HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od sida »

petr-ape píše: Zbývá tedy dořešit, jak dostat do HDBoxu loader L7.06...
Originalni fw - ne vsechny verze obsahuji bootloader - proc taky kdyz zavadec jen natahne kernel a preda mu rizeni procesu ( zjednodusene aby me zase nejaky umelec nechytal za slovicka). Orig firmware ktery obsahuje zavadec verze 7.06 je 2.11.57 a lze ho stahnout : :arrow: Tu klikni pre stiahnutie
petr-ape píše: Když jsem ale k USB připojil flash disk s E2 PKT Hyperion 4.5 (*.img), tak z něj HDBox nenabootuje. Nevím čím to je, ale nefunguje to.
Na displayi se po spuštění objeví 7119 chvilku bliká dioda (červená-zelená) a pak se hned rozsvítí, co najíždí (Ori/E2).
V čem může být chyba? Jak to zprovoznit?.
Ted jsem to zkousel PKT 4.5 nabehne z usb - zkus znovu zformatovat flesku nebo ji pripojit pres usb hub s napajenim. V tom PKT 4.5 co jsem nasel z 4.12.2014 jsem skoncil na wizardu - nejde dalkac ani dspl. mozna je nejaka oprava tak jen konstatuju.
petr-ape
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 06.prosinec 2013 - 15:16

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od petr-ape »

Vyzkouším... Uvidíme. Je divné, že by ma to mělo něco z toho vliv.
Prostě jsem vytáhl flasku s Hyperion v4.5. Instaloval Capitol a zastrčil flash s Hyperion a nic...

Jinak Hyperion v4.5 funguje v pohodě. Dálkový ovladač i display. Chyba byla v tom, že tady na foru byly tuším od revise nahozené špatné linky (verze) pro příslušné soubory.
Nechci odbočovat od tématu...
Více najdeš když tak tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=189&t=47992
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od sida »

petr-ape píše:Vyzkouším... Uvidíme. Je divné, že by ma to mělo něco z toho vliv.
Prostě jsem vytáhl flasku s Hyperion v4.5. Instaloval Capitol a zastrčil flash s Hyperion a nic...

Jinak Hyperion v4.5 funguje v pohodě. Dálkový ovladač i display. Chyba byla v tom, že tady na foru byly tuším od revise nahozené špatné linky (verze) pro příslušné soubory.
Nechci odbočovat od tématu...
Více najdeš když tak tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=189&t=47992
Pkt img me zajimaji jen do te chvile jestli nabehne z usb nebo ne z meho bootloaderu . Jinak nepouzivam ani nebudu.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od Steiner »

petr-ape píše:Když jsem ale k USB připojil flash disk s E2 PKT Hyperion 4.5 (*.img), tak z něj HDBox nenabootuje. Nevím čím to je, ale nefunguje to.
Na displayi se po spuštění objeví 7119 chvilku bliká dioda (červená-zelená) a pak se hned rozsvítí, co najíždí (Ori/E2).
V čem může být chyba? Jak to zprovoznit?.
Možno bude treba znovu zapnúť scanovanie USB pomocou CH-
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=209&t=47353
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
petr-ape
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 06.prosinec 2013 - 15:16

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od petr-ape »

Vzdávám to...
Kombinace E2 Capitol a PKT Hyperion 4.5 přes USB mi prostě na HDBOXu FS7119HD nejede.
Zkoušel jsem tři různá USB nově naformátovaná na FAT32 a nefunguje. Z USB to prostě nenabootuje. Buď prostě nemám štěstí nebo něco dělám blbě. Ale co... Jestli jsem jediný komu to nefachčí, tak to asi nemá cenu řešit. ;-)
ZPĚT NA: Loader L7.06 a origoš FW 2.11.96.
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od vodka »

skusik som aj ja s na HDBOXu FS7119HD a nejde,
ale s FS9105+ fungovalo
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Uživatelský avatar
Devr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 18.listopad 2013 - 1:06
satelitni prijimac: chvalina2
Bydliště: Doma :o)

