e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 11.Prosinec 2019 - 7:25

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 312 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 111 12 13 14 15 16 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Neumo_2_13_6_slon_5_usb_kernel_root
PříspěvekOdeslal: 13.Prosinec 2008 - 20:23 

satelitni prijimac: AB IPBOX 422S rel.3
Zdravicko!
Podle navodu zde jsem si rozbehal slonuv image + EMU a vse slapalo.
Pak doslo k nejake chybe (nebyl jsem u toho, ale pry brzy po vypnuti byl ipbox znovu zapnuty, napsal CLEANING DISK a pak skocil do MENU a veskere nastaveni bylo pryc). Ted ipbox nekomunikuje s hdd. Pri pokusu o formatovani (stisknute tlacitko down pri spusteni) se na panelu objevi FORMAT HDD, ale neformatuje a po par vterinach skoci do menu. Polozky menu tykajici se hdd jsou neaktivni.
Je nejaka cesta, jak "donutit" box, aby si vsimnul, ze ma v sobe hdd?
HDD jsem kontroloval v PC a je v poradku.

EDIT: Tak jsem nasel v jinem tematu tady na foru, ze je potreba nekolik tvrdych restartu. Bylo jich vic nez 10, ale podarilo se!!! :Yahoo!:

PříspěvekOdeslal: 14.Prosinec 2008 - 8:15 
Znalec fóra
Znalec fóra

Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 1 krát
V.Flaška napsal:
ftp nepristupne.Meno root heslo relook

Po spravnej instalacii ftp funguje. Hladaj chybu.

PříspěvekOdeslal: 14.Prosinec 2008 - 12:35 

Místo/Bydliště: Banská Bystrica
Dobre.Dakujem.Skusim a napisem.Moja cesta bola z HL 2-16 na 2-13-3.

PříspěvekOdeslal: 14.Prosinec 2008 - 16:25 

Místo/Bydliště: Banská Bystrica
Vsetko je OK.Dakujem s pozdravom Vlado

PříspěvekOdeslal: 15.Prosinec 2008 - 6:53 

krysar napsal:
Zdravicko!
Podle navodu zde jsem si rozbehal slonuv image + EMU a vse slapalo.
Pak doslo k nejake chybe (nebyl jsem u toho, ale pry brzy po vypnuti byl ipbox znovu zapnuty, napsal CLEANING DISK a pak skocil do MENU a veskere nastaveni bylo pryc). Ted ipbox nekomunikuje s hdd. Pri pokusu o formatovani (stisknute tlacitko down pri spusteni) se na panelu objevi FORMAT HDD, ale neformatuje a po par vterinach skoci do menu. Polozky menu tykajici se hdd jsou neaktivni.
Je nejaka cesta, jak "donutit" box, aby si vsimnul, ze ma v sobe hdd?
HDD jsem kontroloval v PC a je v poradku.

EDIT: Tak jsem nasel v jinem tematu tady na foru, ze je potreba nekolik tvrdych restartu. Bylo jich vic nez 10, ale podarilo se!!! :Yahoo!:

Tak to byla jen meziradost. Od chvile, kdy se to stalo poprve, je to cele nejak nestabilni. Nekdy nahlasi ERROR a vypne se, nekdy vytuhne a pomuze jen tvrdy reset. Da se to jeste nejak softwarove resit, nebo je to stav zraly pro reklamaci?

PříspěvekOdeslal: 15.Prosinec 2008 - 9:22 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 97 krát
reklamacia ano, ale uzivatela.
Najdi si od slona postup na formatovanie hdd cez telnet, sformatuj ho a potom znovu normalne nainstaluj.

PříspěvekOdeslal: 15.Prosinec 2008 - 10:07 

No budu rad za kazdou radu, ktera pomuze. "Normalne" nainstalovat znamena co?
Pote, co se problem objevil, jsem hdd zkousel v PC - pri te prilezitosti odstranil vsechny partitions.
Znovu jsem pak nainstaloval image a format se tedy provedl v boxu taky (pravda - ne pres telnet - je to velky rozdil??).

PříspěvekOdeslal: 15.Prosinec 2008 - 11:01 
Moderátor
Moderátor

Cez telent je to najistejsie. Ale ja som len raz formatoval hdd v PC- pred dvomi rokmi. Odvtedy som si vystacil s formatom cez menu.

