e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 15.Prosinec 2019 - 10:47

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 312 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 516 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neumo_2_13_6_slon_5_usb_kernel_root
PříspěvekOdeslal: 14.Červenec 2008 - 23:46 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 97 krát
slon sa zas vysantil :) vsetko prerobil :lol:
nefunguje ukladanie audiostopy (skusane na UPC). Dokonca si myslim,ze aj to uvodne nastavovanie audio je nefunkcne - lebo som mal ako 1.czech, 2.slovak,3.english a na UPC aj tak bolo prednastavene english.
CCcam 2.0.0 - to som normalne nespoznaval. Priznam sa - stratil som prehlad -pouzival som enigmu. Ta verzia bola vobec *.ppc_old ? Ale funguje - restart na citacky som nemusel pouzit.
newcs1.60B je predpokladam 1.60beta ,alebo je uz zas nieco novsie?
Inak - ja som ho nahradil newcs 1.50 a premiestnil (a prepisal script) do /var/bin/ - koli chameleonovi.
A jeden postreh po dlhodobom pouzivani enigmy: Na klasickom image je krajsi obraz. Vlastne -ostrejsi. Skoda,ze som nemal na enigme "napozerany" nejaky skusobny obrazec, aby som vedel co je tam vlastne lepsie.
jpeg plugin - preco sa to tak vola,ked to vie viac formatov? v kazdom pripade je funkcny . Bizarne velke obrazky ani nemam - takze svizne funguje (primerane) a slideshou je na ipboxe nevidana a neslychana vec :D
Tusim si prerobil aj tak banalnu vec ,akou je mp3 plugin. Hlavne moznost rychlejsieho posuvu v zozname je dobra vec -ked clovek nasuka cca 100 skladieb na hdd.
Funckiu adresara /(tuxbox)/ som celkom nepochopil -vlastne vobec, ale vsetko funguje ako ma -nespekulujem.
Este jednu vec by si mal spravit - vlastne boot logo.
Nahravanie ja neskusam - teda len zakladne, ziadne testy s planovanim atd - to ma nebavi, ked to nepouzivam. Tak hadam chalani napisu skusenosti.
A este k SoftCam.key .Je tam upraveny -teda neplatne zaznamy su vymazane, ale po aktualizacii to moze v kombinaciii s UPC kartou robit problem.
v ignore.list je zaznam
#MTV/Cyfra 19°E/13°E:
X: { 18 15 }
X: { 18 03 }
X: { 0B 01 }
X: { 0B 02 }
X: { 0D 02 }
to si vh1 a mtv a programy UPC celkovo s original kartou asi clovek moc nepozrie :)
Inak - ozaj vynikajuca praca. Podla mojich skusenosti na ziadnom klasickom image chameleon nefungoval - toto je prve na ktorom funguje!
Tak - skusajte a instalujte. Doporucujem. Staci dodrzat navod - a funguje. Ja som instaloval po enigme (samozrejme ako prve obycajne neumo a az potom neumo slon), ale funguje a drobne nedostatky vyvazia progres . Na tu UPC kartu staci zmazat cervene oznaceny zaznam.

Předmět příspěvku: Re: Neumo_2_13_6_slon_5_usb_kernel_root
PříspěvekOdeslal: 15.Červenec 2008 - 0:54 
Moderátor
Moderátor

Vyskusal som aj to nahravanie.
VH1 a VH1 clasicc -sucasne, cez chameleona.
Oba zaznamy maju 9 min, ale ako prve som spustil VH1 - tam mi po skonceni v zozname napisalo 29 min. Ma len 9 -samozrejme. Ale nahrava bezchybne -aj napriek tomu,ze citalo kartu zo vzdialeneho servera.
Skusim este cosi naplanovat a zajtra(vlastne uz dnes) dam vediet ako to dopadlo.

PříspěvekOdeslal: 15.Červenec 2008 - 8:25 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: IPBox 400S
Otázka pre Slona. Podarilo sa Ti spraviť, že pri zapnutí boxu budem v zozname FAV ? Zatiaľ som neskúšal nový image.

