e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 18.Září 2020 - 19:48

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 10 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak na Keys
PříspěvekOdeslal: 31.Říjen 2006 - 18:28 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: IPbox
Poděkováno: 3 krát
Mozna nekdo prehlidne jak akualizovat keys :) . V imagi SF109 po instalaci All in one Panelu, muzet pomoci nabidky IPK - Feed Addons nainstalovat celou sadu keys napr. keys-1028.
Pokud nejsou klice aktualni muzete rozbalit napr. satankeybundle_31.10.06.tar pomci winraru a pres FTP pekopirovat adresar keys a scce na sva mista v boxu. Tzn. var/keys a var/tuxbox/scce .
Dalsi moznosti pouziti satankeybundle_31.10.06.tar je nakopirovat stan.tar.gz do adresare tmp v boxu a pres AllinOnePanel - Tarx - Install Addon manual provest instalaci.
Take stoji za povsimnuti v AllinOnePanelu plozka Download :)

Vetsinou staci nakopirovat sparvny SoftCam.Key do adresare keys.

CCcam potrebuje nasleduji soubory:
ve var/keys SoftCam.Key, AutoRoll.Key & constant.cw (ten vezmete ze scce constancw a prejmenujete na constant.cw)

Orientuji se predevsim podle:
http://www.dreamboxworld.com/dbw/emu_dream.htm

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 01.Listopad 2006 - 10:26 

Ahoj vld, chtěl jsem Tě touto cestou požádat (možná nejen já) o popis aktualizace klíčů v Image Highland 2.11 . Děkuji

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 01.Listopad 2006 - 16:23 
Moderátor
Moderátor

Ahoj, uz dlouho jsem nemel kasicky image, ale v podstate by melo platit co jsem napsal predtim.

CCcam - ve var/keys SoftCam.Key, AutoRoll.Key, constant.cw (ten vezmete ze scce constancw a prejmenujete na constant.cw
Konfigurace: var/etc CCcam.cfg

Mgcamd - ve var/keys SoftCam.Key, AutoRoll.Key, Conax.Key
Konfigurace: var/keys mg_cfg; var/keys newcamd.list nebo var/tuxbox/config newcamd.conf

V podstate jsem to driv resil tak, ze jsem prekopiroval soubory klicu z do adresare keys a pridal jsem tam soubor constant.cw . Tim jsem tam mel soubory pro Evocmad, Camd3. Klidne si je muzete odmazat podle tabulky:

Adresar Keys0 by mel slouzit pro Gbox a druhy tuner, ale to nevim zcela jiste. Muzete zaexperimentovat a aktualizovat jen adresar keys a napsat jestli funguji oba tunery napr. pod CCcam.

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 13.Listopad 2006 - 12:41 
Moderátor
Moderátor

Tady jsem našel celkem pěkný soubor k emulátorům a souborům, které požadují vč. atributů. Je sice v angličtině, ale celkem jasně srozumitelný.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Předmět příspěvku: Key
PříspěvekOdeslal: 20.Listopad 2006 - 7:44 

Místo/Bydliště: Slovakia
Moze mi niekto vysvetlit princíp fungovania vkladania klucov do 400 pomocou Tot. com. a fungovanie pluings.
:shock:

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 20.Listopad 2006 - 8:13 
Moderátor
Moderátor

Pro spravnou funkci emulatoru, je potreba mit soubory na presne danych mistech (viz. drivejsi odkaz). Soubory s klici se muzou casto menit, a proto je nutne pri zmene klicu, udelat i zmenu v boxu. Prakticke reseni je propojit PC pomoci Total Commanderu a nastaveni FTP s boxem. Po pripojeni se v TC ukaze adresarova struktura boxu. Pak uz jednoduse staci prehrat soubor (napr.SofCam.key) na sve misto - takze nic neinstalujes, ale jen nahradis starsi za novejsi.
Pluigins jsou programky, ktere rozsiruji funkcnost boxu - napr. mp3, hry apod. Maji take svuj adresar a jejich uvedeni do chodu se muze lisit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 20.Listopad 2006 - 8:27 

Tomu rozumiem, mám to spojené a komunikuje mi to cez TC. Aky rozdiel je v samotných emu v boxe, mám ich tam asi 6. Ako a kedy sa zapínajú. Ktorý emu dokáze odkodovať aký systém kodovania??? Musím ich pri prepnutí na iný kanál v boxe vzdy spustit "modre tlacitko"?