PříspěvekOdeslal: 15.Prosinec 2008 - 20:07 

Nevim jestli jsem hledal spravne, ale navod na format hdd od slona jsem nenasel. Pro format hdd pres telnet jsem nasel jen tento: viewtopic.php?f=18&t=865&p=4683

Citovat:
Reset HDD do výrobního nastavení:

- odstranění a vyčištění HDD pomocí telnetu (DCC, puTTy):

OPATRNĚ, VŠECHNA DATA BUDOU ZTRACENA (zálohujte konfig. soubory)

napiště: dd if=/dev/zero of=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/disc bs=512 count=2

poté napiště : sync

Neresetujete Relook, ale vypněte spínačem na předním panelu.

Je to ono?
Kazdopadne jsem to vyzkousel a po zapnuti to hdd zformatovalo.
A kdyz jsem doinstaloval EMU, a naladil stanice, tak to zase vytuhlo a po restartu hdd nenalezen.

Je to muj prvni satelit a mam ho zatim teprve 2 tydny, tak bych zadal trochu shovivavosti a trochu podrobnejsi vysvetleni, co znamena:
revis napsal:
sformatuj ho a potom znovu normalne nainstaluj.

Pokud je to postup, ktery jsem tady na foru nasel, tedy:
-instal image
-format
-tvrdy restart
-instal EMU
-restart
pak jsem to "normalne" nainstaloval a ono to "normalne" zase dela bordel.

Jedine, v cem by mohl byt postup trochu odlisny, ze jsem image do boxu poslal pres Relook Webinterface, protoze mi PC Editor pod wine nechodi a nejakou nahradu pro linux jsem nenasel. Ale vzhledem k tomu, ze to po prvni instalaci tyden slapalo bez problemu, tak v tom asi chyba nebyla. A to jsem tomu daval docela zabrat (testovani nahravani dvou poradu + prehravani zaznamu z disku, zkouseni co umi timeshift, apod. - proste jsem si s tim hral a zkousel co to umi).

PříspěvekOdeslal: 15.Prosinec 2008 - 22:41 
Moderátor
Moderátor

cez serial kabel nahravaj image. box si na to potrpi. Aspon -klasicke image.
nahradu za FlashTools v linuxe najdes tu :arrow: viewtopic.php?f=22&t=731
Nenapisal si ,cez aky OS chodis (ja to nesledujem, aj ked sa mi cosi zda,ze aj to je mozne) .
Vyskusaj, a daj vediet. Predpokladam,ze HDD bol v boxe, ktory si kupil ,uz nainstalovany.

PříspěvekOdeslal: 16.Prosinec 2008 - 7:54 

Diky, vyzkousim.
A pro doplneni: hdd nebyl koupeny s boxem, pridaval jsem ho tam.

PříspěvekOdeslal: 16.Prosinec 2008 - 16:20 

satelitni prijimac: AB IPBox 422S 400GB
slon napsal:
Disk nejde v UDMA, ovladace to nepodporuju.

Tak sem to zkoumal a ovladace umi udma5 v pohode, ale bohuzel integrovany radic je ATA-3 (pio 0-4, singleword DMA 0-2, multiword DMA 0-2), takze smula...
skoda, ze tam neni PCI slot :-))

PříspěvekOdeslal: 16.Prosinec 2008 - 22:15 

Zdravicko pratele!
Nahravani image po seriovem kabelu uz nevyzkousim, nebude to potreba. Hlavni vinik nestability a tuhnuti systemu byl odhalen: vysoka teplota diky nedostatecnemu chlazeni!!! Znovu jsem vzpominal, co vsechno jsem kdy s boxem delal a vzpomnel si, ze puvodne jsem hdd zapojil jeste pred prectenim SPIDER_manualu a tedy intuitivne popiskem nahoru - v manualu oznaceno jako nespravne pripojeni.
Po one chybe a nasledne kontrole disku v PC jsem ho zapojil podle manualu (vzhuru nohama). A od te doby zacaly problemy. Dnes odpoledne jsem hdd zase otocil a box slape jak ma (zatim patou hodinu v kuse). Je nejaky zavazny duvod proc by se mel disk pripojit tak, jak je popsano v SPIDER_manualu??? Me se to po vyse popsanych zkusenostech jevi jako krajne nevhodne reseni.
Posledni pripominka patri moznosti instalace image pomoci webinterface. Je jednoducha, nezavisla na OS PC, ze ktereho chci instalovat a muzu ji vrele doporucit. Ve www-prohlizeci se vybere soubor s novym image a stisknutim jednoho tlacitka se posle do boxu. Pak se zobrazuje prubeh instalace a na konci je oznameni, ze pokud box neumoznuje automaticky reboot (jako v mem pripade) je nutne se pripojit pomoci telnetu a spustit jeden prikaz, jehoz syntaxe je presne napsana. Bohuzel jsem se o teto moznosti nikde nedocetl. Nastesti jsem na to narazil pri zkoumani, co vsechno webinterface umi. Jestli se chysta nejaka aktualizace manualu, primlouval bych se, aby se tam o tomto zpusobu instalace par radek dostalo.
Takze dekuji za rady a hlavne Slonovi - s jeho image funguje IPBox presne tak, jak jsem si predstavoval.
Jirka (alias krysar)

