Skytec HD Nerine

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

To jsou tedy další softy,který na sobě nezávisle pracují,nebo to přidává nějaké další položky?

A kolik je doporučeno mít volné paměti,aby E2 stabilně pracovala? Můžu nechat volno jen cca 5MB?

Děkuji za strpení se mnou :D
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

jsou to dalsi OS. Neutrino je alternativa Enigmy. XBMC je home theatre open source software.
XBMC je tam asi spis jen na zkousku, je to na nasem zeleze hodne pomale. osobne s tim zkusenost moc nemam, ale kdyz jsem se pokousel nainstalovat nejaky TV server (ted si nejsem jisty spravnou terminologii), tak se xbmc vzdy jen restartoval.

osobne podezrivam nedostatek RAM.

a propos, vyrobce inzeruje 256MB RAM, ovsem podle

cat /proc/meminfo, pripadne podle "top" je tam jen 118MB, coz je sakra malo.

nemoh bys sem hodit output tehle dvou prikazu, at srovname?

Kód: Vybrat vše

cat /proc/meminfo

Kód: Vybrat vše

top
Skytec Nerine + openATV
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

jinak jsem dnes upgradoval na posledni verzi hd ready a potvrzuji funkcnost ntfs-3g
Skytec Nerine + openATV
sida
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 12.červen 2013 - 13:46

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od sida »

Ma 256MB RAM:
128MB pro video/audio - pouziva player2
128MB pro aplikace - e2, neutrino,xbmc a dalsi nesmysly.

cat /proc/meminfo - aplikace
cat /proc/bpa2 - audio-video, codec, buffer
zjednodusene receno

Jeste k mount je dobre pri kazde nove instalaci, popr zmene USB disku, vlezt do Device Manageru, a pripojit si to dane zarizeni tam kde ho chci mit. typ s ID zarizeni se uklada do soubory /usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/DeviceManager/devicemanager.cfg.

V pripade NTFS se mountuje ( pokud je skutecne ntfs ) jako ntfs-3g a je dostupny jako r/w da se na nej i nahravat pokud na nem mam nebo vytvorim adresar movie.

Takze - k nahravani - timeshiftu - je treba mit namoutovany disk-flasku a spravne nastavene cesty k nahravani - timeshiftu. defaultne je to /media/hdd (link ~hdd/ )
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

Kucí,ještě se zeptám...... když v menu E2 zatrhnu všechny položky k zálohování co se nabízejí ,můžu pak nainstalovat E2 na USB disk... na ten překopírovat tu zálohu z interní flash a dát obnovit systém ze zálohy?

Obnový se veškeré nastavení (nastavení LNB,oscam,programy,pluginy atd?)

Chtěl bych mrknout na originál FW a E2 mít na USB a pak třeba v případě potřeby náhrát zpět na interní flash a znovu obnovit zálohu z USB.
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

a o jake verzi USB E2 je rec? zajimalo by me, z ceho vychazis, ze to takhle bude fungovat?

ja rikam, ze nebude, ale je dost mozne, ze spis nechapu, jak to myslis.

taky samozrejme zalezi, jak jsou napsany zalohovaci skripty, ale velmi silne pochybuji, ze zalohuji nastaveni tebou doinstalovanych pluginu.
Skytec Nerine + openATV
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

Aha,no já myslel,jestli je možný mít nainstalovanou E2 na USB disku-místo v interní flash.

Teďka mám,ale problém s pluginama.Provedu čistou instalaci,nainstaluji pár pluginů,všechno funguje,ale třeba druhý den,když chci přidat další plugin stažením,tak se nenainstaluje/nestáhne.
Nebo někdy stačí změnit trošku nastavení skinu Glass16 a po potvrzení se přijímač nerestartuje,tak ho restartnu sám vypínačem vzadu,protože z nastavení jinak nejde vyjet,no a když to naběhne,tak se někdy stane,že to najede do základního skinu Elgato a skin Glass16 už nejde spustit
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

E2 v USB verzi existuje, ale podle tveho popisu chces delat zalohy standardni verze E2 a kopirovat je do USB verze. to je jak michani jablek s hruskama.

jinak jsem tady ted v sekci download zahledl nejaky plugin pro zalohu nastaveni, tak ho muzes vyzkouset.

co se tyce pluginu, neni nic jednoduzsiho, nez ho instalovat z prikazove radky. opkg install <plugin>. pak uvidis, co se deje. ale spis mam pocit, ze tam sypes pluginy pro jinou architekturu, protoze z defaultniho repozitare jsem prozkousel vetsinu (HD Ready verze) a s zadnym jsem problem nemel (krom jednoho skinu).

