je jenom spotřební zboží.
terei
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 21.leden 2008 - 14:01

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od terei »

Odeslal jsem to do sapra a vrátilo se to za tři dny s cenovkou cca 150Kč plus doprava. Úplně zadarmo v podstatě. Vše opraveno
terei
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 21.leden 2008 - 14:01

Re: 9105+ měsíc bez proudu

Příspěvek od terei »

Tak moje radost nevydržela moc dlouho. Nyní je satelit ve stavu, kdy na displeji svítí E2, červená bliká a zelená svítí. Když tomu dám engimu infinity, tak se nainstaluje, projdu průvodce, vidím obraz. Ale při instalací doplňku to hlásí chybu zápisu. Ani z ftp nemůžu zapsat do mgcam. No ale nejhorší je, že když chci restartovat, nebo vypnu od sítě, jsem zase na začátku. Má to cenu ještě nějak opravovat, nebo si mám rovnou koupit novej satelit? Popřípadě nějakou spolehlivější alternativu.
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enigma2 v internal flash“