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od Devr »

Chtěl jsem se zeptat,

1/ když mám v FS-9105+ zavaděč 7.27 a FW 2.11.90 tak nemusím náhrávat nový zavaděč?
2/ Pokud naraju z flašky podle bodu 2 enigmu2 Capitol, tak ofiko 2.11.90 zůstane, tak jak je včetně pluginů i nastavení oscamu? A budu se k němu moc kdykoliv vrátit?
3/ Zkoušel jste někdo Capitol s motorem, jestli už je odstraněn problém s USALS chybou (Služba nebyla nalezena !SID neby nalezen v PAT), která se vyskytuje v Enigma2 HYPERIONv3
SatElita 2000HD, HD-BOX FS-9105+ FW v 2.12.21, Parabola 80 Al - FUBA red + SG2100 USALS 90,0°E Jamal 201 <0> 58,0°W Intelsat 9
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od honza_81 »

Tak jsem se rozhodl že to vyzkouším. Poprvé mi nějak blbnul i zavaděč ze startkitu 9105+. Až zavaděč ze startkitu 7819 funguje. Potom nahraju dva soubory na flash, zapnu CH+, vše se nainstaluje, potom vypíše END a restartuje se. Na displeji svítí 7819, obě diody zhasnuté a už několik minut hrabe po cca 10-ti sekundách na 2 sekundy na flashku a nic se neděje. Pokud přijímač vypnu, vyndám flashku a zapnu, tak se objeví 7819 zelená dioda svítí a červená bliká. Toť vše :-((((. Červené tlačítko pro boot do Enigmy jsem samozřejmě zkoušel mačkat.
Nevíte někdo prosím co s tím?
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od revis »

zavadzac zo startkitu 9105+ a zavadzac zo startkitu 7819 . to am byt akoze co ? obidva boxy maju predsa rovnaku hw vybavu,len rozdielne ID .
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od honza_81 »

Zavaděče jsem stahoval ze sekce download. Ten z Enogma2 Platino zobrazí na displeji přijímače 9105, ten ze sekce 7819 zobrazí na displeji 7819 ale nefunguje mi to tak, jak jsem psal výše :-(. Ten zavaděč je potřeba přehrávat? Nefungovalo by to s loaderem 7.27?
Zkoušel jsem to asi 3x, přesně podle návodu, bohužel bez úspěchu.

EDIT:
Koukám že to je ten samý problém jako jsi řešil s "washa_rednecks" na jiné Enigmě. Zkusím teda ještě jinou flashku. Nemohl by jsi mi prosím případně poradit jak v Putty zjistit s kterou flashkou to pojede?
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od revis »

ach ano, problem dvoch rozdielnych zavadzacov .
na original L7.xx idu niektore usb a na enigma2 uboote zas druhe usb disky.
Ja mam usb disk Adata 2GB a ten ide nastastie na oboch .
Musis postupovat metodou - pokus omyl . Uplne vsetky typy delenia usb pamati do ubootu jednoducho nevojdu, kazdy autor ma vlastnu preferenciu .
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od honza_81 »

Díky za vysvětlení. Akorát nechápu že vše proběhne v pořádku bez chyby. Kdyby se to nenačítalo z flashky, tak by to snad psalo chybu, nebo se to prostě načte, jen špatně?
Zkoušel jsem už další flashku, teď SD kartu 1GB přes čtečku.