PříspěvekOdeslal: 23.Prosinec 2008 - 20:27 

satelitni prijimac: AB IPBox 422S 400GB
slon napsal:
Herkis napsal:
2 marseli - problém s ending
Revis má pravdu, je to problém s diskem. Mně to dělá taky. Chvíli mám pokoj po checkdisku a opravě partition, ale stačí nová nahrávka nebo výmaz a je to znova. Chystám se (už několik týdnů :) ) k formátu disku, zatím jsem to vyřešil tak, že IpBox vůbec nevypínám. Rozdíl v odběru mezi zapnutým a Standby je jen několik Wattů, tak to neřeším.

Skus zmenit obsah skriptu /var/bin/init.d/6.1.sh na

#!/bin/sh

killall -9 scrtime.sh &
if [ -f "/var/.front-run" ]; then
killall -9 .front-run .front-run1
front_ioctl --job displaytime 0
sleep 2
rm -f /var/.front-run*
fi

S politovanim musim rici, ze ENDING je stale problem.
Nedelam tvrdy restart (vypnout, zapnout), ale stace prez web dat restart (dalkac nereaguje ale na restart z webu jo)

Kde najdu co se deje pri vypinani abych mohl prijit na pricinu a da se zapnout log?

PříspěvekOdeslal: 24.Prosinec 2008 - 7:34 
Znalec fóra
Znalec fóra

Skontroluj HDD na chyby. Pockaj na verziu 6, mala by byt v januari. Ked si prezries skript init, prides na to, ako zapnut log.

PříspěvekOdeslal: 04.Leden 2009 - 14:14 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: IPBox 400S
Už dávnejšie som si všimol, že keď nakopírujem video v mpeg do boxu a potom ho pozerám tak sa stáva a dosť pravidelne, že obraz postupne začne kocečkovať a asi po 45min. obraz a box úplne zamrzne a musím ho vypnúť v zadu vypínačom. Najprv som si myslel, že chyba vznikla pri konvertovaní videa z divx do mpeg ale ak by bolo chybné video tak snaď by nezamrzol celí box. Stalo sa to už niekomu ?

PříspěvekOdeslal: 14.Leden 2009 - 10:15 

Zdravim, najprv chcem pochvalit za super pracu, pouzivam tento image uz dlhsiu dobu a az na par drobnosti mi funguje skvele... Problem s vypinanim som mal aj ja, bohuzial sa "opravil" pocas patrania po pricine, takze ani neviem co sa stalo... Momentalne vidim jediny hlavny problem a to je EPG, presnejsie vykon pri pouzivani EPG (tie problemy s EPG iba pri urcitych kanaloch sa mi podarilo vyriesit). Pri vacsom pocte kanalov, je pri vstupe do zoznamu kanalov a ich listovani (zvlast pokial je zapnute zobrazovanie aktualne beziaceho programu) box dost zufalo pomaly... Mal by som preto otazku na "slona": Modifikujes aj zdrojove kody, alebo "iba" upravujes image ako taky? Pokial ich aj modifikujes, je moznost sa neako zapojit do vyvojoveho procesu? Pracoval som par rokov ako programator pre podobne masinky, takze z vysvetlovanim cross-tools, kompilovanim, vytvaranim fs atd problem nie je. Moje hlavne poslanie boli optimalizacie, ale urcite dokazem aj nieco uzitocne vytvorit...

