HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od revis »

Capitol enigma2 (based pli) + original fw vo flash - januar 2015, autor jirkas

Zakladna idea :
Umiestnenie originalneho fw a Capitol enigma2 vo flash . Po nainstalovani oboch verzii ma enigma2 k dispozicii este 50MB na pluginy. Dostatocne vela miesta .
Pri uvazovani o instalacii je potrebne vzdy ! vychadzat z originalneho fw a to bud verzie 2.11.90, 2.11.96 , alebo 2.12.15 ! Majitelia skytec Nerine mozu pouzit aj poslednu dostupnu verziu 2.11. 87 .Pred instalaciou musite mat v boxe jednu z tychto verzii !!
V pripade,ze v boxe je starsia verzia enigma2 vo flash, je potrebne vratit sa na original u-boot (LX.XX) a nahrat original fw !

Postup nahrania Capitol enigma2 .

V downloade si vyberieme startkit.zip - startovaci balicek , podla verzie svojho prijimaca.
Startkit je vzdy baleny v *.zip. Pred instalaciou si prosim subor rozbalte na disku v PC .
Kazdy startkit obsahuje adresare so subormi pre rozne verzie prijimaca rovnakej hw vybavy , preto na PC ponechame len subory pre svoj box ! Ostatne je potrebne zmazat , este pred instalaciou ! Vyhnete sa tak problemom s instalaciou nespravnych zavadzacov !!!

Krok 1 .
a.) Subor upgrade_loader_xxxx.ird (realny nazov bude napriklad upgrade_loader_7119.ird) naklopirujte na USB sformatovany na system FAT32 .
b.) Prijimac , v ktorom mate originalny sw vypnite vypinacom vzadu ,alebo odpojenim napajacieho kabla zo zasuvky
c.) Do usb vstupu v prijimaci vlozte USB disk so suborom upgrade_loader_xxxx.ird .
d.) Zapnite prijimac a stlacte na prednom panely tlacitko ChUp (sipka hore na prednom panely ) pre zavedenie noveho u-boot. Tlacitko ChUp nemusite drzat stale , staci kratko stlacit ( 2sekundy) .Trva to len kratko - je to maly subor (max 20 sekund).
e.) Po dokonceni vypnite prijimac vypinacom vzadu ,alebo odpojenim napajania zo zasuvky.

Krok 2 .

a.) Na PC rozbalime subor enigma2-fortis_xxxx_flash_20150131.tar.gz. Novsie verzie programu RAR ho tiez dokazu korektne rozbalit . Ziskame dva subory ( usb_kernel.img a usb_rootfs.img) .Tie dva subory teraz nakopirujeme na USB disk sformatovany ako FAT32 .
b.) Prijimac , v ktorom mate uz zavedeny novy u-boot vypnite vypinacom vzdu ,alebo odpojenim napajacieho kabla zo zasuvky
c.) Do usb vstupu v prijimaci vlozte USB disk s pripravenymi subormi
d.) Zapnite prijimac a stlacte na prednom panely tlacitko ChUp (sipka hore) pre zavedenie oboch suborov do flash pamate. Tlacitko ChUp nemusite drzat stale , staci kratko stlacit ( 2sekundy) . Cele zavedenie trva cca 3-4 minuty Ti, co maju prijimac s displayom o priebehu aktualizacie su informovany
e.) Ukoncenie nahravania sw je automatickym restartom prijimaca.

Krok 3 .
Vyber verzie sw pri starte :

Zapnite prijimac , na displayi sa zobrazi informacia o verzii hw , teda namiesto Lx:XX tam uvidite napis bud 7119 ,alebo 7819 . Pocas tohto napisu mate moznost vybrat typ sw , do ktoreho chcete nastartovat !
Cervene tlacitko na dialkovom - kratke stlacenie , zavedie sw enigma2 -Capitol vo flash
Modre tlacitko na dialkovom - kratke stlacenie - zavedie originalny fw vo flash
Na dialkovom sa jedna o tlacitka urcene pre txt - teda farebne tlacitka v rade . Nie tlacitko power ,alebo record !!!
dialkove.jpg
Start originalneho sw :
Originalny sw vzdy startuje do standby modu ! Teda nastartuje a vypne sa do standby ! Je potrebne este kratkym stlacenim tlacitka power na dialkovom spustit prijimac. Kto chce startu do standby zabranit moze pocas zobrazenia loga originalneho fw na TV , stlacit kratko tlacitko Power na dialkovom - potom nastartuje do plnej prevadzky .

