e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 13.Srpen 2020 - 20:04

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 86 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Opakovany restart
PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 8:08 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: VU+ DUO
slon je jednotka :good: , zatial ide
:thankyou:

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 9:14 
Pokročilý
Pokročilý

Oprava funguje, zatial vsetko OK. Dik Slon.

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 9:42 

Len tak pre zaujimavosť, to epg mi zblbne aj samsung tv cez dvb-t(joj). Takze to asi nieco towercom nestandardne dava do epg.

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 10:14 
Znalec fóra
Znalec fóra

Místo/Bydliště: Košice
Poděkováno: 1 krát
Ja som prekvapivo prežil Vianoce bez jediného problému, ale zato ma reštartovanie postihlo až včera večer (utorok). Tak idem skúsiť Slonove riešenie.

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 10:20 

no ja vianoce tiez bez problemov, ale od vcera sa 400vka vypína (píšete že sa vám reštartuje, ale mne sa len vyne a už sa sama nezapne).
Takže, kedze som si formatol hdd, tak som nanovo nahodil emu, potom upravu slon vianoce a potom upravu co napisal slon vcera a zatial sa nerestartuje.

Slon vdaka.

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 10:29 

mimar napsal:
no ja vianoce tiez bez problemov, ale od vcera sa 400vka vypína (píšete že sa vám reštartuje, ale mne sa len vyne a už sa sama nezapne).
Takže, kedze som si formatol hdd, tak som nanovo nahodil emu, potom upravu slon vianoce a potom upravu co napisal slon vcera a zatial sa nerestartuje.

Slon vdaka.

Presne rovnako, vianoce tiez OK, teraz sa vypinal tak ako pises, ale po vcerajsej uprave ide OK.... slon si jednotka, pokial mozem neako pomoct, rad pomozem, sam by som hentaku vetvu asi tahat nevedel, ale s drobnostami by som ti vedel cas od casu helfnut...

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 10:32 
Znalec fóra
Znalec fóra

Takže som skúšal slonov postup, ale neúspešne. Vypol som warm box. Zadal som cez telnet uvedený príkaz (disk sa rozbehol a po chvíli vypol), potom som cez ftp vytvoril adresár bin vo /var/media (zase sa disk na chvíľu rozbehol) a tým som skončil. Súbor relook sa mi tam nedarí nakopírovať. Skúsil som aj cold restart, ale ani tak sa tam uvedený súbor nedarí nakopírovať.

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 10:35 

Diamant napsal:
Takže som skúšal slonov postup, ale neúspešne. Vypol som warm box. Zadal som cez telnet uvedený príkaz (disk sa rozbehol a po chvíli vypol), potom som cez ftp vytvoril adresár bin vo /var/media (zase sa disk na chvíľu rozbehol) a tým som skončil. Súbor relook sa mi tam nedarí nakopírovať. Skúsil som aj cold restart, ale ani tak sa tam uvedený súbor nedarí nakopírovať.

skus zapnut prijimac a potom to nakopirovat, ja som to urobil tak a slo to v pohode.

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 10:42 
Znalec fóra
Znalec fóra

Skúšal som aj zapnúť prijímač, aj som dával v DCC reconect a kopírovanie nešlo. Skúsil som aj vypnúť ipbox úplne (zadným vypínačom) a po naštartovaní to stále nešlo. Zmazal som adresár bin a skúsil som ho vytvoriť príkazom mkdir /var/media/bin ale ani takto doň nejde kopírovať :(

EDIT: Problém sa podarilo prekvapivo vyriešiť tým, že som súbor relook skopíroval v PC z nejakého adresára do rootu a už ho skopírovať išlo. To je teda záhada! Idem testovať, či to pomohlo.

EDIT2: Takže nepomohlo. Reštarty pokračujú. Kontroloval som aj atribúty, adresár /var/media/bin má 777 a súbor relook v ňom uložený 755. :(

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 10:52 

Diamant napsal:
Skúšal som aj zapnúť prijímač, aj som dával v DCC reconect a kopírovanie nešlo. Skúsil som aj vypnúť ipbox úplne (zadným vypínačom) a po naštartovaní to stále nešlo. Zmazal som adresár bin a skúsil som ho vytvoriť príkazom mkdir /var/media/bin ale ani takto doň nejde kopírovať :(

EDIT: Problém sa podarilo prekvapivo vyriešiť tým, že som súbor relook skopíroval v PC z nejakého adresára do rootu a už ho skopírovať išlo. To je teda záhada! Idem testovať, či to pomohlo.

EDIT2: Takže nepomohlo. Reštarty pokračujú. Kontroloval som aj atribúty, adresár /var/media/bin má 777 a súbor relook v ňom uložený 755. :(

nezabudni urobit vcerajsiu slonovu upravu cez telnet

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 11:03 
Znalec fóra
Znalec fóra

Vďaka za radu, to dočasné riešenie od slona som medzi príspevkami prehliadol. Po jeho aplikácii sa zdá, že všetko funguje. Slon, veľká vďaka :thankyou:

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 12:05 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: VU+ UNO4K SE
Místo/Bydliště: Bratislava
Teraz som spravil poslednú úprava a zatiaľ OK. SLON díky.

