enigma2 HD ready -pokec

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od vodka »

enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od vaskee »

japop píše:To Kings: jj díky za recall, už si zvykám i na ty další jak jsou nastavený :D.

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda se nesetkáváte se zelenáčema při restartu či hlubokém spánku, občas i při restartu enigmy ? Jinak se zelenáč nevyskytuje, běhá to fajn, jen problém s tím vypínáním. Díky za info
nepouzivas nahodou skin hdglass16? je mozne, ze pri nejakem specifickem nastaveni to pri prechdou do deep standby pada. ja ted druhy den zkousim defaultni skin a od te doby jsem zelenou obrazovku nevidel.
pravda, ze tech nastaveni je v hdglass spousty.
Skytec Nerine + openATV
Uživatelský avatar
Bohulka
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 23.červenec 2012 - 15:01
satelitni prijimac: IPBox 55-99HD IPBox 350 Prime
Bydliště: Ireland

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od Bohulka »

vaskee píše:
japop píše:To Kings: jj díky za recall, už si zvykám i na ty další jak jsou nastavený :D.

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda se nesetkáváte se zelenáčema při restartu či hlubokém spánku, občas i při restartu enigmy ? Jinak se zelenáč nevyskytuje, běhá to fajn, jen problém s tím vypínáním. Díky za info
nepouzivas nahodou skin hdglass16? je mozne, ze pri nejakem specifickem nastaveni to pri prechdou do deep standby pada. ja ted druhy den zkousim defaultni skin a od te doby jsem zelenou obrazovku nevidel.
pravda, ze tech nastaveni je v hdglass spousty.
Chtel bych reagovat na ty zelenace. HDGlasd to nedela. Pravdepodobne to bude delat nejaky plugin. Nektere pluginy proste chodi ale po restartu E2 se hodi do zelenace. Box to nepobere spracovat. Pri podobnem problemu by chtelo vlozit crash log.
SKYPE:By.Bob
-----------------------------------
IPBox 55HD - 99HD IPBox 350 Prime - Sada Fortis - Skytec HD - HDBOX - Grafika
freeSat UPC Direct Thor 5-6 W0.8 Sky.UK 28.2E - HD Glass16 - Foreca - Glasssysutil - Enigma2-Openpli - Oscam-IPBox - Xcam
Jtag v1.3 - 1.4 - csfd

Obrázek
Uživatelský avatar
orionban
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 21.září 2010 - 21:58
satelitni prijimac: Optibox Gekko HD, fw.2.10.29
Bydliště: Kosice

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od orionban »

Bohulka píše:
vaskee píše:
japop píše:To Kings: jj díky za recall, už si zvykám i na ty další jak jsou nastavený :D.

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda se nesetkáváte se zelenáčema při restartu či hlubokém spánku, občas i při restartu enigmy ? Jinak se zelenáč nevyskytuje, běhá to fajn, jen problém s tím vypínáním. Díky za info
nepouzivas nahodou skin hdglass16? je mozne, ze pri nejakem specifickem nastaveni to pri prechdou do deep standby pada. ja ted druhy den zkousim defaultni skin a od te doby jsem zelenou obrazovku nevidel.
pravda, ze tech nastaveni je v hdglass spousty.
Chtel bych reagovat na ty zelenace. HDGlasd to nedela. Pravdepodobne to bude delat nejaky plugin. Nektere pluginy proste chodi ale po restartu E2 se hodi do zelenace. Box to nepobere spracovat. Pri podobnem problemu by chtelo vlozit crash log.
Stretol som sa s týmto problémom keď som mal skin DMConcinnity. Pri reštarte, resp. ak som sa prepínal do XBMC-čka tak som mal ihneď zelenáča. Tak som prešiel späť na Elgato HD skin, resp. nejaký (asi) štandard a nemám so zelenáčom problém.
japop
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 14.leden 2009 - 14:19
satelitni prijimac: HD-BOX 7119
Bydliště: ČR

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od japop »