PříspěvekOdeslal: 15.Červenec 2008 - 9:28 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: IPbox
Poděkováno: 2 krát
dobra prace.
Je videt, ze proste by bylo stale co vylepsovat. Kdyby se vyrobce nevykaslal na podporu IP400, tak uz ted mohl byt kvalitni SW a lepsi pozice i SW pro IP9000.
Pokud by byl mozny stream z ipboxu, pokud by fungoval samba nebo nfs server, existoval napr. ushare plugin /ktery na IP9000 existuje/ a ipbox nahraval normalni .ts /jak enigmovy/ nebo aspon sel prehrat, tak by byl image daleko vic pouzitelny.

PříspěvekOdeslal: 15.Červenec 2008 - 19:10 
Moderátor
Moderátor

Nahravky dopadli dobre. Po nahrani vyplo IPbox. Este pozriem,kde sa to da nastavit, aby vypinalo warm.
AC3 - zvuk robi problem - pri normalnom sledovani. Dekoder evidentne po prepnuti na AC3 (pokial v streame je) melie z posledneho - nestiha, ostatne ,ani neprepne na AC3 (zosilovac nedetekuje dolby).
Nefunguju subkanaly - ale programy naladi -len bez nazvu (premier balik).
Idem este vyskusat ten favorit zoznam. Skoda,ze novy PCeditor nepodporuje db verzie 1.20.
Vzdy po zapnuti je box v zakladnom zozname. Ale tu by som videl cestu k pomoci. V menu som vcera nasiel volbu -zapamatat si naposledy sledovany program. Po zapnuti staci uz len stlacit OK a FAV- a som v posledne sledovanom favoritnom zozname.

PříspěvekOdeslal: 15.Červenec 2008 - 21:56 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkováno: 1 krát
tak tohle
Citovat:
v ignore.list je zaznam
#MTV/Cyfra 19°E/13°E:
X: { 18 15 }
X: { 18 03 }
X: { 0B 01 }
X: { 0B 02 }
X: { 0D 02 }

Citovat:
Na tu UPC kartu staci zmazat cervene oznaceny zaznam.

mi dalo dost zabrat, nez jsem na to prisel... kdybych cetl vzdy hned prispevky na foru, mohl jsem si usetrit praci a hlavne cas a nervy:D

PříspěvekOdeslal: 16.Červenec 2008 - 8:19 
Pokročilý
Pokročilý

bibibo napsal:
Otázka pre Slona. Podarilo sa Ti spraviť, že pri zapnutí boxu budem v zozname FAV ? Zatiaľ som neskúšal nový image.

Tak si odpoviem sám. VVčera som nainštaloval NEUMO/SLON 5 a funguje to tak, ža keď zapnem box tak som v ponuke programov FAV. Paráda, toto mi chýbalo. Zdá sa mi však, že obraz častejšie kocečkuje. Možno je to počasím. Uvidím keď bude krajšie. Inak super práca. A ešte jedna otázka. TV JOJ vysiela EPG alebo nie ? Bo v NEUMO/SLON 4 mi išlo EPG na TV JOJ ale neviem či to vysielajú alebo mi to fungovalo cez Slonov script.

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2008 - 9:00 
Pokročilý
Pokročilý

Včera som vypol box a na displeji vypísalo ENDING ale program išiel ďalej. Tuším som pozeral TV JOJ. Samozrejme, že box prestal reagovať na DO. Musel som ho vypnúť na tvrdo.

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2008 - 12:03 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Jednou se mi to taky povedlo, ale bylo to ve chvíli, kdy jsem ladil skript na kopírování EPG a spouštěl ho přes telnet. Možná tam něco zůstalo viset. Zatím jsem jinak s vypínáním problém neměl. Čas ukáže víc.

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2008 - 13:45 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: AB IPBox 400S
Místo/Bydliště: Děčín
Me se uz parkrat stalo, ze mi to zatuhlo po vyskoceni z MENU do programu, ktery sel, ale byla modra obrazovka od MENU. a taky uz nekolikrat se stalo po vypnuti sataku ze to zustalo viset kdyz bylo na LCD napis ENDING, proste zatuha.

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2008 - 10:43 
Pokročilý
Pokročilý

Tak znova si odpoviem sám. EPG na TV JOJ mi už funguje.