a co v tom skinu menis, ze je treba E2 restartovat? slysim snad poprve, ze by bylo nutne E2 restartovat po nejake zmene nastaveni skinu. pokud po restartu nabehne uplne jiny skin, tak to uz je hodne spatne, tohle se mi jeste nestalo.

v podstate vsechno co pises na me pusobi tak, ze s tim delas peknou paseku ty sam a to pak neni divu, ze to mas rozbite.
Skytec Nerine + openATV
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

To víš,jsem v tomhle začátečník,ale cpu tam jen to co se mi nabízí ke stažení.Problém bude asi v nějakém pluginu,který se zřejmě s něčím tluče.
Prostě jsem nainstaloval E2 pak plugin třeba jako CSFD,Shoutcast,Oscam pak jsem stáhnul skin HDGlass16 a v jeho menu jsem pár položek změnil-k aktivaci změny se E2 restartuje- poté ještě vše chodí.Ale třeba druhý den chci stáhnout jiný skin a už to stahovat nejde,zkusím sosnout třeba plugin CoolTv a taky nic.
Tak odinstaluju nějaký plugin-restartuju-dám načíst pluginy a stejnak už žádnej nejde sosnout.

A pak když zkusím ve skinu HDGlass16 změnit třeba zobrazení výběru kanálů,tak po potvrzení se to má samo restartovat,ale to se neděje a zůstane to zaseklý v menu-tak to v zadu vypnu a zapnu a někdy se změna provede,někdy to najede do základního skinu a zvolením skinu HDGlass16 se E2 restartne jako vždy,ale opět najede základní skin Elgato.

Tedka zkouším Multi verzi E2 2 dny a zatím vše maká,tak jestli čistá verze je nějak jiná ?
Ale je fakt,že v čistý verzi jsem vlastně nechal aktualizovat skin HDGlass16 přímo v jeho menu na verzi 8.0 a v pluginech E2 se nabízí verze starší 7.93 tak třeba to je ta příčina.


Jo a E2 mít nainstalovanou na USB disku,jsem myslel,že se provede držením channel down,ale asi je potřeba mít i jinou verzi USB E2?

Ještě mám teda co koumat
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

ten HD Glass jsem zkousel cirka 30min a slo to pryc. je to s tim hodne pomale, tudiz na ukor komfortu. rozumim, HD Glass nastaveni je hodne rozsahle a pokud se nepletu, je to delane pro Dream Boxy, coz jsou masinky po hardwarove strance trosku nekde jinde. taky jsem tam zkousel neco prenastavit a uz mi pak neslo vyjet z menu. na tehle zkusenosti jsem naznal, ze tenhle skin neni na E2 + Nerine bezproblemovy a od te doby jsem ho neinstaloval. osobne doporucuju pouziti nejakych osvedcenych. me vyhovuje OpenPLI.

tu klavesovou zkratku CH DOWN slysim prvne. musim vyzkouset.

fresh install je fresh install, kor kdyz si s tim hrajes a obcas ne uplne vis, co delas, tak je samozrejme vysoke riziko, ze to mas za par dnu nakonfigurovane spatne a pak to tropi paseku. linux dovoluje obrovskou skalu moznosti, ale predpoklada se, ze uzivatel vi, co dela. pokud ne, vede to k tomu, co popisujes. nefunkcni nebo spatne fungujici box. kdyz pak udelas fresh install, logicky to zase funguje, jak ma.
Skytec Nerine + openATV
Uživatelský avatar
bibo tn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.červenec 2008 - 9:59
Bydliště: JN98AV

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od bibo tn »

:good: =D> :poklona:
AB IPBox 9900HD+
moulikpeta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 05.červenec 2007 - 13:12
satelitni prijimac: sarajevo
Bydliště: Paraguay
Kontaktovat uživatele:

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od moulikpeta »

vaskee píše:......
muzu te ubezpecit je jede vyborne a nic nebrzdi
a muzes mi vysvetlit co maj dreamboxy a nerine ne? co mas oproti dreamu min vykonneho?
hdglass je delany nejen na dreamboxy
jedinej problem u sh4 jsou binary ktere jsou soucasti, i kdyz funkcni maj svoje mouchy ,ale jine jsem proste nesehnal.
jediny co nedoporucuju pouzivat je bitrate info a to jen kuli zminovane binarce
jinak skin jede uplne stejne jako kazdej jinej
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

moulikpeta píše:...
zkousel jsi top, pripadne cat /etc/meminfo pri bezicim skinu hdglass? zkus, uvidis ;-)

ano, hdglass "je delany" na jakoukoliv jinou architekturu. uvozovky pisu zamerne neb jedna vec je vzit zdrojaky a prekompilovat je pro sh4 a druha vec je brat v potaz zelezo, na ktere byl tenhle soubor udelatek optimalizovany.