Ohledně zelenáčů při restartu či hlubokém spánku: skin jsem neměnil, mám tam Elgado-HD. Dále tam mám nainstalované czsk archivy a oscam. Jiné jsem já neinstaloval, jsou tam jen uvedené a pluginy co jsou již v základní instalaci E2 HD Ready. Také mám přes nfs připojen síťový disk (NAS). POradíte mi kam se ukládá log od zelenáče, ať nemusím fotit obrazovku ...
HD-BOX 7119
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od vaskee »

jeste me napadlo, nepouzivas nahodou newcamd pres oscam, eventuelne mgcamd?

logy jsou v /media/hdd

vsiml jsem si, ze to pada pri parsovani nejake hodnoty a pri te prilezitosti ztrati spojeni (na newcamd server?), jakoby ten shutdown skript nekoretne ukoncoval spojeni a pri tom vythul.

Kód: Vybrat vše

[code][SKIN] Parsing embedded skin <embedded-in-'QuitMainloopScreen'>
[SKIN] Parsing embedded skin <embedded-in-'TryQuitMainloop'>
connectionLost? [Failure instance: Traceback (failure with no frames): <class 'twisted.internet.error.ConnectionLost'>: Connection to the other side was lost
]
[/code]

dokazu to reprodukovat pri prechodu do deep-standby. jakoby v tom skriptu byla nejaka chyba.

Kód: Vybrat vše

EXCEPTION IN PYTHON STARTUP CODE: Traceback (most recent call last):
File "/usr/lib/enigma2/python/mytest.py", line 600, in <module>
plugins.shutdown()
File "/usr/lib/enigma2/python/Components/PluginComponent.py", line 142, in shutdown
File "/usr/lib/enigma2/python/Components/PluginComponent.py", line 38, in removePlugin
File "/usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/DeviceManager/plugin.py", line 1674, in autostart
File "/usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/DeviceManager/plugin.py", line 1568, in umountOnShutdown
File "/usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/DeviceManager/plugin.py", line 1585, in getBlkidInfo
anebo pri spousteni skokove zaplnil volnou RAM:

Kód: Vybrat vše

[SwapManager] swap not started
OSError: [Errno 12] Cannot allocate memory (exit code 5)
pred vypnutim je pameti dostatek. obcas to zkontroluju a hodnoty jsou i kolem 30MB. kazdopadne co se pak deje pri spousteni toho shutdown pluginu, to netusim. koukal jsem na nej, ale v pythonu moc neumim. na 600. radku vola plugins.shutdown.

pak je tam definice self.shutdown definovana nekolika promennyma. jedna z nich je Screens.Standby.inTryQuitMainloop.

a prave QuitMainloopScreen a TryQuitMainloop pri padu parsuje (viz prvni kousek logu) a nejspis tam dostane nejakou neocekavanou hodnotu a buh vi, co se deje dal..

prikladam log, bohuzel ted na disku mam jen jeden z nedele, kdy jsem koula na IPTV, takze mozna lehce nestandardni, nicmene pri prechodu do deep standby konci vsechny stejne, nehlede na tom, jestli koukam na sat nebo nejaky stream.
zajimavy je hlavne konec - to je taky ta cast, ktera se objevuje pri zelene obrazovce.

dale jsem si vsiml

Kód: Vybrat vše

not enough diskspace for timeshift!
nejde ten timeshift nejak vypnout?

taky mi neni jasne, z jakeho duvodu nedokaze pouzit swap. viz vys. mam pocit, ze jsem ho pres GUI konfiguroval.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Skytec Nerine + openATV
petr215
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 20.červen 2010 - 19:04

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od petr215 »

Zdravim,
mam par novackovskych dotazu: Cim editovat seznam kanalu v PC? Da se zazalohovat kompletni a nastaveny firmware, aby sel nahrat do stejneho pristroje? Jak zaheslovat WEB a Telnet pristup do boxu?

