Capitol enigma2 -diskusia

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

ulitel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 13.duben 2009 - 20:10
satelitni prijimac: HdBox 9105+;VU+Ultimo 4k

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od ulitel »

Ja ich mam v prijimaci.Ale musel som ich s hyp4.5 stiahnut do capitolu lebo mi nejako strajkovali.
HD BOX 9105+,VU+Ultimo 4k,parabola multifocus 4w-28e
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od makatch »

Picony mám v internej pamäti. V skine pliHd v pohode fungujú. Zobrazujú sa aj v zozname kanálov.
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
wladys
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 31.leden 2010 - 19:03

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od wladys »

Nějak nemůžu rozchodit ORF-ka. V ofiko FW normálně šlapaly.Co nahrát do enigmy, aby šly? Další věc, která mi v Capitolu nefunguje je HBBTV . Dá se to nějak zprovoznit? Je třeba stáhnout nějaký plugin?
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od polomarko »

Prava otazka je trochu zosiroka, ak pozivas mgcamd. Potrebujes aktualny softcam.key, v spravnej zlozke, ak ymod aktualny oscam.keys v zlozke konfiguracie oscam ymod
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
zdenek6041
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 18.prosinec 2009 - 22:30
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo Combo

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od zdenek6041 »

Můžeš být, prosím, konkrétnější. Do jaké složky oscam ymod a oscam.keys, popř. mgcamd umístit. Díky
Formuler F4 Turbo Combo, Panasonic Viera
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od polomarko »

v prvom rade musis mat stiahnuty a spravne nastaveny plugin /mgcamd,oscam,....../
niekedy je aj so setingom. kde uz treba len prepisat keys
skus
oscam.keys pre ymod: /usr/local/keys/ymod
softcam.key: /usr/local/keys

pre niektore pluginy, pripadne verzie enigmi a primacov to moze byt specificke, toto plati pre hdbox 9105+HDMU

pre inspiraciu
http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=165
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=145&t=31760
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
cuco11
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 21.květen 2010 - 23:08
satelitni prijimac: VU+ SOLO2

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od cuco11 »

Ahoj, nainštaloval som si dnes tuto enigmu do 9105+. Je to super praca vsetko mi funguje na 100% ale mam jeden problem. Mam primapovany USB HDD do /media/HDD. Po stlaceni tlacitka "PLAY" alebo "SÚBOR" kde mi standardne otvaralo zoznam nahravok (media center) sa vsak nestane nic. Nahravky mám nastavene do tohoto priecinku - aj mi korektne nahrava. Ked idem priamo cez MediaPlayer2 tak sa do toho priecinka dostanem a aj nahravky prehram. Cez plugin som si nastavil priradenie zoznamu nahravok na dlhe stlacenie zeleneho tlacidla a tak to funguje. Viete mi poradit ako namapovat aby zoznam nahravok otvaralo tlacitkom play?

EDIT: berte to ako bezpredmetne - da sa to nastvit cez HOTKEY - stlačením zeleného tlačidla sa zobrazia aj ďalšie tlačidlá pre nastavenie, moja chyba :o
VU+ SOLO2 .::. 2×DVB-S2, 1×DVB-T .::. OpenSPA_5.0.006 .::. Motor PowerSat DG-380S .::. Parabola 105cm

Amiko Alien 2 Twin + HD-BOX FS-9105+
-->Dreamsky NXP 256HD --> SKY STAR2 --> KAON 570CX
wladys
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 31.leden 2010 - 19:03

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od wladys »

polomarko....používám mgcamd. Aktuální softcam.key mám uložený v usr/keys(v usr/local/složku keys nemám). ICE karta Skylinku šlape bez problémů, ale ORFka prostě ne.
zdenek6041
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 18.prosinec 2009 - 22:30
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo Combo

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od zdenek6041 »

wladys: v tomto směru jsem začátečník, ale díky odkazům, který jsem dal polomarko se mi podařilo orf rozchodit. Používám taky Skylink ICE. Stáhl jsem s pluginu oscam a mgcamd. V oscam.conf (etc/tuxbox/config/oscam-skylink-ice) jsem nastavil DVBAPI na 0, nahrál aktuální softcam.key (usr/keys). V enigmě v Softcam setupu nastavil Softcam na Mgcamd a Card server na Oscam-Skylink-Ice. Díky polomarko
Naposledy upravil(a) zdenek6041 dne 27.únor 2015 - 17:18, celkem upraveno 1 x.
Formuler F4 Turbo Combo, Panasonic Viera
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od makatch »