EDIT:
Tak teď už mi tam nejde nahrát ani původní FW z loaderu 7.26. Píše Er70 :-(
Dokonce ani upravený loader nejde načíst ze stejné flashky ze které před tím šel. A jsem v pasti.
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od honza_81 »

Nakonec jsem musel nahrát oficiální FW přes RS232, protože přijímač byl mrtvý. Na pokus/omyl už prdím a raději přežiju flešku v přijímači. Zkoušel jsem několik flešek, FAT16 i 32 a nepomohlo nic, navíc pak už nešel nahrát ani původní loader ze stejné flešky ze které to před tím šlo...
Uživatelský avatar
Hujer23
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 29.leden 2007 - 13:54
Bydliště: ano mám

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od Hujer23 »

Ako odstránim ten Capitol z prijímača aby mi tam ostal iba origo soft s origo loaderom.diky.
Obrázek
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od By.Bob »

Hujer23 píše:Ako odstránim ten Capitol z prijímača aby mi tam ostal iba origo soft s origo loaderom.diky.
Návrat na Firemní Software.
1. Na naformátovány usb flash klíč nakopírujte ze slozkyStartKit - back –zpet soubor usb_uboot.img
2. Odpojte Přijímač ze sítě. Vložte usb flash klíč do přijímače a zmáčknete a držte zlatičko Ch+ na předním panelu, než se na displeji nezobrazí ( usb ) tlačítko můžete pustit a nechte naistalovat usb uboot. Na displeji se zobrazí End.
3. Přijímač odpojte od sítě a vyndejte usb flash klíč.
4. Přijímač je přibarven pro nahraní firemního Software.
5. Firemní Software naistalujete stejným způsobem jako Enigmu2.[/b]
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
Hujer23
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 29.leden 2007 - 13:54
Bydliště: ano mám

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od Hujer23 »

By.Bob píše:
Hujer23 píše:Ako odstránim ten Capitol z prijímača aby mi tam ostal iba origo soft s origo loaderom.diky.
Návrat na Firemní Software.
1. Na naformátovány usb flash klíč nakopírujte ze slozkyStartKit - back –zpet soubor usb_uboot.img
2. Odpojte Přijímač ze sítě. Vložte usb flash klíč do přijímače a zmáčknete a držte zlatičko Ch+ na předním panelu, než se na displeji nezobrazí ( usb ) tlačítko můžete pustit a nechte naistalovat usb uboot. Na displeji se zobrazí End.
3. Přijímač odpojte od sítě a vyndejte usb flash klíč.
4. Přijímač je přibarven pro nahraní firemního Software.
5. Firemní Software naistalujete stejným způsobem jako Enigmu2.
ok hotovo díky
Obrázek
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od vodka »

petr-ape píše:Vzdávám to...
Kombinace E2 Capitol a PKT Hyperion 4.5 přes USB mi prostě na HDBOXu FS7119HD nejede.
Zkoušel jsem tři různá USB nově naformátovaná na FAT32 a nefunguje. Z USB to prostě nenabootuje. Buď prostě nemám štěstí nebo něco dělám blbě. Ale co... Jestli jsem jediný komu to nefachčí, tak to asi nemá cenu řešit. ;-)
ZPĚT NA: Loader L7.06 a origoš FW 2.11.96.
vcera som zapol usb s Pkt Enigma2 Hyperion v3 nic som netlacil a chytila a dneska skusam a uz nechiti
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od vodka »

to cele EmuPack.tar [950 KiB] nakopirujem spustim mgcamd ale emu nejde
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od revis »

musis spustitelnym suborom dat atribut 755
kopirovanim sa atribut nezmeni , manualne to treba spravit
Josho
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 12.únor 2010 - 8:37

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od Josho »

Ahoj,

na 9105+ mi Capitol stale mrzne, pomoze iba vypinac vzadu.
Skusal som zmenit origo (2.11.90, 2.12.15, 2.12.16),
skusal som aj rozne verzie Capitol (z 31.1., 5.2., 10.2., 22.2.) - stale to iste.
Po nejakej hodine posledne zvoleny kanal normalne ide, ale prijimac prestane reagovat na dialkove, ako aj predne tlacitka, aj ked zelena ledka na prednej strane reaguje.

Skusal som aj vycistit /var na origo, factory reset , ...

Poradte niekto, co este skusit.
----------------------------------
pouzivam mgcamd stiahnuty z menu Capitol
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enigma2 v internal flash“