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2008 - 18:06 

Mám takový problém,že se mně načítají na UPC kanálech jen dvě programové položky EPG.Skript na kopírování EPG není zatím aktivován.Zkoušel jsem už formátování hdd,vymazání databáze EPG dat i novou instalaci NEUMO/SLON 5 a stále jen 2 položky.

Dakuji za radu

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2008 - 18:42 
Moderátor
Moderátor

zvol si program Galaxie sport na UPC -tam sa ti nacita komplet

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2008 - 19:03 

Dakuji za radu už je to OK.

PříspěvekOdeslal: 21.Červenec 2008 - 9:26 
Znalec fóra
Znalec fóra

Poděkoval: 1 krát
Vela otazok...
Na uvod - tych verzii 5 som mal urobenych priblizne 70. Flashoval som IPbox niekedy aj 3x denne. K nejasnostiam:
- ukladanie audio stopy a uvodne nastavovanie audio - s tym som nerobil nic, funguje tak, ako v originalnom Neumo. U mna funguje, nahravam programy, kde je vybrata konkretna audio stopa a uvodne nastavovanie audio mi tiez ide korektne
- ak nespoznate podla velkosti suborov cardservery (newcs, radegast), je to preto, lebo su komprimovane pomocou UPX
- jpeg.plugin - ten nazov je preto, lebo plugin je urceny na prezeranie fotografii, kde je standart jpeg. Tomu zodpovedaju aj potrebne rozmery obrazka - priblizne 4:3, aj tlacitko PHOTO, ktorym sa plugin da spustit. Slo mi o funkcny prezerac fotiek, zvysne formaty su len doplnkove. Pre zaujimavost - pri testoch som hodinu nahraval na oba tunery a zaroven som prezeral fotky - IPBox to zvladol (ale kvalitu nahravok som neoveroval).
- adresar /(tuxbox)/ - ten je u mna v EMU... uz od verzie 1. Skusal som kedysi spojazdnit newcamd - myslim, ze nejaka stara verzia aj sla - ten vyzadoval tento adresar, ostatne EMU pouzivali /var/tuxbox/ (bez zatvoriek) - takze link z /var/ som urobil tak, ze /var/(tuxbox)/ aj /var/tuxbox/ su linkom do toho isteho adresara /var/data/plugins/(tuxbox)/. Dve muchy jednou ranou.
- boot logo - mal by som urobit, nemam na to cas
- dlzka nahravok - s tym som nerobil nic, funguje tak, ako v originalnom Neumo. Niekedy pri kratkych nahravkach je skreslena, pri dlhsich je OK.
- ulozenie volby - zoznam/FAV, ta moznost sa da zapnut v menu, volba Vypnutie, pridal som aj moznost ulozenia predchadzajuceho programu (RCL)
- stream z IPBoxu a do IPBoxu, samba, nfs server, plugin na zdielanie, nahravanie do ts - to pravdepodobne nie su nemozne veci, ale pre mna casovo ano. Upravam image som venoval 1 rok a viac uz asi nebudem moct. Mam rodinu, musim sa jej venovat, musim aj zarabat, nielen venovat sa konickom.
- zvuk AC3 - s tym som nerobil nic, funguje tak, ako v originalnom Neumo. Nepouzivam, takze k funkcnosti sa neviem vyjadrit
- subkanaly na Premiere s tym som nerobil nic, funguje to tak, ako v originalnom Neumo. Treba nejaku dobu nechat prijimac zapnuty napr. na Premiere Direct a subkanaly sa nacitaju. Testoval som to vcera.
- kockovanie obrazu - s tym som nerobil nic, funguje tak, ako v originalnom Neumo. Snad jediny pokus je skript /var/bin/init.d/2.1.sh (popis je pri EMU...), ktory nastavuje vlastnosti HDD.
- ENDING pri vypinani - toto by malo byt opravene vo verzii 5, sposobovalo to jedno z EPG vlakien, ktore sa v tejto verzii ukoncuje inym sposobom. V testoch, ktore trvali viac ako mesiac sa mi to nestalo ani raz. Odporucam vymazanie databazy /var/data/dbepg.dat a kontrolu HDD
- zatuhnutie po vyskoceni z MENU - skontroluj HDD, pripadne naformatuj a potom nainstaluj EMU a ...