co se velikost RAM tyce, ta je u novych DB modelu dvojnasobna. predpokladam, ze i mipsel procesory jsou taktovane na jine frekvence a potazmo vykonejsi. samozrejme clovek plati za znacku, ale nejen kvuli ni je cena mnohonasobne vyssi, nez u korejskeho fortisu.

rad si necham vysvetlit, jakej je problem v binarkach.

hdglass jsem pouzival v zakladni konfiguraci a JE pomaly. kazdy z nas ma zrejme jinou predstavu o odezve a o uzivatelskem komfortu.
Skytec Nerine + openATV
moulikpeta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 05.červenec 2007 - 13:12
satelitni prijimac: sarajevo
Bydliště: Paraguay
Kontaktovat uživatele:

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od moulikpeta »

vaskee píše: ......
-
-nikdo nic neprekompilovava a jestli nekde sezenes zdrojaky od hdglass tak jses kaprfild(pro info shamann dela jen jeden univerzalni instalator nic se uz nejakej patek nepredelava na sh4)
-pythonu je jedno jaky mas cpu ,to je dalsi vec
-mi chces nakukat ze dm 800 je vykonnejsi nez tyhle fortise?
-to ze si nekdo neco neumi nastavit neznamena ,ze to nefunguje a ano vim jaky je vytizeni s hdglass momentalne 7% cpu a cca 68% opmem a prepinani 1s-2s
-by me zajimalo co v top vyctes ohledne skinu
-kdyz te tak zajimaj ty binarky tak si spust bitrate generator a uvidis sam ,kdyz jsem to kdysi uvadel v zivot na shckovejch cpu jinej nebyl ,pokud nekdo dokaze vytvorit vlastni stable a bez bugu neni problem ho pridat
Naposledy upravil(a) moulikpeta dne 24.prosinec 2013 - 13:12, celkem upraveno 1 x.
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Brandy20 »

ja mam taktež doma tento prímac a dal som ich aj viecero ludom a mozem povedať, že je to stabilny a celkom svižný cenovo dostupný prímač. Automaticky tam instalujem Archív cz, csfd a HD Glass 16. Vsetko používam a vsetko ide na tom 100% a svižne.Perpínanie kanálov, tak dobre ako ked si das original fw,alebo samostatnú E2
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

hdglass jsem zkousel vseho vsudy par minut, pak to slo pryc. opakuiji, ze jsem nic nenastavoval. odezva se pri zobrazeni informaci o kanalu zpomalila. to je fakt, to jsem si z prstu nevycucal. pri prechodu na defaultni skin opet znatelne rychlejsi.

uz pri instalaci clovek vidi, ze se jedna o balik utilit. i ty sam zminujes jakysi bitrate generator. pokud vola externi binarky, v topu je samozrejme uvidis. pokud si dobre vzpominam, cpu byl hodne vyhuleny, ovsem ruku do ohne za to ted nedam. fakt si nepamatuju vsechno, co jsem kdy zkousel par minut. muj prvni dojem byl, ze se to vyrazne promitlo do odezvy. v mem zajmu neni tady prasit hlouposti, pisi pouze svou zkusenost.

az budu u satelitu, nainstaluju, vyzkousim znovu a potvrdim nebo vyvratim.
Skytec Nerine + openATV
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

Brandy20 píše:ja mam taktež doma tento prímac a dal som ich aj viecero ludom a mozem povedať, že je to stabilny a celkom svižný cenovo dostupný prímač. Automaticky tam instalujem Archív cz, csfd a HD Glass 16. Vsetko používam a vsetko ide na tom 100% a svižne.Perpínanie kanálov, tak dobre ako ked si das original fw,alebo samostatnú E2
ale ano, o tom zadna. kdybych s nim spokojeny nebyl, nemam ho doma. jen tvrdim, ze s hdglass (opakuji s defaultnim nastavenim) se mi box znatelne zpomalil.
Skytec Nerine + openATV
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

U mě je zpomalení jen o trošku,ale co mě štve nejvíc je,že jakmile v tom skinu změním třeba náhled kanálů,tak po restartu to je ještě OK.Pak změním třeba velikost písma a už se v něm něco pojebe a po restartu už nenaběhne.
Pak je jediná možnost skin odinstalovat-restartovat-nainstalovat-spustit a při naběhnutí to po pár vteřinách napíše,že se restartuje a mění nastavení (ty původní změny co jsem dělal-náhled kanálů a velikost písma)
Po tomto buďto funguje normálně dál,anebo se šprajcne a pak nejdou ani instalovat jiný pluginy.

