Ariva 203 reštarty

Diskusia k prijímačom Airiva 102 , 202

Moderátor: marecek29

Odpovědět
Uživatelský avatar
vamo6929
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 08.leden 2008 - 11:31
Bydliště: Prešov

Ariva 203 reštarty

Příspěvek od vamo6929 »

Mal som tu A203,ktorá sa po pripojení na sieť začala nekonečne reštartovať.Na softe nezáležalo,dal som cez RS232 prvý origo,posledný aj patch,pred aj po továrko.Reštarty robil cez router,ak som dal napriamo lan ,tak sa nereštaroval,shara funguje,ale sieťové aplikácie nefungujú,youtube veľmi pomaly načítalo ale nič neprehral.Zaujímavé bolo že po prvom prepálení mi ešte išlo napr Očko gold na IPTV,potom už ani to,len sharing ešte nabehol(dokedy?).Samozrejme cez ten router iné prijímače idú bez problémov.Môže odchádzať sieťovka?Podľa majiteľa sa mu už predtým párkrát zreštartovala aj keď nebola ešte na sieti.Dá sa s tým dačo robiť,alebo reklamovať? :?:
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ariva 203 reštarty

Příspěvek od Wozi »

pokud je záruka tak reklamuj, měl jsem na 203trojce podobný problém, vše fungovalo ale jak se dal síťový kabel Ariva zamrzla, nic nepomohlo, zkoušel jsem různé firmware i přenést jinam, stále stejná závada, reklamovaný kus byl konečně v pohodě, a to byl kus který byl starý asi dva měsíce, reklamace bez problémů, hned po ověření mojí popisované závada poslali nový funkční kus a ten jede v poho do teď, což je cca jeden rok.
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
czsatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 02.říjen 2007 - 12:13
satelitni prijimac: S2,S5000 Vit,A203,S300
Bydliště: okr. F-M

Re: Ariva 203 reštarty

Příspěvek od czsatelit »

u jednoho routeru po připojení lan kabelu do Arivy nastávaly restarty po cca 50 sec, nepomohla výměna kusu ( A 103 mini),A203,A103 - vyřešila to až výměna přijímače za Openbox S3. Všechnyuvedené přijímače u jiného routeru fungují bez chyby
OpenboxS3,Ariva253,showbox Vitamin Pro,E-85+7LNB 23E-4W
lukaspre
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 22.leden 2010 - 16:19

Re: Ariva 203 reštarty

Příspěvek od lukaspre »

Ahoj, dneska me začla moje ariva 203 restartovat po připojení LAN. Z ničeho nic. Fungovala normálně cca dva roky. Na síti jsem nic neměnil. Nemáte někdo zkušenost?
Ariva 203
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ariva 203 reštarty

Příspěvek od Wozi »

Zkus přeflešovat firmware, tím bych začal.
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
lukaspre
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 22.leden 2010 - 16:19

Re: Ariva 203 reštarty

Příspěvek od lukaspre »

Je zajímavé že se mě přejmenovali do defaultu FAV skupiny a jazyk nastavil zpět na english (menu).
Arivu 203 jsem odnesl k sousedovi tam bez problémů naběhla a nerestartovala se. Přinesl jsem ji tedy zpět domů a zase jede. Tak uvidíme co bude dělat tedy dále. Zatím jede. Je každopádně divné že to dělá zrovna po připojení Lan. Reset routeru a připojených zařízení jsem zkoušel.
Ariva 203
Uživatelský avatar
jkaval
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 11.listopad 2008 - 8:34
Bydliště: Plzeň

Re: Ariva 203 reštarty

Příspěvek od jkaval »

Vypadá to na kolizi v IP adresách.
Zapni ARIVU bez LAN kabelu, vypni DHCP přidělování IP v přijímači.
Připoj LAN a VYP/ZAP Arivu.
Pokud poběží, tak pokračuj tímto směrem.
VU+ Solo 4K (2xDVB-S2 + DVB-T2/C TWIN), Toroidal T90 1W-13E-19E-23E, 49" 4K Panasonic.
MartinRec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 22.březen 2019 - 13:01

Re: Ariva 203 reštarty

Příspěvek od MartinRec »

Ahoj lidi, táta má doma dva přijímače ariva 203E a už se každý dvakrát resetoval a píše to na vše ZAKODOVANO. Stalo se tak během půl roku. Neví někdo proč se tak děje?? Už to nechci zase vozit na přehrání softwaru ke známému.. :-(
Neporadil by někdo? Nevyznám se v tom.
Dík
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ariva 203 reštarty

Příspěvek od Wozi »

Resetoval znamená u Tebe, co? Jako že sam od sebe se hodil do tovarniho nastaveni?? Svůj problem musiš vice popsat,,a zakódováno je na všech programech i když je poplatek uhrazen, karta je ve slotu či mofulu?
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Odpovědět

Zpět na „Diskuse- Ariva 102, 202“