Diky, Petr.
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od vaskee »

standartni, ze vcerejska.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Skytec Nerine + openATV
Perla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.červenec 2007 - 11:36

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od Perla »

mám dotaz ohledně přehrávání nahrávaných filmů na hd-boxu a je jedno jestli nahrávám na HDD nebo flash . Při přehrávání se seká obraz a zvuk (jako by hd-box nestíhal) jestliže nahrávám a zároveň se na nahrávku dívám tak je to absolutně nekoukatelny , když přehrávám avi(nebo nahráný film na Enigma PKT USB) tak se neseká.
Problém mám na origo fw a na enigma2 v internal flash. Pokud mám Enigma PKT na usb tak to přehrává/nahrává vpořádku ,ale zase nejde něco jiného.

HD-BOX FS-9105+
VU+DUO2 VTi 14.0.6 (HD Glass17)
2x ZERO VTi 14.0.6 (HD Glass17)
HD-BOX 9105+ Enigma2 HDready (HD Glass16)
Uživatelský avatar
orionban
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 21.září 2010 - 21:58
satelitni prijimac: Optibox Gekko HD, fw.2.10.29
Bydliště: Kosice

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od orionban »

Ahojte,
rád by som si vytvoril zo svojho HDBOXu 9105+ (E2 HD Ready) NAS server. Včera sa mi podarilo rozbehať SAMBU, ale ak pripojím nejaký disk do USB-čka neviem ho nikde nájsť, a kontroloval som aj autofs, media a mnt... Neviete mi poradiť, kde by som disk mohol nájsť? Ak si pustím prehrávač medií, tak USB-čko vidím pripojené. Kontroloval som disk aj pomocou príkazu mount a vypísalo mi toto:

Satelit:/# mount
rootfs on / type rootfs (rw)
ubi0:rootfs on / type ubifs (rw,relatime)
proc on /proc type proc (rw,relatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,relatime)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,gid=5,mode=620)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,relatime)
usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,relatime)
ramfs on /var type ramfs (rw,relatime)
automount(pid678) on /autofs type autofs (rw,relatime,fd=4,pgrp=678,timeout=5,minproto=2,maxproto=4,indirect)
ramfs on /var type ramfs (rw,relatime)


Neviete mi prosím poradiť, či to vôbec bude "nejak" funkčné prostredníctvom USB portu, a kde nájdem ten pripojený USB disk?

Ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od revis »

samba 2.0 ani zdaleka nepripomina NAS server . Skor ftp .
NAS server plugin je uzivatelsky plugin (teda jeho tvorbu musi zvladnut uzivatel - spravidla jeden ) a moze ho poskytnut ostatnym uzivatelom.
Bazito
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 23.srpen 2010 - 18:26

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od Bazito »

Ahoj, mám dotaz na načítání epg.
Jde o to že epg často nezůstává uložené, když přepnu na program kde epg není tak se v okažiku načte...
Při přepínání nějakou dobu drží ale třeba za pár hodin už zase epg u programu není.
Dělá to náhodně u jakýkoliv programů, vždy při otevření listů s programy je je tak 70% s epg a 30% bez epg...
Je únavné pořád proklikávat programy aby se načetlo epg.

Koukal jsem že na to jsou pluginy, ale nějak se mi to nepodařilo je dostat do mého hdboxu.
Máte nějaký funkční návod nebo plugin, aby se načetlo epg všech programů a drželo?
Vu+ Uno4K SE | VTI 15.0.0
Uživatelský avatar
orionban
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 21.září 2010 - 21:58
satelitni prijimac: Optibox Gekko HD, fw.2.10.29
Bydliště: Kosice

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od orionban »

revis píše:samba 2.0 ani zdaleka nepripomina NAS server . Skor ftp .
NAS server plugin je uzivatelsky plugin (teda jeho tvorbu musi zvladnut uzivatel - spravidla jeden ) a moze ho poskytnut ostatnym uzivatelom.
Ďakujem za vysvetlenie revis.
Podarilo sa mi primontovať aspoň usb disk: mount -t vfat /dev/sda1 /media/hdd/ ale po pripojení cez FTP-čko mi ide zápis len rýchlosťou 500kilobajtov/s, čo je príliš málo :( No nebol to najlepší nápad, ale aspoň som sa niečo nové naučil :)
michal_drak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 25.prosinec 2007 - 13:24