Prechod z jednej verzie do druhej :

Z originalnej verzie do Capitol enigma2 - dlhe podrzanie tlacitka Power na DO a potom pocas startu vybrat farebnym cervene tlacitko a startuje Capitol enigma2 .

Z Capitol enigma2 do originalneho fw - Menu - vypnut- Restart ,alebo hlboky spanok a potom pri starte vybrat modrym tlacitkom start originalneho sw.
PS:
Prijimac si pamata naposledy pouzivany sw, volbu typu sw nieje potrebne vzdy po starte vykonat ! Volba typu sw sa robi len pri uvazovanej zmene !


HDBOX 7119 a ostatne modifikacie 7119 hw vybavy : :arrow: Tu klikni pre stiahnutie

HDBOX 9105plus a ostatne modifikacie 7819 hw vybavy : :arrow: Tu klikni pre stiahnutie
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od Steiner »

Ale veď s verziou v2.12.15_new sú zrovna problémy s FTP a HBBTV pokiaľ viem
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... tp#p604295
na v2.11.90 to nepôjde ?
A ešte by bolo dobré povedať :
1. či a ako je po tejto inštalácii možné jednotlivé verzie potom updatovať.
2. či popri tom bude možné ešte spustiť aj verziu E2 z USB
Naposledy upravil(a) Steiner dne 01.únor 2015 - 9:45, celkem upraveno 1 x.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od revis »

Pojde aj na verzii 2.11.90
ostatna verzia klasickeho fw nema aktivny hbbtv plugin, problemy s hbbtv tam nemozu byt .

Update v originalnom fw je mozne robit standartne, ale je potrebne si uvedomit, ze sa tym zmeni aj zavadzac! Takze po update bude potrebne opat zmenit u-boot a nahrat enigma2 do flash .
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od sida »

Steiner píše:2. či popri tom bude možné ešte spustiť aj verziu E2 z USB
Jiste. ted mi nastartoval ten PKT
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od davidas »

je verze i bez orig fw, jen e2 capitol pro 7819?
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
Uživatelský avatar
q39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 24.prosinec 2009 - 9:01
satelitni prijimac: VU+UNO 4K
Bydliště: Cadca
Kontaktovat uživatele:

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od q39 »

A ako to bude z nahravkami? Ked nahram na enigme nahravku pojde spustit aj cez klasicky fw?
VU+UNO 4K - VTI 15.0.1 net optik 850/100, Offset parabola 80cm 19,2 - 23,5-13-9
i5 4460 16GB RAM HYPER X Radeon RX670-8GB WD Asus VS248H SSD 512Gb
Najlepsi na svete a druhy v okrese
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od revis »

davidas píše:je verze i bez orig fw, jen e2 capitol pro 7819?
original v boxe uz musite mat. startkit obasuje len enigma2 . Kedze original fw nevyuziva celu oblast flash , je tam miesta habadej na enigma2 Capitol . Nieje dovod original mazat z flash .
Co sa tyka nahravaok, tma je situacia jednoducha. AK si v enigma2 namapujes disk na ktorom nahravas v originale, nahravky pojdu prehrat - ved je to *.ts subor.
Trochu problem moze robit naplanovane nahravanie v jednom sw a pouzivanie druheho. Tam staci pouzit sedliacky rozum . Pouzivat ten sw, v ktorom mam naplanovane nahravky .
Uživatelský avatar
q39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 24.prosinec 2009 - 9:01
satelitni prijimac: VU+UNO 4K
Bydliště: Cadca
Kontaktovat uživatele:

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od q39 »

Pojdem to dnes testnut.
VU+UNO 4K - VTI 15.0.1 net optik 850/100, Offset parabola 80cm 19,2 - 23,5-13-9
i5 4460 16GB RAM HYPER X Radeon RX670-8GB WD Asus VS248H SSD 512Gb
Najlepsi na svete a druhy v okrese
samkooke
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 11.únor 2013 - 16:55

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od samkooke »

hello all thanks jirkas is work well capitol thanks for buffering for iptv.
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od davidas »

spatne jsem se vyjadril....

je verze, kde neni moznost vyberu pri startu .ird fw, nebo e2 capitol?
revis píše:
davidas píše:je verze i bez orig fw, jen e2 capitol pro 7819?
original v boxe uz musite mat. startkit obasuje len enigma2 . Kedze original fw nevyuziva celu oblast flash , je tam miesta habadej na enigma2 Capitol . Nieje dovod original mazat z flash .
Co sa tyka nahravaok, tma je situacia jednoducha. AK si v enigma2 namapujes disk na ktorom nahravas v originale, nahravky pojdu prehrat - ved je to *.ts subor.
Trochu problem moze robit naplanovane nahravanie v jednom sw a pouzivanie druheho. Tam staci pouzit sedliacky rozum . Pouzivat ten sw, v ktorom mam naplanovane nahravky .
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od revis »

nie , samotna Capitol enigma do flash nieje. Tato necha vzdy original vo flash - neprepise ho .
Uživatelský avatar
kingz
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 10.leden 2011 - 23:29
Bydliště: Lipt. Mikulas

