e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 12.Prosinec 2019 - 20:10

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 423 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 116 17 18 19 2022 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Neumo-2.13.6
PříspěvekOdeslal: 05.Květen 2008 - 21:24 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Místo/Bydliště: TT
Zdravím všetkých.Chcel by som sa spýtať,dá sa v tomto image rozchodiť mgcamd 1.30 (hlavne kvôli TPS)Ďakujem. =D>

Ariva 202E

PříspěvekOdeslal: 05.Květen 2008 - 21:28 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 97 krát
Vyskusaj a daj vediet. :)

PříspěvekOdeslal: 07.Květen 2008 - 8:46 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: IPBox 400S
stupel2 napsal:
Zdravím všetkých.Chcel by som sa spýtať,dá sa v tomto image rozchodiť mgcamd 1.30 (hlavne kvôli TPS)Ďakujem. =D>

Toto by ma tiež zaujímalo. Už si to vyskúšal ?

PříspěvekOdeslal: 07.Květen 2008 - 8:54 
Pokročilý
Pokročilý

Mám stále problém s hodinami na tomto image. Meškajú aj keď mám nastavenú synchronizáciu z družicou ale aj keď ich nastavým manuálne. Nechápem prečo hodiny netikajú presne.

PříspěvekOdeslal: 07.Květen 2008 - 12:41 
Moderátor
Moderátor

pouzi synchronizaciu cez casovy server. script som posielal killerovi, len ho nemozem najst. Vecer to pozriem a prilozim, ak tu uz nieje.
nasiel som :arrow: viewtopic.php?f=18&t=6925&st=0&sk=t&sd=a&start=140

PříspěvekOdeslal: 07.Květen 2008 - 13:23 
Znalec fóra
Znalec fóra

Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 1 krát
bibibo napsal:
Mám stále problém s hodinami na tomto image. Meškajú aj keď mám nastavenú synchronizáciu z družicou ale aj keď ich nastavým manuálne. Nechápem prečo hodiny netikajú presne.

Nastav casovu odchylku, popis najdes v viewtopic.php?f=20&t=3424. Citaj poriadne navody v downloade, pri "EMU a ..." je to uvedene.

PříspěvekOdeslal: 07.Květen 2008 - 13:42 
Pokročilý
Pokročilý

slon napsal:
bibibo napsal:

Nastav casovu odchylku, popis najdes v viewtopic.php?f=20&t=3424. Citaj poriadne navody v downloade, pri "EMU a ..." je to uvedene.

OK. A keď nastavím odchylku už to pôjde stále ok alebo to budem musieť nastavovať stále ?

PříspěvekOdeslal: 07.Květen 2008 - 13:51 
Znalec fóra
Znalec fóra

bibibo napsal:
slon napsal:
bibibo napsal:

OK. A keď nastavím odchylku už to pôjde stále ok alebo to budem musieť nastavovať stále ?

Cas nastav na manual, nie na aktualizaciu cez sat. Spravne nastavenie odchylky sposobi, ze hodiny prijimaca budu tikat spravne, kompletny popis mas na adrese, ktoru som uviedol.

PříspěvekOdeslal: 20.Květen 2008 - 21:55 
Pokročilý
Pokročilý

Všimol som si, že keď pozerám niečo z HDD, tak na časovej lište sú niekedy biele bodky. Neviem ako som ich tam dostal a tuším keď stlačím viac krát po sebe tlačítko play tak mi to skočí tam kde ja tá bodka. Nemá to niečo spoločné so strihom záznamu ?

PříspěvekOdeslal: 21.Květen 2008 - 9:28 
Znalec fóra
Znalec fóra

bibibo napsal:
Všimol som si, že keď pozerám niečo z HDD, tak na časovej lište sú niekedy biele bodky. Neviem ako som ich tam dostal a tuším keď stlačím viac krát po sebe tlačítko play tak mi to skočí tam kde ja tá bodka. Nemá to niečo spoločné so strihom záznamu ?