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od michal_drak »

mam dve pripomienky, alebo skor navrhy je mozne aby boli hodiny zobrazene stale v obraze ako na originalnom firmware? a este da sa zmenit, aby pri prepinani sa obraz zamrzol a nie ako teraz ze naskoci cierny obraz a az potom dalsi program?
dakujem
CST Trinity, 2 X HD-Box FS-7119HD, Ex-Dreamsky NXP256HD, Parabola 80 cm Mascom, Inverto LNB Twin
Black ULTRA, Motor AMIKO DM 3800 a v skrini starucky Azbox 720 USB, Skylink Kombi plus karta next.
Perla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.červenec 2007 - 11:36

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od Perla »

moje zkušenost s tímto přijímačem je
enigma2 (PKT,ready,neutrino) stojí za velkou bačkoru :-) a hlavně se mě zdá že to moc stabilní není když se to (seká - musím vyp/zap vypínačem"2-3x denně a to aji když jenom přepínám program SD , nemluvě o mount HDD - vypadává musím ho stále nastavovat , oscam - to by nebylo aby aspoň jednou denně nevypadl obraz (karta ICE) , nahrávky se sekají a když už se něco nahraje tak to zase nejde přetočit do předu(po každý se to vrátí na začátek)

origo FW (tam když něco nahraji tak to taky seká(nekoukatelné) ,ale aspoň se tak často nemusí restartovat cca 2x do týdne a to za normálního provozu(jenom přepínání programu)

HD-BOX 9105+
VU+DUO2 VTi 14.0.6 (HD Glass17)
2x ZERO VTi 14.0.6 (HD Glass17)
HD-BOX 9105+ Enigma2 HDready (HD Glass16)
Uživatelský avatar
Bohulka
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 23.červenec 2012 - 15:01
satelitni prijimac: IPBox 55-99HD IPBox 350 Prime
Bydliště: Ireland

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od Bohulka »

petr215 píše:Zdravim,
mam par novackovskych dotazu: Cim editovat seznam kanalu v PC? Da se zazalohovat kompletni a nastaveny firmware, aby sel nahrat do stejneho pristroje? Jak zaheslovat WEB a Telnet pristup do boxu?

Diky, Petr.
Myslim si ze podrobny navody i manual na HDready najdes na forum technet kde je cela uzitecnych podrobnych rad pro boxy fortis skytec i hdbox. http://www.forum.techneteuweb.eu
SKYPE:By.Bob
-----------------------------------
IPBox 55HD - 99HD IPBox 350 Prime - Sada Fortis - Skytec HD - HDBOX - Grafika
freeSat UPC Direct Thor 5-6 W0.8 Sky.UK 28.2E - HD Glass16 - Foreca - Glasssysutil - Enigma2-Openpli - Oscam-IPBox - Xcam
Jtag v1.3 - 1.4 - csfd

Obrázek
krega
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 13.březen 2009 - 20:43
satelitni prijimac: Ferguson ARIVA ,DM 800

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od krega »

na HDboxe 9105+ fw platino su tlačitka na DO naprogramované na reboot boxu a reboot enigmy,nedá sa to zmeniť? nieje plugin multi Quickbutton ako na DM ?dík za radu
ARIVA HD 200,XTREND HD 4000
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od vodka »

da sa na enigmu2hd ready bez nejakej zmeny dat enigmu na usb?
napr: jak v platino
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od nicon »

Da se nejak korigovat cas pri vypnuti do hlubokeho spanku?Ukazuje mi asi o 7 hodin mene,jinak v zapnutem stavu je vse ok.
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: enigma2 HD ready -pokec

Příspěvek od makatch »

Nedalo by sa ,pokiaľ som neinštaloval multi verziu E2 HD ready,samostatne doinštalovať neutrino cez update,tak ako to bolo možné vo verzii platino?To XBMC v multi verzii mi vadí.
Pracuje sa ešte na tejto verzii enigmy?
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enigma2 v internal flash“