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 15:29 

Vdaka Slon, vsetko bezi, nezbadal som ani nijake nekorektne zobrazovanie v EPG na DIGITV.

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 16:10 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: VU+ DUO
to slon
teraz som si vsimol, ze mi prestalo ist zdielanie (menu5) na druhy box, moze to byt tou upravou?

uz to vyriesil cold vypnutie a zap.
takze dalsi poznatok, sice to zdiela ale ked sa pozriem na newcs cez IE tak klienti offline, dokonca aj dummy.???

PříspěvekOdeslal: 10.Únor 2010 - 19:24 
Znalec fóra
Znalec fóra

Mne sa tiež vyplo zdieľanie, ale zapol som ho cez MENU+4 a odvtedy ide.

PříspěvekOdeslal: 12.Únor 2010 - 9:57 
Znalec fóra
Znalec fóra

slon napsal:
Instalacia image vytvori 4 particie, je to v poriadku, kazda ma svoj vyznam. Subor relook je aplikacia v operacnom systeme linux, ktory mas v prijimaci. Je to prostredie, ktore sa objavi po zapnuti prijimaca, v ktorom pozeras, nahravas, ..., TV programy. Je umiestneny vo flash (odtial sa aj spusta), ale Neumo image sa ho naskor pokusi spustit z /var/media/bin. To je prave vyuzite pri tejto "oprave". Takze teraz vlastne vsetci uz aj testujete image verzie 7 (to co je doteraz hotove). Subor sa spusti automaticky po starte, ty ho nespustas. Je pouzitelny len na image zalozenom na Neumo 2.13.6. Na inom moze ist, ale nie je zarucene spravne fungovanie.

Ja som zaznamenal vypínanie disku a ventilátora aj počas sledovania programu. Najviac patrné je to pri vypínaní boxu, kedy sa zapne HDD. A doteraz som ešte nezaznamenal na rel.3 ENDING (ale to potvrdím až neskôr, ešte to potrebuje čas na testovanie).

PříspěvekOdeslal: 12.Únor 2010 - 13:40 

Včera jsem to nastavil u našich, trochu to trvalo, protože tam bacil kus kry ze střechy do paraboly. Doma předplacená UPC karta = neřeším až do 7. Diky Slone.

PříspěvekOdeslal: 12.Únor 2010 - 17:50 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Dobré odpoledne,
poprosil bych o radu,jak nainstalovat poslední slonovu úpravu přes telnet do mé 400S.Začalo mi to také vypínat box,rád bych tuto nepříjemnost odstranil.Se slonovým NEUMEM jsem byl spokojen.Nejsem znalec počítačů,ale za Vaší pomoci tady na foru jsem BOX oživil ke spokojenému provozu.
Postupuji takto:telnet-o-<do>adresa boxu-Login-root Pasword-relook
Naskočí RELOOK 400s:~# pokud za to napíši echo atd. tak znovu naskočí Relook 400s:~#
Tak jsem s rozumem v konci .Box mám vypnutý ve Warm.Tak pokud by se někomu zželelo amatéra a poradil,byl bych rád.Občas potřebuji pro klid v rodině nahrávat ze 2 kanálů a tak chci zachovat slonovu verzi. Zatím děkuji
Trew

PříspěvekOdeslal: 12.Únor 2010 - 18:14 

trew napsal:
Dobré odpoledne,
poprosil bych o radu,jak nainstalovat poslední slonovu úpravu přes telnet do mé 400S.Začalo mi to také vypínat box,rád bych tuto nepříjemnost odstranil.Se slonovým NEUMEM jsem byl spokojen.Nejsem znalec počítačů,ale za Vaší pomoci tady na foru jsem BOX oživil ke spokojenému provozu.
Postupuji takto:telnet-o-<do>adresa boxu-Login-root Pasword-relook
Naskočí RELOOK 400s:~# pokud za to napíši echo atd. tak znovu naskočí Relook 400s:~#
Tak jsem s rozumem v konci .Box mám vypnutý ve Warm.Tak pokud by se někomu zželelo amatéra a poradil,byl bych rád.Občas potřebuji pro klid v rodině nahrávat ze 2 kanálů a tak chci zachovat slonovu verzi. Zatím děkuji
Trew

To je vše, pak už jenom zapnout. Nefunguje?

Emme Esse 80, 4x quad: 23.5E + 19.2E + 13.0E + 1.0W

PříspěvekOdeslal: 12.Únor 2010 - 20:34 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Děkuji Ti Kovisi za odpověd',
tak jsem to zkusil zapnout a zatím to vypadá dobře.
Ještě jednou díky a také slonovi,že se o nás tak dobře stará.
Trew

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 86 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00