e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 23.Leden 2020 - 11:56

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 2 příspěvky ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 18.Prosinec 2009 - 9:31 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: AB IPBox 422S rel.3
Místo/Bydliště: Handlová
Postup na prerobenie akeho kolvek videa, na prehravanie boxom v Neumo 3.1.x

Zdroj:
http://www.denktenk.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=9894&forum=34

Preklad (Google translate):
Kód:
Hi All,

Práve som prišiel na to, ako sa prehrávanie video súborov (nie pôvodne zaznamenaný prehodnotiť) na prehodnotiť pomocou Neum 3.1.x snímky. Myslel som, že by som sa podeliť, pretože je dosť silný rys pre mňa. Môžem sledovať teraz prevádza video súbory, získané z kdekoľvek, na akomkoľvek televízorov v dome cez prehodnotiť a RF výstup (mám distribúciu RF poľa v podkroví).

1.) Stiahnite a nainštalujte VLC Media Player ( http://www.videolan.org/vlc/ ). I am using version 1.0.2. Využijeme túto prenášať video súbory do formátu MPEG konkrétne podporované obraz Neum. Môžete tiež použiť VLC prehrávať vaše prenesené súbory a dokonca zaznamenaný programové súbory z prehodnotiť.
2.) Pomocou funkcie Prevod z ponuky VLC Media v prevádzať zdrojové video do požadovaného formátu. Pravdepodobne z príkazového riadku tak, ako to urobiť - ale ja som sa dostal tak ďaleko. Výber "Convert / Save ..." menu z menu Médiá otvorí dialógové okno súborov kartu a "add" tlačidlo pre výber súbor (y) pre konverziu. Pridajte svoj originálny video súborov - čo predpokladám, že môže byť v akomkoľvek formáte, ktorý podporuje VLC. Použil som vstupný súbor, ktorý bol v roku. "AVI" vo formáte pre svoje pokusy. Som prišiel na požadovaný formát podľa prvého nahrávanie programu s prehodnotiť a následne kontrolu "mediálne informácie" zaznamenávajú súbor pomocou programu VLC vidieť, aký formát to bola zaznamenaná palcov
3.) Po vybraní súboru stlačte "Konvertovať / Uložiť" v súbore kartu.
4.) Zadajte cieľové meno súboru (alebo použite tlačidlo Prehľadávať).
5.) Z "profil" drop-nadol vyberte cieľ konverzie formáte, ako "video - MPEG-2 + mPGA (TS)"
6.) Ďalej kliknite na malú ikonku vedľa nástrojov "Informácie" drop-dole farebný pruh.
7). Zapúzdrenie Na záložke vyberte rádio-tlačidlo pre "MPEG-PS".
8.) Na video kodek kartu špecifikovať šírku a výšku pre výstup ako Width = 544, výška = 576. Kodek by mal byť "MPEG-2" - to by malo byť vyplnená pre vás. Já nevím, jestli si hrať s Bitrate treba - ako ja, tento rovnaký (myslím) ako môj test nahrávanie na 1148kilobajt / s (to nemusí byť potrebné), štandardné (predtým som to zmenil) bola 800 kb / s.
9.) Na zvukový kodek kartu vybrať frekvenciou 48000 z drop-dole farebný pruh (táto hodnota bola v teste nahrávania). Kodek by mala byť nastavená ako "MPEG Audio" s rýchlosťou 128 kb / s.
10.) Kliknite na "Uložiť" z audio kodeku kartu.
11.) Kliknite na tlačidlo "Štart" na "Konvertovať" dialóg začať konverziu.
12.) Po dokončení prevodu, prevod súboru do "var / media / video" zložky na prehodnotiť (napr. pomocou FTP). Môžete tiež dať do vhodne pomenované sub-zložke "video", ak budete chcieť.
13.) Ak chcete prehrať súbor v TV stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači prehodnotiť s obrázkom zložky na to - jeden normálne používa pre prístup k zaznamenanej programy.
14.) Zoznam nahratých programov (a alebo zložiek) sa zobrazí. Navigovať do súboru vyberte ju a stlačte OK hrať.

Dajte mi vedieť, či to pre vás pracuje. Niektoré z vyššie uvedených krokov, môže byť zbytočné. Je-li jednoduchší prístup, je možné, dajte mi vedieť.

Na zdravie

Dufam ze to dokazete pochopit z toho prekladu. Nechcelo sa mi to upravovat.

Ja len doplnim zmeny z mojich testov:

Zapuzdrovanie: MPEG-PS
Video kodek: MPEG-2 / 1148kbps / 25fps / rozsah 1 / 720x576
Audio kodek: MPEG Audio / 192kbps / kanaly 2 / 48000

Vela uspechov.

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2009 - 10:17 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: AB IPBox 422S rel.3
Místo/Bydliště: Handlová
Mam dalsiu skusenost.

Skusil som prekodovat v Nero Vision do formatu kompatibilnemu DVD (rychle kodovanie) a islo aj to. V nere to spravi omnoho rychlejsie.

Jediny problem v prehravani mpg je, ze nejde pretacat (rychle posuvanie vpred/vzad). Ide iba pausa.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 2 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00