Pripomienky co by mala obsahovat verzia 6:
- synchronizacia casu z ntp servera (musel som si dorobit)
- pouzivam dialkovo zdialanie klucov, a obcas sa stane ze ked nastane chyba, relook sa na dalsie dekodovanie vykasle, musim prepnut program hore, dole...
- zvysenie efektivity EPG, mam k dispozicii binarnu databazu vyvijanu specialne pre RISC procesory, mozno by pomohla...

Za odpoved dik...

PříspěvekOdeslal: 14.Leden 2009 - 11:36 
Znalec fóra
Znalec fóra

m_mikula napsal:
Zdravim, najprv chcem pochvalit za super pracu, pouzivam tento image uz dlhsiu dobu a az na par drobnosti mi funguje skvele... Problem s vypinanim som mal aj ja, bohuzial sa "opravil" pocas patrania po pricine, takze ani neviem co sa stalo... Momentalne vidim jediny hlavny problem a to je EPG, presnejsie vykon pri pouzivani EPG (tie problemy s EPG iba pri urcitych kanaloch sa mi podarilo vyriesit). Pri vacsom pocte kanalov, je pri vstupe do zoznamu kanalov a ich listovani (zvlast pokial je zapnute zobrazovanie aktualne beziaceho programu) box dost zufalo pomaly... Mal by som preto otazku na "slona": Modifikujes aj zdrojove kody, alebo "iba" upravujes image ako taky? Pokial ich aj modifikujes, je moznost sa neako zapojit do vyvojoveho procesu? Pracoval som par rokov ako programator pre podobne masinky, takze z vysvetlovanim cross-tools, kompilovanim, vytvaranim fs atd problem nie je. Moje hlavne poslanie boli optimalizacie, ale urcite dokazem aj nieco uzitocne vytvorit...

Pripomienky co by mala obsahovat verzia 6:
- synchronizacia casu z ntp servera (musel som si dorobit)
- pouzivam dialkovo zdialanie klucov, a obcas sa stane ze ked nastane chyba, relook sa na dalsie dekodovanie vykasle, musim prepnut program hore, dole...
- zvysenie efektivity EPG, mam k dispozicii binarnu databazu vyvijanu specialne pre RISC procesory, mozno by pomohla...

Za odpoved dik...

Riesis vyriesene. S EPG problemy nie su. Treba mat v menu nastavenu volbu dvojite EPG data. Pravdepodobne si neinstaloval EMU a ..., lebo instalacia tuto volbu nastavi. Zdrojove kody samozrejme modifikujem. Co sa tyka synchronizacie casu a stahovanie klucov z internetu, to uz mam nejaku dobu hotove (ak Ti chyba nejaky skript, nepokladaj to za nedostatok image - lebo ani nie je, je to linuxovy prijimac - kazdy si moze napisat svoj skript a ponuknut ho na fore). Dostane sa to do downloadu ako sucast Emu a utilit pre verziu image 6. Zdielanie klucov cez internet nie je zalezitost image (pises, ze relook sa na dekodovanie vykasle, ale to vobec nie je zalezitost aplikacie relook), ale nastavenia konfiguracnych suborov emulatorov (nastav si mgcamd podla svojich potrieb). EPG je efektivne dostatocne a nie je potrebne menit databazu. Co sa tyka dalsieho vyvoja image, ak dokoncim verziu 6, bude to asi odo mna posledna verzia. Pravdepodobne dam niekde na web zdrojove kody a kazdy si bude moct robit upravy sam.

PříspěvekOdeslal: 24.Leden 2009 - 12:50 

satelitni prijimac: VU Uno
Nainstaloval som podla navodu Neumo_2_13_6_slon_5_usb_kernel_root.
Do var/data/plugins com nakopiroval "emu.tar" a "install-emu.sh" (attrib. 755 - overené v TC, PSPad a FileZilla).
Spusteny telnet a: var/data/plugins/install-emu.sh
nasleduje hlaska *** not found
Neviem kde moze byt chyba. Skusal som to x-krat, aj preinstalovat + format HDD a stale nic. Pls poredte mi. :book: :o

PříspěvekOdeslal: 24.Leden 2009 - 14:55 
Moderátor
Moderátor

toto okopiruj a vloz do riadku v telnete:
/var/data/plugins/install-emu.sh

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 312 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 111 12 13 14 15 16 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00