Mrtvá ariva 203

Diskusia k prijímačom Airiva 102 , 202

Moderátor: marecek29

ozz2002
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.březen 2007 - 7:38

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od ozz2002 »

Robur píše:Pro Arivu 203 k tomu potřebuješ přes RS-232 tento program :

A203_EromUpgrade.zip
program do aktualizacji przez port RS232 dla odbiorników opartych o procesor M3516 (Ariva 203)

Pro Arivy 103 je zase :

A103_EromUpgrade.zip
program do aktualizacji przez port RS232 dla odbiorników opartych o procesor M3511 (Ariva 103)

Oba najdeš např. zde :

http://www.satedu.cba.pl/index.php?acti ... s/Ferguson&

Je zajímavé, že program pro úpravu setingu v PC na té stránce není. Nevím proč.
Nebo se dá použít Ariva Editor pro A202E ? Ví to někdo ?
Nebo ví někdo, kde se takový program dá najít ?
Děkuji, to bych zvládl, ale nemám ten kabel. Dá se někde sehnat? Já nejsem tak zdatný, abych si ho vyrobil :(. Nejlépe bych potřeboval kabel s koncovkou USB.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od vlado.ucho »

No dá sa kúpiť aj redukcia RS-232 na USB-2/prevodník/ale potrebuješ aj tzv.nullmodem kábel s uvedenou koncovkou Jack to RS-232 kde je koncovka Female/samica/,ktorý sa dá kúpiť tiež hotový,inak to nepreflashuješ.Nech sa darí.
Naposledy upravil(a) vlado.ucho dne 07.září 2014 - 16:31, celkem upraveno 1 x.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
ozz2002
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.březen 2007 - 7:38

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od ozz2002 »

vlado.ucho píše:No dá sa kúpiť aj redukcia RS-232 na USB-2/prevodník/ale potrebuješ aj tzv.nullmodem kábel s uvedenou koncovkou Jackto RS-232 kde je koncovka Female/samica/,ktorý sa dá kúpiť tiež hotový,inak to nepreflashuješ.Nech sa darí.
Ahoj, děkuji za pomoc. Problém bude v tom, že budu někde muset sehnat kabel pro projení STB a PC. Nemám v PC RS232 vstup pouze USB. Hlavní bude ten kabel, až ho seženu (snad) tak zkusím připojit k PC co má RS232 vstup. Ještě jednou děkuji. Chybama se prý člověk učí. Když jsem flashoval arivu poprvé, tak to šlo vše v pohodě. Dnes jsem chtěl zkusit nový FW a tokto to dopadlo :o
ozz2002
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.březen 2007 - 7:38

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od ozz2002 »

Ještě jednou ahoj. Mám už udělaný kabel dle návodu z fóra. Ale nějak se mi nedaří. Propojil jsem PC s STB. Spustím program Erom upgrade. Do file otevřu FW (include bootloader) a dám next. Objeví se hláška Synchronizing STBs... Please reset target!. Zapnu síťovým kabelem Arivu a nic. Dál mě ten program nepustí. Když dám jiný port, tak to napíše, že je špatný sériový port. Můžete mi prodím někdo poradit. Děkuji předem.
vasafix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 05.září 2014 - 1:11

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od vasafix »

Potřeboval bych pomoct, mám stejný problém jak ooz, že při pokusu o update mňa to nepustí dál a čeká na restart zařízení (odpojení/zapojení ze sítě nepomáhá), ale mám přístroj Ariva 102 mini kabel jsem dělal podle návodu který zde poslal kolega co problém se svojí arivou vyřešil.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od vlado.ucho »

ozz2002 píše:Ještě jednou ahoj. Mám už udělaný kabel dle návodu z fóra. Ale nějak se mi nedaří. Propojil jsem PC s STB. Spustím program Erom upgrade. Do file otevřu FW (include bootloader) a dám next. Objeví se hláška Synchronizing STBs... Please reset target!. Zapnu síťovým kabelem Arivu a nic. Dál mě ten program nepustí. Když dám jiný port, tak to napíše, že je špatný sériový port. Můžete mi prodím někdo poradit. Děkuji předem.
No mal by si si niekde naštudovať,ako sa spúšťa upgrade pre danú Arivu.Myslím že niekde robíš chybu.Skús znížiť rýchlosť na 9500,možno sa chytí.Držím palce.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Robur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 30.listopad 2007 - 16:53

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Robur »

Asi máš chybu v připojení - buď v kabelu RS-232 (musí být křížený), nebo v převodníku...
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od dlhe_pole »

vlado.ucho píše:No mal by si si niekde naštudovať,ako sa spúšťa upgrade pre danú Arivu.Myslím že niekde robíš chybu.Skús znížiť rýchlosť na 9500,možno sa chytí.Držím palce.
to len ve trnave máce 9500 rychlost .. my na slovensku mame 9600
kukam ze opat jedna z tvojich expertnych rad :D
Rabora
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.říjen 2007 - 12:34

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Rabora »

Ahoj,
omylem jsem nahrál soft pro Arivu 103, Po vyrobení kabelu RS232 jsem nahrál už správný ale problém je že po zapnutí jen svítí na displeji "On". Zkoušel jsem jak origo tak patch stále stejný problém.
Prosím Vás dá se to nějak opravit, nebo jí můžu vyhodit z okna?
Rabora
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.říjen 2007 - 12:34

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Rabora »

Už se mi to povedlo, musí se zaškrtnout "Include Bootloader.

