e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 14.Srpen 2020 - 17:17

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 5 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nejde mi port-forward na ABIP422
PříspěvekOdeslal: 02.Březen 2010 - 23:19 

Zdravim pani. Vie mi niekto poradit? Mam IPbox 422 s enigmou pripojemy vo svojej lokalke a ta je cez router a verejnu ip prepojena do netu. V ramci lokalky funguje vsetko ok. Webaccess na ipbox ide bez problemu. Ipboxu som zmenil port na 200 a na routeri som nastavil port forward na jeho ip:200. A nejde to ani za svet. V ramci lokalky ide na porte 200 tiez bez problemov. Server kameroveho systemu co mam doma ma svoju ip a port 100 a ide z vonku bez problemov. Takze zle nastavenie routera vylucujem. Treba nieco este nastavit na ipboxe. Vie mi niekto poradit? Pripada mi to akokeby ipbox nevedel vratit prelozenu ipadresu. Vdaka

:cry:

Předmět příspěvku: Re: Nejde mi port-forward na ABIP422
PříspěvekOdeslal: 02.Březen 2010 - 23:29 
Moderátor
Moderátor

Co si zmenil na port 200 ? Webaccess funguje na standartnom porte 80/tcp, takze musis spravit port forwarding z nejakeho WAN portu X na port 80 a IP adresu IPBoxu.Nezabudni ze sa nepouziva https takze vsetko pojde v otovorenej forme (prihlasovacie meno + heslo).Lepsie je si spravit tunel.

PříspěvekOdeslal: 03.Březen 2010 - 0:13 

Port som presne zmenil kvoli tomu, aby to nebola 80. Ale nejde to ani s 80. Ved kazdy hacker hned skusa ako prve 80. Ak by som mal router s VPN tak to neriesim. Ale snazim sa to rozbehat aspon takto. A nejde to. Netreba nieco nastavit na Ipboxe? Nejaku routu alebo podobne? Na lokalke to bez problemov pocuva aj na 200. Vdaka

PříspěvekOdeslal: 03.Březen 2010 - 8:11 
Len pre istotu, GTW v boxe je OK? Ma IP routra?, vbehni do boxu telnetom a skus ping do sveta.

PříspěvekOdeslal: 03.Březen 2010 - 20:44 

Uz to ide. Mal si pravdu. Dal by som ruku do ohna ze to je vsetko ok. A hlavne GW. A nemiesto 192 som tam mal 162. Pozeral som na to asi 5x. A ani raz si to nevsimol. A ked som pingol GW tak to slo, lebo som na tej istej subnete. Ale von to uz neslo. Skolacka chyba, za ktoru sa hanbim. Vdaka za otvorenie oci.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 5 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00