Zkoušel jsem to snad už 10x reinstalovat celou E2 a vždycky jak se hrabu v nastavení skinu,tak to asi rozhodí celý systém.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od efendy55 »

skin hd-glas je pekný ,ale treba si uvedomiť že čím viac vecí v tom skine aktivujete tak sa vám podstatne spomalí prepinanie programov . odporúčam vám v tom skine len aktivovať to čo je pre vás dôležité a nedaj bože si zapnete bitrate tak prepnutie trvá podstatne dlhšie a ak vám ide ešte satelit s kartou v oscame ako server tak už to je dosť lenivé podla mňa. ale ako klient v sieti tak to ide celkom slušne . mám to osobne odskúšané v hdboxe-7110 aj v aliene-8900 . ale ked ich prepnem do skinu online stiahnutého tak to prepne bleskovo . v dreamboxe ,vu+, expeede tiež osobne odskúšané kde sú procesory mips je im šum a fuk či používate hd-glass alebo default skin . ak si dobre pamätám tak niekde som čítal že tvorca tohto skinu aj písal že najlepšie to funguje na mips procesoroch . :good:
Všetko 4K
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Brandy20 »

Nastavte si HD Glass 16 podla Buhulkovho návodu a pojde Vám to všetko ok:

HD Glass16
1. Povolit autom. Barvu pro bitrade y radek s ECM ano
2. Povolit piconCam ano
3. Povolit zobrazeni adresy v ETC info ne
4. Povolit ECM/CAID info v radku s ECM ne
5. Povolit trvaly Extra Infobar ano
6. Typ zobrazeni vyberu kanálu New style with PIG
7. Prov, Temp/Rpm a Cpu/Men only Prov
8. Povolit jednoduchý základní Infobar ne
9. Povolit zobrazeni pozadí ukazovatele průběhu: ano
10. Typ speciálního Infa InfoECM by Duryï
11. Povolit plné bitrate info ne
12. Povolit rozšířeny infobar ne
13. Rychlost efektu mizeni a náběhu 10
14. Povolit efekt postupného náběhu a mizeni ne
15. Povolit efekt postupného náběhu ne
16. Typ druhého picon: only Prov
17. Povolit volitelné info ne
18. Typ zobrazeni volitelného info systém info
19. Povolit trvalé volitelné info ano
20. Povolit tlačítko přepínaní akt./následující ano
21. Povolit zobrazeni CAID pid-ov ne
22. Povolit bitrate ne
23. Povolit efekt psacího stroje ano
24. Typ zobrazeni volume Glass16
25. Typ zobrazeni OLED Default
26. Typ zobrazeni menu with PIG
27. Hranice zastaveni bitrate (kb/s) 17500
28. Povolit zobrazeni stavu HDD ne
29. Povolit mapovaní tlačítek typu Neutrino ano
30. Povolit vypnuti OLED v pohotovostním režimu ne
31. Picon_default, market next Black
32. Povolit nastaveni skinu s PIG ano
33. Povolit použiti předvoleného skinu EMC ne
34. Zobrazit jen pozici sat v info o TP ano
35. Povolit lokalizované zobrazeni skinu ano
36. Povolit path Virtualkeyboard ne
37. Velikost fontu pro akt. A další program 27
38. Typ zobrazeni pro jeden EPG with PIG
39. Ignoruj časový limit pro infobar ne
40. Povolit použiti předvoleného MovieInfobaru EMC ano
41. Povolit kontrolu stavu sítě ano
42. Povolit Čistění paměti NE
43. Povolit user encoding.conf ne
44. Povolit nepoužité ikony v typu Menu – Ikons ne
45. Povolit ChannelSelection 2xOK ne
46. Povolit animaci (Menu: Icons/Icons Bar) ano
47. Povolit RadioScreenServer ano
48. Zakázat chybové zprávy tuneru ne
Vše po upravené uložit Zeleným.
Pro stažení Picon a ukázek nastaveni a nápovědy Použít: 2 na DO.
Pro vyber infobaru použit: Žluté
Pro kontrolu aktualizace nove verze: Použít 6
Po nastavení každé změny Použít Zelený pro uložení.
Restartuje se Enigma a pak vše bude tak jak se nastavilo.
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enigma2 v internal flash“