PříspěvekOdeslal: 21.Červenec 2008 - 10:15 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Slon, díky moc za skvělou práci. Nebýt Tebe, možná bych už přešel na DREAMBOX.
Mám problém s plánováním nahrávek přes web. Měl jsem ho už i dříve. Nahrával novou verzi, vyměnil jsem při té příležitosti disk a znovu instaloval Neumo 2.13.6, pak Slon_5 a EMU_5. Problém s plánováním nahrávek stále trvá. Vyberu na webu v seznamu programů pořad, kliknu na kameru, parametry se mi přenesou do plánovače a dám uložit. V IPBOXU se nic nestane a na webu plán vidím, ale nesmím obnovit stránku. Jakmile dám upravit a plán uložim znovu, zapíše se do IPBOXU. Jakmile dám ale obnovit stránku na webu žádný plán nevidím, v boxu ale je. Kde by mohla být chyba. Je to úlně čistá a nová instalace boxu? Doce bych rád využíval plánování přes web.
Díky za rady.

PříspěvekOdeslal: 21.Červenec 2008 - 10:25 
Znalec fóra
Znalec fóra

Poděkoval: 1 krát
zahii napsal:
Slon, díky moc za skvělou práci. Nebýt Tebe, možná bych už přešel na DREAMBOX.
Mám problém s plánováním nahrávek přes web. Měl jsem ho už i dříve. Nahrával novou verzi, vyměnil jsem při té příležitosti disk a znovu instaloval Neumo 2.13.6, pak Slon_5 a EMU_5. Problém s plánováním nahrávek stále trvá. Vyberu na webu v seznamu programů pořad, kliknu na kameru, parametry se mi přenesou do plánovače a dám uložit. V IPBOXU se nic nestane a na webu plán vidím, ale nesmím obnovit stránku. Jakmile dám upravit a plán uložim znovu, zapíše se do IPBOXU. Jakmile dám ale obnovit stránku na webu žádný plán nevidím, v boxu ale je. Kde by mohla být chyba. Je to úlně čistá a nová instalace boxu? Doce bych rád využíval plánování přes web.
Díky za rady.

Ja som upravoval webinterface narychlo. U mna funguje, ale mam importovane nastavenia (databazu 1.19) z Neumo 2.13.5. Problem bude v tom, ze webinterface je robeny pre databazu 1.19 a Neumo 2.13.6 pouziva 1.20, ktora ma mierne odlisnu strukturu. Image Neumo je v poriadku, treba upravit webinterface. Momentalne cas na to nemam, neskor sa na to pozriem. Tvoj popis je cenny, dakujem.

PříspěvekOdeslal: 21.Červenec 2008 - 10:30 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Moc díky.

PříspěvekOdeslal: 23.Červenec 2008 - 20:55 
Pokročilý
Pokročilý

Po nainštalovaní NEUMO Slon 5 je box dosť nestabilný. Objavilo sa mi už dosť problémov. Nevyriešili sa ani vymazaním dbepg.dat a kontrolou HDD. Dokonca som vymazal aj databázu programov a nastavení a všetko som spravil na novo. Popis problémov: 1. občas pri vypínaní boxu ostane svietiť ENDING ale program ide ďalej a box nereaguje na DO. 2. Nahrával som Markízu a pozeral som JOJ. Po chvýli som prepol na Markízu a obraz bol čierny, zvuk nikde. Po prezretí nahrávky to chvýľu nahrávalo a potom obraz zamrzol. 3. Satlo sa mi, že po vypnutí boxu sa samovolne zapínal. 4. Občas sa reštartne box keď sa hrabem v menu alebo v plugin. 5. Neviem pri akej príležitosti to bolo, ale už som vydel na displeji aj PANIC a samozrejme následný reštart. 6. stalo sa, že pri pozeraní TV JOJ obraz občas zamrzol. Prepol som na iný program a potom späť a už to išlo.

S Neumo Slon 4 som takéto problémi nemal. Budem ešte testovať.

PříspěvekOdeslal: 24.Červenec 2008 - 11:01 

uz tyzden ho pouzivam, zatial funguje bez problemov

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 312 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 516 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00