Snad to někomu pomůže.
dakota
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 06.červenec 2010 - 12:33

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od dakota »

Ahoj
Pokouším se oživit Arivu 103 svítila červená kontrolka na předním panelu při odpojení ze sítě už nesvítí ani ta kontrolka samosebou připojené k síti zkouším přes RS232 vůbec nic už jsem to dělal na jiné Arivě nevíte někdo prosím co s tím nebo mi se zdá že spíše odešel zdroj zkoušel jsem připojit i lan a taky nesvítí?Děkuji všem
Vu + Duo VTI 15.0.1HD Glass 17.v:2,47 HDD Samsung 1Tera

motor DM 3800 Amiko 75E-45W

Oscam Ymod 18T50
LNB Black ultra single
Oscam 11213
Uživatelský avatar
Rafajrma
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 20.srpen 2012 - 19:21
satelitni prijimac: Ariva 200HD - server

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Rafajrma »

Ahojte vsetci foristi,
vcera mi mojou chybou klakla nova Ariva 203. Okamzite som isiel na net hladat pomoc. Nasiel som ju v tomto vlakne. Dnes rovno z prace do elektra nakupit potrebny material na NullModem kabel, pajkovanie a podla navodu pri stiahnutom programe na Upgrade Eprom jej aktualizacia pomocou stoloveho PC pod Win XP.
Vsetko uz klape ako ma.
Vdaka vsetkymm diskutujucim na tomto vlakne.
:thankyou:
S pozdravom
Rafajrma
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od vlado.ucho »

Nemáš za čo,ale sa mi páči ako si si pomohol tým,že si naštudoval postup v diskusii.Keby boli nickova takýto,to by bolo super,ale nájdu sa lenivci,čo čakajú pečené holuby do huby a ešte sa rozčulujú ak ich usmerníš niekam.Nech sa ti darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od hlustvisihak »

pečený Holubi do hubi :P

skrátka vladko vždy rád a ochotně poradí , tak ať se mu v tom machrování darý !!!
:Yahoo!:


citace z jiného fóra :

Nestačí nainštalovať len nejaý plugin,treba vedieť OSCam aj nakonfigurovať,nič pre teba,ak nemáš ani šajnu o čom to je?Nech sa darí.

uživatel :vladoholu

[-X :lol: :D
sportak1980
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 02.únor 2012 - 0:13

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od sportak1980 »

Dobrý den, mohu poprosit nezná někdo alternativu programu STB Erom pro Mac OS. Děkuji za info
007ToMMaS
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 23.říjen 2010 - 20:16

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od 007ToMMaS »

Zdravím, omylom sa mi podarilo natlačiť do mojej arivy 203 firmware určený do 202E. Ariva zhasla a svieti iba optický výstup. Po pripojení cez seriovú linku mi ide do arivy nahrať firmware ale po nahratí sa ariva nepustí a ani po opätovnom pripojení do siete. Skúšal som aj prehrať pár krát firmware a nejde. Neviete mi poradiť ako to oživiť ak je to nejak možné? Ďakujem.
007ToMMaS
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 23.říjen 2010 - 20:16

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od 007ToMMaS »

to robur: Zdravím, ďakujem za návod. Skúšal som ariva update 551 ale s tým to nejde vôbec ani sa nespojí. Stále píše chybu s pamäťou. Pri programe čo je na stránkach fergusonu mi nahrá firmware ale satelit sa nepustí. Asi je K.O. Myslíte že reklamáciou by to neprešlo? Ďakujem. (nejde mi poslať vám sukromnú správu)
Robur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 30.listopad 2007 - 16:53

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Robur »

Zkus zajít za někým ve tvém okolí, co to s Arivami umí... - nebo ji přivez ke mně do Beskyd, třeba se dá ještě rozchodit - jistě to ale nevím...
007ToMMaS
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 23.říjen 2010 - 20:16

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ahoj, už som veľa arív urobil dosť a aj iných ktoré boli zle aktualizované a nenabehli vôbec ale táto ostala úplne vytuhnutá očividne to má zrátané. Ďakuje za rady.

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku
mauditt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 26.leden 2011 - 17:24

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od mauditt »

Ahojte, pri A203_EromUpgrade ak zvolim Dump urobí to iba zálohu do nejakého abs súboru ?
Odpovědět

Zpět na „Diskuse- Ariva 102, 202“