Mne sa vidí obraz v capitol omnoho svetlejší ako v hdready.Nikto to ešte nepostrehol?
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
bugme
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 10.leden 2014 - 21:35

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od bugme »

please compil emu spcs nasscamd for enigma2 capitol

good luck :good:
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od polomarko »

wladys píše:polomarko....používám mgcamd. Aktuální softcam.key mám uložený v usr/keys(v usr/local/složku keys nemám). ICE karta Skylinku šlape bez problémů, ale ORFka prostě ne.
v "mg_cfg"
# config files folder (softcam, autoroll, ignore/priority)
# 00 files in /var/keys
# 01 files in /tmp
T: { 00 }
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
wladys
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 31.leden 2010 - 19:03

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od wladys »

zdenek6041 píše:wladys: v tomto směru jsem začátečník, ale díky odkazům, který jsem dal polomarko se mi podařilo orf rozchodit. Používám taky Skylink ICE. Stáhl jsem s pluginu oscam a mgcamd. V oscam.conf (etc/tuxbox/config/oscam-skylink-ice) jsem nastavil DVBAPI na 0, nahrál aktuální softcam.key (usr/keys). V enigmě v Softcam setupu nastavil Softcam na Mgcamd a Card server na Oscam-Skylink-Ice. Díky polomarko
Já jsem s Linuxem taky totální začátečník, ale vůbec nemám šajnu, jak se do toho oscam.conf dostanu. V menu sice najdu nastavení oscamu, ale nic z toho tam nenastavím. Předpokládám, že se tam dostanu přes webové rozhraní, ale nějak se mě to nedaří. Asi bych potřeboval nějaký totálně polopatický návod. :oops:
zdenek6041
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 18.prosinec 2009 - 22:30
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo Combo

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od zdenek6041 »

Oscam.conf jde i upravit,kdyz se pripojis na enigmu pres total comander.
Formuler F4 Turbo Combo, Panasonic Viera
wladys
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 31.leden 2010 - 19:03

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od wladys »

Ano to jsem zkoušel, připojit se na enigmu přes FTP v TC. Bohužel jsem nepřišel na to jak to připojení nastavit. V jakém tvaru napsat mou IP adresu? Co napsat do jména uživatele a do hesla? Díky moc za tvé rady.

edit....IP adresu bych měl, jméno asi root a heslo ať zkouším , jak zkouším vždy mi to nahlásí nepropojeno.
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od makatch »

wladys píše:Ano to jsem zkoušel, připojit se na enigmu přes FTP v TC. Bohužel jsem nepřišel na to jak to připojení nastavit. V jakém tvaru napsat mou IP adresu? Co napsat do jména uživatele a do hesla? Díky moc za tvé rady.
Spusť akýkoľvek prehliadač a v ňom zadaj:
ipadresaprijimača:8888
meno:root
heslo:oscam
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
wladys
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 31.leden 2010 - 19:03

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od wladys »

makatch....díky. Připojení se zdařilo. DVBAPI jsem dal 0 , do usr/keys dal softcam.key. Ale na ORF tma. :cry:

EDIT: Tak už sem to konečně rozběhal. Samozřejmě jsem měl blbé klíče. Díky všem. :Yahoo!:
Uživatelský avatar
orionban
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 21.září 2010 - 21:58
satelitni prijimac: Optibox Gekko HD, fw.2.10.29
Bydliště: Kosice

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od orionban »

Ahojte, mohol by ma niekto nasmerovat, ako by som mal skompilovat nejaky novsi oscam pre tuto e2? Resp. Ako sa da skompilovat oscam pre sh4? Na streamborde pisu ze cez toolchain v ubuntu? Ale neda sa to kompilovat priamo v hdboxe, po nainstalovani nejakych kniznic?
Dakujem za feedback.
Josho
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 12.únor 2010 - 8:37

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od Josho »

Potrebujem E2 na stream do inych prijimacov, preto som v mojom 9105+ skusal rozne E2.
Skuasam Capitol, vyzera dobre, preto mam otazku, ci sa da nainstalovay aj bez origo sw, alebo len s nim - na forach som nenasiel, ako instalovat samotny Capitol.

vdaka
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Capitol enigma2 -diskusia

Příspěvek od Steiner »

Origo sw neberie Enigme žiadne systémové prostiedky iba zaberá miesto vo flah pamäťi ktorej ak je dosť je to predsa jedno.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enigma2 v internal flash“