Su to znacky. Pomocou nich sa mozes pohybovat po nahravke - ak si napr. pozeras nejaku nahravku a nemozes ju dopozerat celu, da sa vlozit znacka a nabuduce sa nemusis posuvat po nahravke, ale mozes rovno skocit na znacku. Znacka sa automaticky vlozi, ked pri sledovani nahravky stlacis tlacitko STOP. Manualne ju mozes vlozit stlacenim tlacitka, na ktorom je symbol fajocky. Medzi znackami sa pohybujes opakovanym stlacanim tlacitka PLAY. Tlacitko, na ktorom su 2 polobluky so sipkami sluzi tusim na opakovane prehravanie urciteho useku - medzi 2 znackami.

PříspěvekOdeslal: 21.Květen 2008 - 13:05 
Pokročilý
Pokročilý

slon napsal:
bibibo napsal:

Su to znacky. Pomocou nich sa mozes pohybovat po nahravke - ak si napr. pozeras nejaku nahravku a nemozes ju dopozerat celu, da sa vlozit znacka a nabuduce sa nemusis posuvat po nahravke, ale mozes rovno skocit na znacku. Znacka sa automaticky vlozi, ked pri sledovani nahravky stlacis tlacitko STOP. Manualne ju mozes vlozit stlacenim tlacitka, na ktorom je symbol fajocky. Medzi znackami sa pohybujes opakovanym stlacanim tlacitka PLAY. Tlacitko, na ktorom su 2 polobluky so sipkami sluzi tusim na opakovane prehravanie urciteho useku - medzi 2 znackami.

Ďakujem za vysvetlenie. Teda strih záznamu sa nedá na tomto image nedá robiť.

PříspěvekOdeslal: 21.Květen 2008 - 13:14 
Znalec fóra
Znalec fóra

bibibo napsal:
Ďakujem za vysvetlenie. Teda strih záznamu sa nedá na tomto image nedá robiť.

To nie je potrebne a ani ucel u satelitnych prijimacov (neviem, ci vobec nejaky image striha) - ak ides archivovat nahravku, aj tak to robis v PC, kde si to nastrihas ako potrebujes.

PříspěvekOdeslal: 30.Květen 2008 - 22:57 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Místo/Bydliště: TT
Zdravím všetkých.Narazil som pri používaní dvoch tunerov na nasledovný problém.Pri nahrávaní na JOJ a súčastnom sledovaní PRIMA je všetko v poriadku.Box sa tvári že nahráva.Ale keď sa vrátim k nahrávke z JOJ,tak zistím,že obraz sa asi po 10 min.zastavil,ale podla časovej osi box program nahral celý.Opakuje sa mi to pravidelne ,len musím ešte skúsiť kombináciu iných programov.Môžem poprosiť o radu? ](*,)

Ariva 202E

PříspěvekOdeslal: 02.Červen 2008 - 8:04 
Znalec fóra
Znalec fóra

stupel2 napsal:
Zdravím všetkých.Narazil som pri používaní dvoch tunerov na nasledovný problém.Pri nahrávaní na JOJ a súčastnom sledovaní PRIMA je všetko v poriadku.Box sa tvári že nahráva.Ale keď sa vrátim k nahrávke z JOJ,tak zistím,že obraz sa asi po 10 min.zastavil,ale podla časovej osi box program nahral celý.Opakuje sa mi to pravidelne ,len musím ešte skúsiť kombináciu iných programov.Môžem poprosiť o radu? ](*,)

Mas chyby na disku. Spusti opravu cez menu alebo scanpart.sh. Poskodenu nahravku uz neopravis, ale nove by mali byt v poriadku.

PříspěvekOdeslal: 02.Červen 2008 - 20:49 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

otazka pre slona:
planujes urobit verziu aj pre ip422 rel.3 ? ak ano ako mozem byt napomocny?

PříspěvekOdeslal: 03.Červen 2008 - 8:51 
Znalec fóra
Znalec fóra

martinero napsal:
otazka pre slona:
planujes urobit verziu aj pre ip422 rel.3 ? ak ano ako mozem byt napomocny?