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 20.Listopad 2006 - 9:59 
Moderátor
Moderátor

Rozdíl je, co vlastně umí - např. které systémy odkodují a i to jestli umí propustit v daném systému zápisy na kartu.
Přehled je v této tabluce:
ECM EMU b1,s1/2,v2.3/2.4,t*s,cr,n1/2,biss -umí např. Viacces 2.3,2.4, CW, nagravision ......

Obdobně se můžeš podívat na zápisy EMM, jestli umí obsloužit čtečky, spolupracuje s Phoenixem, net ECM, net EMM (sdílení) a další

Co umí emulator ve starší verzi, který máš např. v Ipboxu zjistíž jedině v nějakém txt souboru, který je přikládán k distribuci emulatoru a jsou zde popsány změny. Napr. Mgcmad je to soubor ChangelLog.

Image se mohou lišit. Některé např. pouští při startu boxu CCcam+camptserver a uživatel nemusí nic měnit. Pokud nepotřebuje odkodovat něco, co CCcam neumí.
Jinak po spuštění emulatoru již není potřeba je po přepnutí programu nijak akviovat. Běží do restartu boxu (vypnutí). Takže stačí pouze jednou přes modré tlačítko, dokud není potřeba něco v Biss nebo neprojde zápis.

Problém ipboxu s klasickým image je, že emulátory (kromě CCcam) jsou starší, a proto žádný z nich neumí "všechno". Jinak např. pod enigmou vystačím s mgcmad 1.16 a newcs 1.19.

Předmět příspěvku: Keys
PříspěvekOdeslal: 23.Listopad 2006 - 7:46 

1. Mám otázku ohladne konfigurácie súborov:
var/keys mg_cfg;
var/keys newcamd.list
var/tuxbox/config newcamd.conf
po instalácii ako je uvedené vid. vyšie, treba tieto súbory konfigurovat?

2. Po inštalácii HL 2.11 treba inštalovet novšie verzie emulátorov ?

3. Má niekto odkaz na web. kde sú informácie o emu - co dokázu dekodovat? Resp. moc nechápem tu tabulku na http://www.dreambox .... co presne znamenejú jednotl. skratky??

4. Je možné že ked sa podarí odblokovat nejaký kanál ktorý má Viace.. a iný kanál kodovaný rovnakým systémom nejde odblokovat?

5. Niektoré programy sa mi ukázali len s titulkami ? Obraz bol čierny ???

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 23.Listopad 2006 - 11:12 
Moderátor
Moderátor

1. Konfiguracni soubory jsou vetsinou nainstalovany s neoficialni image a nemusi se dal upravovat (napr. Hg2.11) - pro EMU a ctecky. Vetsinou se dohraji pouze soubory s aktualnimi keys pro dany emulator. Jinak samtona konfigurace mezi newcs (server) a mgcamd byva nechystana. Pokud clovek potrebuje jinou konfiguraci musi sam upravit patricne soubory.
2. Myslim, ze ne. Mohl by to nekdo potrvdit? Jestli pouziva kartu UPC - chodi zapisy? Problem je, ze pokud by byly emulatory novejsi, tak by nebylo potreba prepinat pri dekodovani ruznych systemu. Mgcmad 1.16 s newcs 1.19 by zvladl vse (CW,biss,DCW, zapis na kartu).
3. Nejaky prehled jsem nikde nenasel. Vzdy je spis o odkaz na tabulku. Jednotlive systemy a klice napr. http://www.rdi-files.com/crypto.php . Dnes pridam jeste dreambook, kde jsou nektere pojmy a informace o kodovacich systemech.
4. Skoda, ze jsi neuvedl priklad. Nektery kanal muze byt kodovany systemem Viacces 2.3, 2.4.
5. Titulky z teletextu? Jaky program?

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 10 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00