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od kingz »

tak som vyskusal aj ja, po instalacke mi z origo fw vymazalo vsetky pluginy, ale to neva, enigma zda sa slape ok, oscam sa da stiahnut cez pluginy, zatial ziadny zelenac, este by to chcelo rozchodit sambu a nejak vypnut to upozornenie pri restarte u pripojenom usb ale inak ok :)
Zgemma H9S
Octagon sf 108
uClan Ustym 4K Pro
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od sida »

kingz píše:tak som vyskusal aj ja, po instalacke mi z origo fw vymazalo vsetky pluginy, ale to neva, enigma zda sa slape ok, oscam sa da stiahnut cez pluginy, zatial ziadny zelenac, este by to chcelo rozchodit sambu a nejak vypnut to upozornenie pri restarte u pripojenom usb ale inak ok :)
ty pluginy ti to vymazalo po instalaci org firmware nebo po instalaci enigmy ? Jeden zelenac uz jsem nasel ale je uz pryc v pristi verzi e2 bude oprava az toho bude vic. Nastane po spusteni nahravani prepnuti na kanal ktery neni vysviceny a zpet na nahravany kanal. Je to chyba v openpli ale uz ji mam fixlou.
Uživatelský avatar
13K-OMAR
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 24.listopad 2013 - 19:32
Kontaktovat uživatele:

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od 13K-OMAR »

Revis :thankyou:
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od nicon »

Nefunguje mi WAN připojení,resp. tam není vůbec, v menu je pouze LAN, v e2hdready bylo oboje
Uživatelský avatar
kingz
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 10.leden 2011 - 23:29
Bydliště: Lipt. Mikulas

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od kingz »

sida píše:
kingz píše:tak som vyskusal aj ja, po instalacke mi z origo fw vymazalo vsetky pluginy, ale to neva, enigma zda sa slape ok, oscam sa da stiahnut cez pluginy, zatial ziadny zelenac, este by to chcelo rozchodit sambu a nejak vypnut to upozornenie pri restarte u pripojenom usb ale inak ok :)
ty pluginy ti to vymazalo po instalaci org firmware nebo po instalaci enigmy ? Jeden zelenac uz jsem nasel ale je uz pryc v pristi verzi e2 bude oprava az toho bude vic. Nastane po spusteni nahravani prepnuti na kanal ktery neni vysviceny a zpet na nahravany kanal. Je to chyba v openpli ale uz ji mam fixlou.
z original fw.(posledny) som nerobil nic, len som tam nahral enigmu
Zgemma H9S
Octagon sf 108
uClan Ustym 4K Pro
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od nicon »

Při vypnutí do deep stand by hodiny udávají jiný čas než je, stejně tomu bylo i u hdready verzi, to mi nevadí, stejně to nevypínám takhle, dále při přehrávání filmu např. z ext HDD šel volit obraz- panscan,letterbox apod., mám pocit za pomocí zeleného nebo červeného tlačítka na ovladači, tady mi to nejde.
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od sida »

nicon píše:Při vypnutí do deep stand by hodiny udávají jiný čas než je, stejně tomu bylo i u hdready verzi, to mi nevadí, stejně to nevypínám takhle, dále při přehrávání filmu např. z ext HDD šel volit obraz- panscan,letterbox apod., mám pocit za pomocí zeleného nebo červeného tlačítka na ovladači, tady mi to nejde.
ok piste sem chyby a zelenace - logy ja to postupne opravim a udelam novou verzi e2, pak se preinstaluje jen usb_rootfs.img.
Jeste tohle je cista verze openpli enigmy neobsahuje zatim tyhle funce, to jsem tam doplnoval. Nejdrive musi chodit bez zelenacu e2 a pak do ni budu doplnovat dalsi funce ktere nejsou v pluginech.
Naposledy upravil(a) sida dne 01.únor 2015 - 19:58, celkem upraveno 1 x.
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od nicon »

Díky moc, mrkni prosím hlavně na to wifi -wan připojení.
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: HDBOX - enigma2 Capitol + original fw - flash

Příspěvek od sida »

nicon píše:Díky moc, mrkni prosím hlavně na to wifi -wan připojení.
chybi jen ovladac co mas za wifi - hw ?
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enigma2 v internal flash“