Nemam k dispozicii zdrojove kody, kedze rel.3 pracuje len s image zalozenom na DGS 2.17. Keby aj boli, bolo by velmi obtiazne urobit zmeny, na ktorych som pracoval takmer rok, v image 2.17. Oznacenie je sice 2.17, ale Neumo 2.13.6 je daleko vpredu a ja som si vybral tento image, lebo obsahoval najmenej chyb a teda vyzadoval najmenej uprav. V 2.17 sa musia riesit chyby, ktore su davno odstranene v Neumo 2.13.6 (je ich vela), tie chyby vyriesil Neumo team. Mozno by skor bola cesta aplikovat nove ovladace z 2.17 (ak niekedy budu k dispozicii) na Neumo 2.13.6. Ja chapem majitelov ip422 rel.3, nie je to dobra situacia. A nechapem predajcu, ktory sa rozhodol ist cestou enigmy a tym vylucil moznost pouzitia 2 tunerov. Podla mna by bola vhodnejsia investicia do odstranenia chyb a upravy uz existujuceho image 2.17, ktory ma podporu 2 tunerov.
V tomto mesiaci dam do downloadu 5. verziu uprav Neumo 2.13.6, ale nebude v nej podpora pre ip422 rel.3.

PříspěvekOdeslal: 03.Červen 2008 - 9:42 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: IPbox
Poděkováno: 2 krát
je otazka kolik zmen je fyzicky v rel.3 - jestli pouze zmena flash pameti, kterou starsi uboot nepozna. Pak bych si dokazal predstavit poskladat image 2.13.6 Slon s novym uboot. Mam pocit, ze situace s rel.3 bude slozitejsi, protoze by to samozrejme vyrobce nebo nejaky team udelal hned jak vysel uboot 1.1.1 pro rel.3 box.

PříspěvekOdeslal: 03.Červen 2008 - 9:45 
Znalec fóra
Znalec fóra

vld napsal:
je otazka kolik zmen je fyzicky v rel.3 - jestli pouze zmena flash pameti, kterou starsi uboot nepozna. Pak bych si dokazal predstavit poskladat image 2.13.6 Slon s novym uboot. Mam pocit, ze situace s rel.3 bude slozitejsi, protoze by to samozrejme vyrobce nebo nejaky team udelal hned jak vysel uboot 1.1.1 pro rel.3 box.

Ano, moze to byt ovela zlozitejsie, ako sa zda.

PříspěvekOdeslal: 03.Červen 2008 - 10:34 
Moderátor
Moderátor

Myslim,ze nikto na rel3 nebude upravovat stare image. DGS presunul sw vyvoj na Dentken a povedzme si pravdu - o vyvoj sa nam staraju hackery. Co by nemuselo byt zle, keby sa nejednalo o vyvoj zakladnych funkcii. IPBOX4xx s rel3 ma dve alternativy - abenigma, alebo starucky HL2.17 s jeho nevydarenou prvotnou podobou DGS. Jednoducho -ako uplne novy prijimac, s malou sancou na dalsiu podporu.

PříspěvekOdeslal: 03.Červen 2008 - 12:24 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: IPbox
Poděkováno: 2 krát
ale co vlastne se musi upravovat , to je otazka - je jinak rozdelena pamet? Neslo by proste jen nahrat uboot 1.1.1 a dohrat all_noboot image Neumo 2.13.6 ? Ted jsem to zjednodusil jak to jen slo :) , ale je to vlastne myslenka postupneho poskladani all_image - uboot je, ted uz jen welcom_kernel_root_db nebo jak se presne oznacuje.
Otazka vlastne je, co zabranuje pouzit starsi image nez 2.17 , uboot to podle me nebude.

PS:
Dokazu si to predstavit vyzkouset s enigmou - najhraji na svuj starsi box enigmu nekdy z roku 2007 udelam zalohu oblasti mtd7 all_noboot - pomoci mkdnimg udelam all_noboot image, ktere pujde nahrat pres Flashtools.
V IP400 rel.3 nahraji uboot 1.2.0 pro rel.3 a nasledne pomoci Flashtools mnou upravene starsi all_noboot image, nez je uvedeno na stitku. A co se stane, nejspis nepujde :) , nejspis. Proc to neudelam - nemam IP400rl.3 , nezahravam si ze zarukou - predpokladam, ze vyrobce dobre vedel proc stitek dava.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 423 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 116 17 18 19 2022 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00